Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Curbe...Important e sa dea bine pe FB :)

 

In plus, pasagera sta, fie ca vrea sau nu, calare pe Saber Rider :) Partea proasta e ca Saber Rider sta cu Q...e zdrobite de rezervor toata plimbarea.

 

Si uite asa Furia Rosie Turbo se transforma dupa plimbare in furia bleaga trista :)))

Foarte constructiv postul tau, bravo. Ai +1 la posturi.

 

Intrebam daca se poate, necunoscand exact urmarile. Uite ca le am aflat acum si, stiindu-le acum, nu vreau s o mai modific. Dar asa se gasesc uneori unii... sa se dea destepti.

 

Merci Roberte, TNG.

 

PS: Ultima oara aveam ~98 kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai ales bine :)

 

98 kg plus echipament, sare bine de 100 kg. daca motoru tau are arcuri standard, si daca vrei sa ai suspensii ca la carte, trebe sa schimbi arcurile din furca cat si arcul amortizorului din spate. cele standard sunt concepute pt un rider de gabarit mediu (de ex. la zx10r din 2005 ele sunt pt 68 kg). tu depasesti considerabil aceasta greutate...

ca sa poti regla suspensiile tale corect, in primul rand ai nevoie de acele arcuri pt greutatea ta, altfel restul reglajelor hidraulice (rebound, compresie) sunt usor redundante.

 

toate astea plus cauciucuri aderente, iti transoforma motocicleta si ai cu adevarat control, adica poti sa te bucuri de motoru tau cu adevarat.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine poate sa imi zica dimensiunea furtunului spate de frana la gsx-r 600 srad 1997 ,eu nu ajung la moto zilele astea si as vrea sa comand ...Dau o bere celui care ma ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare o problema. In manualul de service, la electrica parca, trebuie sa iti scrie cat e incarcarea la o anumita turatie. Eu am un amic care merge sub 13.5 (ajunge chiar si la 12.8) de cam multa vreme si nu are probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu cel mai putin am vazut 13.56. Stai linistit ca e ok si daca e sub un pic. La mine la turatia aia e undeva la 13.8 - 13.9 parca. Monteaza-ti un voltmetru daca esti speriat de bombe ca mine :D Drept e ca niciodata nu poti sa ai prea multe indicatoare care sa iti arate starea motorului :) Temperatura ulei, presiune ulei, etc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banzay ,is paranormal cand vine vorba de mobra :)) o ascult tot timpu o desfac o pun la loc vreau ca totul sa mearga <ca uns> mai ales ca baba are ceva ani de mers dar cu ceva timp si un buget care a depasit jumate din valoarea achizitie este aproape cum vreau io ....Prietenii fac mijto de fiecare data cand schimb mobra zic ca io nu mi-am luat moto sa ma dau ci sa am ce mesterii deci deaici mi se trage si intrebari si verificari de genu

Editat de teby05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...