Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fain motor..l-ai vopsit asa dupa iesirea la circuit?

 

merci. da, dar nu eram fortat, pe circuit am avut alte carene pe care le-am zgariat. singurul element pe care l-am schimbat a fost ram-air-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve tuturor,makeout.gif

Sunt proaspat proprietar de 750 K7 si in plina operatiune de pregatire de sezon rolleyes.gif

Stiti cumva pe cineva care vinde o finala pentru mobra mea, sa ii facem un sunet mai frumos pentru sezonul care urmeaza? ricky.gif

 

 

Multam' fain, Rev

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve tuturor,makeout.gif

Sunt proaspat proprietar de 750 K7 si in plina operatiune de pregatire de sezon rolleyes.gif

Stiti cumva pe cineva care vinde o finala pentru mobra mea, sa ii facem un sunet mai frumos pentru sezonul care urmeaza? ricky.gif

 

 

Multam' fain, Rev

pune si tu niste foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune si tu niste foto

 

Salut, asta este mobra:

/index.php?/topic/666448-vand-suzuki-gsx-r-750-model-2007-achizitionata-in-2008/

Acum e la Cesar la schimbat ulei, lichid de frana, lichid de racire, servisare furca si schimbat gumele cu GP Racer. Bag 190 pe spate, fata de 180 cat avea acum.

Chiar, dau urmatoarele:

-> Gumele Pirelli Diablo Corsa III care au maxim 800 de km

-> Scaritele racing PP Tuning (astea le-am primit bonus la achizitionare, sunt noi noutze)

-> Toba finala Micron

Luni seara vreau sa pun mai multe poze cu ea dupa pregatirea de sezon....

M-am decis, vreau sa cumpar nu doar finala, ci evacuare completa Yoshimura sau Akrapovic, cu tot cu galerii. Daca stie cineva de un super deal rolleyes.gif

67.gif

 

frumos motor .. chiar si loganul !!

 

Ce gume folositi sau va luati anul asta? Ca am chelit de tot si nu stiu ce sa pun.. ma gandeam la pilot pure ca are un prieten pe miuta si se comporta bine sunt si rezistente pe centru .. nu stiu.. :scratch:

 

 

 

 

Eu m-am dat anul trecut pe Power Pure si s-au comportat foarte bine si pe strada si pe circuit. Daca ai mai multi banuti, incearca GP Racer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la km 9 spre bucuresti. acolo am schimbat cauciucurile si echilibrat rotile cu aparat pentru moto. trebuie sa dai tu rotile jos.

 

Ascet se numeste firma.

frate e foarte ok la ASCET, decat la Valcea unde imi luau 60 lei ca sa-mi schimbe cauciuc spate..aici mi-au luat 20 lei..!!!!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un suport de bagaj Renntec pentru GSXR 750 K7 (pe care sta cutia in poza de la pagina 771).

Nu-mi mai trebuie pentru ca nu mai exista mobra, iar pentru cealalta am modelul corespunzator.

Il dau la jumatate de pret - functional e in stare perfecta, are doar cateva zgarieturi de la adaptorul pentru placa cutiei

L-am folosit un drum, de la Bucuresti la Haga (5000 km) si a stat perfect acolo pe orice fel de drum am mers (asfaltate).

 

Daca intereseaza pe cineva, astept un PM.

Il aduc cand vin in Romania, asa ca ar fi livrabil pe 28 aprilie in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor gixeristilor.

am un K7 de 600 luat de curand si are temp la apa in grade F

,stiti cumva daca se poate trece la grade Celsius cu ajutorul butoanelor din bord.sau daca s-a mai scris cam pe la ce pag sa ma duc

Asfalt uscat si mult sa fie,numai bine tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor gixeristilor.

am un K7 de 600 luat de curand si are temp la apa in grade F

,stiti cumva daca se poate trece la grade Celsius cu ajutorul butoanelor din bord.sau daca s-a mai scris cam pe la ce pag sa ma duc

Asfalt uscat si mult sa fie,numai bine tuturor

se poate trece ,vezi in manual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, asta este mobra:

/index.php?/topic/666448-vand-suzuki-gsx-r-750-model-2007-achizitionata-in-2008/

Acum e la Cesar la schimbat ulei, lichid de frana, lichid de racire, servisare furca si schimbat gumele cu GP Racer. Bag 190 pe spate, fata de 180 cat avea acum.

Chiar, dau urmatoarele:

-> Gumele Pirelli Diablo Corsa III care au maxim 800 de km

-> Scaritele racing PP Tuning (astea le-am primit bonus la achizitionare, sunt noi noutze)

-> Toba finala Micron

Luni seara vreau sa pun mai multe poze cu ea dupa pregatirea de sezon....

M-am decis, vreau sa cumpar nu doar finala, ci evacuare completa Yoshimura sau Akrapovic, cu tot cu galerii. Daca stie cineva de un super deal rolleyes.gif

67.gif

 

 

 

 

 

 

Eu m-am dat anul trecut pe Power Pure si s-au comportat foarte bine si pe strada si pe circuit. Daca ai mai multi banuti, incearca GP Racer.

 

 

Decit sa bagi banii in evacuari scumpe(care nu dau neaparat si sunet demential), pui o finala sa sune frumos, dar ieftina, si de 150euro i-ti rescrii softul calculatorului , motocicleta se schimba total, intra pe forumul GSXR pt amanunte tehnice. Plus ca rescrierea o faci aici in RO, cu garantie, pe probate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu poti schimba scara de temperatura, ai putea sa calculezi dinainte capetele unui interval din C in F.

Sa zicem 60*C si 90*C:

140*F si 194*F.

 

Salutare, merci ,merci

ma apuc sa caut in manual si daca nu gasesc aplic solutia ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt rev: micronul se aude bestial ,ce ii trebuie motocicletei un set de cauciucuri ca alea sunt sine de tren si rescrierea ECU`lui vb cu TNG poate te ajuta el ,sa o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt rev: micronul se aude bestial ,ce ii trebuie motocicletei un set de cauciucuri ca alea sunt sine de tren si rescrierea ECU`lui vb cu TNG poate te ajuta el ,sa o stapanesti sanatos

 

Mobra are GP Racer cu guma de spate de 190 :)

Gumele Corsa III sunt bune, cel putin cel de spate tine fara probleme. Ce ma enervat pe mine foarte tare in trecut (nu pe mobra asta) a fost cel de fata.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Am si eu o mica mare problema zilele trecute am terminat si eu de pregatit mobra pt noul sezon placute filtre nebunii unsa si toate cele, cand am ajuns la schimbat ulei am dat de o prblema.

In momentul in care am strans surubul de jos de la baia de ulei a inceput sa dea in gol, am desfacut putin busonul si se vedea pilitura de la surub sau de la baia de ulei.

Stie cineva daca se poate remedia treaba asta sau trebuie alta baie de ulei (partea de jos)???

 

motorul este un SUZUKI GSXR 750 din 1998 modelul pe injectie seria de la moto GR7DA .

DACA MA POATE AJUTA CINEVA CU UN SFAT SAU DACA ARE PIESA VA ROG FRUMOS SA IMI DATI UN TARRR, - yd: ferryosif@yahoo.com

- nr. tel. 0745654287 un beep si sun.

Am rezolvat treaba cu baia, un filet nou putin maricel, o saiba de cupru si un fel de Oring asa a zis mesterul ca ar fi bun.

Alta rugaminte daca ma puteti ajuta, am aerisit franele(schimbat lichid vechi si curatat pistonasele cu o periuta de dinti) schimbat placute, dupa ce am montan noile placute si aerisit, am verificat sa nu mai iasa bule pe furtunasul cu care am aerisit, am observat ca franele sunt mai slabe ca inainte(e mai moale maneta in momentul in care o strang in mers).

E ceva ce nu fac bine sau este un pont la aerisit frantele???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat treaba cu baia, un filet nou putin maricel, o saiba de cupru si un fel de Oring asa a zis mesterul ca ar fi bun.

Alta rugaminte daca ma puteti ajuta, am aerisit franele(schimbat lichid vechi si curatat pistonasele cu o periuta de dinti) schimbat placute, dupa ce am montan noile placute si aerisit, am verificat sa nu mai iasa bule pe furtunasul cu care am aerisit, am observat ca franele sunt mai slabe ca inainte(e mai moale maneta in momentul in care o strang in mers).

E ceva ce nu fac bine sau este un pont la aerisit frantele???

cred ca doar tr sa insisti mai mult. eu in prima faza las aerisitoarele deschise pe rand pana iese numai lichid pe ele dupa care le strang pe rand dupa care incep clasica aerisire cu "fai pedale<manete>, tine apasat,slabeste aerisitorul, s-a dus" <si insisti pana se intareste maneta>. frana oricum nu iti va tine bine pana nu se pasuiesc placutele pe disc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decit sa bagi banii in evacuari scumpe(care nu dau neaparat si sunet demential), pui o finala sa sune frumos, dar ieftina, si de 150euro i-ti rescrii softul calculatorului , motocicleta se schimba total, intra pe forumul GSXR pt amanunte tehnice. Plus ca rescrierea o faci aici in RO, cu garantie, pe probate.

 

Cine se ocupa de astfel de resoftari? Aveti cumva ceva contacte?

Va rog frumos un PM sau aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG este. Apelati cu incredere.

 

I-am dat PM

 

Din ciclul Dinciclul before:

 

Toate componentele erau cele originale mai putin:

 

Toba sport Micron. Repus toba originala dupa cumparare ptITP/RAR

 

Cauciucuri noi Pirelli Diablo Corsa III (cred ca au cam800 de km).

 

Placute de frana noi

 

 

 

After:

 

Filtru de aer K&N sport (done)

 

Bujii iridium (done)

 

Gume Dunlop GP Racer cu 190 pe spate (done)

 

Toba finala Akrapovic HEX SHORTY CF Part No S-S6SO5-TC(nu a sosit inca)

 

Crash Pards R&G Racing (nu au sosit inca)

 

Engine guards R&G Racing (nu au sosit inca)

 

Schimbat lampa centrala cu Philips H7 Extreme (done)

 

Schimbat ulei motor (done)

 

Schimbat ulei furca (done)

 

Schimbat lichid racire (done)

 

Schimbat lichid frana (done)

 

Curatat lant, foaie (done)

 

Remapare motor (cand va raspunde TNG)

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...