Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

multumesc baieti,o sa revin cu poze mai bune dupa ce o sa o spal,am mers astazi 2 km cu ea pe aici pe strazi ca nu am asigurare,prima impresie : foarte multa putere,am mai mers cu un r1`2006 dar era puturos rau de tot,nu stiu unde poti merge cu asa ceva pe strada,handling foarte bun,mult imbunatatita ciclistica fata de ce am avut inainte 600 si 750 din acelasi an pot spune chiar ca nu se compara,trageai de alea sa le apleci ca de caine mort,sper sa ma impresioneze si mai mult pe curbe,stay tuned!:P

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator little wayne

Oameni buni, salivez si eu dupa un gixer rolleyes.gif

 

Am o mare intrebare: in afara de an, ce diferente sunt intre Gsxr 600 k1, respectiv k2 ?

 

Nici una,k3 are doar un capac redesenat si o alta pompa de frana,galerie de evacuare cromata,rampa de injectie modificata,deci....identic si asta

 

CMD...cat a costat halatu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut all! o intrebare am si eu la voi,cei care va pricepeti ...: ce cantite de ulei de furca(normala) intra in fiecare JAMBA,ca sa-si faca bine treaba furca?! mentionez ca am un gsx-r 600 2002 ! si ca chestie: tipul asta de ulei Motorex Racing Fork Oil 10W e alegerea buna(defapt asta l-am cumparat deja)? Multumesc celor ce-mi vor da un sfat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa pastrezi si tu cadrul ala vechi ca este bine de stiut.. poate are cineva nevoie de el sa nu-l aruci la gunoi.. daca vrei sal aruci il iau eu sa am unu de rezerva.. :friends:

O pastrez sigur, daca va fi nevoie va fi disponibila.

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut all! o intrebare am si eu la voi,cei care va pricepeti ...: ce cantite de ulei de furca(normala) intra in fiecare JAMBA,ca sa-si faca bine treaba furca?! mentionez ca am un gsx-r 600 2002 ! si ca chestie: tipul asta de ulei Motorex Racing Fork Oil 10W e alegerea buna(defapt asta l-am cumparat deja)? Multumesc celor ce-mi vor da un sfat!!!

 

cauta in manualul de reparatie, mai multe detalii nu iti pot da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

43

...de sute.Sa o plimbi sanatos si sa te bucuri de ea

 

As vrea sa schimb si eu k3-ul pe unul mai nou,dar cum suntem la un pas de recesiune tehnica,nu imi mai permit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta in manualul de reparatie, mai multe detalii nu iti pot da

corect. in manual gasesti exact cantitatea. la mine<600din98>intra 550ml in fiecare jamba<cred ca si la tine la fel dar mai bine descarcati manualul de reparatie sa fii sigur> cat despre 10W e destul de subtire si daca esti mai greu sar putea sa ti se para cam barca<daca ai sub 80kg cred ca e ideal>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta in manualul de reparatie, mai multe detalii nu iti pot da

corect. in manual gasesti exact cantitatea. la mine<600din98>intra 550ml in fiecare jamba<cred ca si la tine la fel dar mai bine descarcati manualul de reparatie sa fii sigur> cat despre 10W e destul de subtire si daca esti mai greu sar putea sa ti se para cam barca<daca ai sub 80kg cred ca e ideal>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect. in manual gasesti exact cantitatea. la mine<600din98>intra 550ml in fiecare jamba<cred ca si la tine la fel dar mai bine descarcati manualul de reparatie sa fii sigur> cat despre 10W e destul de subtire si daca esti mai greu sar putea sa ti se para cam barca<daca ai sub 80kg cred ca e ideal>

cred ca am gasit in manual...fiecare jamba 528 ml. Asta trebuie sa fie cantitea corecta; si app am sub 80 kg deci l am nimerit:D multam mult ptr ajutor amandurora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto motorul.. cred ca esti tare bucuros!! Sa te bucuri cat mai mult de miuta si un sezon perfect :burnout: !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu dar asa am simtit dupa ce am mers ieri pe k5,pt mine cand am mers cu r1`06 vreau sa spun ca am ramas impresionat de ciclistica ei ,de tot,am mers pe ea o singura data pe amkcart si zici ca ne cunosteam de 5 ani

 

am gasit astazi de dimineata si stickerele(sau cum se numesc ca nu stiu) pt ramair`uri si rezervor... mai stiu eu pe unde ... in cartea service,ce ziceti sa le pun sau nu ?

post-33534-0-53113500-1331622996_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

nu dar asa am simtit dupa ce am mers ieri pe k5,pt mine cand am mers cu r1`06 vreau sa spun ca am ramas impresionat de ciclistica ei ,de tot,am mers pe ea o singura data pe amkcart si zici ca ne cunosteam de 5 ani

 

am gasit astazi de dimineata si stickerele(sau cum se numesc ca nu stiu) pt ramair`uri si rezervor... mai stiu eu pe unde ... in cartea service,ce ziceti sa le pun sau nu ?

le poti pune cand o vinzi,nu are rost sa le lipesti acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, are cineva de vanzare garniturile de la carburatoare ?? de la pahar ... ?? Am inteles ca astea se fac pe comanda si vin la set de 4 si in 2 saptamani..

 

Eu am nevoie de 2 si zilele astea ... va rog poate are cineva. Astept pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa schimb placutele de frana doar de pe fata,discurile sunt cele originale,astept pareri,am mers pe NISSIN si mi-au placut foarte mult pe`o honda 929 dar aia avea BRAKING WAVE parca intra in asfalt, pe celelalte gsx-r`e detiunte de 600/750`05 am pus BREMBO nici nu vreau sa mai aud de asa ceva ,ma gandeam sa aleg intre NISSIN si TOKICO(cele cu care vin din fabrica) dar nu exclud si alte variante

Moto: Suzuki GSX-R 1000 2005

numai bine

Doamne ajuta.

 

astea sunt discurile de pe honda alaturi de nissin`uri

post-33534-0-45791300-1331719949_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...