Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Man WD-40 e cam uleios nu as da cu el pe la contacte, asteapta putin sa-l intreb pe baiat cu ce fel de spray a dat acolo.

Eu cred ca a dat cu din ala de curatat franele, dar e doar o parere...

 

@sorin. Mersi , daca nu e prea complicat poate il schimbam joi la intrunire? sau daca e mai complex stabilim intr-o seara un worshop :)

 

E cam greu cu caratul cutiei cu scule la Constitutiei, zici tu cand poti in o seara si dupa munca (eu termin la 4.30) ne vedem si il rezolvam :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gata am aflat ! nu cu DW-40 ca nu e bun . este uleios pe moment dar la uscare devine aspru adica spala tot , ci cu sprayuri de contacte care se dau pe angrenaje . dar nu stiu cum se numesc

 

Am vorbit mai devreme cu baiatul si mi-a zis ca se poate da cu spray special de contacte sau cu wd-40. Eu daca o sa mai am probleme o sa dau cu wd-40 ca am deja pe acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Alex.... de ce nu m-ai intrebat pe mine.... vezi ca daca il misti putin merge

Am patit-o si eu odata in toamna trecuta, cand a venit frigu.... l-am miscat putin si a mers

Numai bine

 

 

da , de fapt asta am facut, am scos capacul ceasurilor , am scos becul si am strans putin clemele care-l tin pentru ca se slabisera si nu erau bine in contact .

 

Acum e ok !

Mesaj completat

Ce fel de bec ai pus? Am si eu unul ars la turometru.

 

PS. Misto poze :agree:

 

E special, cred ca de la honda poti gasi unul , se prinde exact ca un led de la instalatia de craciun :) , cunosti sistemul ala , fara filet sau altceva . La mine nu era ars, doar am strans clamitele care-l prind pt ca nu faceau contact si acum e cool , lumineaza de-mi ia ochii :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , de fapt asta am facut, am scos capacul ceasurilor , am scos becul si am strans putin clemele care-l tin pentru ca se slabisera si nu erau bine in contact .

 

Acum e ok !

Mesaj completat

 

Bine mosu' oricand ai o nelamurire despre fosta mea amanta, sunt prezent

Numai bine.

P.S. Cand mai vii in VN acu stii unde locuiesc... :agree:

Editat de stel_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor....de cateva zile detin un Hornet 2008 si necesita schimbare de anvelope. Din cautari am ajuns la Michelin ....Pilot Sport, Road sau Power. Care din cele 3 variante este mai indicata pentru Hornet in conditii de expoatare normale, inclusiv pe ploaie, curbe, etc. Sau daca exista si alte variante de anvelope....astept propuneri, dar argumentate. Multumesc !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor....de cateva zile detin un Hornet 2008 si necesita schimbare de anvelope. Din cautari am ajuns la Michelin ....Pilot Sport, Road sau Power. Care din cele 3 variante este mai indicata pentru Hornet in conditii de expoatare normale, inclusiv pe ploaie, curbe, etc. Sau daca exista si alte variante de anvelope....astept propuneri, dar argumentate. Multumesc !!!

 

salut. eu sunt hotarat sa-mi iau viitorul set pilot road 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor....de cateva zile detin un Hornet 2008 si necesita schimbare de anvelope. Din cautari am ajuns la Michelin ....Pilot Sport, Road sau Power. Care din cele 3 variante este mai indicata pentru Hornet in conditii de expoatare normale, inclusiv pe ploaie, curbe, etc. Sau daca exista si alte variante de anvelope....astept propuneri, dar argumentate. Multumesc !!!

Intreaba pe Orcul sau Thea. Stiu ceva mai bine decat noi restul hornetistilor (ho, bre nu imi sariti in cap ca e doar o parere plecata de la cateva discutii cu ei :) ). Eu am ales Metzeler Sportec M3 si iti pot spune despre ele ca fac treaba foarte,foarte misto pe uscat/curbe DUPA CE SE INCALZESC. Din cate stiu sunt si foarte rezistente in timp. Cat despre ploaie sincer nu am avut prea mare tupeu sa le incerc.....Cele pe care le-am avut inainte erau Dunlop Sportmax 207. NU TI LE RECOMAND!!! Michelin Pilot am inteles ca au grip foarte bun dar se consuma repede....vino joi la Constitutiei si vezi ce zic mai multi.....:agree:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor....de cateva zile detin un Hornet 2008 si necesita schimbare de anvelope. Din cautari am ajuns la Michelin ....Pilot Sport, Road sau Power. Care din cele 3 variante este mai indicata pentru Hornet in conditii de expoatare normale, inclusiv pe ploaie, curbe, etc. Sau daca exista si alte variante de anvelope....astept propuneri, dar argumentate. Multumesc !!!

 

cu pilot power pe ploaie luam curbe la 140 -160 de ziceai ca merg pe sine, deci le recomand cu caldura. aderenta, n=au nevoie de incalzire prealabila, nici macar un milimetru de derapaj. si lc 2 urile sunt foarte ok. la dunlop zic pass, ive been there and never going back.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu pilot power pe ploaie luam curbe la 140 -160 de ziceai ca merg pe sine, deci le recomand cu caldura. aderenta, n=au nevoie de incalzire prealabila, nici macar un milimetru de derapaj. si lc 2 urile sunt foarte ok. la dunlop zic pass, ive been there and never going back.

 

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vin joia viitore....momentan sunt plecat. Apropo, Pta Constitutiei,joia....ok, dar la ce ora va intalniti?

ora 20:00 te asteptam !

P.S. am rezolvat problema cu butonu' de la semnalizare : desfacut buton , dat cu spray de contact , montat buton la loc si merge ca nou :agree:

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de intalnirile de joi (am fost prima data joia trecuta si voi continua ), cate o plimbare asa nu mai ardeti seara , mai putini, mai multi, nu intalnire oficiala :agree: .

 

Imi vine des sa mai fac cateva ture seara si ar fi cool dar nu de unul singur :) .

 

Asa ad-hoc ... tragem o tura ? tragem :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor....de cateva zile detin un Hornet 2008 si necesita schimbare de anvelope. Din cautari am ajuns la Michelin ....Pilot Sport, Road sau Power. Care din cele 3 variante este mai indicata pentru Hornet in conditii de expoatare normale, inclusiv pe ploaie, curbe, etc. Sau daca exista si alte variante de anvelope....astept propuneri, dar argumentate. Multumesc !!!

 

 

Iti recomand cu toata increderea Pilot Sport, asta ptr. ca sunt facute SI pentru poaie.

Eu le-am probat pe ploaie si sunt extraordinare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

poate sa-mi spuna cineva de unde pot lua piese de Hornet 600 - 2007 ?

am nevoie in special de capacul de motor si aparatoarea de toba. Chiar si un rezervor daca gasesc e perfect.

 

am cautat pe ebay dar nu prea am gasit.

 

multumesc

daca e nevoie asta e nr meu : 0721 222 666

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...