Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor :cheers:

 

Sunt proaspat posesor de GSX-R 600 K7, dar m-am socat cand am vazut pe topicul asta mai mult de 740 de pagini :o...deci o sa renunt la cautare si o sa intreb direct. Am o eroare pe bord "FI", am inteles de la fostul proprietar ca s-a defectat motorasul Exup...poate cineva sa imi explice si mie in ce fel afecteaza asta performanta motocicletei (daca nu functioneaza exupul) ? Cel mai probabil o sa il schimb, dar as vrea sa stiu intai cat e de grava problema :D

 

Multumesc!

 

Cateva poze cu noua mea jucarie:

 

post-36624-0-47840800-1329898549_thumb.jpg post-36624-0-26182000-1329898571_thumb.jpg post-36624-0-33963900-1329898585_thumb.jpg post-36624-0-78698500-1329898601_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-a defectat s-au la scos?

Daca clapeta a ramas inchisa atunci chiar ai probleme cu prformanta

Ce cod de eroare ai?

 

Zicea ca are motorasul ceva pinioane de plastic la care s-au uzat dintii si nu mai deschideau cum trebuie clapeta, dar din ce am inteles clapeta e pe deschis si a deconectat cablurile de la motoras. Codul de eroare nu-l stiu, dar am sa incerc sa-l aflu cat mai curand. Ideea e ca cel de la care am luat motorul mi-e prieten bun, si nu-i genul de om care sa ascunda lucruri sau sa ma abureasca cu treburi din astea...eram doar curios daca trebuie sa schimb urgent motorasul ala, sau daca mai pot umbla cu el asa, o perioada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor :cheers:

 

Sunt proaspat posesor de GSX-R 600 K7, dar m-am socat cand am vazut pe topicul asta mai mult de 740 de pagini :o...deci o sa renunt la cautare si o sa intreb direct. Am o eroare pe bord "FI", am inteles de la fostul proprietar ca s-a defectat motorasul Exup...poate cineva sa imi explice si mie in ce fel afecteaza asta performanta motocicletei (daca nu functioneaza exupul) ? Cel mai probabil o sa il schimb, dar as vrea sa stiu intai cat e de grava problema :D

 

Multumesc!

 

Cateva poze cu noua mea jucarie:

 

post-36624-0-47840800-1329898549_thumb.jpg post-36624-0-26182000-1329898571_thumb.jpg post-36624-0-33963900-1329898585_thumb.jpg post-36624-0-78698500-1329898601_thumb.jpg

 

 

 

salutare, bun venit in "club" :cheers:

e foarte frumosa jucaria ta :) sa o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor :cheers:

 

Sunt proaspat posesor de GSX-R 600 K7, dar m-am socat cand am vazut pe topicul asta mai mult de 740 de pagini :o...deci o sa renunt la cautare si o sa intreb direct. Am o eroare pe bord "FI", am inteles de la fostul proprietar ca s-a defectat motorasul Exup...poate cineva sa imi explice si mie in ce fel afecteaza asta performanta motocicletei (daca nu functioneaza exupul) ? Cel mai probabil o sa il schimb, dar as vrea sa stiu intai cat e de grava problema :D

 

Multumesc!

 

Cateva poze cu noua mea jucarie:

 

post-36624-0-47840800-1329898549_thumb.jpg post-36624-0-26182000-1329898571_thumb.jpg post-36624-0-33963900-1329898585_thumb.jpg post-36624-0-78698500-1329898601_thumb.jpg

stiu motorul ,sunt stricate rotitele de plastic de la motorasul exup ,cat ai dat pe el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de lamuriri si de urari! :cheers:

 

@Hannspree - pretul a fost unul mai mult decat bun, zic eu. Am dat pe el 3500 de euro :D

da ,e bun pretul , mi-a zis si mie ca daca ia 3500 il da .sa-l stapanesti sanatos ,daca te intereseaza exup am eu unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce avantaje/dezavantaje as avea daca mi-as pune pe spate un cauciuc 190/70/R17 ? (GSX R 750)

Acum am 180/70/R17 - dimensiunea originala

pagina 742 gasesti absolut toate informatiile necesare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de lamuriri si de urari! :cheers:

 

@Hannspree - pretul a fost unul mai mult decat bun, zic eu. Am dat pe el 3500 de euro :D

 

3500 k7??in uk la pretul ala nu gasesti decat unul tavalit rau.

 

sa ai noroc de el :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cum arata nu cred ca merita motocicleta mai mult de 3500E,sa o stapanesti sanatos si fara incidente

 

Si cum anume arata? :D Eu cred ca arata foarte bine de banii aia...si stiu sigur ca nu e un cazan ambulant cum sunt destule la vanzare, dealtfel, la preturi mult mai mari...abia astept sa dea caldura sa o testez putin :D

 

la capacul motorului sunt ceva julituri

 

Daca mobra e in mintile ei,e un pret foarte bun

 

E in parametri corecti de functionare, testata la reprezentanta Suzuki la TM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cum arata nu cred ca merita motocicleta mai mult de 3500E,din punctul meu de vedere nu pot sa te felicit ca ai facut o afacere buna pt ca esti DEPARTE de asta,numai cand te uiti cat de URAT este lipit radiatorul si cum arata componentele exterioare ale motorului pe partea stanga ,cum sunt polizate extremitatile + vopseaua data ma face sa cred ca ti-ai luat teapa ,o asemenea motocicleta nu o vinzi intre prieteni (este doar parerea mea)

sa o stapanesti sanatos si fara incidente

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cum arata nu cred ca merita motocicleta mai mult de 3500E,din punctul meu de vedere nu pot sa te felicit ca ai facut o afacere buna pt ca esti DEPARTE de asta,numai cand te uiti cat de URAT este lipit radiatorul si cum arata componentele exterioare ale motorului pe partea stanga ,cum sunt polizate extremitatile + vopseaua data ma face sa cred ca ti-ai luat teapa ,o asemenea motocicleta nu o vinzi intre prieteni (este doar parerea mea)

sa o stapanesti sanatos si fara incidente

 

Auzi...e parerea ta si ti-o respect, nu vreau sa intru in polemici cu tine degeaba pe aici, daca tu zici ca pentru niste zgarieturi (ca nu e polizat cum zici tu, e doar dusa vopseaua de pe capacul ala) in conditiile in care restul motocicletei se prezinta impecabil, nu merita 3500, atunci iti urez sa iti iei tu una cel putin in aceeasi stare ca si asta cu 1000 de euro...am vazut ca tu ai de bagat de vina la toate preturile la toate motocicletele de pe forumul asta, ca is in bani prea multi...asta e frate, nu-ti convine nu cumperi, si fii sigur ca teapa nu mi-am luat nicicum :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ideea e ca cel de la care am luat motorul mi-e prieten bun, si nu-i genul de om care sa ascunda lucruri sau sa ma abureasca cu treburi din astea..."

 

eu ti-am justificat prin cateva afirmatii de ce nu merita mai mult de 3500E si ca asemenea motocicleta nu se vinde intre prieteni,vrei sa ma intelegi bine ,daca nu e problema ta,te-am mintit cu ceva in ceea ce am afirmat?arata cum ti.am zis?pe mine daca ma ruga cineva sa o cumpar cu 3000E si nici nu ma deplasam 1km sa o vad macar,eu nu caut sa cumpar iefit pt ca nu vreau sa fac bijnita cu ea ,caut ceva cel putin cum a iesit din fabrica si intretinut fara sa-si fi pus tinichigiul si vopsitorul mana pe ea,sunt fixurile(fixatiile) mele pe care de multe ori le tin palmate,dar fiecare intelege ce vrea prin cuvantul "prietenie",cand merg pe o motocicleta vreau sa merg linistit nu ca a sudat,indreptat nu stiu cine ceva si nu e 100%corect si-mi intra in voblaj + multe altele

vrei sa-ti incercuiesc zonele sa intelegi mai bine ce ti-am zis ca e polizat?poti sa incepi singur de la schimbatorul de viteze ,si te lasi usor in jos

numai bine

Doamne ajuta

 

 

 

 

rog pe aceasta cale un admin sa-mi puna o restrictie in a mai posta + vreau sa le adresez o injuratura 22ROR spalatoriilor ca au jetul la furtun prea puternic de sare vopseaua de pe capacele motorului

 

post-33534-0-06613100-1329930137_thumb.jpg

post-33534-0-01933500-1329930126_thumb.jpg

post-33534-0-61548400-1329930143_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cum arata nu cred ca merita motocicleta mai mult de 3500E,din punctul meu de vedere nu pot sa te felicit ca ai facut o afacere buna pt ca esti DEPARTE de asta,numai cand te uiti cat de URAT este lipit radiatorul si cum arata componentele exterioare ale motorului pe partea stanga ,cum sunt polizate extremitatile + vopseaua data ma face sa cred ca ti-ai luat teapa ,o asemenea motocicleta nu o vinzi intre prieteni (este doar parerea mea)

sa o stapanesti sanatos si fara incidente

 

bai da ce ochi de vultur ai :D dar cu toate astea eu zic ca pretul e bun..totusi e un 2007

 

off topic am si eu un k6 de vanzare dar nu pot concura cu pretul de 3500 :disappointed:

 

cmd'ule hai sa iti vad ochiu :D

post-42663-0-07810100-1329938002_thumb.jpg

post-42663-0-71593200-1329938069_thumb.jpg

Editat de todea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Oho.da are ceva semne personalizate pe carenele laterale si rezervor....cun a reusit sa zgarie janta fata? De piulita de la roata spate nu zic nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca acel K7 de 600 functioneaza cum trebuie, merita pe deplin 3500 de euro. Ca altii nu vor sa cumpere motociclete putin zgariate, e alta treaba, dar asta nu inseamna ca nu merita sa le cumperi. Se putea spune asta, doar daca ni se dadea un exemplu de K7 600 intr-o stare mult mai buna la acelasi pret (sau mai ieftina). Altfel, nici nu se poate pune problema.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca acel K7 de 600 functioneaza cum trebuie, merita pe deplin 3500 de euro. Ca altii nu vor sa cumpere motociclete putin zgariate, e alta treaba, dar asta nu inseamna ca nu merita sa le cumperi. Se putea spune asta, doar daca ni se dadea un exemplu de K7 600 intr-o stare mult mai buna la acelasi pret (sau mai ieftina). Altfel, nici nu se poate pune problema.

Arata chiar bine,2007 la 3500 euro un pret foarte bun.

Asta cu a fost zgariata o motoreta sau cazuta este irelevant si ce daca a fost cazuta?

Eu am incredere intr-un motor ca nu a fost cazut decat daca il cumpar nou din magazin,in rest orice motor trantit se poate face sa arate ca nou si nimeni sa nu-si dea seama ca a fost vreodata pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oho.da are ceva semne personalizate pe carenele laterale si rezervor....cun a reusit sa zgarie janta fata? De piulita de la roata spate nu zic nimic

 

nu prea ai trecut testul :D la rezervor nu are nimic,janta fata ceva meserias cand a schimbat guma si axu' da e atins :ok:

 

s-au cam dus vremur8ile cu mobre bibelou...lumea prefera cateva zgarieturi,julituri dar sa salveze cateva sute de la pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shackal-ule, eu zic ca ai cam fost pacalit... Daca vrei te scot eu din situatia asta iti dau la schimb un K1 custom sau un K3 stock, desi a ta are cricul cam zgariat :D te bagi? :))

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shackal-ule, eu zic ca ai cam fost pacalit... Daca vrei te scot eu din situatia asta iti dau la schimb un K1 custom sau un K3 stock, desi a ta are cricul cam zgariat te bagi? :))

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente

 

Merci de "oferta", dar zic pas de data asta :friends: ...prefer sa raman cu "tzeapa" ce tocmai mi-am luat-o :P

 

Merci de urari :cheers: , asemenea!

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de "oferta", dar zic pas de data asta :friends: ...prefer sa raman cu "tzeapa" ce tocmai mi-am luat-o :P

 

eu zic sa te mai gandesti o data nu se stie cand te mai lovesti de asa o oferta =))

Nu te lua dupa toti oamenii rai de pe forumul asta, unii ar fi in stare sa iti zica sa nu o folosesti ca daca nu ai apucat sa pui tankpad si ai lasat cateva liniute pe rezervor mobra ta valoreaza cu indulgenta 100 (o suta) euro, poate fi si L1 sau L2....

Stii tu "e rai oamenii"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...