Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Ce fel de tricouri?

 

Am gasit si eu ce fel de tricouri. Mi se pare o idee buna. Acuma care se descurca in softuri de desenare si evident sa vedem mai multe modele si sa alegem cel mai dragut logo. Eu unul mi-as luat vreo 2-3 tricouri din astea (duc lipsa de tricouri nu de logouri :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fiecare cu ce-l doare.... :)

 

Strigare din nou pt urmatoarele piese pt Suzuki SV650S an 2000 albastru:

 

- capace codita (daca e numai pe cel de pe stanga e perfect);

- ansamblul scarita pilot stanga + schimbator ;

- oglinda stanga;

- semnal stanga fata;

- semighidon stanga (cu sau fara comenzi)

- carena stanga fata (optional)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de traseu, exista statie de alimentare in Novaci (GPS=45.176269,23.667596) e ceva noname cu benzina destul de scumpa, dar benzina bagata acolo nu mi-a facut probleme pe TA. Urmatoarea statie PECO e la Voineasa (gps=45.426108,23.948348), dar statia asta are un program destul de dubios, n-am alimentat niciodata aici din cauza ca nu am gasit deschis (parca sambata si duminica e deschis cateva ore de la 16 la 20 sau asa ceva), dar de aici pana la E81(Brezoi) mai sunt 40Km. Oricum daca nu aveti consum de cuirasat portiunea asta din TA (Novaci-Brezoi 130KM) se poate face lejer cu SVul.

Se prea poate ca odata cu dezvoltarea regiunii Ranca sa fi aparut ceva PECO si pe acolo, dar cand am trecut yo anu trecut pe acolo nu era.

 

In functie de traseu, exista statie de alimentare in Novaci (GPS=45.176269,23.667596) e ceva noname cu benzina destul de scumpa, dar benzina bagata acolo nu mi-a facut probleme pe TA. Urmatoarea statie PECO e la Voineasa (gps=45.426108,23.948348), dar statia asta are un program destul de dubios, n-am alimentat niciodata aici din cauza ca nu am gasit deschis (parca sambata si duminica e deschis cateva ore de la 16 la 20 sau asa ceva), dar de aici pana la E81(Brezoi) mai sunt 40Km. Oricum daca nu aveti consum de cuirasat portiunea asta din TA (Novaci-Brezoi 130KM) se poate face lejer cu SVul.

Se prea poate ca odata cu dezvoltarea regiunii Ranca sa fi aparut ceva PECO si pe acolo, dar cand am trecut yo anu trecut pe acolo nu era.

 

L.E. @tija - cunosc gropile de pe acolo, dar la mine problema nu e cu drumurile proaste ca pe alea, culmea nu patesc nimic, nu indoi nimic, am fost acum in sambata la o tura de 265km prin Harcov si am scapat neatins... yo am probleme cu drumurile ata/blana/imaculate unde nu exista doar una sau 2 gropi in 100Km, fix in aia ma infig :P mai ales acum ca am o pereche de roti indreptate, echilibrate si cu guma noua pe spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost. Ne-am vazut. Se pare ca nu prea mai e Biker's acolo, ci un restaurant cu bere ieftina :) (4 lei golden 0%alcool.). Ah, poate pe ici pe colo cate o melodie Vita de Vie. Noi am umplut curtea ai cu motoare. :) Si am uitat sa vorbim de marea intalnire. Hehe. Data viitoare.

mda, cand am primit mesaj de la dihania eram pe la Alexandria, cu masina...nu am avut cum sa vin, imi pun cenusa in cap.

Plecarea a fost spontano-fortuita, cauza fiind partea mai rationala a mea care voia sa-si cumpere o bicicleta...si nu am putut rezista rugamintilor ei fierbinti, cu facaletul in mana :pow:

next time...

 

in alta oridine de idei, sustin ca intalnirea sa fie in zona voineasa, parte de prin partile de unde am obarsia :D, gen...zona extrem de frumoasa...

Editat de verssatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno poi haideti sa facem si o lista pe aici cu cine vine sa avem o idee:

 

1. Radu

 

2. dihania

3. florin

 

daca se poate merge si cu carenata mea pe portiunile neasfaltate este perfect...daca nu..las carenele acasa dar imi doresc foarte tare sa merg pe transalpina.

tija...afla si tu niste preturi la cazare, daca poti. mie mi-a fost ok la casuta, nu sunt pretentioasa. :)

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de traseu, exista statie de alimentare in Novaci (GPS=45.176269,23.667596) e ceva noname cu benzina destul de scumpa, dar benzina bagata acolo nu mi-a facut probleme pe TA. Urmatoarea statie PECO e la Voineasa (gps=45.426108,23.948348), dar statia asta are un program destul de dubios, n-am alimentat niciodata aici din cauza ca nu am gasit deschis (parca sambata si duminica e deschis cateva ore de la 16 la 20 sau asa ceva), dar de aici pana la E81(Brezoi) mai sunt 40Km. Oricum daca nu aveti consum de cuirasat portiunea asta din TA (Novaci-Brezoi 130KM) se poate face lejer cu SVul.

Se prea poate ca odata cu dezvoltarea regiunii Ranca sa fi aparut ceva PECO si pe acolo, dar cand am trecut yo anu trecut pe acolo nu era.

 

In functie de traseu, exista statie de alimentare in Novaci (GPS=45.176269,23.667596) e ceva noname cu benzina destul de scumpa, dar benzina bagata acolo nu mi-a facut probleme pe TA. Urmatoarea statie PECO e la Voineasa (gps=45.426108,23.948348), dar statia asta are un program destul de dubios, n-am alimentat niciodata aici din cauza ca nu am gasit deschis (parca sambata si duminica e deschis cateva ore de la 16 la 20 sau asa ceva), dar de aici pana la E81(Brezoi) mai sunt 40Km. Oricum daca nu aveti consum de cuirasat portiunea asta din TA (Novaci-Brezoi 130KM) se poate face lejer cu SVul.

Se prea poate ca odata cu dezvoltarea regiunii Ranca sa fi aparut ceva PECO si pe acolo, dar cand am trecut yo anu trecut pe acolo nu era.

 

L.E. @tija - cunosc gropile de pe acolo, dar la mine problema nu e cu drumurile proaste ca pe alea, culmea nu patesc nimic, nu indoi nimic, am fost acum in sambata la o tura de 265km prin Harcov si am scapat neatins... yo am probleme cu drumurile ata/blana/imaculate unde nu exista doar una sau 2 gropi in 100Km, fix in aia ma infig :P mai ales acum ca am o pereche de roti indreptate, echilibrate si cu guma noua pe spate

 

OK OK, dar nu pune oamenii pe ruta Novaci-Obarsia ca sunt mari sanse sa nu se poate trece de zapada. Anul asta a nins mai mult decat in anii trecuti!

 

2. dihania

3. florin

 

daca se poate merge si cu carenata mea pe portiunile neasfaltate este perfect...daca nu..las carenele acasa dar imi doresc foarte tare sa merg pe transalpina.

tija...afla si tu niste preturi la cazare, daca poti. mie mi-a fost ok la casuta, nu sunt pretentioasa. :)

 

4. Radu

5. Lore

 

Se poate merge si cu vitezana. Daca nu poti trece singura promit ca dupa ce trec cu a mea iti trec eu si tie mobra. Camera de 2 persoane cu baie a fost 80 de lei. La casute/camping nu stiu exact cat e, o sa intreb si va zic, dar oricum presupun ca e o suma mica. Pentru cumparat carne de gratar putem cobori la Petrosani sau lua ceva la urcare. Tuica o sa incerc sa aduc eu ceva :) Bere gasim acolo la preturi ok, dar poate nu strica sa luam si ceva din magazin.

De urcat, eu zic sa urcati prin Voineasa si de la Obarsie incercam sa facem partea alpina, daca nu e inca blocata de zapada, daca e blocata putem lasa motoarele undeva si sa facem o plimbare pe jos pana la Lacul Galcescu sau pana pe vreun varf din zona, bineinteles, in functie si de doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal in acel weekend nu am cum sa ajung pentru ac am altceva programat. Asta ar fi problema cea mai importanta. Apoi eu unul prefer muntele. Marea nu imi zice nimic si e si foarte aglomerat si banuiesc ca ar fi si foarte foarte cald.

 

Dar daca vi se pare mai atractiv acolo, then so be it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma gandesc bine, eu nu prea as merge pe Transalpina cu Sv-ul. M-as enerva si l-as lasa langa un copac, iar eu perpedes, asta daca prindem zapada si zone neasfaltate mai lungi. Sau daca urcam spre 2000m. :)) :hurt:

Cred ca ne trebuie o zona destul de accesibila, pentru ca totusi, suntem cu motoare de strada, nu enduro. Parerea mea, nu-mi sariti in cap, va rog.

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma gandesc bine, eu nu prea as merge pe Transalpina cu Sv-ul. M-as enerva si l-as lasa langa un copac, iar eu perpedes, asta daca prindem zapada si zone neasfaltate mai lungi. Sau daca urcam spre 2000m. :)) :hurt:

Cred ca ne trebuie o zona destul de accesibila, pentru ca totusi, suntem cu motoare de strada, nu enduro. Parerea mea, nu-mi sariti in cap, va rog.

Nu vad de ce 2 portiuni de 100-200m neasfaltate ar fi o problema? poti sa mergi cu 200+ in restul drumului daca te tine :P .

Lasand gluma la o parte, vad ca esti interesat de grafica, ai putea sa ne ajuti un pic cu logouri pentru tricouri? De urcat o sa urcam de comun acord, cat e ok pentru toata lumea. Pana aproape de 2000m cum vezi in pozele mele era asfaltul curat de 1 mai, deci pana acolo sigur e OK, mai departe vedem la fata locului. Despre intrunirea Seawolves, fiecare e liber sa faca ce vrea. Eu de-a lungul timpului insa am ajuns la concluzia ca nu ma simt bine si nu ma regasesc in astfel de adunari. In cel mai bun caz ma simt bine daca ma fac muci de beat :unsure: si aia nu e neaparat bine. Si cred ca nu sunt singurul cu parere de genul asta. Dar, cum ziceam, fiecare e (aproape!) liber sa mearga pe drumul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da kid, ai avea timp sa te joci cu ceva logouri?

 

@Cap0ne: si tu te mai joci cu softuri din astea de postporcesare a pozelor. Te descurci si la ceva grafica?

 

Poate aveti ceva idei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad de ce 2 portiuni de 100-200m neasfaltate ar fi o problema? poti sa mergi cu 200+ in restul drumului daca te tine :P .

Lasand gluma la o parte, vad ca esti interesat de grafica, ai putea sa ne ajuti un pic cu logouri pentru tricouri? De urcat o sa urcam de comun acord, cat e ok pentru toata lumea. Pana aproape de 2000m cum vezi in pozele mele era asfaltul curat de 1 mai, deci pana acolo sigur e OK, mai departe vedem la fata locului. Despre intrunirea Seawolves, fiecare e liber sa faca ce vrea. Eu de-a lungul timpului insa am ajuns la concluzia ca nu ma simt bine si nu ma regasesc in astfel de adunari. In cel mai bun caz ma simt bine daca ma fac muci de beat :unsure: si aia nu e neaparat bine. Si cred ca nu sunt singurul cu parere de genul asta. Dar, cum ziceam, fiecare e (aproape!) liber sa mearga pe drumul lui.

 

si eu sunt de acord cu tine. nici mie nu imi plac aduna(tu)rile astea. Am fost la cateva, am vazut despre ce este vorba, nu mai vreau. Si plus ca nu imi place la mare, este de toata jena, drumuri proaste, servicii proaste si scumpe in draci. prefer muntele,cortul, 2 beri si 10 prieteni langa mine. :cheers:

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la poze si am vazut multe cu pamant, de-asta m-am speriat un pic. In fine, daca ziceti ca e bine, sa fie si sa mergem. Muntele e frumos.

Da, am vazut anul trecut sau mai demult ca cei de pe Sv650.org aveau tricouri de vanzare. Stiu ca am luat la un moment dat logourile. As putea, da. :) Timp este cat de cat. O sa iau modele si sa alegem unul mai fain, apoi il fac pentru tricouri.

Mie imi place asta in mod special : http://forums.sv650.org/showthread.php?t=152035&page=6 cu " I like riding twins"

Astea le vazusem mai demult: http://www.svrider.com/forum/showthread.php?t=139227&highlight= dragute si usor de facut.

 

Si mai sunt astea: http://www.zazzle.co.uk/suzuki_sv_650_tshirt-235387708676370626 dar multe cu poze and stuff

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandesc sa nu fie personalizate pana la capacitate si N sau S sau 1st gen 2nd gen. Ca pana la urma e SV si e V-Twin. Cam astea ar trebui sa primeze.

 

"I love riding twins!" imi place :D. Daca e sa fie vreun desen ma gandesc sa aiba legatura cu V-ul motorului. Sau chiar V-ul din SV sa fie ca doi cilindri sau sa duca a motor in V. Ar fi greu de facut?

 

Si ma gandesc asta sa fie un logo general, si apoio daca mai vrem sa scrie T.A. 2011, sau ceva care sa specifice intalnire de anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandesc sa nu fie personalizate pana la capacitate si N sau S sau 1st gen 2nd gen. Ca pana la urma e SV si e V-Twin. Cam astea ar trebui sa primeze.

 

"I love riding twins!" imi place :D. Daca e sa fie vreun desen ma gandesc sa aiba legatura cu V-ul motorului. Sau chiar V-ul din SV sa fie ca doi cilindri sau sa duca a motor in V. Ar fi greu de facut?

 

Si ma gandesc asta sa fie un logo general, si apoio daca mai vrem sa scrie T.A. 2011, sau ceva care sa specifice intalnire de anul asta.

Ce zici de asta?

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://img.photobucket.com/albums/v637/jeff721/Right-Angle-SV.gif&imgrefurl=http://forum.svrider.com/showthread.php%3Ft%3D121486&usg=__Xu7NORkpflnuvwx3MbNcBKI_6MI=&h=618&w=800&sz=29&hl=ro&start=30&zoom=1&tbnid=ysOTb257r46ZWM:&tbnh=136&tbnw=176&ei=zrLbTbW2JMeaOoDBnegO&prev=/search%3Fq%3DSV650%2Btshirts%26um%3D1%26hl%3Dro%26safe%3Dactive%26sa%3DN%26biw%3D1440%26bih%3D766%26tbm%3Disch0%2C700&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=779&vpy=361&dur=970&hovh=197&hovw=255&tx=152&ty=123&sqi=2&page=2&ndsp=28&ved=1t:429,r:18,s:30&biw=1440&bih=766

 

sau http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://image.spreadshirt.net/image-server/image/product/17833834/view/1/type/png/width/190/height/190/v-twin-power.png&imgrefurl=http://biker-t-shirts.spreadshirt.co.uk/p5&usg=__mfgzp0uXT3S7w03N74bAoXcpbJs=&h=190&w=190&sz=17&hl=ro&start=32&zoom=1&tbnid=pvRSfAsu1MgqbM:&tbnh=141&tbnw=134&ei=_bTbTfa8G8XrOeWU2ewO&prev=/search%3Fq%3Dvtwin%2Bt-shirt%26um%3D1%26hl%3Dro%26safe%3Dactive%26biw%3D1440%26bih%3D766%26tbm%3Disch0%2C600&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=1105&vpy=332&dur=402&hovh=152&hovw=152&tx=89&ty=130&sqi=2&page=2&ndsp=31&ved=1t:429,r:13,s:32&biw=1440&bih=766

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ui ca am gasit si-un motivator ptr. redpik

post-4765-0-74777100-1306247277_thumb.jpg

 

LE. cat despre "I love riding twins!" I love it, da numa la V2 dintre craci nu ma duce gandu cand o aud! :moto:

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cap0ne: si tu te mai joci cu softuri din astea de postporcesare a pozelor. Te descurci si la ceva grafica?

Cu timpul liber stau eu cam prost, dar incerc o chestie :)

Cunosc pe cineva care ne poate ajuta cu imprimarea. Ar veni cam 20 max 30 lei/tricou.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se scot simeringurile de praf si cel care tine uleiul, se schimba uleiul se pun cele noi inapoi. daca cel(e) de praf sunt ok nu trebuiesc neaparat schimbate.

 

@mav: heh nu mai zis ca ma apuca fanteziile :P

 

@capone: super daca stii pe cineva pentru imprimare.

 

@kid: suna bine si "Screw it, Let's ride!!!" :D. cand mai ai nitel timp poate mai bibilesti pistoanele alea ca sunt cam patratoase :D faci in corel? daca da poate mai rog si eu pe cineva sa ajute, eu unul nu stiu sa folosesc nici un soft din asta ca altfel m-as chinui si eu.

 

@kid: aia cu always the right angle iarasi e simpatica :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..

 

am veni si noi de principiu..

raluca ar putea veni cu masina, lucru care nu ar fi tocmai de colo putetm calatorii mult mai light...

 

ma gandesc sa luam touaregul ca e mai mare si putem face cumparaturi n`staff, pune tzoalele, poate o canistra de benzina just n` case.

 

daca v-ar conveni varianta asta sa imi spuneti, avand in vedere ca sunt jobless nu pot sa sustin dizalul de unul singur.

m-ar interesa cati kilometri sunt pana acolo? cat ar fi cazarea la o pensiune in zona? plecam de vineri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Google maps zice ca ar fi 300 de km pana in Obarsia lotrului, prin voineasa sin bucuresti. De cazare, zicea @TIja ca ar fi 80 de lei camera, iar de casute si cort nu stie inca. La astia 300 km (600 dus-intors) mai punem plimbarea pe acolo care sincer sa fiu nu am idee cat va insuma.

 

Cat despre plecare, nu cred ca poate toata lumea de vineri si sa plecam dupa ce termina serviciul nu stiu daca are rost. Una peste alta, daca se poate pentru mine e ok si de vineri :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi Radu.

 

e important sa gasesc o pensiune in zona, m-am jurat ca nu o sa mai stau vre-odata la casuta.

mie unul mi-ar place maxim sa plecam de vineri, daca ajung sambata dupa_amiaza nu am timp nici sa ma matoloesc&trezesc...

 

poate avem noroc o zi de concediu, un schimb de tura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...