Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

o chestie care pe mine ma socat

stiai ca acest super tare brand "BMW" face motorete cu motoare facute in china la kimco<sau cum dracu se numeste firma aia>?

este adevarat ca decat 2 modele de motoare<cel de pe G450 si cel de pe 650GS>

acum nu spun ca aceste moto sunt praf dar sunt chinazarii de o gramada de $

cat despre S1000rr l-am incercat si io si m-a lasat masca<la modul placut>

te-ai trezit acum? bmw face motoare si caroserii la masina in china incepand cu modelul seria 3 320d (adica din 2004) sa mai zic? sony, aiwa, panasonic, sanyo unde crezi ca sunt facute? japonia? hmmmm

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

te-ai trezit acum? bmw face motoare si caroserii la masina in china incepand cu modelul seria 3 320d (adica din 2004) sa mai zic? sony, aiwa, panasonic, sanyo unde crezi ca sunt facute? japonia? hmmmm

 

practic nu sunt facute acolo,adica doar se folosesc de tara respectiva,muncitori etc pt a diminua costurile.pe mine nu ma deranjeaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

practic nu sunt facute acolo,adica doar se folosesc de tara respectiva,muncitori etc pt a diminua costurile.pe mine nu ma deranjeaza

ba da! acolo sunt facute, insa asamblate in germania. nici pe mine nu ma afecteaza asta. cine tine la prestanta....tine pana la capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum pot rasufla usurat .. dupa o lunga expertiza am scapat de marea mea teama, si anume sa nu gasesc pe undeva pe mine un tatuaj foarte mic "made in china" Sunt Ok :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai China si zona respectiva cu Japonia in cap , sunt tari in care se fabrica componente din Europa-Sua.

 

Ei credeai ca au inventat ceva? Nici macar pistolul cu apa...

 

In schimb sunt singura rasa care sculpteaza in bobul de orez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu laud eu bmw aiurea si o spun din opinia mea adica eu am in garaj si gsxr 1000 2010 si r1 2010 si 2008 si bmw s1000rr modificat de curse deci cred ca pot sa zic ce am observat intre ele daca cumva credeti ca aberez intrebatil pe jagi .

 

Va doresc un an nou fericit fara incidente si fie ca toate dorintele sa vi se implineasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALEX YZF

nu laud eu bmw aiurea si o spun din opinia mea adica eu am in garaj si gsxr 1000 2010 si r1 2010 si 2008 si bmw s1000rr modificat de curse deci cred ca pot sa zic ce am observat intre ele daca cumva credeti ca aberez intrebatil pe jagi .

 

Va doresc un an nou fericit fara incidente si fie ca toate dorintele sa vi se implineasca

 

R1 2009-2012 ROULEZ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

R1 2009-2012 ROULEZ!

 

Gogu,nu fii țigan pe topicul asta

 

La multi ani pentru(aproape) toti gixxeristi si toti ceilalti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap ai dreptate si mie imi place la nebunie r1 2009 dar dezavantajul mare de putere si greutatea mare pe care o are ma facut sa trec la bmw pur si simplu nu poate concura daca nu bagi foarte multi bani in ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap ai dreptate si mie imi place la nebunie r1 2009 dar dezavantajul mare de putere si greutatea mare pe care o are ma facut sa trec la bmw pur si simplu nu poate concura daca nu bagi foarte multi bani in ea

 

dar cu cine concurezi de nu faci fata? :D daca r1 nu are putoare ce sa mai vb de honda..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare ... vreau sa pun un cap(masca de far) de k3 pe un srad600 cat si coditza de k3

* se poate face transplantul? ce mai trebuie schimbat sa faci un srad (an 2000) sa arate ca un k3 ?

ideea e ca nu sunt bani de un k3 si se doreste sa facem un facelift la a batrana ...

* cat costa o masca(cu far cu tot) si o codita de k3 ?

 

multam fain!!! :moto:

Editat de zune
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu laud eu bmw aiurea si o spun din opinia mea adica eu am in garaj si gsxr 1000 2010 si r1 2010 si 2008 si bmw s1000rr modificat de curse deci cred ca pot sa zic ce am observat intre ele daca cumva credeti ca aberez intrebatil pe jagi .

 

 

Credeam ca doar eu sunt atat de indragostit incat uit ca e criza si nu vand din ele dar vad ca mai sunt si altii, chiar mai dotati ca mine.

 

Sunt toate cele enumerate mai sus ale tale? Cam tare.

 

Deci ce-am inteles e ca sunt ale tale si ca le-ai pus pe cronometru. Ca bmw ti-a dat tie ca Pilot cel mai bun timp si filling.

 

Dane si noua diferentele de timp obtinute cu cele 4 pe acelasi track. Suna interesant.

 

nu laud eu bmw aiurea si o spun din opinia mea adica eu am in garaj si gsxr 1000 2010 si r1 2010 si 2008 si bmw s1000rr modificat de curse deci cred ca pot sa zic ce am observat intre ele daca cumva credeti ca aberez intrebatil pe jagi .

 

 

Credeam ca doar eu sunt atat de indragostit incat uit ca e criza si nu vand din ele dar vad ca mai sunt si altii, chiar mai dotati ca mine.

 

Sunt toate cele enumerate mai sus ale tale? Cam tare.

 

Deci ce-am inteles e ca sunt ale tale si ca le-ai pus pe cronometru. Ca bmw ti-a dat tie ca Pilot cel mai bun timp si filling.

 

Dane si noua diferentele de timp obtinute cu cele 4 pe acelasi track. Suna interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ma intereseaza si pe mine o baterie pentru un srad stie cineva mai exact ce model e? cati amperi?

este magazin chiar la tine in oras http://www.motofly.ro/index.php?page=initb.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ma intereseaza si pe mine o baterie pentru un srad stie cineva mai exact ce model e? cati amperi?

 

www.motonetro.ro

 

Dai in dreapta cautare dupa vehicol si iti gasesti minim 3 baterii la 3 preturi... Alegi ce-ti permiti.

 

Daca pretul iti e ok, atunci ai mai jos nr meu si aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Am si eu o dilema,asa,la inceput de an

Am schimbat bujiile normale ale mobrei(ereau ruginite la propriu pe partea ceramica,adica vechi) cu unele iridium.De-a draku-n carenele ei daca mai scade relantiul sub 1500rpm,dupa ce se incalzeste motorul.Nu pot sa reglez realntiul(din chestia aia )decat de la 1500+

Oare trebuie sa reglez si clapetele? ca injectoarele sunt curatare(am avut 2 infundate),iar filtrul de aer,oem(montat in 2003 ca si lichiul de frana) l-am inlocuit cu unul sport

 

Aveti idee ce e de facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt un nou posesor de GSX-R 600 din 99. Am apucat anul trecut sa merg putin cu el si as avea 2 nelamuriri daca m-ati putea ajuta:

 

1. Eu am o inaltime de 1,84m ...ma cam doare spate cand merg cu ea la drum mai lung....exista pentru modelul acesta ceva kit de inaltare ghidon ....ceva sa imi schimbe pozitia cu cativa cm mai sus ar fi ok?

2. Cand se aprinde becul de rezerva...cam cati km se mai merge in regim normal de mers..adica pana la 100 kmh?

3. Cam ce consum ati inregistrat cu ea?....asa la un mers normal (pana in 100kmh) si la un condus mai sportiv de atat?

4. Pana acum nu am avut sportiva ..costumul meu e ceva textil cu protectii destul de slabe....ce imi recomandati ca si protectii.....exista ceva de genu costum din doua piese care sa aibe protectii hard in ele?....oare cam ce costuri au?

5. din cati in cati km trebuie sa ii fac revizia?...ce ulei imi recomandati, ce filtre?

 

Scuze de atatea intrebari. Un an nou fericit si fara evenimente grave sau mai putin grave.

 

Merci

 

DAN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o dilema,asa,la inceput de an

Am schimbat bujiile normale ale mobrei(ereau ruginite la propriu pe partea ceramica,adica vechi) cu unele iridium.De-a draku-n carenele ei daca mai scade relantiul sub 1500rpm,dupa ce se incalzeste motorul.Nu pot sa reglez realntiul(din chestia aia )decat de la 1500+

Oare trebuie sa reglez si clapetele? ca injectoarele sunt curatare(am avut 2 infundate),iar filtrul de aer,oem(montat in 2003 ca si lichiul de frana) l-am inlocuit cu unul sport

 

Aveti idee ce e de facut?

ceva de genu asta am patit si io cand i-am pus iridium, dar nu avea nici o treaba cu ele, pur si simplu uitasem sa bag un furtun de vacum<deci mai desfa odata si mai arunca un ochi pe acolo>

 

Buna sunt un nou posesor de GSX-R 600 din 99. Am apucat anul trecut sa merg putin cu el si as avea 2 nelamuriri daca m-ati putea ajuta:

 

1. Eu am o inaltime de 1,84m ...ma cam doare spate cand merg cu ea la drum mai lung....exista pentru modelul acesta ceva kit de inaltare ghidon ....ceva sa imi schimbe pozitia cu cativa cm mai sus ar fi ok?

2. Cand se aprinde becul de rezerva...cam cati km se mai merge in regim normal de mers..adica pana la 100 kmh?

3. Cam ce consum ati inregistrat cu ea?....asa la un mers normal (pana in 100kmh) si la un condus mai sportiv de atat?

4. Pana acum nu am avut sportiva ..costumul meu e ceva textil cu protectii destul de slabe....ce imi recomandati ca si protectii.....exista ceva de genu costum din doua piese care sa aibe protectii hard in ele?....oare cam ce costuri au?

5. din cati in cati km trebuie sa ii fac revizia?...ce ulei imi recomandati, ce filtre?

 

Scuze de atatea intrebari. Un an nou fericit si fara evenimente grave sau mai putin grave.

 

Merci

 

DAN

1- nu cred ca ai ce sa-i faci la ghidon, doar ca esti la inceput pe ia si stai prea incordat<o sa vezi ca odata cu trecerea timpului si km o sa te obisnuiesti si singurul lucru deranjant o sa fie doar saua>

2-3-minim 4.5 l/100km , iar distanta maxima 307km cu un plin <in mod normal urban6.5>iar autostrada blana peste 10

Nu am ramas niciodata cu ea fara benzin,dar am mers si 70km cu becul aprins. un lucru destul de important pe care ar trebuii sa-l stii e ca sonda din rezervor are 2 senzori de nivel. in prima faza incepe si palpaie becul iar cand ramane aproape pe 0 ramane aprins<dar nu e indicat sa mergi cu rezervorul asa gol deoarece se poate arde pompa de benzina>

4- eu recomand pt vitezane numai costume din piele<iar ca pret eu mi-am luat un costum probiker din 2 piese nou la 200E>

5-revizia la 5000km sau o data pe an<daca nu faci 5000 pe an>

ulei 10w40 sau daca mergi mult in oras vara 10w50<semisintetic>-parere personala

daca mai ai si alte nelamuriri imi poti lasa pm<cunosc srad-ul pe dinafara>

Editat de kelu 265
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am o intrebare legata de sunetul motorului la k1 600. Parca merge asa "balbait" uneori la rece... sa fie de la bujii (nu au fost schimbate in ultimii 3-4 ani - a stat in garaj pana anul trecut in vara)? ma gandesc sa le schimb cu cr9eix, ce parere aveti de iridium? (argumente pro/contra?)

 

Pe langa sunetul asta balbait parca suna si destul de tare motorul, nu trancane, suna ca la dacie cu saxofunul care sufla.... ce pot verifica?

 

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am o intrebare legata de sunetul motorului la k1 600. Parca merge asa "balbait" uneori la rece... sa fie de la bujii (nu au fost schimbate in ultimii 3-4 ani - a stat in garaj pana anul trecut in vara)? ma gandesc sa le schimb cu cr9eix, ce parere aveti de iridium? (argumente pro/contra?)

 

Pe langa sunetul asta balbait parca suna si destul de tare motorul, nu trancane, suna ca la dacie cu saxofunul care sufla.... ce pot verifica?

 

 

Merci!

pe langa o revizie complecta cu ulei ,filtru aer si ulei, bujii si o sincronizare clapete ti-as recomanda si o verificare la jocurile de la supape<mai mult ca sigur nu o sa gasesti nici minimul de 0,10mm>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe langa o revizie complecta cu ulei ,filtru aer si ulei, bujii si o sincronizare clapete ti-as recomanda si o verificare la jocurile de la supape<mai mult ca sigur nu o sa gasesti nici minimul de 0,10mm>

Super ok ce a zis Kelu",preferabil ar fi fost sa stim si ceva detalii de la moto tau anume:ce filtru si ce evacuare ai?

Uneori daca ai o evacuare forte permisiva nu o sa rezolvi balbaiala la relanti decat cu o remapare la harta de injectie ;)

 

Am si eu o dilema,asa,la inceput de an

Am schimbat bujiile normale ale mobrei(ereau ruginite la propriu pe partea ceramica,adica vechi) cu unele iridium.De-a draku-n carenele ei daca mai scade relantiul sub 1500rpm,dupa ce se incalzeste motorul.Nu pot sa reglez realntiul(din chestia aia )decat de la 1500+

Oare trebuie sa reglez si clapetele? ca injectoarele sunt curatare(am avut 2 infundate),iar filtrul de aer,oem(montat in 2003 ca si lichiul de frana) l-am inlocuit cu unul sport

 

Aveti idee ce e de facut?

Incearca o sincronizare si un reglaj la cablurile de la acceleratie! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...