Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai si ce protectie crezi ca-i va oferi ?

Insectele se vor infige oricum, noroiul il vei curata mai greu, in cazul unui accident oricum nu va scapa.

Ai dreptate, numai ca se vede ca inca nu ai patit-o. Mergi in spatele unei alte motorete, sau unei masini, iti arunca o pietricica exact in radiator, si dupaia dai telefoane sa vina sa-ti transp motoreta pe platforma. Eu cit am mers pe strada nu am avut ghinion, dar imi amintesc ca am luat de n ori cite o piatra mica , ori in casca, ori pe costum, chiar si pe manusa m0a lovit, chiar m-a durut. Exemplul cu Serres 2013, e prea fortat, erau atitea pietricele, incit trebuia sa nu o fi pati-o chiar niciodata, ca sa indraznesti sa intri pe pista aia, cum s-a si intimplat. Toti care nu au avut protectie, au avut radiatorul spart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu e pacaleala de 1 aprilie !!!!!!

"The Annitori RL "GEN 2" Quickshifter by HM has landed ", ii multumesc pe aceasta cale lui Bogdan (Jagi) pentru suportul cu transportul SUA-RO,mersi prietene.

Acum astept sa rezolve George (TNG) puzzelul QS`ul cu tija schimbator si scarite, ecu hacking + SAG

post-33534-0-14242400-1396333527_thumb.jpgpost-33534-0-57025800-1396333523_thumb.jpgpost-33534-0-77966000-1396333519_thumb.jpg

 

 

Acelasi lucru se poate spune si despre noile carene CRC "plug & play :)" au ajuns tot ieri , multumiri domnului Ciprian !

O sa deschid un topic special in rubrica care trebuie pt acest lucru cand o sa le si montez ! Va pun 2-3 poze informative fara prea multe detalii ca sa nu va mai fierb ,o sa va spun totul in topicul viitor special pt asa ceva .

 

post-33534-0-22602200-1396335417_thumb.jpgpost-33534-0-46915700-1396335421_thumb.jpgpost-33534-0-68377400-1396335425_thumb.jpgpost-33534-0-02474100-1396335430_thumb.jpgpost-33534-0-94855600-1396335442_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

cmd cate iesiri pe ''pista'' o sa ai in 2014? intreb pt ca vad ca investesti de parca te pregatesti sa castigi "cupa" (de la sutien, evident :)) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da baieti asa este !Multumesc



Hungaro si Brno , practice`uri Tg Secuiesc si Amckart.

eu fac investitia aceasta pentru viitor ,nu strict pt 2014 ,nu vreau sa vand k5`ul prea curand ,imi place enorm ,e tot ce-mi trebuie momentan + qs`ul pot sa-l mut pe orice motocicleta vreau in viitor e plug & play si no moving parts face si pull si push ,totul electronic cu garantie pe viata , comand doar cablurile cu 30$ pt noua motocicleta daca e



Mersi Adi pt grija ,continua si tu proiectul acela te rog ,nu am zis de cupa nimic si oricum daca o sa castig una de sutien la tg secuiesc mai trecem acolo pe lista ... "ioana,maria,roxana..."vedem ce o sa pice :) ,minim D4+ sa fie



glumesc..

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, nu stiu de ce pui intrebari d-astea. Tu oricum ai spus ca nu intelegi de ce exista motociclisti carora le place sa aiba motociclete fara zgarieturi. :D

 

Georgel, felicitari pt achizitii! Sa le stapanesti sanatos! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Adrian, nu stiu de ce pui intrebari d-astea. Tu oricum ai spus ca nu intelegi de ce exista motociclisti carora le place sa aiba motociclete fara zgarieturi.

 

Georgel, felicitari pt achizitii! Sa le stapanesti sanatos!

 

m3n, nu mai stiu daca am formulat cum spui tu, eu ma refeream mai degraba la faptul ca a te purta cu o motreta precum cu un bibelou mi se pare....nu stiu, gay... dar na, in final e bunul fiecaruia si-l trateaza cum crede de cuviinta :)

 

iar vis a vis de cmd, eram doar curios cat de des o sa se duca pe pista, avand in vedere elanul cu care se pregateste (atat emotional cat si financiar). Era o curiozitate de-a mea. Presupun ca inca se permit curiozitati cu voce tare pe aici,nu ?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

m3n, nu mai stiu daca am formulat cum spui tu, eu ma refeream mai degraba la faptul ca a te purta cu o motreta precum cu un bibelou mi se pare....nu stiu, gay... dar na, in final e bunul fiecaruia si-l trateaza cum crede de cuviinta

 

iar vis a vis de cmd, eram doar curios cat de des o sa se duca pe pista, avand in vedere elanul cu care se pregateste (atat emotional cat si financiar). Era o curiozitate de-a mea. Presupun ca inca se permit curiozitati cu voce tare pe aici,nu ?

Pai, vezi?

Mie, personal, mi se pare ca te reprezinta felul in care iti ingrijesti motocicleta, intr-o oarecare masura. As putea extrapola, sa spun ca daca ai mobra de strada si e murdara, nici tu nu prea treci pe la duş...dar n-o fac. :D

Curiozitatile sunt permise, desigur, atat timp cat n-au vreo tenta rautacioasa. Iar daca jignesti posesorii de mobre carora le place sa-si ingrijeasca excesiv (dupa croteriile tale) utilajele, spunand ca tie "ti se pare gay", ai sarit calul (dupa criteriile mele, desigur). ;)

In schimb, suntem amandoi de acord ca fiecare face ce vrea cu banii lui. Pe mine nu ma ajuta si nici nu ma incurca in vreun fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aceea si preturile din rubrica de vanzari sunt "pe masura" ,am constatat ca 500e-700e sa scazi din start din pretul afisat e NIMIC si este acceptat mai de orice vanzator care a stiut cum a intretinut mobra

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pai, vezi?

Mie, personal, mi se pare ca te reprezinta felul in care iti ingrijesti motocicleta, intr-o oarecare masura. As putea extrapola, sa spun ca daca ai mobra de strada si e murdara, nici tu nu prea treci pe la duş...dar n-o fac. :D

Curiozitatile sunt permise, desigur, atat timp cat n-au vreo tenta rautacioasa. Iar daca jignesti posesorii de mobre carora le place sa-si ingrijeasca excesiv (dupa croteriile tale) utilajele, spunand ca tie "ti se pare gay", ai sarit calul (dupa criteriile mele, desigur). ;)

In schimb, suntem amandoi de acord ca fiecare face ce vrea cu banii lui. Pe mine nu ma ajuta si nici nu ma incurca in vreun fel.

 

Hai sa lamurim o treaba.

 

Fiecare are interpretarile sale,mai mult sau mai putin deplasate. De ex. aia a ta, cu dusul si cu mobra nespalata e deplasata (si eventual o iau ca pe o gluma, nu cred ca tu chiar gandesti asa).

 

Am avut o perioada in care bibileam si eu motoreta si incercam sa o tin curata, dar avand in vedere ca ba ma prindea ploaia, ba statea in ploaie, ba praful de pe strazi si jegul specific romanesc, mereu ma trezeam cu ea murdara foarte rapid si ma ofticam si am decis ca nu mai investesc timp sau bani in pastrarea motocicletei curata (sau excesiv de curata).

 

Am avut senzatia asta cand mi-am luat mai demult un telefon nou,un sony-ericsson si eram f bucuros si dupa 2 zile l-am scapat pe scari si l-am cam futut pe la colturi si de-atunci mi -am jurat ca nu ma mai ''atasez'' nici de obiecte nici de estetica lor prea mult..

 

La fel si cu motocicleta, sa nu crezi ca daca am dat-o de pamant de cateva ori si am zgariat niste carene, gata, dintr-odata am devenit un om care desconsidera o motocicleta ingrijita doar pt ca el nu e in stare sa aiba una ingrijita. GRESIT. Dupa ce le am zgariat , am cumparat altele, nezgariate, ba chiar am luat mai multe piese, dupa cum am scris si pe alt topic...

 

Dar mereu vor exista fraieri care vor insista in prostia lor si vor avea interpretarea lor (se stiu ei care-s pe forum,si nu fac aluzie la tine sau la ceilalti de pe aici,care sunteti cu bun simt), fraieri care cred ca am dat jos carenele ca-s zgariate. Ca si cum tre sa le fac poze cumva la carenele luate ulterior,doar sa le demonstrez ca ei mananca k.k.t cu portia. Dar nu ma cobor la nivelul asta, sa ma explic si sa dovedesc ceva la niste fraieri,care oricum mereu vor avea ceva de comentat ...

 

Si revenind la ingrijitul motocicletei, cum am spus, merg pe orice tip de vreme si nu mai tin asa mult la estetica (din anumite puncte de vedere). Evident, conteaza, la un anumit nivel,cum arata mobra mea. Doar de aia am vandut carenele si vreau sa-i pun far rotund,si o fac naked, pt ca ma atrage un anumit look. Tind spre un fel de rat-bike look (dar mult mai timid si mai decent). pt ca adevaratul Rat Bike nu ma pasioneaza, e prea exagerat pt gusturile mele..

 

Si pana la urma de ce-i privesc ca pe niste fatalai gay pe aia care si lustruiesc motoreta cu exces de zel? pt ca stiu si vad multi din astia, care fac foarte putini km pe an, si care nu ies din localitate, iar motoarele lor stau parcate pe la diverse terase, iar pt ei asta conteaza cel mai mult, motoreta sa fie SHINY & CLEAN, pt ca e emblema lor de ''macio''.

 

Si nu,nu este un mit, nu este un cliseu forumistic. Chiar asa stau lucrurile. Echipamente scumpe, motociclete scumpe, plimbari de oras si imprejurimi, si-atat....iar pt mine astia vor fi mereu niste fatalai.

 

Evident tu si altii de aici nu va incadrati in categoria asta. Asta ca sa fim intelesi,ca nu vreau sa se simta careva jignit,inutil. Tu te mai dai pe pista, mai mergi cu ea etc,

 

Dar exista acea categorie de fatalai care fac 1000 km pe an, si aia in oras. Tot acei fatalai se mira atunci cand pomenesti de consum la miar si vin cu replici "da ce ba, ti-ai luat miar ca sa te uiti la consum" etc etc..

 

In concluzie,nu cred ca am sarit calul si ca n-am jignit pe nimeni,decat pe aia care intr-adevar se jignesc ei singuri,crezandu-se motociclisti...

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce ai tu ma cu ei daca vor sa foloseasca motoreta 1000km pe an? Sunt banii lor, facuti de ei prin diferite mijloace, ce te tot intereseaza pe tine si iti dai cu parerea? Faci cum faci si tot 1 pagina scrii la reply. Ca idee, din toata replica de mai sus am citit doar : "Hai sa lamurim o treaba" si "In concluzie ... motociclisti" . Nu exista topic pe care sa intru si sa nu dai cel putin o replica de master Yoda, ba de una ba de alta, pacat dreacu' ca si-a gasit Rossi mecanic sef altfel erai stas pentru pozitie . Nu iti mai pune tu atatea intrebari, si judeca pe altii, mai bine iti vezi de treburile tale frumos, te plimbi mii de km pe an si traiesti pana la adanci batranete, dar poti sa rezisti? Fara sa te lauzi sau sa critici pe altii despre tot felul de aberatii care tu le consideri relevante? Ca sa concluzionez, vorbesti mult si fara sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pai si ce ai tu ma cu ei daca vor sa foloseasca motoreta 1000km pe an? Sunt banii lor, facuti de ei prin diferite mijloace, ce te tot intereseaza pe tine si iti dai cu parerea? Faci cum faci si tot 1 pagina scrii la reply. Ca idee, din toata replica de mai sus am citit doar : "Hai sa lamurim o treaba" si "In concluzie ... motociclisti" . Nu exista topic pe care sa intru si sa nu dai cel putin o replica de master Yoda, ba de una ba de alta, pacat dreacu' ca si-a gasit Rossi mecanic sef altfel erai stas pentru pozitie . Nu iti mai pune tu atatea intrebari, si judeca pe altii, mai bine iti vezi de treburile tale frumos, te plimbi mii de km pe an si traiesti pana la adanci batranete, dar poti sa rezisti? Fara sa te lauzi sau sa critici pe altii despre tot felul de aberatii care tu le consideri relevante? Ca sa concluzionez, vorbesti mult si fara sens.

 

nu-mi explic aciditatea ta decat daca te-ai incadrat singur in categoria vizata de mina.

 

daca tot nu ai citit ce-ai scris, de ce te-ai obosit sa-mi scrii un paragraf intreg?:)) din ipocrizie? e forum, de aia ne dam cu parerea + ca suntem romani. Pe strada, ma dau cu motoreta. Daca nu-ti convine ceva, ia si pune-ma la ignore si nu ma mai judeca tu,la randul tau atata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

nu-mi explic aciditatea ta decat daca te-ai incadrat singur in categoria vizata de mina.

 

daca tot nu ai citit ce-ai scris, de ce te-ai obosit sa-mi scrii un paragraf intreg? :)) din ipocrizie? e forum, de aia ne dam cu parerea + ca suntem romani. Pe strada, ma dau cu motoreta. Daca nu-ti convine ceva, ia si pune-ma la ignore si nu ma mai judeca tu,la randul tau atata....

Pai cum sa nu fiu acid in exprimare cand tu peste tot iti bagi nasu' si dai cu parerea. La fel ca altii de pe forum, ai mii de postari si cred ca 5 merita citite. Tu ii judeci pe aia care isi iau motoreta si nu se plimba sau o spala prea des sau se plimba incet cu ea pentru ca nu vor sa pateasca ceva, dar cand vine vorba de tine sau de Aprilia, pai stai cumetre ca nu e chiar asa, ca eu defapt.... si Aprilia e defapt peste BMW dar nu o arata, crezi ca toti sunt cu ochii in cer? Incearca sa filtrezi un pic informatia de mai sus si cea de acum poate iti dai seama de anumite chestii. Intr-adevar si eu sunt un pic dintr-o bucata, si poate nu ma fac inteles prea bine tot timpul, dar incerc sa ma ponderez si sa nu spun prostii sau sa comentez aiurea. Eu nu am nimic cu tine in viata reala, poate esti baiat de nota 10, dar daca te-ai transpune din forum in viata reala si as avea un pistol cu 2 gloante si suntem in aceeasi camera cu Justin Bieber si Hitler, te-as impusca pe tine de 2 ori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

@ Shobo2020: nu stiu unde faci tu delimitarea intre a-ti da cu parerea si a judeca pe cineva....


Pana la urma,discutia era intre mine si Stau de 6, care afirmase ceva si am vrut sa-i explic ce-am vrut sa zic cu-adevarat. Tu esti cel care s-a bagat in seama si a sarit muscat de fund, ca si cum te-as fi jignit pe tine cu ceva sau ca si cum m-as fi adresat tie.

Nu inteleg ce treaba are BMW? care BMW? care Aprilia? ce borcane incurci,ca nu inteleg...


Trebuie sa recunosc, aia cu Justin Bieber si Hitler a fost buna. Chiar a fost simpatica :))))

 

In rest, se stie ca internetul deformeaza comunicarea.... iar cine a apucat sa ma cunoasca in realitate, de pe forum, si acum discut cu ei in conditii total normale. (de pe la intruniri, sau cand am fost la Buc, etc)..

 

Asa, e usor sa ne judecam reciproc pe forum,fara sa ne cunoastem,doar din prisma unor vorbe si pareri..

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, stii tu zicala aia: "Cand mai multi oameni iti spun ca esti beat...".

Shobo are dreptate, esti prezent peste tot si trollezi, aberezi dai cu flame-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...