Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din pacate si eu sunt intr-o situatie similara:

as vrea sa-mi dau K2-ul sa-mi iau un chopper mai de doamna-ajuta

dar in a mea am bagat o gramada de bani pana acum (pe intretinere, nu reparatii) si daca as da-o m-ar durea sufletul

partea si mai proasta este ca la choppere nu prea a scazut pretul ca la restul motoarelor

asa ca am hotarat sa bag bani in continuare in asta si sa raman in comunitate.

Cat priveste discutia despre romani si romanisme, nu tre sa ne facem sange rau. Tre sa fim constienti ca va mai trece mult timp pana sa devenim civilizati, si tot ce putem face este sa incepemm noi schimbarea. Cel putin la mine functioneaza partea cu :constiinta impacata", ma face sa ma simt mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma uimeste este faptul ca nici potentialii cumparatori nu exista, deci nici doritorii nu au bani.. asta inseamna ca preturile scad pe zi ce trece, o.k. macar daca se misca cat de cat dar.. nimic, vad r6 cu 4500-5000 vad mobra ca a mea cu 4000-5000 si nici asa nu se cauta, vom asista la o invazie de straini in Romanica noastra ,parca vad cum vin italienii sa cumpere mobre de la noi,

Mesaj completat

din pacate si eu sunt intr-o situatie similara:

as vrea sa-mi dau K2-ul sa-mi iau un chopper mai de doamna-ajuta

dar in a mea am bagat o gramada de bani pana acum (pe intretinere, nu reparatii) si daca as da-o m-ar durea sufletul

partea si mai proasta este ca la choppere nu prea a scazut pretul ca la restul motoarelor

asa ca am hotarat sa bag bani in continuare in asta si sa raman in comunitate.

Cat priveste discutia despre romani si romanisme, nu tre sa ne facem sange rau. Tre sa fim constienti ca va mai trece mult timp pana sa devenim civilizati, si tot ce putem face este sa incepemm noi schimbarea. Cel putin la mine functioneaza partea cu :constiinta impacata", ma face sa ma simt mai bine.

A vandut un amic un k2 acum 2 saptamani cu 2300 euro, el o pusese si in 1800 de euro pe nu stiu ce site numa sa o vanda,dar a avut noroc ca a intrat unde trebuia cumparatorul si a gasit-o cu 2500.

Multa bafta ce sa zic...

post-40356-1291626540_thumb.jpg

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad mobra ca a mea cu 4000-5000 si nici asa nu se cauta
E de 1000 sau de 750? Da-ne un link. :D

Eu sunt unul dintre cumparatorii aia care stau cu banii la saltea si asteapta. :) Si tind sa cred ca nu sunt singurul in ipostaza aceasta. Doar ca si ceilalti, la fel ca mine, asteapta sa MAI scada preturile. Am plans cu un ochi acum doua luni cand mi-am dat motorul cu 950 Euro (Fireblade, '93), dar rad cu celalalt acum, cand stiu ca-mi voi lua un motor tanar la bani putini. In urma cu 2-3 ani visam la un 954, acum astept oferta perfecta pt un 1000RR ('06-'07) sau un K5-K6.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,parca vad cum vin italienii sa cumpere mobre de la noi,

italienii nu vor veni ,am inteles ca la ei e un fel de taxa ,ca la noi la masini ,pt motoarele aduse din afara italiei si nu e rentabil .

eu urmaresc de cativa ani preturile ,de vreo 2 ani a inceput si la noi sa scada mult preturile mai ales decembrie -februarie ,dar sa stiti ca din martie in colo vor creste din nou ,bine tot ieftine vor fi in comparatie cu italia sau germania ,sa nu mai vorbim de franta ,dar vor creste .anul trecut pe vremea asta aveam un cbr 600rr 2007 ,am incercat din greu sa il vand dar nu am primit mai mult de 4500 pe el ,am renuntat si primavara am reusit sa il dau foarte repede cu 5mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult succes la cumparat.. poate te carpesti de un gixer, sa te faci frate de sange cu noi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei 1000rr 05-06 sau k5-k6 inseamna ca ai saltea "relaxa mizil" acasa :)) succes
Oricat am incercat, n-am reusit sa vad dincolo de ghilimelele alea. Asa ca poate reformulezi, fara ele sa inteleg si eu. :(

 

 

Mult succes la cumparat.. poate te carpesti de un gixer, sa te faci frate de sange cu noi !!!
Mi-ar place 1000RR '06. Dar in ultima vreme am inceput sa privesc si spre K5-K6. Oricum, ma simt ca un copil la raionul de jucarii. :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei 1000rr 05-06 sau k5-k6 inseamna ca ai saltea "relaxa mizil" acasa :)) succes
Oricat am incercat, n-am reusit sa vad dincolo de ghilimelele alea. Asa ca poate reformulezi, fara ele sa inteleg si eu. :(

 

 

Mult succes la cumparat.. poate te carpesti de un gixer, sa te faci frate de sange cu noi !!!
Mi-ar place 1000RR '06. Dar in ultima vreme am inceput sa privesc si spre K5-K6. Oricum, ma simt ca un copil la raionul de jucarii. :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei 1000rr 05-06 sau k5-k6 inseamna ca ai saltea "relaxa mizil" acasa :)) succes
Oricat am incercat, n-am reusit sa vad dincolo de ghilimelele alea. Asa ca poate reformulezi, fara ele sa inteleg si eu. :(

 

 

Mult succes la cumparat.. poate te carpesti de un gixer, sa te faci frate de sange cu noi !!!
Mi-ar place 1000RR '06. Dar in ultima vreme am inceput sa privesc si spre K5-K6. Oricum, ma simt ca un copil la raionul de jucarii. :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate si eu sunt intr-o situatie similara:

as vrea sa-mi dau K2-ul sa-mi iau un chopper mai de doamna-ajuta

dar in a mea am bagat o gramada de bani pana acum (pe intretinere, nu reparatii) si daca as da-o m-ar durea sufletul

partea si mai proasta este ca la choppere nu prea a scazut pretul ca la restul motoarelor

asa ca am hotarat sa bag bani in continuare in asta si sa raman in comunitate.

Cat priveste discutia despre romani si romanisme, nu tre sa ne facem sange rau. Tre sa fim constienti ca va mai trece mult timp pana sa devenim civilizati, si tot ce putem face este sa incepemm noi schimbarea. Cel putin la mine functioneaza partea cu :constiinta impacata", ma face sa ma simt mai bine.

 

daca mai calculez si banii lasati la service pe intretinere/reglaje depasesc pretul unui k9 nou...in 2 ani am lasat 1500+ la service si asta nu include nici o reparatie doar reglaje si intretinere,chiar astazi am vb la service ca am atins pragul de 25k si cartea indica un control general inclusiv la supape ceea ce nu ma costa decat 300 :)

tare am vrut un k9 si mai nou imi face si bmw cu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum am spus si mai devreme, la preturile astea nu am de gand sa o dau, mai bine mai bag in ea banii, macar stiu ca a fost, este si va fi intretnuta.

urmeaza si la mine distributia, jocul la supape, kit de lant, discuri de frana si conumabile again, asa ca ma usureaza si pe mine de 1000 si ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac tot singur cu manuta mea, nu ma duc la service niciodata in viata mea plus ca nici nu stiu unde este, orice mtociclist este mult mai responsabil cu si pe mobra cand o bibileste cu manuta lui, nu ca un amic care a aflat dupa mult timp ca de fapt cauciucurile nu sunt pline cu cauciuc .. sunt cu aer .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac tot singur cu manuta mea... mult mai responsabil pe mobra cand o bibileste cu manuta lui...

 

Asta cam asa e...

Cat despre preturi...sunt pe masura ofertelor (oferta? 90% cazaturi ordinare si prost intretinute)

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac tot singur cu manuta mea, nu ma duc la service niciodata in viata mea plus ca nici nu stiu unde este, orice mtociclist este mult mai responsabil cu si pe mobra cand o bibileste cu manuta lui, nu ca un amic care a aflat dupa mult timp ca de fapt cauciucurile nu sunt pline cu cauciuc .. sunt cu aer .

pariu ca tu ai setarile in suspensii de fabrica biggrin.gif

tare as vrea sa vad cum iti setezi tu pc'u sau faci un service la suspensii sau macar sa le reglezi pe masura :)

eu in cazu asta prefer sa-i las pe cei priceputi decat sa dau cu mufa de asfalt

Editat de todea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a interesat s ma intereseaza mult modul in care se seteaza suspensiile, pre-load-ul am inteles cum se seteaza si l-am setat pe greutatea mea dar revenirea si compresia le-am setat dupa manual pentru ca nu am inteles cum se face, mentionez ca am un gsxr 750 k1. imi poate explica cineva cum se fac celelalte setari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a interesat s ma intereseaza mult modul in care se seteaza suspensiile, pre-load-ul am inteles cum se seteaza si l-am setat pe greutatea mea dar revenirea si compresia le-am setat dupa manual pentru ca nu am inteles cum se face, mentionez ca am un gsxr 750 k1. imi poate explica cineva cum se fac celelalte setari?

 

 

Acum asteapta sa vezi cate raspunsuri primesti... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a interesat s ma intereseaza mult modul in care se seteaza suspensiile, pre-load-ul am inteles cum se seteaza si l-am setat pe greutatea mea dar revenirea si compresia le-am setat dupa manual pentru ca nu am inteles cum se face, mentionez ca am un gsxr 750 k1. imi poate explica cineva cum se fac celelalte setari?

in mod normal ar ajunge setarile date de manual ,acum ca cineva sa explice cum se fac setarile care le vrei tu este aproape imposibil ,pentru ca sunt prea multe variabile , depinde de uleiul folosit ,temperatura de afara ,tipul "pistei" pe care vei vrea sa rulezi motocicleta si ce anume doresti tu sa obtii de la aceste setari ..... acum voi ma puteti contrazice dar setarile speciale au rost doar pt sportul de peformanta pt cei ce se lupta cu sutimile de secunda .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...