Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

nu exista. il reglezi la maneta si la motor, ai acolo un surub. cand e cald motorul il reglezi la motor sa fie stationar pe la 1500rpm (manualul zice 1300 + sau - 100) si dupa aia te joci un pic cu maneta si reglezi acolo cablul pana ai un joc de aprox 1cm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:cheers: , nu sunt grozave, mai mult as putea spune ca majoritatea sunt urate, tunate fara gust sau poate gusturile difera.

Ambreiajul: in pauza de masa bineinteles ca m-am dus cu trusa in parcare si da-i bataie (multumesc pe aceasta cale colegului cu SVu galben ca m-a ajutat cu niste chei ). Am incercat sa reglez din melcusorul acela cu tija si arc, ca la manual. si de jos si de sus, am incercat tot. cupleaza mai bine, dar incepe deja sa-si piarda efectul. Manerul e foarte foarte tare: ma doare incheietura de la el. E foarte ciudat pentru ca nu ar trebui sa faca asa, trebuia sa intre in neutral si de pe loc, iar la mine e chin ..

@mihaip : daca nu mai ai ce face cu ea, as fi bucuros sa facem afacerea.

 

adevarul e ca nici io nu mor dupa streetfighter style sau dupa caffe racer style , dar is cateva chiar f dragute, in care se vede ca s-au investit o groaza de bani.

vad ca ai ales alt SV, sa o folosesti sanatos si spune ceva detalii despre ea :laugh:

 

 

nu exista. il reglezi la maneta si la motor, ai acolo un surub. cand e cald motorul il reglezi la motor sa fie stationar pe la 1500rpm (manualul zice 1300 + sau - 100) si dupa aia te joci un pic cu maneta si reglezi acolo cablul pana ai un joc de aprox 1cm...

 

vrei sa zici ca din ambreiaj sa reglezi relantiul? :rolleyes: sau sa reglezi ambreiajul in functie de turatia la relatiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://forum.svrider.com/showthread.php?t=54588

Mai sus link-ul cu reglajele la ambreiaj. Din cate am citit acolo eu l-am strans prea tare si posibil ca nuca aceea cu surubelul in centru sa fie pe pozitie gresita. Am de lucru la ea :cheers: wish me luck !

P.S : azi ma plictisesc. o plimbare ceva ?

 

-Da, asta din cauza distantei. :rolleyes: Am luat-o din Targoviste. Din punctul meu de vedere, motorul merge bine, dar am eu pretentia asta cu ambreiajul. Multumesc frumos. Sper sa tina vremea cu noi.

-Apropo de streetfighter , am vazut unul care mi-a placut , in Italia; ma gandeam sa-l cumpar, dar prea tarziu. http://moto.it/usato/usato03.asp?EID=1652823

- nu se referea la relanti, la ambreiaj, dar ca sa faci reglajele calumea trebuie incalzit motorul, cutia.

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! Mai este loc pentru un esve-ist inrait pe aici??? :rolleyes:

De vreo 2 saptamani sunt fericitul posesor al unui SV650S din 2002. Sunt foarte incantat de alegerea facuta si nu regret nici o clipa. Pana acum am doar vreo 400 Km rulati cu animalu' si deja ne intelegem de minune :cheers: .Pacat ca vremea nu tine cu noi, sper sa se incalzeasca cat mai repede ca sa pot face cat mai multi km sezonu asta, cat a mai ramas din el. Asa ca V2 Power Ruleaza :laugh:

 

Si cv poze cu mandra me :lol:

post-12433-1221850674_thumb.jpg post-12433-1221850690_thumb.jpg post-12433-1221850705_thumb.jpg

 

Asfalt uscat si sezon de motoreala cat mai lung!!!

 

Chiar citeam mai ieri primul post facut pe aceasta tema (SV 650-1000) si ne vaitam ca la noi nu sunt asa de multi SV-isti. ma bucur sa vad ca ne inmultim pe zi/sezon ce trece.

bine ai venit printre noi radum90, sa te bucuri de cat mai multi km alaturi de animalu' tau.

si referitor tot la primul post-it poate la anu o sa ne vedem si noi, toti cei cu SV-uri la o intrunire/petrecere ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare as vrea sa vad si eu mai mult de 2 oameni cu sv -uri adunati la o terasa , colt de starda sau eu mai stiu unde...ca eu am tot facut invitatii dar...pana mea. in alta ordine de idei...care aveti idee unde pot sa gasesc niste crashpaduri pentru o 650 s full carenata??? eu am tot cautat si nu prea am avut succes..

 

uite si o poza cu mine si cu moto..in final am reusit sa o postez... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos frumos :blink:

si eu caut niste craspaduri, la fel pt sv full carenat , dar treaba e cam complicata, adica trebe taiat carena si trebe verificat a fie crashpadul iasa suficient in afara adica daca e destul de lung...

 

in leg. cu intrunirea de SV-uri, propun la primavara brasovul :) , e cam la mijlocul tari, accesibil tuturor, drum bun din price directie...

cei cu cbr 900 au organizat asa ceva , tot acolo din cate am inteles

 

LE: dar in poza ai crashpaduri :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: dar in poza ai crashpaduri :blink:

 

da, am ,dar cel de pe dreapta este dus...de fapt suportul lui de sub carena a ruginit si e destul de avariat...a supotrat deja destule cazaturi si acum, de la ultima patanie, este foarte avariat si indoit incat mi-a fortat carema si mi-a rupt-o. o sa pun si niste poze ca sa vedeti. mai intai tre sa le fac :)

 

cat despre intalnire...ie mi-e super ok. abia astept

 

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari....vineri seara m-am "tras pe poponeata" cu mobra si m-am ales cu un suport de scarita stanga rupt.

M-am gandit ca o sa-l pot suda dar...e un fel de zamac sau antimoniu si nu cred ca se va putea.

Aveti careva ceva de genul in plus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari....vineri seara m-am "tras pe poponeata" cu mobra si m-am ales cu un suport de scarita stanga rupt.

M-am gandit ca o sa-l pot suda dar...e un fel de zamac sau antimoniu si nu cred ca se va putea.

Aveti careva ceva de genul in plus?

 

 

daca esti din bucuresti te pot ajuta cu un numar de telefon al unui service unde se poate suda...cred.eu trebuie sa imi sudez tamburusul de la pedala de frana spate.

 

da un semn! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI!!!

 

alea nu se sudeaza! sunteti nebuni? ala e aluminiu turnat!!! daca e indoit sau crapat, trebuie schimbat. nu va jucati cu din astea ca nu stiti cand cedeaza sudura si faceti un accident de zile mari!

 

aluminiul turnat nu se sudeaza, lipeste, indoaie etc. ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pe cineva aici in Timisoara care a sudat in aluminiu chiar si cadre, si slava Domnului sunt de cativa ani pe drumuri si inca n-a cedat niciunul.

Pentru o nenorocita de scarita chiar nu mi-as face probleme si de se rupe in mers (sunt obisnuit de cand avem MZ ca mai pierdeam din cand in cand pedala de schimbator :grinbandit: )

 

Din pacate chestia aia de prindere nu e aluminiu. E un cacao de zamac (ceva aliaj mai usor si mai ieftin) si cica ala nu se poate suda.

Pana o sa-mi vina alta piesa din state (oricum planul e sa schimb, nu sa repar - decat temporar ca sa pot circula) o sa incerc fie sa confectionez o prostie de tabla mai groasa fie sa dau ceva gauri si sa bag suruburi in bucatile ce le am acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, am auzit si eu ca se mai sudeaza . Dar nu e recomandat deloc .

By the way, mi-am facut ambreiajul, e ca nou. :grinbandit: i-am inlocuit swingerul ala care nu mai avea rulmenti . :blink: cand iesim SV-istilori ? sunt nerabdator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, am auzit si eu ca se mai sudeaza . Dar nu e recomandat deloc .

By the way, mi-am facut ambreiajul, e ca nou. :grinbandit: i-am inlocuit swingerul ala care nu mai avea rulmenti . :blink: cand iesim SV-istilori ? sunt nerabdator

 

 

pai hai sa ne vedem diseara ...ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci facem 19:00-19:30 for everybody. Sigur ajung toti, iar traficul se mai linisteste

 

doar 3 ne strangem ? :)

 

vad ca esti harnic, ai si inceput sa iti faci prieteni :blink:

 

sper ca nu te confund, dar cate sv-uri galbene de 650 cu probleme la ambreiaj poate sa existe in bucuresti :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...