Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stephon, sa faci un review riguros despre cum se comporta SV-ul :rose:

 

... si eu am pus ochi pe el de ceva timp... ramane doar sa ma decid intre varianta S sau full naked. ( prefer modelul din 99')

Oare sunt diferente majore?

 

Asteptam concluziile :nono:

 

seria '99-'02... si al meu tot din seria aia face parte.. exact inainte de asta nou cu cadrul mai patratzos :rose:

personal am varianta naked si sunt foarte multumit, DAR... in afara, la vieteze ceva mai mari, injuram de toate alea ca nu aveam macar un geam in fata.. dar pt oras mi se pare mai practic cel naked.. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut .

sunt si eu un viitor posesor si as vrea sa imi spuneti , ce ulei este recomandat , si ce amperaj la baterie ? stiu ca sunt doua intrebari jenant de banale dar in faza in care ma aflu acestea sunt informatiile de care am nevoie . moto este un sv de 1000 .

Editat de haca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut .

sunt si eu un viitor posesor si as vrea sa imi spuneti , ce ulei este recomandat , si ce amperaj la baterie ? stiu ca sunt doua intrebari jenant de banale dar in faza in care ma aflu acestea sunt informatiile de care am nevoie . moto este un sv de 1000 .

 

Conform manualului, la SV 650 este recomandat ulei SAE 10W40, iar bateria este 12V/10Ah (tot conform manualului).. La SV1000 din pacate nu am manual si nici nu am gasit unul.. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut .

sunt si eu un viitor posesor si as vrea sa imi spuneti , ce ulei este recomandat , si ce amperaj la baterie ? stiu ca sunt doua intrebari jenant de banale dar in faza in care ma aflu acestea sunt informatiile de care am nevoie . moto este un sv de 1000 .

 

 

Conform manualului, la SV 650 este recomandat ulei SAE 10W40, iar bateria este 12V/10Ah (tot conform manualului).. La SV1000 din pacate nu am manual si nici nu am gasit unul.. :banana:

 

 

am eu manualul de reparatii pt sv 1000 s valabil si pt sv 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu manualul de reparatii pt sv 1000 s valabil si pt sv 1000

 

poi si nu scrie acolo nimic de baterie si ulei? ca sa stie si haca ce face? :banana:

 

 

Salut

Si eu am un sv1000s, si-mi place. :P

 

Sa-l stapanesti sanatos :ok:

Sa te tina 1 milion de km si putin peste :D

Usor usor... ne strangem o mana de oameni :baldy: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai luat-o inainte cu linkul :baldy: :banana: zilele urmatoare tre sa-mi vand si eu mobra ca sa pot intra in randurile posesorilor de SV :ok: D-abia astept!

@animaqz...cand ne putem intalni sa-ti vad si eu motoreta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai luat-o inainte cu linkul :P :ok: zilele urmatoare tre sa-mi vand si eu mobra ca sa pot intra in randurile posesorilor de SV :D D-abia astept!

@animaqz...cand ne putem intalni sa-ti vad si eu motoreta?

 

Pai cu chiu cu vai... am reusit sa fac rost de bani pt tot ce trebuia.... asta ieri seara :banana:

Eu sper sa fie gata azi, desi mecanicul mi-a zis clar ca o sa fie gata pe luni sau marti.. :baldy:

Oricum... saptamana viitoare ne putem vedea.. sper sa tina vremea cu mine!

Daca o scot azi, iti dau un PM :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin alte tari exista multi pasionati de Sv-uri, multe intalniri pt sv si site-uri dedicate acestei motociclete. In romania nu prea sunt multe exemplare, desi observ ca incet incet mai apare cate unul. Poate incercam sa ne numaram sa vedem cati suntem: atat proprietari cat si iubitori de Sv-uri

Mi-am luat si eu un SV 650 rosu, inca nu am mers cu el dar abia astept...intradevar nu sunt multi in Bucuresti care au SV , dar poate ca asta e de bine... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu un SV 650 rosu, inca nu am mers cu el dar abia astept...intradevar nu sunt multi in Bucuresti care au SV , dar poate ca asta e de bine... :bounce:

 

Sa-l stapanesti sanatos!!! Si sa nu faci prostii cu el :)

Ai sa ramai surprins sa vezi ca sunt mai multi cu SV-uri.. dar nu s-au prezentat pe aici..... Azi la arc nu a fost decat Delia si cu mine cu SV-uri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.....mi-am luat si eu un SV 650....albastru...si-s tare mandru de suzeta mea :wave: .am fost la arc in seara asta...nu cred ca mai era cineva cu sv...sau poate n-am vazut eu...anyway asfalt uscat tuturor si poate organizam o mica parada candva :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma ajuta si pe mine cu un ride test de SV 650??? :D Vreau sa dau bandit-ul si sa trec la SV!!! VREAU ESVEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!

Salutare...man....da nu puteai sa zici aseara ca vrei si un test drive?...da tare rusinica ti-o fost :D

btw ti-am da si un PieM

Cheers :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Sa-l stapanesti sanatoasa muuuuulti km!! Cu siguranta ai facut o alegere foarte buna! :lol:

Tre' sa ne intalnim la un moment dat noi, cei cu SV-uri :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monaaaa....ce bine arata noua achizitie! Voi ma puneti rau de tot pe jar! :D lasa ca in macxim 2 saptamani sper sa ma dau si eu cu o jucarie d-asta! :D

 

Catalin...o sa ne intalnim sa ne dam impreuna...adica...o sa fac test drive direct pe al meu :) :D

 

Mihai...vezi nene ca se inmultesc posesorii de SV! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monaaaa....ce bine arata noua achizitie! Voi ma puneti rau de tot pe jar! :D lasa ca in macxim 2 saptamani sper sa ma dau si eu cu o jucarie d-asta! :D

 

Catalin...o sa ne intalnim sa ne dam impreuna...adica...o sa fac test drive direct pe al meu :ok: :D

 

Mihai...vezi nene ca se inmultesc posesorii de SV! :lol:

 

Adevarat se inmultesc :D Astept sa iei bestia!! Sa facem tura aia cu V-uri!! :D

Apropos! Maine te mergi spre casa? Ca te conducem daca e :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E frumoasa si e superba si chiar Bestiutza o cheama :lol:

Iar maine i-am programat si eu o plimbare mai lunga , ... pana la Predeal sau Sinaia

:D

Iar o iesire cu mai multe SV-uri ar fi super

Abia astept :D

Editat de Mutulica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E frumoasa si e superba si chiar Bestiutza o cheama :lol:

Iar maine i-am programat si eu o plimbare mai lunga , ... pana la Predeal sau Sinaia

:D

Iar o iesire cu mai multe SV-uri ar fi super

Abia astept :D

Ai PM! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Catalin...o sa ne intalnim sa ne dam impreuna...adica...o sa fac test drive direct pe al meu :D :lol:

 

 

:D ...ca tare ti se mai citea in ochi dragostea pentru esve :) .. poate facem chiar o tura pana la.....Breaza? :D ...asa in amintirea "cimitirului tineretii mele" (prietenii stiu de ce :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...