Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta e jucaria mea......o sa-i trebuiasca gume si parbriz, dar pana atunci poate sa circule si dezbracata (inca e cald).

 

Foarte misto motocicleta, sa o stapanesti sanatos. Dar ce au gumele stock?

 

 

voi planuiti sa faceti ceva de genu cu acest club? adica privilegii la anumite magazine si anumiti producatori...sau doar asa sa fie?

Editat de roolrevolv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto motocicleta, sa o stapanesti sanatos. Dar ce au gumele stock?

 

 

voi planuiti sa faceti ceva de genu cu acest club? adica privilegii la anumite magazine si anumiti producatori...sau doar asa sa fie?

 

nu nu..se pare ca lasam totul la stadiu de site,tricouri,sigle...stickere.....ca sa nu ne agatam de chestii oficiale :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari. Pana la urma maine unde va intalniti, P-ta Constitutiei sau Arc?

Pai cauciucurile au fost schimbate de fostul proprietar pentru ca nu-i placeau cele stock. Se dadea mai racing,iar mie mi se par cam tocite. Ma rog o sa le vedeti maine.

 

 

Am vazut acum....la Arc la ora 20.

Editat de divizia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superba motocicleta... vezi unde iti faci un paint la crash-paduri. negru da cel mai bine... ca trec neobservate.

abia astept sa o vad joi...

propun in continuare sa ne vedem la arc, pt ca putem merge in bikers otopeni sa stam la taclale in liniste.

peace and out FB!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e jucaria mea......o sa-i trebuiasca gume si parbriz, dar pana atunci poate sa circule si dezbracata (inca e cald).

Haidi bai, poze d'astea pui tu pe forum ? Sa faci viespea de ras ? Sa vii sa-ti fac unele mai de doamne'ajuta :D

 

Si in alta ordine de idei, primiti la intalnire si un Hornetist wanna be ? Ca ma tot chinui sa imi bag si eu o viespe in ograda, da nu se leaga mai nimic financiar vorbind in ultima vreme... Sper ca intr-o luna cel mult sa pun si eu ghearele pe una, dar pana atunci as saliva la ale voastre :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haidi bai, poze d'astea pui tu pe forum ? Sa faci viespea de ras ? Sa vii sa-ti fac unele mai de doamne'ajuta :D

 

Si in alta ordine de idei, primiti la intalnire si un Hornetist wanna be ? Ca ma tot chinui sa imi bag si eu o viespe in ograda, da nu se leaga mai nimic financiar vorbind in ultima vreme... Sper ca intr-o luna cel mult sa pun si eu ghearele pe una, dar pana atunci as saliva la ale voastre :)

 

 

Evident :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca se discuta de modificari ale viespilor, tocmai ce am gasit ceva dragut:

clutch/brake leveler varianta short este dementiala, mi se par cam lungi si obositoare cele stock (am maini mici :D)

Bugspoiler de mult vreau asa ceva... dar inca nu am finante

 

P.S. nu va uitati la preturi, doar informativ :)

Editat de lgxmedia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca se discuta de modificari ale viespilor, tocmai ce am gasit ceva dragut:

clutch/brake leveler varianta short este dementiala, mi se par cam lungi si obositoare cele stock (am maini mici :D)

Bugspoiler de mult vreau asa ceva... dar inca nu am finante

Si ce preturi!!!! :) ....daca @mathe nu vrea sa mai faca si alte chestii :) in afara de aripa spate (o am deja multumesc frumos :) ) si margini din alea de radiator ....

Salutari to all F.B.es!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca se discuta de modificari ale viespilor, tocmai ce am gasit ceva dragut:

clutch/brake leveler varianta short este dementiala, mi se par cam lungi si obositoare cele stock (am maini mici :D)

Bugspoiler de mult vreau asa ceva... dar inca nu am finante

 

Si eu o sa imi iau manete mai mici dar ASV, din cele de se dau peste cap. In caz ca mai intereseaza pe cineva:

 

http://www.asvinventions.com/levers_order/C5_Sport/

 

 

:)

 

Cheers hornetz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu o sa imi iau manete mai mici dar ASV, din cele de se dau peste cap. In caz ca mai intereseaza pe cineva:

 

http://www.asvinventions.com/levers_order/C5_Sport/

 

 

:D

 

Cheers hornetz!

 

 

care este treaba cu manetele mai mici ?

 

sunt mai comode ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care este treaba cu manetele mai mici ?

 

sunt mai comode ?

 

sincer nu stiu, dar imi dau cu presupusul... din moment ce folosesc 2 degete mai ales la frana, nu vad rostul unei manete lungi, in plus daca cazi poate scapa nevatamata :) si sa nu uitam ca arata bine :D

pt mine avand mana mai mica ambreiajul este obositor sa ma "intind" pana la el, cele postate de thea au reglaj special pt acest lucru pt a aduce maneta mai aproape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea unu care facea acrobatii moto ca isi scurteaza manetele ca sa nu se rupa in caz ca pica cu motoru .

 

 

E mult mai usor sa le manevrezi daca ai maini mici cand sunt pe masura ta. Sunt explicate aici mai multe chestii: http://www.asvinventions.com/levers_order/

 

O sa imi comand luna viitoare cred, asa ca o sa postez inainte ca daca mai vrea cineva sa luam la gramada:)

 

Astea se si dau peste cap si nu se rup cand cazi, sunt si mai comode, si nu in ultimul rand arata de pici:D

Mesaj completat

Daca se poate o poza fata-verso la tricou si pentru cei din Provincie :D

 

Respect.

 

 

Aaaa pe verso nu au nimic dar o sa rog pe cineva azi sa imi faca o poza la tricou, sau ii fac cand sunt acasa:D

Mesaj completat

thea! si eu vreau, cat costa si de unde? eventual cand comanzi sa nu ma uiti :P

vorbim deseara oricum, sper sa nu uit :)

 

FB!!! (vad ca e la moda)

 

Honda Sport Bike Lever Gold Shorty Lenth 1 /4 inches shorter than standard CB 599 / CB 600 Hornet (1998-2006) Both brake and clutch : Amount Due (less tax) $255.95

 

 

Deci, manetele in sine atata costa, amandoua.

 

Transportul, daca vreti mai multi, il facem posta:D

 

Cheers hornetz!! FB! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mult mai usor sa le manevrezi daca ai maini mici cand sunt pe masura ta. Sunt explicate aici mai multe chestii: http://www.asvinventions.com/levers_order/

 

O sa imi comand luna viitoare cred, asa ca o sa postez inainte ca daca mai vrea cineva sa luam la gramada:)

 

Astea se si dau peste cap si nu se rup cand cazi, sunt si mai comode, si nu in ultimul rand arata de pici:D

Mesaj completat

 

 

 

Aaaa pe verso nu au nimic dar o sa rog pe cineva azi sa imi faca o poza la tricou, sau ii fac cand sunt acasa:D

Mesaj completat

 

 

Honda Sport Bike Lever Gold Shorty Lenth 1 /4 inches shorter than standard CB 599 / CB 600 Hornet (1998-2006) Both brake and clutch : Amount Due (less tax) $255.95

 

 

Deci, manetele in sine atata costa, amandoua.

 

Transportul, daca vreti mai multi, il facem posta:D

 

Cheers hornetz!! FB! :D

 

 

Referitor la manete, intr-adevar si mie imi cam oboseste mana pe ambreiaj mai ales in oras .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la manete, intr-adevar si mie imi cam oboseste mana pe ambreiaj mai ales in oras .

 

las` pana te obisnuiesti si mai faci niste muschi la mana :D ..si mai curata cablul de ambreiaj din cand in cand sa vezi ca se schimba problema.iti spun ca e pe incercate.imi rupea mana si scartaia ca toti dracii,apoi razvan(orcul) m-a ajutat sa desfac cablul de la capete,i-am dat cu WD pana s-a inecat cablul in el,si acum stii cum merge?`mne feeeeri,zici ca e moto gp :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum i-am zis lui Thea, dupa ce va arata cum a iesit tricoul facut de ea la Unirii, daca e ok macheta, cer niste preturi pt ele cu serigrafie (ca alea tin in timp si arata si mai bine), in functie de nr de bucati estimative aflam si pret, apoi se voteaza democratic si facem tabel cu bani, marimi, culori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...