Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hei viesparilor, toata lumea a ajuns cu bine acasa? Fara incidente sau alte peripetii? :wacko:

Vad ca de data asta a predominat negrul printre viespi, si nu albastru ca la Brasov ;)

Cristi, mane, tu ai doua mobre sau care e treaba, la Brasov ai fost cu una albastra( PA! ) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STIE CINEVA DE UNDE POT PROCURA UN BUG-SPOILER PT HORNET ????????????????????????

 

 

Gasesti pe Louis unele, de exemplu 10007150, si pe ebay gramada, poti comanda si de la Honda spolierul "oficial" dar e f scump...

 

 

 

In alta ordine de idei, frati viespari am pus si eu ceva poze de la intrunire, enjoy:D

 

 

 

http://picasaweb.google.com/borogovia/Intr...rig456Sept2009#

 

 

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Am nevoie de un sfat , nu mi se mai aprinde ceasul cu vitezometrul de la bord (hornet 2002 )< stie cineva unde as putea merge sa o rezolv urgent, e destul de ciudat sa nu vezi noaptea ce viteza ai .

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Am nevoie de un sfat , nu mi se mai aprinde ceasul cu vitezometrul de la bord (hornet 2002 )< stie cineva unde as putea merge sa o rezolv urgent, e destul de ciudat sa nu vezi noaptea ce viteza ai .

 

multumesc

Probabil s-a ars beculetul, nu poti decat sa il schimbi. Nu stiu exact ce bec e, dar daca il desfaci vei sti :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil s-a ars beculetul, nu poti decat sa il schimbi. Nu stiu exact ce bec e, dar daca il desfaci vei sti :)

 

 

mersi R,

 

Speram ca daca ii dau vreo 2 palmute sa se aprinda la loc :wacko: ... nu ma incumet sa desfac bordul in cautarea beculetului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici manualul, iti explica cum sa desfaci si ce bec iti trebuie.

Sau direct imaginea:

 

ooo meserie !

 

ma apuc de mesterit :)

Mesaj completat

Uite aici manualul, iti explica cum sa desfaci si ce bec iti trebuie.

Sau direct imaginea:

 

 

Gata , montat, demontat , rezolvat !

 

m-ai rezolvat R :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am remarcat sticla cu Boost, v-a pus in miscare... Frumoase pozele!

 

Georgica, ai primit un CD bre?

 

 

Boost ul ala de pe masa mi a luat rasuflarea. CD ul a fost livrat in siguranta :wacko:

Mesaj completat

Am remarcat sticla cu Boost, v-a pus in miscare... Frumoase pozele!

 

Georgica, ai primit un CD bre?

 

 

Boost ul ala de pe masa mi a luat rasuflarea. CD ul a fost livrat in siguranta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi R,

 

Speram ca daca ii dau vreo 2 palmute sa se aprinda la loc :agree: ... nu ma incumet sa desfac bordul in cautarea beculetului .

 

Salut Alex.... de ce nu m-ai intrebat pe mine.... vezi ca daca il misti putin merge

Am patit-o si eu odata in toamna trecuta, cand a venit frigu.... l-am miscat putin si a mers

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de probleme legate de viespe am si eu una - dupa ce am mers cam o ora duminica prin ploaie de m-am udat si la ... peste tot , azi dimineata am vazut ca nu mai imi merge <butonul> de la semnalizare . pun semnal si nimic ! :agree: trebuie sa trag foarte tare de el si licare un pic dar nu ramane pus , asta pe stanga iar pe dreapta este aproape mort . il pun si dupa vreo 30 de secunde licare de 2-3 ori si pauza . cred ca a oxidat sau a intrat nisip ceva ca nu am avut cand sa il analizez . ati mai intalnit careva problema asta ? inainte de ploaie mergea bine acum buba plus ca merge butonul in sine mult mai greu . ce ma sfatuiti ? inafara de schimbat ca asta este urmatoarea varianta , sa il ung cu ceva , sa il curat , se poate curata ?

merci si sper ca nu v-am plictisit prea tare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de probleme legate de viespe am si eu una - dupa ce am mers cam o ora duminica prin ploaie de m-am udat si la ... peste tot , azi dimineata am vazut ca nu mai imi merge <butonul> de la semnalizare . pun semnal si nimic ! :agree: trebuie sa trag foarte tare de el si licare un pic dar nu ramane pus , asta pe stanga iar pe dreapta este aproape mort . il pun si dupa vreo 30 de secunde licare de 2-3 ori si pauza . cred ca a oxidat sau a intrat nisip ceva ca nu am avut cand sa il analizez . ati mai intalnit careva problema asta ? inainte de ploaie mergea bine acum buba plus ca merge butonul in sine mult mai greu . ce ma sfatuiti ? inafara de schimbat ca asta este urmatoarea varianta , sa il ung cu ceva , sa il curat , se poate curata ?

merci si sper ca nu v-am plictisit prea tare :lol:

 

Am patit si eu dupa o ploaie torentiala. A doua zi nu mai mergea neam, se oxidasera/coclisera lamelele alea pe acolo. Norocul meu a fost ca in ziua aia ma dusesem la service si dupa ce le-am aratat si baietilor au dat inauntru cu un spray de curatat si de atunci merge super. Nu mai tin minte ce model era acel spray dar se merita sa avem asa ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de bec ai pus? Am si eu unul ars la turometru.

 

PS. Misto poze :agree:

 

Iti aduc eu Joi....Eu le-am schimbat inainte de Avrig cu cateva zile si mi-au mai ramas....daca nu stii cum se face ne vedem si le schimbam impreuna...da un telefon sau yms sa ma anunti daca e cazul... :)

 

P.S. : @sweet_ : Yup, faine pozele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha ! o sa incerc cu DW-40 parca asa ii spune , curata si lubrifieaza . merci ! :agree:

 

Man WD-40 e cam uleios nu as da cu el pe la contacte, asteapta putin sa-l intreb pe baiat cu ce fel de spray a dat acolo.

Eu cred ca a dat cu din ala de curatat franele, dar e doar o parere...

 

@sorin. Mersi , daca nu e prea complicat poate il schimbam joi la intrunire? sau daca e mai complex stabilim intr-o seara un worshop :)

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...