Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De acord si eu cu sigla pusa de Thea...Cat despre demersurile legale....am gasit un link aici. Am sa imi intreb si prietenii din domeniu (avocati & stuff) despre ce si cum si cum aflu mai multe va dau de stire. Mai mult de atat sotia mea este incepand de luna trecuta membru fondator al unei asociatii specializate (ceva in genul unui club :( doar ca pe domeniul ei de activitate) asa ca stie care au fost demersurile, piedicile, s.a.m.d. Ma interesez si revin cu detalii. :blink: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu oglinzi daca vrei, ca eu nu mai am nevoie de ele, le-am schimbat:) Da-mi PM :D

Mesaj completat

 

 

 

Hello, dap sunt doar trei hornetisti romania in HHOC, Bogdan Dinu, Raul Mocuta si eu, iar eu tre sa imi reinnoiesc membershipul luna asta.

 

De principiu nu stiu cum se face daca ne afiliem tot clubul, insa am sa intreb cand trimit membership renewal request-ul, si va spun. Daca ne hotaram vreodata sa facem mai multi vreo excursie pe afara pe la vreo cursa ceva, o sa fie marfa fiind afiliati la ei. Sunt discounturi la diverse magazine ( din UK ) pt piese, gasiti aici firmele care ofera discount daca esti membru HHOC : http://www.hondahornet.co.uk/bitz.html

 

In rest, about the club, m-am gandit sigla sa fie cea pe care mi-am facut-o si eu pt abtibild, si scris dedesubt Hornet Riders Club. Acum nu neaparat ca trag eu inspre HRC pt ca am la nr HRC, insa suna bine sa avem asta avand in vedere ca HRC e Honda Racing, si se potriveste asa bine :(

 

Va atasez mai jos viespea si mai tarziu azi o sa pun si viespea cu scris cu tot, asap.

 

Ce nu stiu este daca trebuie facute ceva demersuri administrative serioase pt club, gen inregistrat undeva sau ceva. Asta habar n-am.

 

Ne auzim mai incolo:P

 

 

si eu sunt de acord cu logo-ul si cu denumirea clubului.zic eu ca e perfect,suna bine numele si arata extraordinar viespea aia. :blink: ...sa0i dam bince sa facem treaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So,

 

Am revenit cu sigla, there it is. Sa-mi ziceti cum vi se pare si daca e ok, ramane pt tricouri:D Si cred ca merge si pt abtibilde... :blink:

 

 

P.S. Incerc sa mai fac una acum cu scrisul de la Hornet, sa vedem ce iese;) Hang on:P

post-17693-1253010106_thumb.png

Editat de thea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK pentru sigla si scris.

 

 

FB!

Mesaj completat

Daca mai lucrati la ele, aveti in vedere si tehnicile de personalizare ( imprimare termica, print, cutting). Daca sigla e prea complexa, unele dintre aceste tehnici nu vor putea fi folosite. asa cum o vad eu acum, sigla poate fi doar printata si decupata cu foarfeca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK pentru sigla si scris.

 

 

FB!

Mesaj completat

Daca mai lucrati la ele, aveti in vedere si tehnicile de personalizare ( imprimare termica, print, cutting). Daca sigla e prea complexa, unele dintre aceste tehnici nu vor putea fi folosite. asa cum o vad eu acum, sigla poate fi doar printata si decupata cu foarfeca

 

 

Cam asa, eu asa am avut-o pe a mea, cea care e lipita pe toba, decupata de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Incerc sa mai fac una acum cu scrisul de la Hornet, sa vedem ce iese;) Hang on:P

:D...repede circula informatia in ziua de azi....spor.....hai ca se inchega ceva frumos tare de tot....:(

 

L.E. : F.B.! :blink:

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o incercare, sa cuprinda scrisul Hornet ala clasic... Scrisul Hornet il am vectorizat oricum, la fel si restul, deci pot sa le fac oricat de mari.

 

 

Sorry, nu am putut sa atasez poza

Sunt la munca si merge netu' extrem de prost :(, dar e ok cum l-ai facut tu.... seamana cu ce aveam eu.

:blink:

Editat de stel_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o incercare, sa cuprinda scrisul Hornet ala clasic... Scrisul Hornet il am vectorizat oricum, la fel si restul, deci pot sa le fac oricat de mari.

 

 

Super :blink: ...Merge sa faci scrisul cu caracterele astea in semicerc (ca cel de mai devreme)???? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o incercare, sa cuprinda scrisul Hornet ala clasic... Scrisul Hornet il am vectorizat oricum, la fel si restul, deci pot sa le fac oricat de mari.

 

 

Ma uitam atent la poza de la avatarul tau si mie mi se pare ok.

Normal ca in loc de cup - Club.

Mi se pare interesant ca Bondarul este pus peste scrisul Hornet.... asa putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mica modificare ca si ajutor, am curatat putin codita, era cam in graba decupata

incerc sa mai fac si eu ceva, ma plictisesc la munca oricum :(

Mercic, asta era jpegul de la avatar decupat, d aia arata asa, ca de dat la printat am sa dau vectorialul, care e separat oricum;)

 

Nu prea pot sa fac in semicerc scrisul din cauza ca nu e font, l-am scris eu de mana, si deocamdata cu programul d il am acum nu pot sa fac asta cu paths. Incerc de acasa cand o sa am Windows;)

 

Alte modificari in afara de a trage putin viespea peste scrisul Hornet?:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mercic, asta era jpegul de la avatar decupat, d aia arata asa, ca de dat la printat am sa dau vectorialul, care e separat oricum;)

 

Nu prea pot sa fac in semicerc scrisul din cauza ca nu e font, l-am scris eu de mana, si deocamdata cu programul d il am acum nu pot sa fac asta cu paths. Incerc de acasa cand o sa am Windows;)

 

Alte modificari in afara de a trage putin viespea peste scrisul Hornet?:(

 

 

Dap, sa fie cu scrisul mai mare si cu inclinatie mai mica :D parerea mea... acush sa ma ierti daca intervin aiurea.

Cum e la tine in avatar scrisul, e bine proportionat cu desenul :blink:

Sar'na.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfui ! ce activitate pe forum de cand am plecat de la munca pana acasa !

intrebare : nu puneti si in pic de galben in poza ca totusi este vb despre o viespe :blink: .....intrebam si eu... :(

care aveti poze cu chrash padurile ..acelea puse ieri ? vreau si eu sa trag maine o fuga sa le pun si sunt foarte curios sa vad cum arata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

M-a lasat lantul de tot, si ma vad nevoit sa-l schimb :D.

 

Caut un kit de lant de la DID, dar nu stiu ce model sa caut. Dupa ce trebuie sa ma uit? Exista vreo dimensiune, vreun cod, dupa care sa ma uit?

Pe Louis am gasit asta.

 

De unde se poate achizitiona din Bucuresti?

 

Multumesc!

 

Salut ! stiu ca pentru Hornet indiativul pt lant este 525 scrie si pe lant daca te uiti. Arycy a schimbat recent lantul el ar sti mai multe detali de pret si montare ....

 

Inca o incercare, sa cuprinda scrisul Hornet ala clasic... Scrisul Hornet il am vectorizat oricum, la fel si restul, deci pot sa le fac oricat de mari.

 

Dupa mine varianta asta imi place cel mai mult :( :blink:

 

Hmmmm sa inteleg ca se pune de un stup oficial sa bazaim toata iarna ????? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postez eu cand ajung acasa niste pozne cu crash-padurile.

BUEI NENE FB, foarte tare siglele...acum nu stiu care imi place mai mult, cea cu scrisul pe rotund sau cea cu sigla hornet rosie... arata ambele bine.

buna treaba copii.

 

pfui ! ce activitate pe forum de cand am plecat de la munca pana acasa !

intrebare : nu puneti si in pic de galben in poza ca totusi este vb despre o viespe :blink: .....intrebam si eu... :(

care aveti poze cu chrash padurile ..acelea puse ieri ? vreau si eu sa trag maine o fuga sa le pun si sunt foarte curios sa vad cum arata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...