Sari la conținut

Loc De Intalnire Pentru Scuteristi...


alias
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A luat si ea o bordura si faceti din tantar armasar.............dar ca a cazut MAX pe iarba nu mai ziceti nimic.

Daca vreti sa abordati o fata..............nu procedati ca la gradinita printr-o piedica........dati dovada de nematuritate, nu mai zic ca asta este sectiune de scutere, nu de matrimoniale.

Una peste alta intalnirea a fost jalnica. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat si ea o bordura si faceti din tantar armasar.............dar ca a cazut MAX pe iarba nu mai ziceti nimic.

Daca vreti sa abordati o fata..............nu procedati ca la gradinita printr-o piedica........dati dovada de nematuritate, nu mai zic ca asta este sectiune de scutere, nu de matrimoniale.

Una peste alta intalnirea a fost jalnica. :burnout:

 

la naiba iar am ratat eventul :wave: nu-mi vad capul de treaba :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat si ea o bordura si faceti din tantar armasar.............dar ca a cazut MAX pe iarba nu mai ziceti nimic.

Daca vreti sa abordati o fata..............nu procedati ca la gradinita printr-o piedica........dati dovada de nematuritate, nu mai zic ca asta este sectiune de scutere, nu de matrimoniale.

Una peste alta intalnirea a fost jalnica. :burnout:

 

faci referire la mine ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat si ea o bordura si faceti din tantar armasar.............dar ca a cazut MAX pe iarba nu mai ziceti nimic.

Daca vreti sa abordati o fata..............nu procedati ca la gradinita printr-o piedica........dati dovada de nematuritate, nu mai zic ca asta este sectiune de scutere, nu de matrimoniale.

Una peste alta intalnirea a fost jalnica. :burnout:

 

 

 

Adevarat intalnirea a fost jalnik dar ce sa-i faci asta e pana la urma a fost dragutz:) am baut si o bere ....ssssst sa nu spuneti la nimeni ca nu avem voie:) ba propunere faceti si voi un schimb de id-uri de mess mai facem si noi cateo conferintza vorbim caterinca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faci referire la mine ??? arata`mi si mie cine si unde a facut din tantar armasar ...

Pai e simplu....................atatea post-uri in zadar pt. cineva care a luat o bordura in stil mai agresiv. Nici macar nu a cazut.................nu vreau sa-i iau apararea, dar voi postati aici doar pentru ca acea persoana este de sex feminin si hormonii vostrii brusc au luat-o razna.

Deja nu mai vreau sa comentez pe acest subiect.............faceti ce vreti din Scooter Mania..............pacat de cei care intra pe forum sa mai invete cate ceva. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut oameni buni.

 

Trecand peste faptul ca nu am fost prezent la intrunirea de duminica trecuta, deoarece am avut foarte multe probleme pe cap si scuterul pe butuci, mi-au ajuns la urechi vorbe, nu tocmai de lauda, despre modul in care a decurs intalnirea de duminica trecuta. Vreau sa pun punctul pe I odata pentru totdeauna si sa subliniez faptul ca in CSR avem niste reguli stricte care trebuie sa fie respectate si anume:

 

1) Obligatoriu sa porti casca pe cap in timplul deplasarii pe scuter. Daca n-ai minte sa intelegi ca e utila si poate sa-ti salveze viata, macar poart-o pentru ca legea din Romania te obliga!

 

2) Bunul simt trebuie sa fie prezent la purtator si sa fie pus in valoare, adica sa iasa in evidenta.

 

3) De 3 ori respect! Respect fata de ceilalti membrii si/sau participanti la intalnire, sau pentru ceilalti participanti ai grupului (atunci cand va deplasati). Respect fata de ceilalti participanti la trafic. Respect fata de mediu. Daca cumva ti-a mai ramas putin respect pe fundul borcanului atunci pastreaza-l, respecta-te pe tine si nu te fa de cacao!

 

4) Interzis consumul de alcool sau bauturi alcoolice inaintea sau in timpul mersului pe scuter. Sa nu ma faceti al dracu ca iau EtiloTest si va testez inainte sa plecam pe undeva :lol:

 

5) Desfasurarea oricaror actiuni care ar putea dauna imaginii CSR, a membrilor acesteia sau a imaginii scuteristilor in general.

 

6) Fiecare participant la intalniri sau membru al clubului trebuie sa:

- Aiba mopedul inregistrat, ori dupa caz, motocicleta inmatriculata si numarul de inregistrare ori inmatriculare sa fie montat in spatele vehiculului si sa fie intreg, neindoit si curat, conform prevederilor legislatiei in vigoare.

- Aiba la PURTATOR acte doveditoare asupra provenientei scuterului. TALONUL (in ORIGINAL) si CI cu folie de secretizare RAR, sau macar o copie xerox dupa aceasta cu numele detinatorului.

- Aiba polita RCA valabila inclusiv in ziua intalnirii, ori daca intalnirea se desfasoara pe parcursul mai multor zile, polita RCA sa fie valabila pe toata durata intalnirii, inclusiv in ultima zi.

- Cunoasca legislatia rutiera in vigoare si sa poata dovedi acest lucru prin atestatul de absolvire a unui curs de legislatie rutiera intr-o scoala autorizata in acest sens, sau prin permis de conducere valabil, indiferent de categorie, sau cat A1 ori A, acolo unde acest lucru se impune.

- Cunoasca regulile de mers in grup.

- Cunoasca semnalele folosite intern si/sau international in timpul deplasarii in grup.

- Cunoasca pozitiile folosite in timpul deplasarilor in grup.

 

7) Fiecare conducator de moped ori motocicleta trebuie sa aiba ITP-ul valabil in ziua intalnirii, ori daca intalnirea are loc pe parcursul mai multor zile, ITP-ul sa fie valabil pe toata durata intalnirii, inclusiv in ultima zi. In caz contrar, cel in cauza va fi singur raspunzator in fata legii sau a organelor de control abilitate.

 

8) Inainte de orice deplasare se stabilesc cu strictete conducatorul (cel care merge in fata) si inchizatorul de grup (cel care merge in spate si inchide banda) Acestia trebuie sa cunoasca traseul, precum si locurile de popas. Ei isi vor pastra pozitiile in grup pe toata durata deplasarii, cu exceptia executarii virajului ori in caz de forta majora. Participantii nu isi vor modifica ordinea in grup pe durata deplasarii. Daca grupul contine mai mult de 7 vehicule atunci vor fi formate doua sau mai multe grupuri de maxim 7 vehicule. Grupurile se vor forma conform experientei conducatorului si performantelor vehiculului.

 

9) In caz de probleme minore, derapaje, cazaturi ori tamponari minore intre cei din grup, le este interzis membrilor sau participantilor sa rada de cei implicati. Toti suntem oameni si toti mai gresim uneori. Totul este sa-ti asumi vina, sa-ti recunosti greseala si sa ai puterea sa treci mai departe, macar invatand din greselile tale, daca nu poti sa inveti din greselile altora! Daca nu poti tu sa ajuti macar ai bun simt, taci din gura si lasa-l pe altul sa ajute! La dat sfaturi toti suntem buni, dar cati dintre noi le respectam?

 

10) In caz de accident ori orice alte evenimente, de natura sa intarzie deplasarea grupului in scopul ajungerii la destinatie, toti membrii de comun acord vor decide asupra actiunilor ce vor fi luate in continuare pentru rezolvarea problemelor aparute si vor acorda asistenta in functie de necesitate si posibilitati. In caz de ranire ori vatamare a integritatii corporale sau deces, cazul va fi tratat cu prioritate 0, orice alte actiuni ori evenimente urmand a fi rezolvate ulterior.

 

11) Alte reguli interne. Aplicabile dupa caz, sau atunci cand conditiile le impun.

 

Puteti sa ma considerati al dracului ori puteti sa intelegeti ca va vreau si ne vreau binele si ca toate intalnirile si deplasarile noastre sa se desfasoare in conditii normale, legale si in afara oricarui pericol, astfel

 

INCEPAND CU DATA DE 02.MARTIE.2008, NU MAI AU CE CAUTA SI NU VOR MAI FI PRIMITI LA INTALNIRI PARTICIPANTII CARE NU RESPECTA ACESTE REGULI!

 

Nu este permisa absolut nicio exceptie! Daca nu va convine nu mai veniti la intalniri. Nu vreau sa avem cu totii de suferit din cauza prostiei, ignorantei si teribilismului unora dintre noi, NU DAU NUME!

 

Incetati cu bataia de joc, incetati sa mai faceti misto unul de altul si priviti mai bine in ograda voastra ca v-au murit gainile de tot!

 

Nimeni nu este suficient de bun incat sa nu greseasca. Tu esti suficient de inteligent incat sa intelegi acest lucru? Daca tu esti prea bun si iti place sa te dai tare atunci locul tau nu este printre noi, ci in diverse reclame...

 

Putin dezamagit, va doresc asfalt uscat si salutari cu farul! :wave: :burnout:

 

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 03 Mar 2008 12:43 -------------

la naiba iar am ratat eventul :crack: nu-mi vad capul de treaba :crack:

 

Multi stiu, putini cunosc, dar eu te inteleg perfect cum e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alias e delicat ca de obicei :burnout:

 

eu sunt mai direct... daca n-ai acte/numar/asigurare/casca dute tare !!!

daca esti figurant, depasesti aiurea, te comporti haotic in trafic si ne periclitezi siguranta dute tare !!!

daca n-ai habar de legislatia in vigoare dute tare!!!

daca esti un nesimtit si un figurant dute tare!!!

 

ne rezervam dreptu sa iti aplicam un sut in dos si sa-ti uram la revedere ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e simplu....................atatea post-uri in zadar pt. cineva care a luat o bordura in stil mai agresiv. Nici macar nu a cazut.................nu vreau sa-i iau apararea, dar voi postati aici doar pentru ca acea persoana este de sex feminin si hormonii vostrii brusc au luat-o razna.

Deja nu mai vreau sa comentez pe acest subiect.............faceti ce vreti din Scooter Mania..............pacat de cei care intra pe forum sa mai invete cate ceva. :lol:

deci in postu trecut vroiam sa zic acelasi lucru despre tine in legatura cu hormonii , yo zic sa intri la "fete scuteriste", uitate ce ai scris , te gandeste si dupa aia imi zici mie lucru asta ...... deci cand a postat individu cu faza comica cu bordura am zis la misto a cazut in casca , dupa care am intrebat`o pe spiridusa ce a patit pana la urma de era asa de "comic " , unde sunt horminii in cele 2-3 posturi?????

 

sa numai zic atunci cand nu au venit fetele ca ti`se crapa inima si cauta`i afectiune... sincer nu am chef sa stau sa ma explic , dar nu inteleg unde ti`sa parut tie ca am facut din tantar armasar sau ca hormonii mei au intrat in actiune sau alte vorbe de`astea....

 

ca sa intelegi vorbesc in numele meu si nu pt altcineva care a mai postat :)

 

--- Mesaj completat în 03 Mar 2008 13:54 -------------

asta e postu` nr 1

 

 

a cazut in casca?? :crack: :lol: :lol:

 

 

--- Mesaj completat în 03 Mar 2008 13:56 -------------
postu` nr. 2

 

quote name='haste' date='Mar 3 2008, 12:30 AM' post='1073437']

totusi ne zici si noua , cel putin mie :) , care a fost faza cu bordura?? :lol:

reverse nu te place femeile ? :crack:

 

 

 

asa ca te rog frumos las`o balta si nu mai incerca sa faci din TANTAR, ARMASAR :burnout: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alias e delicat ca de obicei :lol:

 

eu sunt mai direct... daca n-ai acte/numar/asigurare/casca dute tare !!!

daca esti figurant, depasesti aiurea, te comporti haotic in trafic si ne periclitezi siguranta dute tare !!!

daca n-ai habar de legislatia in vigoare dute tare!!!

daca esti un nesimtit si un figurant dute tare!!!

 

ne rezervam dreptu sa iti aplicam un sut in dos si sa-ti uram la revedere ...

 

:lol: :burnout: :wave:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca eu am fost pt prima data la o intalnire nu imi permit sa comentez prea multe insa mersul in grup a fost total dezorganizat ... din pacate, nimeni nu a tinut cont de reguli ...

 

cat despre incidentul "bordura" hai sa nu fim rai... se mai intampla, bine ca nu a patit fata nimic.

 

sorry ca nu am putut sa mai stau si eventual sa socializez mai mult dar poate mai vin si mai vb atunci.

 

in alta ordine de idei am pus si eu o intrebare la "Service" poate ma poate ajuta si pe mine cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar "scr33ky2000" numai este la CSR ? El era perfect la tinut cont de reguli !!!

 

Salut. Cam pe cand mai vi pe la o intalnire? Acum s-a mai incalzit.

 

Mda scrici era perfec la respectat reguli. Dupa principiul sa faci ce zice popa, nu ce face popa, scrici isi punea castile in urechi si mergea primul, nu mai auzea de nimeni si de nimic. Puteam noi sa claxonam cat vroiam ca nu mai auzea nimik :burnout: Nu l-a dat nimeni afara din CSR. Sa zicem ca unewle actiuni de-ale lui ar fi daunat imaginii si intereselor CSR. Personal eu am o problema cu scrici, dar mai departe nu stiu si sincer nici nu ma mai intereseaza subiectul acesta.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cam pe cand mai vi pe la o intalnire? Acum s-a mai incalzit.

 

Personal eu am o problema cu scrici, dar mai departe nu stiu si sincer nici nu ma mai intereseaza subiectul acesta.

 

Sincer nu am stiut ca sunt sau era probleme si nu am vrut sa dau un apropo. Dar cand eram eu cu CSR la intilnirea a fost el care a avut gija de toti. Deci lasam subiect asta.

 

Eu am facut RCA la amandoua scutere si azi mai merg sa cumpar o baterie pentru Grand Dink. Deci in curand pot sa vin si eu daca mai primiti pe mosu.... :burnout:

 

Succes si asfalt uscat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alias io nu am Rca deci nu ma mai primesti sa fac poze cu voi.

PS. Vreau si eu pozele alea.

 

Momentan nici eu nu mai am RCA dar macar nu mai circul cu el pe strada :crack:

 

Pozele si filmele de la intalnirea de duminica 24.02.2008 le puteti downloada accesand http://89.36.231.215 si logandu-va ca Guest (ultimul link de jos). In curand vor fi disponibile toate pozele de la intalnirile CSR facute de mine, tot in aceeasi locatie.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :wave: :burnout:

 

PS - Asa cum am zis regulile stau in poicioare si trebuie respectate. Nu facem nicio exceptie! Daca vrei sa faci poze cu noi poti sa vi la circ pe barba ta. Dar daca mergem pe undeva nu poti sa mergi cu noi ... o sa-ti bagam bete la spitze ca suntem rai :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare :burnout:

 

Ce mariusica frate era de asteptat ca o sa fie haos am fost multi rau. Din atatia fotografi nu sa gasit unu sa imi faca si mie poza cand am cazut sa am si eu o amintire amuzanta cu :crack: mine ? Daca vreti puteti sa radeti de mine ca nu ma supar am comiso dar bine ca nu ma-m lovit si ca nici scuterul nu a patit nimic. Din pacate asa capatam experienta toti, gresind. :lol: Trebuie sa aprob ideea lui cristi cu id-urile asa ca cine vrea sa vorbim mai des: Ra_atum_of_amun_ra2@yahoo.com asta este id-ul meu . Salutare si sa ne vedem cu bine duminica viitoare. :crack:

 

 

 

Respectul se castiga nu se cere! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...