Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

prezent, una bucata titanist....

care maine va veni la pta constitutiei... haide popor, care mai sunteti cu hornet...

deja avem un subiect fierbinte de discutat....."plecarea roiului la brasov"

 

da da...intalniti-va si bateti in cuie intalnirea de la brasov.am o rugaminte eu,personal...am licenta prin 6-9 iulie.numa sa nu fie atunci :unsure: .si inca o data va cer ajutorul din ultimul meu post....am nevoie de intinzator de lant dreapta.l-am pierdut pe drum.nu ma poate ajuta nimeni?

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Georgele...si tu si Hornet_Basic lasati-mi adresele si numerle de telefon sa va trimit pachete! :huh: O sa va viziteze Cargusul cu piesele cerute! amandoi aveti aceeasi problema! B)

 

sa ne traiesti maestreeeeeee!!! :cheers: ...eu personal fac cinste cu prima lada de bere,apoi hornet_basic la intrunirea viespilor de la brasov :unsure:

 

sanatate maxima!

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mi-am cumparat de cateva zile o "viespe cu abs", model 07. Din nefericire ea nu a venit si cu un gram de literarura, ma refer la manual service/ intretinere. M-am uitat pe o buna parte din site, din forum...am luat aproape fiecare link postat... si tot nu am gasit un manual pdf. Am gasit pt orice alta perioada, mai putin 07-09. Ma declar invins de sistem si va rog sa postati un manual pt Honda Hornet 2007 ABS.

 

P.S. Daca a fost postat totusi manualul, cu tot respectul, topicul are 192 de pagini.

 

sal, manualul de hornet clasic e pe tanga moteurs ( http://www.tanga-moteurs.ro/service/ ) manualul pt modelul cu ABS nu l-am gasit deocamdata decat in aceasta limba, mai sap anyway.

spor!

 

http://www.holtugmc.dk/images/nmc/Data-fil...rnet%202007.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Tocmai mi-am luat un Hornet 600 S din 2000 si poate reusiti sa ma ajutati.

Trebuie sa ma duc la RAR sa ii fac identificarea dar vad ca nu se aprinde becul de frana daca actionezi frana de picior si pana nu rezolv asta nu cred ca o sa treaca cu bine de acest pas. Iar a doua rugaminte era in legatura cu manualul de service, ma puteti ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezent, una bucata titanist....

care maine va veni la pta constitutiei... haide popor, care mai sunteti cu hornet...

deja avem un subiect fierbinte de discutat....."plecarea roiului la brasov"

 

iti trimit pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Tocmai mi-am luat un Hornet 600 S din 2000 si poate reusiti sa ma ajutati.

Trebuie sa ma duc la RAR sa ii fac identificarea dar vad ca nu se aprinde becul de frana daca actionezi frana de picior si pana nu rezolv asta nu cred ca o sa treaca cu bine de acest pas. Iar a doua rugaminte era in legatura cu manualul de service, ma puteti ajuta?

 

cand pui frana de mana se aprinde? daca da, conectorii de la microswitchul de la pedala sau chiar el e bulit. daca nu.... becul :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Tocmai mi-am luat un Hornet 600 S din 2000 si poate reusiti sa ma ajutati.

Trebuie sa ma duc la RAR sa ii fac identificarea dar vad ca nu se aprinde becul de frana daca actionezi frana de picior si pana nu rezolv asta nu cred ca o sa treaca cu bine de acest pas. Iar a doua rugaminte era in legatura cu manualul de service, ma puteti ajuta?

Daca esti bucurestean, te asteptam diseara la intalnirea de la ora 20.00, Piata Constitutiei si vedem cum rezolvam problema. Eu cred ca e doar de insurubat ceva pe acolo, daca nu, depistam noi...

 

Hornetisti, ne vedem diseara la 20.00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand pui frana de mana se aprinde? daca da, conectorii de la microswitchul de la pedala sau chiar el e bulit. daca nu.... becul :unsure:

 

pai becul e comun....si fata si spate; si daca pentru fata merge inseamna ca in spate buba; probabil comutatorul pe care-l actioneaza pedala de frana......me thinks.

 

salutari tuturor diseara - eu nu vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se aprinde cand pun pe fata deci comutatorul este de vina, o sa surubaresc pe acolo sa vad daca pot sa-l fac sa mearga altfel de unde as putea sa gasesc un comutator nou?

Din pacate motorul nu este inca inmatriculat asa ca nu pot sa vin diseara dar promit ca imediat ce il inmatriculez o sa fiu prezent la intalniri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai becul e comun....si fata si spate; si daca pentru fata merge inseamna ca in spate buba; probabil comutatorul pe care-l actioneaza pedala de frana......me thinks.

 

salutari tuturor diseara - eu nu vin.

 

evident ca e comun, d'aia am si intrebat daca cand pune frana fata merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca discutati despre intrunirea de la brasov...va rog incercati sa n-o fixati mai devreme de 3 saptamani, am sesiune si nu sunt sigur ca pot veni..as putea de ex in al 3-lea weekend de acum incolo..si mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma uitam dupa o intalnire a hornetistilor si uite ca apare ... o vad si eu pe ultima suta de metri dar, se putea si mai rau :cheers:

De ceva vreme ma numar si eu printre voi asa ca ar fi frumos sa ne cunoastem / salutam ma gandesc...

 

Nu prea cunosc pe nimeni din gasca...in ce masura usa e deschisa si noilor veniti azi la 20:00 ??

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-o mare masura! eshti binevenit.

intalnirea de la BV eu personal as vrea sa o fixam ceva mai tz, prin iulie-august.

eu o sa intarzii astazi un piculescu la constitutiei.. daca plecati pe undeva dati-mi si mie pls un sms cu locatia. 0746132976

multam

Chiar ma uitam dupa o intalnire a hornetistilor si uite ca apare ... o vad si eu pe ultima suta de metri dar, se putea si mai rau :cheers:

De ceva vreme ma numar si eu printre voi asa ca ar fi frumos sa ne cunoastem / salutam ma gandesc...

 

Nu prea cunosc pe nimeni din gasca...in ce masura usa e deschisa si noilor veniti azi la 20:00 ??

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Georgele...si tu si Hornet_Basic lasati-mi adresele si numerle de telefon sa va trimit pachete! :huh: O sa va viziteze Cargusul cu piesele cerute! amandoi aveti aceeasi problema! B)

abia ce-am trimis PM-ul :P, multam' pentru ajutor! georgele, sa speram ca ne putem intalni toti la BV ca sigur va curge berea :cheers:

sanatate! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se aprinde cand pun pe fata deci comutatorul este de vina, o sa surubaresc pe acolo sa vad daca pot sa-l fac sa mearga altfel de unde as putea sa gasesc un comutator nou?

Din pacate motorul nu este inca inmatriculat asa ca nu pot sa vin diseara dar promit ca imediat ce il inmatriculez o sa fiu prezent la intalniri.

 

Man, vezi ca ai un surub din care se regleaza becurile frana spate, chiar la capatul furtunului de sub pedala. Prin reglaj se intelege la ce pozitie a pedalei sa se aprinda becul, la apasare usoara sau la o frana puternica.

Verifica si treaba asta inainte sa cauti comutatoare, etc...

 

Uite pagina din manualBrake_light.pdf

 

Sa-l stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa si intalnirea de azi. Ne-am numarat vreo 9 viespi, frumoase toate. Astept cele cateva poze facute de Stefan, de data asta eu nu am mai facut :huh:

Am cunoscut oameni noi, am discutat, am dezbatut despre intalnirea de la Brasov, dar mare lucru nu am stabilit :unsure: . Conteaza foarte mult sa ne punem cu totii de acord cu o data fixa in care sa aiba loc. Majoritatea ar fi pentru luna iulie, mai trebuie stabilit si la sfarsitul carei saptamani din iulie sa fie :cheers:

 

P.S. am simtit lipsa fetelor B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa intalnirea de astazi! :unsure: o sa mai vin si saptamana viitoare chiar daca asta inseamna 200 de km! :cheers:

 

Saptamana viitoare promit ca vin cu aparatul...mare sa fac cateva poze adevarate! :huh:

 

Cateva poze:

post-4849-1242937278_thumb.jpg

post-4849-1242937305_thumb.jpg

post-4849-1242937373_thumb.jpg

post-4849-1242937427_thumb.jpg

Editat de Stephon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure:

 

frumoooooos :huh: ..hai sa fie dupa jumatatea lunii iulie intalnirea de la brasov.ca se pare ca pe atunci ar putea lumea mai bine. :cheers: .....la mai mare.... B)

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urmatoarea propunere:

INTALNIREA VIESPARILOR

CAMPING DARSTE - BRASOV

(preturi orientative: casuta 2 persoane 55 lei, camping la cort intre 13 si 65 lei, campingul are racordare la apa calda, dusuri...)

taxa de vizitare in camping este de 10 lei, deci in principiu nu ar tb sa existe vizitatori nepoftiti.

este langa brasov, distanta bucuresti-camping darste exact 185 km :unsure: (vezi www.rutamea.ro pentru alte trasee)

mai multe detalii pe www.campingdirste.ro

am vorbitul cu administratorul campingului si a spus sa ne organizam, sa facem o lista cu cei care sigur vin si sa trimitem un avans ca sa ne opreasca locurile.

 

PROPUN (si in urma discutiilor pe forum si a celor de ieri de la pta constitutiei), ca intalnirea sa aiba loc in weekendul 23-25 iulie.

 

astept pareri.

 

ps: in google earth puteti introduce urmatoarele coordonate

latitudine: 45°36'20.56"N,

longitudine: 25°39'16.04"E

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...