Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma, vazand pozele astea a lui aladin, m-o prins si pe mine melancolia...

si ma gandeam asa: suntem destul de putini si va fi greau sa facem o intrunire numa a noastra misto, asa ca hai sa ne alegem una gata organizata, undeva pe vara-toamna, si sa ne punem de acuma in calendar participarea.

prefereabil una de prin mijlocu' tarii, sa nu fie plangaciosi ca merg prea mult sau prea putin

care o sa fiti din zona, ghinion :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era o guma sh pirelli scorpion daca tin bine minte, si a fost pus dupa ce am taiat intr-un fier cred diablo corsa-ul care era pe ea si la urgenta ce era sa fac...

Mesaj completat

ma, vazand pozele astea a lui aladin, m-o prins si pe mine melancolia...

si ma gandeam asa: suntem destul de putini si va fi greau sa facem o intrunire numa a noastra misto, asa ca hai sa ne alegem una gata organizata, undeva pe vara-toamna, si sa ne punem de acuma in calendar participarea.

prefereabil una de prin mijlocu' tarii, sa nu fie plangaciosi ca merg prea mult sau prea putin

care o sa fiti din zona, ghinion :blink:

Adica nostalgia man... ;)

Eu vin oriunde se tine ma anunt de acum.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.... care este motivul pentru care un gsx-r 750 k1-k2-k3 este mai scump decat o yamaha r1 2000?

 

multumesc anticipat.

hai sa incerc si eu un raspuns ,am avut ambele mobre cei drept r1 le nu l-am tinut decat vreo luna jumate , dar asta nu conteaza ,un raspuns ar fi ca e o generatie mai noua ,e injectie si cam atat ,mie mi-au placut ambele f mult ,acum nu stiu de ce zici ca suzi e mai scump, asa ai gasit tu preturi?poate ca doar cer mai mult unii pt gsxr ,dar asta nu inseamna sigur ca asa ar fi ,eu zic ca preturile ar cam trebuii sa fie la fel ,de ex unul care are un r1 ingrijit in perfecta stare nu cred ca il da la un pret mai mic ca unul care are un 750 jaf sa zic asa .deci chestia cu preturile e subiectiva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.... care este motivul pentru care un gsx-r 750 k1-k2-k3 este mai scump decat o yamaha r1 2000?

 

multumesc anticipat.

Ce intrebare stupida!!!

De ce nu intrebi care e mai fiabila...care dintre ele are ciclistica mai buna pentru un incepator....care franeaza mai bine...care are probleme ascunse...etc!!!

Tu intrebi de ce una-i mai scumpa decat cealalta...pffff.....

Lasa-ma sa ghicesc...tu deja ai o parere formata si nu te mai intereseaza si alte pareri...doar vroiai sa anunti ca-ti iei mobra mare si nu stiai cum s-o faci....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate mobrele cu de la k1 in sus sunt pe injectie, chiar si srad fab.2000 este pe injectie, problema ca R1 este mai ieftina se datoreaza fpt ca niciodata nu a fost obiectivul motociclistului pilot care vrea miar (cu exceptii desigur), foarte putini spre deloc... motociclistii cu ceva miute in sa, sau sa mearga 2-5 sezoane isi cumpara R1 sa ramana cu ea, este o motocicleta din cate am mai auzit si eu pe la colt de strada , vorbeste lumea la cozi, cu care trebuie sa te porti foarte atent, este usoara si puternica, dar nu mai puternica decat suzuki (Am mers si stiu) Deaia mai toate sunt tavalite, ca toata lume se inghesuie sa-si cumpere miar.

Debea dupa ce se umple de coaja de buba si se c..ca in plosca 3 luni la spital constata ca nu este de el sau ca mobrele nu sunt pentru el.NU SUNT PENTRU DRUMURILE PUBLICE MOTOCICLETELE SUPER SPORT 1000cc , SUNT DOAR PENTRU CIRCUIT SAU PENTRU PILOTII FOARTE BINE ANTRENATI CU UN EVIDENT TALENT MOTO(ASA CUM NE PLACE TUTUROR SA CREDEM AVEM)

Acum o sa spuna cineva pai eu am avut de 1000 din prima si iote ca n-am nici pe dracu, Pai inseamna ca ai mers cu ea foarte incet si mergi si nu-ti trebuie 1000cc, nu-mi cumpar ce nu-mi trebuie no? Eu merg cu 600cc dar merg nu ma uit la ea, trag eu de ea, nu trage ea de mine. PENTRU CE SA-MI INCEP PALMARESUL MOTO CU O HAYABUSA, CAND EU NU FOLOSESC PUTEREA EI, SI NU O VOI FOLOSI NICIODATA, PENTRU CE SA INVAT MULT MAI GREU SA MERG OK SA NU MA OMOR CU MOBRA CA PROSTUL SA PLANGA AMBELE MAMAI DE 86 SI 90 ANI, CAND AM ALTERNATIVA LA INDEMANA, 600CC CARE ESTE FACUTA SPECIAL PT DRUMURI PUBLICE!!!

Un priten si-a luat rr 1000 si-l intreceam cu scuterul (tunat ) pe curbe, nu se poate asa ceva no, asta vreau sa spun,ca foarte multi isi cumpara miare si foarte putini le folosesc.

Mesaj completat

Ce intrebare stupida!!!

De ce nu intrebi care e mai fiabila...care dintre ele are ciclistica mai buna pentru un incepator....care franeaza mai bine...care are probleme ascunse...etc!!!

Tu intrebi de ce una-i mai scumpa decat cealalta...pffff.....

Lasa-ma sa ghicesc...tu deja ai o parere formata si nu te mai intereseaza si alte pareri...doar vroiai sa anunti ca-ti iei mobra mare si nu stiai cum s-o faci....

nu pot sa ma abtin... tu vroiai sa spui alta chestie asa mai pe romaneste ;) cer scuze pentru ce spun.. :)

 

Este un fel de nu poti sa te p..si pana nu te c..ci !!

 

Scuze scuze tuturor ca mai vb si urat. :blink:

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat de stupida a fost intrebarea mea.pentru k pretul reflecta calitatea motocicletei cat si caracteristicile ei tehnice. in fine.

 

sunt eu batut in cap ;) recunosc.

 

Te las sa recitesti ce-ai scris .....e pentru prima oara cand aud chestia asta cu pretul ..calitatea...si caracteristicile tehnice :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai k mi s-a pus pata pe o toba si in cazul asta o vand pe a mea... toba micron pt k5-k6 astea sunt detaliile ca mai mult nu stiu nici eu, ahhh si mai are o infundatura mica fix la colier. :blink:). 150 euro fix... nu imi sta in carca si nici nu imi cere de mancare asa ca nu negociati. uitati si niste poze cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi.ai ascultat sfatul , foarte bine.

Pot sa.ti recomand ceva ?:blink:)) =)))

 

 

tu cu ce te.ai gandit sa o schimbi ?

post-33534-1298918368_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am spus...sunt eu batut in cap...... daca tu crezi ca pentru o masina ,sa zicem skoda. platestii la fel indiferent de dotari,,, atunci prietene te inseli..... platesti pana si amaratul ala de casetofon cu cd.,,,,,,,,

 

 

sanatete maxima.

Ce iti spune tie un k3 750 de 3500 de euro???..........ce caracteristici tehnice gasesti tu in pretul asta????...cum iti dai seama de calitatile acestei motociclete plecand de la pret???....cum o compari cu un r1 la acelasi pret cand nu stii nimic despre niciuna dintre ele???

Gasesti 10 mobre aproape identice cu 10 preturi diferite....ce faci acum???cum le compari??...din poze???

Daca citeai mai atent ce-am spus in primul post iti dadeai seama pana acum de inutilitatea intrebarii tale....sau mai exact modul in care ai formulat-o!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc hannspree...

 

 

nu stiu cat de stupida a fost intrebarea mea.pentru k pretul reflecta calitatea motocicletei cat si caracteristicile ei tehnice. in fine.

 

sunt eu batut in cap :) recunosc.

 

 

am pus aceiasi intrebare si pe topic la r1... le'am postat in acelasi timp.... sa vedem si acolo.

 

 

sanatate maxima.

exact cum spuneam.. noii motociclisti sunt foarte incapatanati, in al 12-lea ceas se da pe brazda in cazurile fericite.

Pentru faptul ca esti un baiat care-si asuma responsabilitatea cuvintelor primesti o bila alba din partea mea. ;)

dar primesti un sac de bile negre daca mai vad ca vrei miuta.. :blink:

DUPA MINTEA MEA HAYABUSE SI MIARE AR TREBUI SA-SI CUMPRE DOAR TIGANII SA MAI SCAPAM DREACU DE EI, NU MA DERANJEAZA SA-L VAD SI PE BASESCU PE HAYABUSA SAU ZX12.

 

Mesaj completat

Ce iti spune tie un k3 750 de 3500 de euro???..........ce caracteristici tehnice gasesti tu in pretul asta????...cum iti dai seama de calitatile acestei motociclete plecand de la pret???....cum o compari cu un r1 la acelasi pret cand nu stii nimic despre niciuna dintre ele???

Gasesti 10 mobre aproape identice cu 10 preturi diferite....ce faci acum???cum le compari??...din poze???

Daca citeai mai atent ce-am spus in primul post iti dadeai seama pana acum de inutilitatea intrebarii tale....sau mai exact modul in care ai formulat-o!!!!

MAN cu cine crezi ca stai de vorba? Omul nu se pricepe deloc... este mult prea complicata intrebarea... pentru el si pentru oricine nu este in domeniu (pe sistem cu fernando ), se mai intampla unor incordatii complexati care-si cumpara mobra exact ce crede el... ce vrea el..., nu spune nimanui CE ARE DE GAD ca el este dictatorul lui si sta toata ziua cu ea la service, >GRESIT> deaia sunt prietenii pe lume si consilierii

MZ125 nu procedeaza asa.. se baga la bataie, intreba.. raspunde.. nu este rau!! Eu zic sa ramanem noi cu impresia ca el este cum vrem noi sa credem si el SA RAMANA CU CEVA IN CAP DUPA TOATA DISCUTIA ASTA. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mai suntem si cu miare pe aici si nu toti tigani. :blink:

;) Eu cred ca nici un tigan nu are miar... as vrea eu!! Mai ales printre noi nu cred sa existe tigani, oricum daca exista eu ma declar xenofob, nazist convins. :) Oricum ei ne sunt o rasa inferioara care nu merita atentie si ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi.. nu conteaza daca m-ati luat in nume de rau doar pentru ca vreau sa stiu... Dar macar am facut sectiunea suzuki gsx-r (HOT TOPIC) ;) sanatate.

Baicare.. nu are cine sa te ia in nume de rau, mai toata lumea stie entuziasmul si inconstinta prin care am trecut fiecare la vremea lui, sunt baicari de baicari care dupa cateva miute afla ca de fapt cauciucurile sunt pline cu aer nicidecum cu cauciuc cum credeau ei. :blink: sa nu uitam unde traim.. in tara lu "Nicusor de la braila "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai k mi s-a pus pata pe o toba si in cazul asta o vand pe a mea... toba micron pt k5-k6 astea sunt detaliile ca mai mult nu stiu nici eu, ahhh si mai are o infundatura mica fix la colier. :blink:). 150 euro fix... nu imi sta in carca si nici nu imi cere de mancare asa ca nu negociati. uitati si niste poze cu ea

n-ai cumva si silencer la ea care sa-l vinzi separat? ;)

sau fac apel public, care stiti de un silencer sa-mi ziceti, si vad apoi daca mi se potriveste :)

am toba mivv de aceeasi forma si marime cu a ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...