Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

ms mult, o sa verific sa vad care e treaba ;) de curata l-am curatat dar tot nu merge...:(

 

nu am gasit despre senzorul de viteza nimic...:(

 

Nu ai ce sa cureti la senzorul de viteza!

Este un senzor care se bazeaza pe magnetism nu are treaba cu mizeria.

post-15340-0-71480600-1304871398_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu de unde pot sa iau manualul? Ca mereu sunt ghinionist.. la orice.. in armata daca era nevoie sa desfunde un veceu, din 300 de spartani pe mine ma lua, parca vad ca posteaza cineva " da dar pentru modelul tau nu exista".

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de unde pot sa iau manualul? Ca mereu sunt ghinionist.. la orice.. in armata daca era nevoie sa desfunde un veceu, din 300 de spartani pe mine ma lua, parca vad ca posteaza cineva " da dar pentru modelul tau nu exista".

ce model de motocicleta ai si din ce an?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a bagat mortu-n casa Nasu, parca vad ca ma apuc de demontat ceva de dement pe la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat problema de acum o saptamana...ms pt sfaturi..dar asta cu vopseaua nu am mai auzit-o si nici nu as fi pus-o in practica

 

voxeaua aluneca cand e proaspata si se super lipeste atunci cand se usuca...spre deosebire de " prelandezu" :rolleyes: tau care e lipicios oricum si cu care ai rupt mansonu.

poti s-o folosesti si ca "lock tight"-ul saracului la suruburi...cand n-ai altceva...

.....

scheme ieftine de enduristi d-aia murdari si care nu stiu sa mearga cu mobra..:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna, am si eu nevoie de un ajutor, am avut un cablu rupt la SECONDARY THROTTLE VALVE ACTUATOR, am pus altul dar nu stiu cum se regleaza, (in manual nu am prea inteles) si cum l-am pus acuma am un sunet ciudat...sunetul ala era si inainte cand cablu era rupt...daca stie cineva sa imi scrie sau sa imi lase un numar de telefon.. am pus si video..

cablu nou.MOV

post-46559-0-52855700-1305138704_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut baieti!

De ieri sunt si eu fericitul posesor al unu k7 de 600 cu aproape 17000 km.Pana saptamana trecuta am avut un kawa er6f,evident ca nu exista comparatie intre cele 2!Dupa o saptamana de cautari si dezamagiri,si din partea unor mobre cat si a vanzatorilor,m-am hotarat s-o iau pe aceasta dupa ce i-am aflat istoria si pt ca mi-a placut de cum am vazut-o!Motocicleta a fost cumparata de Silvian pe care unii dintre voi poate l-ati cunoscut si care din pacate o boala incurabila l-a rapit dintre noi.Dupa o perioada,mobra a fost vanduta de sora lui unui baiat din ploiesti,un baiat super ok si de treaba,care chiar si-a ingrijit mobra!Acum,v-as fi recunoscator daca m-ati ajuta si pe mine cu cateva sfaturi si sugestii pt ca am cateva dileme!

Una ar fi eroarea din bord FI,eroare care mi s-a spus ca apare datorita faptului ca a fost toba schimbata si anulat exupul.Cei de la elf mi-au spus sa las mobra la ei o zi si o rezolva.

Alta dilema,tot cei de la elf mi-au spus sa bag in mobra ulei silkolen 10w40 si sa fac revizia la 18000 km.Prietenii posesori de gixere mi-au zis sa bag 15w50!Acum stiu ca au fost multe discutii despre ulei,ma intereseaza mai putin marca pt ca parerile sunt impartite dar vreau totusi sa bag ce e mai bun pt mobra.Ce se face la revizia de 18000 km?

Si o mare rugaminte la voi,daca cumva,vreunul dintre voi si-a schimbat capetele de ghidon,am nevoie de un capat de ghidon original pt ca unul l-am pierdut,am cumparat azi 2 de la motorteam,puig,dar culmea nu pot sa-l scot pe cel ramas pe mobra!

Cam atat deocamdata,restul pe parcurs,si sper sa ne vedem cu totii odata! :cheers:

post-45735-0-85896500-1305202446_thumb.jpg

post-45735-0-08495800-1305202475_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam frumos!

am mers si pe zx6r,cbr f,zx10r,rr,dar anul trecut,dupa ce mi-a lasat un prieten k7 le lui vreo 3 zile,m-am indragostit de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam frumos!

am mers si pe zx6r,cbr f,zx10r,rr,dar anul trecut,dupa ce mi-a lasat un prieten k7 le lui vreo 3 zile,m-am indragostit de ea!

S-a mai stricat unul de'al meu... :( Da tot cu CBRistii iesi :P

Ps: vezi ca vreau si eu mobra la o tura :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Marlitza: eroarea aceea FI, intr-adevar, este din cauza ca s-a schimbat toba si s-a renuntat si la S.E.T VALVE (exup-ul de la suzuki). Nu dureaza decat cateva minute rezolvarea problemei... se taie/deconecteaza un fir. Atata tot. Doar ca trebuie sa sti care este acel fir, dar daca zici ca o duci la cei de la elf, e foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult!m-ai linistit.mobra merge oricum f bine dar eu sunt mai tipicar asa de fel si imi place sa fie totul ok!intradevar,mi-a mai zis cineva ca ar fi vorba de un fir.cei de la elf mi-au spus ca trebuie sa trimita codul calculatorului la fabricant si ca dureaza cel putin o zi pana primesc nu stiu ce cod si etc. :cheers:

totusi,ce ulei sa-i bag,10w40,10w50,15w50?!!!astea sunt sfaturile care le-am primit pana acum!nu schimb in limitare si nu sunt tipul care sa mearga recing dar vreau ceva bun pt mobra mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am o intrebare..sau mai multe. cam cat costa o furca sh pentru un gsxr 600 srad din 96'? se potriveste si cea inversata cu tot cu juguri de pe gsxr 750 din aceeasi ani? si ce 'boli' specifice are motorul sau la ce trebuie sa fiu atent? multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu firul de la MIL! (Firul becului din bord ,asa nu o sa mai vezi nici eroarea pentru ex.dar nici alta eroare pe viitor)Nu se poate anula prin taierea unui fir. Este un montaj electronic care face asta(ivan) de ex sau se scoate din soft. Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Marlitza pt noua achizitie. e o motoreta foarte frumoasa ;) eu spre exemplu am bagat in a mea motul 3000V Factory Line 10w40 si pana acum nu a comentat nimic nu stiu daca se baga diferit de la 1000 la 600 dar nu cred. Iar cu problema cu FI te-as sfatui sa te duci la conul TNG si se rezolva in aceiasi zi nu dupa 24h ;) Sper ca te-am putut ajuta cu niste raspunsuri. Sa ai grija de ea ca si ea va avea grija de tine

Da bine mah Todea ca te-ai dus la Silverstone singurel... iti dai seama ca daca as fi fost si eu prin zona mergeam :D asa ca mom ma multumesc cu amk si selena o perioada pana invat maibine mobra ;) si bre... stiu ca iti doresti un k9 si sper din tot sufletul sa ti-l iei dar parca asta nu e mobra de dat iar daca o dai... sa imi pastrezi ce am vb ;)

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu firul de la MIL! (Firul becului din bord ,asa nu o sa mai vezi nici eroarea pentru ex.dar nici alta eroare pe viitor)Nu se poate anula prin taierea unui fir. Este un montaj electronic care face asta(ivan) de ex sau se scoate din soft. Respect!

o poti rezolva?motocicleta a mai fost la tine, din cate am inteles de la fostul proprietar i-ai sincronizat injectia! :cheers:

@alecs,ms frumos de raspuns,cred ca tot pe varianta asta am sa merg si eu! :cheers:

Editat de Marlitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...