Sari la conținut

Loc De Intalnire Pentru Scuteristi...


alias
 Share

Postări Recomandate

Ce parere aveti de intersectia de la TITAN, unde este magazinul, dar exact la gura de metrou, pe coltul cu parcul. Loc ar fi de vreo 40-50 de scutere, avem si de unde lua un suc sau o apa plata cu lamaie ;), in plus parcul IOR este aproape si este plin de banci, nu mai stiu exact daca si acolo, dar sunt destule, iar de acolo avem trasee de ne sar capacele pe unde sa ne plimbam, stiu eu personal strazi pe unde ne putem plimba linistiti, nu prea circulate, cu asfalt ca-n palma, putem sa iesim pe centura , sa ne plimbam, nu pentru alte chestii :D , sa ne vorbim, sa ne povestim, poate ne creste tupeul si poate facem o mare in vara asta, asa un drum de 8 ore dus :D stat la camping, etc, etc, etc :hug: Unde-s multi tupeul creste...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! ;) :lol:

 

PS - Astept parerile voastre despre locul propus :)

:) eu unul cred ca este foarte bine la intersectia titan.avem si parcul si sunt si cateva terase destul de dragute prin zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, se cauta proprietari de scutere sau mopede pentru o firma noua de curierat prin Bucuresti! Salariu FOARTE BUN! Sambata si duminica libere!!! iNFORMATII la DL BADEA CODRUT 0788832679. Va asteptam!

 

Mestere. Ai cam dat-o cu nuca in perete. Ce-ti veni sa postezi aici. Poate nu sti dar exista sectiuni speciale dedicate acestui fel de anunturi.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare scuteristi,

pentru maine duminica vin si eu cu o propunere de traseu:sa va duc la mine la tara la Peris....mergem pana in sat ..coboram la crescatorie si dupa aia mergem prin padurea Scrovistea pana la Ologeni....mentionez ca drumul e ca in palma in padure (e asfaltat) si e superb:aer curat,serpentine,coborasuri,urcusuri etc etc....traseul ar fi cam asa :Circ (ora 14 sau mai devreme)-iesim pe DN1-de la iesirea spre Snagov(aia in dreapta) continuam spre Ploiesti inca 2 km si facem stanga spre Peris -sunt 8 km pana in sat (drumul ca pe DN1)- in Peris mergem pana la Gara apoi coboram la crescatorie si apoi ne intoarcem pe unde am venit si la un moment dat o sa facem stanga spre padure-mergem spre Ologeni ca sa ne ozonam un pic (merge si de un gratar in padure acolo..sau chiar si de o endureala -sunt drumuri pentru biciclete)-dupa care ne intoarcem in Bucuresti...

cati km sunt ?...Bucuresti-Peris=37 km ...ce ne mai invartim prin padure inca 10 km sa zic si apoi intoarcerea...deci estimativ sa zic 80 km cu totul...v-am zis ca sa va estimati tehnic scuterele daca pot face fata ...viteza aprox.45-50....durata totala :in 2-3 ore nu avem ce face ....logic daca facem un gratar se mai prelungeste.....drumul este ca pe DN1 si avem ce vedea ....astept confirmari daca veniti... ;)

 

--- Mesaj completat în 23 Sep 2007 09:09 -------------
nu vine nimeni ... :) :lol: ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt pagube foarte mari:-lui Cio i am dus banii a doua zi ce m-a sunat

-al meu il fac pe Casco..deja am fost si mi a facut constatarea la Asiban..tre sa ma duc la service acum sa mi faca devizul de plata...ma duc cu devizul la centrala Asiban...aia baga jumate din suma si service ul comanda piesele....cand se termina lucrarea Asiban-ul baga si restul de plata...ce e misto cu Casco asta ca am bagat cam tot ce aveam zgariat pe scuter(si de la alte "ocazii" asa ca scuteru o sa fie ca nou:am comandat pana si cricul central!) cam asta cu fiarele:partea mai proasta e ca mi a iesit destul de prost radiografia la genunchi...cica ar fi ceva ligamente pe acolo cam naspa....cand cobor scarile parca ma tine ceva pe acolo intradevar ....cam asta e tot:pentru ce imi pare rau si chiar ma apasa e faza ca Cio a fost implicat si el si saracu n avea nici o vina ,daca as fi ajuns in sant sau nu stiu unde poate ma simteam moral mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o propunere pentru duminica, 07.10.2007. De la circ plecam la SIAB, il avem pe scr33ky inauntru cu stand, am vorbit cu el si ne baga fara probleme. Deci, duminica ne vedem cat mai multi si sa dam o fuga la SIAB?

 

 

Bafta! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o propunere pentru duminica, 07.10.2007. De la circ plecam la SIAB, il avem pe scr33ky inauntru cu stand, am vorbit cu el si ne baga fara probleme. Deci, duminica ne vedem cat mai multi si sa dam o fuga la SIAB?

Bafta! :friends:

 

merge merge ... unde ne lasam scooterele acolo ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

>>>nu cred ca e chiar ''elegant'' sa ne intalnim la unirii unde e aglomeratia ce mai mare si nebuneala...............insa PAREREA mea ar fi la Politehnica......acolo ne putem dezlantui in voie>:crack:

 

>>>a fost doar o parere...........mi-e indiferent

 

>>>Sarbautori Fericite si un 2008 plin de km:*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locul de intalnire s-a hotarat inca din martie :crack:

Pentru mai multe detalii, consultati semnatura!

Cui nu-i convine, se poate aduna unde doreste, cu cine/ce doreste!

 

 

Bafta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cu ocazia dezghetului, CSR va invita la prima adunare de scuteristi duminica de la ora 14.00 la locul stabilit(gasiti la semnatura mea)!

Mai schimbam o impresie, mai ne sfatuim, mai bagam dupa un gratar ceva. Distractie :o

Va asteptam in numar cat mai mare! :laugh:

 

 

Bafta! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...