Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

atentie mare unde faceti asigurarile..

 

daca acel pensionar sau omulet nu da banii mai departe la asigurator polita e nula, au fost tepe de miliarde date de diversi asiguratori la colt de strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sper ca ai observat, sunt din Buzau, la ce companie, nu am retinut, oricum sunt ceva pensionari

care fac asigurari pa langa masinile personale, cate-o Dacie rablagita plina de afise :D . La ei s-au dus

baietii astia.

 

 

da mai , am vazut ca esti din buzau.:lol: nu prea m-as risca la omuletii de la colt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici eu, daia am platit 90, am mers la un birou, oricum la noi e orasul plin de asemenea "brokeri".

 

Cu intalnirea SV-istilor cu ramane? Haideti sa alegem o data, sa fie destul timp pana atunci, sper sa nu coincida cu vre-o alta intrunire si mai important sa ne confirmam prezenta.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie mare unde faceti asigurarile..

 

daca acel pensionar sau omulet nu da banii mai departe la asigurator polita e nula, au fost tepe de miliarde date de diversi asiguratori la colt de strada.

 

 

 

Are dreptate 'valbida1'

 

Am avut si eu anumite probleme de acest gen.

 

Teoretic polita nu e nula daca ai si chitanta stampilata. (e o problema intre asigurator si colaboratorii sai)

 

Problema e ca asiguratorul nu prea vrea sa plateasca.

In acest caz incepe o procedura enervanta de tachinare intre pagubit si asigurator de tipul:

- ceri raspuns in scris pt refuzul lor (nu ti-l vor da pt ca nu au dreptate)

- astepti 30 zile raspunsul

- ulterior faci plangere la CSA

- alte 30 zile si aici pana iti raspund.

 

! care au bunavointa sa raspunda o fac in a 30-a zi sa te faca sa pierzi timpul.

 

Apoi, in functie de raspunsul CSA, daca nu rezolva ei dar tu ai dreptate dai asiguratorul in judecata.

 

Pana la urma castigi dar lunga procedura. Daca ai timp la dispozitie e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as zice sa stabilim intalnirea din timp, pentru ca mai sunt printre noi si ghinionisti care trebuie sa-si programeze concediile cu cateva luni in avans...nici nu vreau sa ma gandesc daca e vremea urata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o idee buna cu propuneri pentru intalnire de pe acum. Sighisoara suna minunat, dar daca mai sunt si alte propuneri sa le auzim :). Cat despre perioada eu as putea din iulie incolo cam oricand (in iunie am de sustinut proiectul de diploma, deci pentru mine pica luna asta)... so pareri pareri pareri!!! :D

 

S-ar parea ca iar e urat afara asa ca mai aman prima iesire pe anul asta ceva vreme :|. Iar in legatura cu RCA-ul, eu am dat anul trecut pe 6 luni 100 si ceva de lei si mai e valabil pana in aprilie, la inceput (nu mi s-a parut ieftin dar ce sa fac)

 

Asfalt uscat si fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau dormim toti la tine :)

primesc cati incap, cum sa nu

 

cum e ca motocicleta ? vreau sa-mi iau una la 18 ani .. e buna ca motocicleta ? sa sa iau alt ceva ?

e foarte buna ca motocicleta de incepator, foarte manevrabila, usoara dar are un singur defect: prea puternica pentru varsta la care esti tu. daca esti istet, iti vei proteja singur pielea dinainte luandu-ti altceva. daca te crezi in stare sa te abtii la a-i da gaz, iti spun eu inca de pe acum ca te inseli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) . Mi-aduc aminte ca acum cativa ani la Sighisoara am stat cu cortul in podul unei case foarte vechi..:D era super ieftin si mi-a placut. Deci, ai loc de cort ? =))

Da v-a luat pe toti..astenie in masa . Votez cu Sighisoara. Oricum, tot asa ma gandeam si eu, mai prin iulie ar fi cel mai bine.

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primesc cati incap, cum sa nu

 

 

e foarte buna ca motocicleta de incepator, foarte manevrabila, usoara dar are un singur defect: prea puternica pentru varsta la care esti tu. daca esti istet, iti vei proteja singur pielea dinainte luandu-ti altceva. daca te crezi in stare sa te abtii la a-i da gaz, iti spun eu inca de pe acum ca te inseli

 

cam ce vit maxima atinge ?

 

voi ce alte motociclete daca as avea 6-7000 ... pana in 7000 mi-ati recomanda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am cumparat si baterie , top lite - yuasa - 230 ron. mi-am facut si asigurare 108 ron - 6 luni la euroin parca ii cheama(in cora la brokeri).

daca e sighisoara ...dorm oriunde.

 

@pogor esti un norocos ca ai casa acolo. eu sunt indragostita lulea de cetatea aia.

@ endurokid ma primesti ma si pe mine la tine in cort? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam ce vit maxima atinge ?

 

voi ce alte motociclete daca as avea 6-7000 ... pana in 7000 mi-ati recomanda ?

 

 

ceva la 125-250cm,daca vrei model nou maxim 125 daca ti neaparat de SV iti recomand cel de 400 dar si cu acela sa ai grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam ce vit maxima atinge ?

 

voi ce alte motociclete daca as avea 6-7000 ... pana in 7000 mi-ati recomanda ?

nu ca as fi eu mare intelept, dar nu e vorba de viteza maxima(care e undeva putin peste 200). ca si la viteza maxima a unui scuter poti muri. idea e cat de repede urca acul de la vitezometru.

la banii astia (adica multi) iti poti lua un cbf500 dar nu recomand sa dai investesti asa multi bani in primul motor. de exemplu1 exemplu2 unii vor musai moto noi asa ca poti lua una dintre ele si noua, daca vrei sa cheltui toti banii. numai ca primul motor nu o sa stii sa il ingrijesti asa bine, o sa il mai si scapi, si cu cat o iei mai noua, cu atat pierzi mai mult la revanzare

 

intre un sv si modelele recomandate de mine nu este decat o diferenta de putere dar e semnificativa, nu te lua dupa caii putere, nu sunt relevanti, cuplul e ala care il simti ca iti lungeste mainile, nu caii.

 

parerea mea

 

ceva la 125-250cm,daca vrei model nou maxim 125 daca ti neaparat de SV iti recomand cel de 400 dar si cu acela sa ai grija.

unde se gaseste ala de 400? eu abia acum cateva zile am aflat ca exista :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde se gaseste ala de 400? eu abia acum cateva zile am aflat ca exista :)

 

 

probabil la Tomina sau il vinde cineva care a furat-o (la figurat=teapa)de la Tomina...

 

e model pentru japonia, nu recomand e problema foarte serioasa cu piesele.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde se gaseste ala de 400? eu abia acum cateva zile am aflat ca exista :)

 

apoi stiu ca sa fabricat din 98 pana in 05 pentru japonezi la inceput,daca nu ma insel,daca a ramas doar pentru ei sa il fabrice asta nu stiu.de gasit gasesti cam peste tot,mai putine in Romania cei drept

 

 

ps:valbida acum am vazut ca ai scris.dc consideri ca sunt probleme foarte serioase cu piesele caci are aceleasi dimensiuni cu cel de 650(mai putin motorul care e de 400(aici da ar fi probleme la unele))sau te referi ca se strica mai repede?

Editat de khrisstyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sighisoara? Cort? :P :) I'm in, propun undeva intre mijlocul lui aprilie - inceputul lui mai!

 

Viteza maxima la SV? 50 in oras! si 100 in afara :D

 

@pepsi...cum ai reusit sa cazi? sper ca nu ai "murdarit" prea tare frumusetea aia de motor si sper ca si tu esti ok.

 

detali aici :D /index.php?showtopic=326040

 

ne vedem la sighisoara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca as fi eu mare intelept, dar nu e vorba de viteza maxima(care e undeva putin peste 200). ca si la viteza maxima a unui scuter poti muri. idea e cat de repede urca acul de la vitezometru.

la banii astia (adica multi) iti poti lua un cbf500 dar nu recomand sa dai investesti asa multi bani in primul motor. de exemplu1 exemplu2 unii vor musai moto noi asa ca poti lua una dintre ele si noua, daca vrei sa cheltui toti banii. numai ca primul motor nu o sa stii sa il ingrijesti asa bine, o sa il mai si scapi, si cu cat o iei mai noua, cu atat pierzi mai mult la revanzare

 

intre un sv si modelele recomandate de mine nu este decat o diferenta de putere dar e semnificativa, nu te lua dupa caii putere, nu sunt relevanti, cuplul e ala care il simti ca iti lungeste mainile, nu caii.

 

parerea mea

 

 

unde se gaseste ala de 400? eu abia acum cateva zile am aflat ca exista :)

ce sa zic gs ala arata ok la 3k

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps:valbida acum am vazut ca ai scris.dc consideri ca sunt probleme foarte serioase cu piesele caci are aceleasi dimensiuni cu cel de 650(mai putin motorul care e de 400(aici da ar fi probleme la unele))sau te referi ca se strica mai repede?

 

nu e vorba de fiabilitatea modelului, piesele se gasesc foarte greu, aproape imposibil in europa pe stoc.

dureaza foarte mult sa primesti piesele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...