Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

hahahaha, mda ...

In cazul asta trebuie sa-l sun pe marlitza :laugh: Si eventual sa fac rost de cativa zeci de lei :D

Silviu sa traiasca pentru guma spate, iar Nyt sa infloreasca pentru guma fata ;)

 

 

Am uitat de o precizare importanta ... supermoto intre 400-660cc

Editat de GabiButon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator dtkmt

iti spun eu pretul,are o intarziere de 45min,s-a lucrat la calea ferata si au fost restrictii de viteza

Editat de dtkmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzile trebuiesc schimbate! Este o problema generala la acest model de motocicleta. Cu timpul se slabesc foarte mult ...

Se refac foarte repede si foarte simplu. Eu am gasit metoda si stau beton de 2 luni aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus multa lume care cunosc eu - nu tu - mai citeste si tu. Toti au avut de 600 - 900...vor litru. Intelegi matale?

hehehe, da man, si eu as vrea

... doar ca mi-am adus aminte de reclama cand ai zis tu cu litrul... nu te-am atacat :laugh:

geez, nu mai fumati atat ca va ia paranoia aia grava.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se refac foarte repede si foarte simplu. Eu am gasit metoda si stau beton de 2 luni aproape.

 

Pai si de ce nu zici nene nimic, de ce!? ;) Bun, bun ... ai gasit solutia :laugh: dar se mai pot plia?

Mesaj completat

Nu ie bani dom'le - nu e bani! Daca era miar - poate mai gaseai - dar 600, multa lume care cunosc nu se baga la asa ceva, vor sa treaca la litru.

 

Litru' e pentru aia cu bani :D

Sincer, daca as avea acum de ales, as alege GSXR750! De departe cea mai buna mobra.

Daca iti dau un supermoto o saptamana, vei uita ca 'eczista' supersport. Imbatranim survolaje, recunoaste!

Editat de GabiButon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si de ce nu zici nene nimic, de ce!? :D Bun, bun ... ai gasit solutia ;) dar se mai pot plia?

Mesaj completat

 

 

Litru' e pentru aia cu bani :lol:

Sincer, daca as avea acum de ales, as alege GSXR750! De departe cea mai buna mobra.

Daca iti dau un supermoto o saptamana, vei uita ca 'eczista' supersport. Imbatranim survolaje, recunoaste!

 

M-am dat pe supermoto e fain - dar nu renunt la SS decat atunci cand nu mai pot de mijloc...momentan ma prezint bine, fara dureri fara nimic. Cel mai bine pt mine mai tarziu ar fi ceva de genu adventure, chiar vorbeam cu niste prieteni si prietena inclusiv despre asta. Mai incolo las viteza pentru aventura pe 2 roti...MUUULT MAI INCOLO!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.... pana la urma ma ajuta cineva cu date concrete???

 

EXISTA DIFERENTA K DIMENSIUNI INTRE GSX R K1 K2 MODELELE DE 600 SI 750??? LUNGIMEA FIECARUIA.... ROATA DUPA SPATE... LATIMEA MOTOCILETELOR.. TOT CE IMPLICA DIMENSIUNI... VA ROG FRUMOS...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.... pana la urma ma ajuta cineva cu date concrete???

 

EXISTA DIFERENTA K DIMENSIUNI INTRE GSX R K1 K2 MODELELE DE 600 SI 750??? LUNGIMEA FIECARUIA.... ROATA DUPA SPATE... LATIMEA MOTOCILETELOR.. TOT CE IMPLICA DIMENSIUNI... VA ROG FRUMOS...

 

 

 

 

 

 

incearca sa gasesti manualele pe net la ambele mobre si ai acolo toate specificatiile posibile.!

 

Frumoasa mobra gaby! ..apropo treaba cu oglinzile poti sa le scoti si sa aplici cateva lovituri de ciocan pe "saibele" alea si te mai tine un sezon...si tot asa...dar la 2..3 ani tot trebuie sa schimbi oglinzile (aceeasi problema o am si eu )

 

Treaba cu ieseala... maine seara? duminica eventual pe la un 6...7 presupun ca majoritatea sunt liberi si deja intorsi de "ecscursii" !

 

Regie? ..cam trist pe acolo! ...hai un Bikers ca e si ceva plimbareala! sau daca e pe tristete asa...la academie! (mai mult spatiu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K5-ul a fost milestone la clasa ei

In continuare eu zic ca ramane cea mai fiabila si performanta din era moderna a revolutionarii miarelor

Dupa cum se vede treaba de la 5 la 5 ani s-au facut astfel de revolutii deci ar trebui sa vedem si in 2011 alte suceli ale bestiilor de 1000 de cmc.

Eu nu o sa o vand pe a mea niciodata, am preferat sa bag in ea 2000 de euro pe intretinere decat sa ma risc la cutia lui zx10, cbroaica mancatoare de ulei sau r1 plin de surprize si placut ca mersul pe sarma la inaltime...

Este mai fiabila si mai performata decat orice miar din generatia ei 2005-2006.

E motoreta care m-a branduit gsxr dupa aprilia, ninja si cbr.

Mesaj completat

In continuare eu zic ca ramane cea mai fiabila si performanta din era moderna a revolutionarii miarelor

 

cea mai fiabila DAR si performanta, evident ca peste 2006 performantele au fost depasite imediat, m-am exprimat in graba

post-1350-1283069793_thumb.jpg

post-1350-1283069800_thumb.jpg

post-1350-1283069809_thumb.jpg

post-1350-1283069856_thumb.jpg

post-1350-1283069861_thumb.jpg

post-1350-1283069865_thumb.jpg

post-1350-1283069869_thumb.jpg

post-1350-1283070156_thumb.jpg

post-1350-1283070161_thumb.jpg

Editat de Dogg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...da.... anul 2005 a fost un an bun ....eu am luat un "trei-sferturi" din aceeasi "recolta", K5 , dupa ce am hotarat ca litru e prea "mare" pt mine.

post-243-1283073652_thumb.jpg

post-243-1283073773_thumb.jpg

post-243-1283073799_thumb.jpg

post-243-1283073870_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.... pana la urma ma ajuta cineva cu date concrete???

 

EXISTA DIFERENTA K DIMENSIUNI INTRE GSX R K1 K2 MODELELE DE 600 SI 750??? LUNGIMEA FIECARUIA.... ROATA DUPA SPATE... LATIMEA MOTOCILETELOR.. TOT CE IMPLICA DIMENSIUNI... VA ROG FRUMOS...

Am cautat si eu comparatii dar am gasit destul de putine. Poate te ajuta tabelul de mai jos:

post-7003-1283110207_thumb.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa multumesc baietilor cu GSX-R-urile care au oprit duminica seara pe autostrada sa ma ajute :P

 

din pacate singurul ajutor era duba!

 

ca si sfat - sa aveti la noi un kit de pana - sau doua :P (mie mi-a sarit dopul) - unu nu a fost deajuns

 

in alta ordine de idei - ceea ce gasiti prin comert la tub pt reparatii pana (fara a da roata jos) sunt niste porcarii care nu te ajuta cu nimic - dupa vreo 10 km rulati fara sa depasesc 35km/h ca sa se duca peste tot respectiva spuma - ziceai ca am bagat apa in cauciuc si un sapun

 

am bagat juma de tub si am pus fix cu gaura in jos - am stat 15 minute - sa se solidifice spuma - am facut un mare fassss cu el

tot era sa mor cand am vrut sa opresc ... iar gaura era si mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti, am facut curat prin garaj si am pentru k3-k4 1000 o internala de jamba, capac monopost, codita, ram-air dreapta si far. internala s-ar putea sa se potriveasca si la alte gixxer-uri.

0723.251.260 daca va intereseaza ceva. astept oferte.

Mesaj completat

rog pe cineva sa stearga dublurile la post, . multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere - doreste cineva sa ne intalnim saptamanal cum fac altii cu cbr etc etc...? Mai ne cunoastem, un suc, mai discutam de moto, mai furam o idee de la unu de la altu. Veniti cu propuneri.

 

P.S. Cei din Bucuresti ofc :P

 

parcare casa poporului..miercuri 5-6 ( pm )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parcare casa poporului..miercuri 5-6 ( pm )

 

negrule lumile munceste in timpul saptamanii - la ora 5-6 :P

 

pe la un 7-8 ar fi decent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere - doreste cineva sa ne intalnim saptamanal cum fac altii cu cbr etc etc...? Mai ne cunoastem, un suc, mai discutam de moto, mai furam o idee de la unu de la altu. Veniti cu propuneri.

 

P.S. Cei din Bucuresti ofc :P

De acord...ia sa stabiliti! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord...ia sa stabiliti! :P

 

 

nu primim necarenati :P - si nici fete - exceptie fac cele care ne baga sub masa!(la cantitatea de alcool ma refer) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...