Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Salut,

RS din 97 recent cumparat :D

Sper sa umblu cat mai repede cu el si sa ne auzim cu bine pe strazi (in proces de inmatriculare) :D

Va pun si 2 - 3 poze

Sunt din Oradea ... PM pentru plimbari iesiri :D
Bafta si asfalt uscat !!!

post-42279-0-54886500-1370639300_thumb.jpg

post-42279-0-85426800-1370639313_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, astazi am devenit fericitul posesor al unui rs125 din 2006.

Are 11kw in talon , dar este full power(delimitat tot ce se poate cdi+toba+ce mai era), kitul a costat 600 euro cand a fost luat.

Inafara de 2 zgarieturi arata si merge impecabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

 

Salut,

RS din 97 recent cumparat :D

Sper sa umblu cat mai repede cu el si sa ne auzim cu bine pe strazi (in proces de inmatriculare)

Va pun si 2 - 3 poze

Sunt din Oradea ... PM pentru plimbari iesiri :D
Bafta si asfalt uscat !!!

 

ghiulu' ala face toti banii! :puke:

 

Salut , am si eu un Rs 125 din 2001 34hp power valve , delimitat , singura problema a lui este ca n-am serie motor .

Stiti pe cineva care vinde cadru cu acte si c.i.v. + placute sau ceva ca sa pot sa o inscriu si eu pe a mea ?

 

ce treaba are lipsa seriei de pe motor cu cea de pe cadru? daca ai o furaciune poti s-o dai cu margarina si sa ti-o indesi usurel in rect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu , nu e furata . Probabil fostul proprietar i-a schimbat motorul si i-a sters seria ... Nu stiu de ce lipseste . Eu doar cautam un cadru cu acte si motor cu serie ca sa pot sa o inscriu ... Daca era furata deobicei se baga direct la dezmembrari , cel putin asa cred eu .

A fost doar lipsa de neatentie atunci cand am cumparat-o , nu cred ca m-am exprimat corect la inceput .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am acte la cadru se potrivesc seriile dar e seria stearsa la motor , deaia vreau sa ii iau alt motor + cadru + acte sa pot sa o inscriu , sau cadru cu c.i.v .

 

NU iti trebuie alt cadru. Eventual un alt motor pe care sa ai ceva act doveditor ca nu e furat, si il pui pe ala si te duci la RAR si iti trece noul motor in carte - o operatiune putin mai delicata dar realizabila.

Asta, in cazul in care ai acte ok pe cadru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Poate este o intrebare prosteasca, dar caut o evacuare full Gianelli si m-am gandit sa ii maresc putin flansa din motor pentru un sunet sa zicem mai bun. Imi poate spune cineva care ar fi avantajele si dezavantajele? Am o Aprilia RS125 '97.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o problema tehnica la rs-ul meu . Am umblat prin carburator si de atunci numai sta la relanti , cand o accelerez mai brusc moare si imi da rateu pe admisie , am impresia ca numai trage ulei pentru ca imi afuma bujiile .

Am incercat toate modalitatile de reglare ale carburatorului si nu am reusit nimic ... nu stiu ce sa mai fac ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am alta problema ...Am observat ca nu trage ulei , i-am pus direct in rezervor si cand am reglat iar carburatorul o perioada scotea calumea fum acum iar vad ca numai scoate... Nu stiu cum sa ii fac amestecul mai bogat in ulei ...

De unde stii ca nu scoate ulei?Nu trebuie sa scoata fum alb pe toba,scoate doar putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca trebuie sa scoata ceva mai mult si cand i-am scos furtunul de ulei din carburator am vazut ca nu prea impingea ulei ... A fost o perioada in care i-am reglat carburatorul si scotea calumea fum dar dupa am umblat iar si cand l-am dat cum era tot numai scotea ... Mi-am prins urechile rau in carburatorul ala :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...