Sari la conținut

Nu Mai Facusem Cunstinta Cu Asfaltul Cam Demult


mielu
 Share

Postări Recomandate

Confucius said:

"He who conquers himself is the mightiest warrior"... Asa e, ma...

Ai grija de tine, ma! :P Fa-te bine, ca te batem noi dupa :D

PS: Pt aia care zic ca pe vremea asta se dau (cu 40km/h) echipati full, io transmit ca mananca.. :cheers: Cu casca in cap, manusi in mana si haina pe mine am fost pe punctul de a lesina acum o luna, cand nu era atat de cald. Abia am avut putere sa trag dreapta. SI viteza (ca sa te racoresti) de unde pana calului? Ca astia repara peste tot! :D Bortelicii naibii... Au facut praf si mai tare strazile, ca sa nu spun ca incurca circulatia in miezul zilei.. B)

 

 

Io merg cu 30 kmh full echipat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Confucius said:

"He who conquers himself is the mightiest warrior"... Asa e, ma...

 

 

Ai grija de tine, ma! :P Fa-te bine, ca te batem noi dupa :D

 

 

PS: Pt aia care zic ca pe vremea asta se dau (cu 40km/h) echipati full, io transmit ca mananca.. :cheers: Cu casca in cap, manusi in mana si haina pe mine am fost pe punctul de a lesina acum o luna, cand nu era atat de cald. Abia am avut putere sa trag dreapta. SI viteza (ca sa te racoresti) de unde pana calului? Ca astia repara peste tot! :D Bortelicii naibii... Au facut praf si mai tare strazile, ca sa nu spun ca incurca circulatia in miezul zilei.. B)

 

Eu cat m-am dat (4 amarate de zile) am avut geaca de motor, manusi si casca, si protectii de genunk si nu am murit de cald... Iar de mers cu viteza nu se pune problema.

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii tu Placebo bine ca deja setul ala de protectii era in plan... B)

Asta este. Trece, si alta data, numai cu ele pe mine umblu! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putea fi si mai rau! Sa te faci bine.

 

:cheers: ai grija acum la shea. O vreme sa cam strangi din b.u.c.i la viraje , si s-ar putea sa crape vinilinul B) . La mine de-aceea e rupta sheaua - si doar mi-a fugit spatele de cateva ori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Pt aia care zic ca pe vremea asta se dau (cu 40km/h) echipati full, io transmit ca mananca.. :cheers: Cu casca in cap, manusi in mana si haina pe mine am fost pe punctul de a lesina acum o luna, cand nu era atat de cald. Abia am avut putere sa trag dreapta. SI viteza (ca sa te racoresti) de unde pana calului? Ca astia repara peste tot! :P Bortelicii naibii... Au facut praf si mai tare strazile, ca sa nu spun ca incurca circulatia in miezul zilei.. B)

 

 

Am vazut eu rideri echipati full....pe caldurile astea!

Asa ca nu mai vb.......daca nu ai vazut!

Cele bune!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Pt aia care zic ca pe vremea asta se dau (cu 40km/h) echipati full, io transmit ca mananca.. :cheers: Cu casca in cap, manusi in mana si haina pe mine am fost pe punctul de a lesina acum o luna, cand nu era atat de cald. Abia am avut putere sa trag dreapta. SI viteza (ca sa te racoresti) de unde pana calului? Ca astia repara peste tot! :P Bortelicii naibii... Au facut praf si mai tare strazile, ca sa nu spun ca incurca circulatia in miezul zilei.. B)

Am vazut eu rideri echipati full....pe caldurile astea!

Asa ca nu mai vb.......daca nu ai vazut!

Cele bune!

:D

 

Daca iti iei o armura (adica o plasa cu protectii) chiar nu vei avea probleme din cauza caldurii. Pe langa armura iti mai trebuie protectii la genunchi, manushi, ghete si casca => chiar e lejer asha - probez eu in fiecare zi.

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Pt aia care zic ca pe vremea asta se dau (cu 40km/h) echipati full, io transmit ca mananca.. :cheers:

 

Si eu merg echipat in fiecare zi, mai putin pantalonii de la combinezon, ca ma coc in ei. Da' in rest.. casca, manusi, cizme, geaca B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' tu mergi in brasob mah,nu in Bucuresti :cheers:

 

 

Va rog respectuos sa localizati pe harta localitatea brasob. In ce judet e?

 

Mielu, moshulik... asta e, shit happens. Cat timp se lasa doar cu julituri e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog respectuos sa localizati pe harta localitatea brasob. In ce judet e?

 

Mielu, moshulik... asta e, shit happens. Cat timp se lasa doar cu julituri e ok.

 

 

Brasov,m'am grabit,imi cer catralioane de scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ai cazut. Bine ca n-a fost mai grav. Insanatosire cat mai rapida. B)

 

A... nu e nevoie de scuze, vroiam sa demonstrez ca si autocorrect-ul forumului mai are bug-uri. :cheers:

Forumul are autocorrect?! :D

 

P.S.: Expresia (cuvant urat) este introdusa automat de forum? Sunt doar curios.

 

Asfalt uscat! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ai cazut. Bine ca n-a fost mai grav. Insanatosire cat mai rapida. :cheers:

 

Forumul are autocorrect?! :rose:

 

P.S.: Expresia (cuvant urat) este introdusa automat de forum? Sunt doar curios.

 

Asfalt uscat! B)

 

 

:P :D :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste fetze verzi care dau cu pumnul in pagina

Stim cu totii ca o imagine face cat 100 de cuvinte, dar lumineaza-ne si pe noi ce-ai vrut sa zici. :cheers:

 

Eu am scris literalmente "paranteza" "cuvant" "spatiu" "urat" "paranteza" asa ca daca ai vrut sa arati ca forumul inlocuieste cuvintele urate - nu m-ai convins. :P

 

Asfalt uscat! B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stim cu totii ca o imagine face cat 100 de cuvinte, dar lumineaza-ne si pe noi ce-ai vrut sa zici. :cheers:

 

Eu am scris literalmente "paranteza" "cuvant" "spatiu" "urat" "paranteza" asa ca daca ai vrut sa arati ca forumul inlocuieste cuvintele urate - nu m-ai convins. :P

 

Asfalt uscat! B)

 

 

Daca nu e caterinca ce scrii,e f grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic grav, nimic spectaculos.

Viraj cu ceva viteza pe Strada Parcului - praf/nisip/asfalt lucios - pierdut spatele, pierdut fatza - buf pe dreapta. Eu am cateva julituri, genunchiul umflat si o entorsa foarte usoara la mana dreapta. Motorul a scapat mai usor: carene julite si suportul scaritei dreapta fata fisurat.

 

Morala: daca as fi avut toate protectiile pe mine...

 

Camarazii astia de "arme"....Numai curiozitati "Pai cotiere?...prezervative si alte protectii...."sa fii sanatos"...etc....Uite ,eu vrea sa-ti dau un sfat practic.PLAFAR.CREMA DE GALBENELE .NUMAI ROMANEASCA ! (sa nu te prosteasca vreo baba de acolo cu altceva) Te ungi o saptamana pe julituri.In maxim o zi nu mai simti senzatia aia specifica de "arsura".In maxim cinci zile nu mai ai nimic.Daca nu functioneaza trimite-mi mie bonul fiscal..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camarazii astia de "arme"....Numai curiozitati "Pai cotiere?...prezervative si alte protectii...."sa fii sanatos"...etc....Uite ,eu vrea sa-ti dau un sfat practic.PLAFAR.CREMA DE GALBENELE .NUMAI ROMANEASCA ! (sa nu te prosteasca vreo baba de acolo cu altceva) Te ungi o saptamana pe julituri.In maxim o zi nu mai simti senzatia aia specifica de "arsura".In maxim cinci zile nu mai ai nimic.Daca nu functioneaza trimite-mi mie bonul fiscal..... :cheers:

 

Subscriu - crema si ceaiul de galbenele sunt intradevar bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...