Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Pffff Vali, nasol sfarsit de sezon, bine ca esti ok ca pana la urma fieru se face, tu sa fii sanatos si gata de drum pana la sf lu mai la Baia Mare, comentariile sunt de prisos. Ma bucur ca esti ok :friends:

Mesaj completat

Intrebare rapida, ce placute de frana sunt mai bune, am inteles ca cele de SBS sau imi recomandati altceva mai bun? Hia ca vreau sa fac o revizie completa la viespe schimbat filtre semeringuri curatat sincronizat carburatoare schimbat placute de frana alea alea si vreau sa pun ceva mai bun pe ea decat pana acum :friends: daca tot am dat viespea neagra sa o fac pe asta albastra sa bazaie mai puternic

Se face fierul, si sper ca se va face cu imbunatatiri, adica nu ar strica o furca upside down si o janta noua pe 17".

Recomand SBS, vor fi urmatoarele mele placute, deocamdata mai tin Nissinurile actuale.

Sanatosi sa fim!

Mesaj completat

Am incercat sa urc niste poze cu noul motor. Sper ca mi-a iesit.

post-39285-1257195798_thumb.jpgpost-39285-1257195651_thumb.jpgpost-39285-1257195567_thumb.jpg

Frumos motor, sa aveti drumuri lungi si fara incidente!

Mesaj completat

of of.... :hug: ......bine ca esti bine si ca nu a fost nimic mai grav.fa-te tu bine,ca restu e prea putin important.las` ca oricum venea vremea rea si nu mai puteai motori B)

Eh, nu am tinut cont de vreme rea pana acum. Sper sa fie cu noroc pana la urma si sa primesc ce am zis mai sus. Mana trece, maine'i gata :P

Mesaj completat

Imi pare rau pentru ce ai patit, dar bine ca esti tu sanatos.

In spirit de gluma, sper sa-ti faci motoreta pana la primavara cu astia de la Carpatica :D

Sanatate.

Baietii au fost destul de ok, pe langa faptul ca am asteptat 5 ore si am auzit si eu ce renume au cand e vorba de facut despagubiri. Dar sapam adanc si trebuie sa iasa ceva. Cica in doua saptamani am un raspuns de la ei, daca nu, le fac o vizita.

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si...azi, ceasul rau/pisica neagra - am facut accident cu viespea. Neacordare de prioritate din partea unuia, l-am luat pe lateral in spate si am facut buf. Omul si-a recunoscut vina, nici nu avea altfel cum, la colt era politia in alerta care a vazut ce si cum. Un domn politist amabil care m-a intrebat de sanatate, m-a ajutat sa ridic mobra si mi-a dat indicatiile de rigoare - exista si asa ceva. Am ales calea amiabila, am petrecut 4-5 ore la Carpatica - asiguratori de kko - sa nu va faceti ever asigurare la ei, am intocmit dosarul si acum urmeaza sa trag de ei pentru bani.

Eu mana luxata - sper refacere rapida, iar mobra mai grav nitel - furca indoita, deplasata din juguri - posibil si jugurile strambe, aripa fata sparta, oglinda stg., julitura pe codita stg., crashpad julit si carburatia data peste cap, merge in 3 pistoane si face ca un KTM. Combinezonul putin julit, eram complet echipat si a contat de data asta.

Cam asta imi trece prin cap acum. Aaa... s-a terminat sezonul pe anul asta B)

Shit :friends: Tocmai ce zambeam intr-o zi ca ti-am zarit motorul in fata blocului...Bine ca tu nu ai patit ceva mai grav, chestii rupte. E aiurea ca ai destule pagube la motor, dar sa speram ca tot raul e spre bine... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud amice. Daca ai nevoie de ceva (inclusiv compot - :D - Cristi stie) - da-ne de stire, ok?...

Compot de porumb ai? B)

Amandoi am comis-o anul asta, plus altii - se stiu ei care, asta e..., un motiv de a imbunatatii viespea, ii punem turboreactoare :hug:

Mesaj completat

Shit :(Tocmai ce zambeam intr-o zi ca ti-am zarit motorul in fata blocului...Bine ca tu nu ai patit ceva mai grav, chestii rupte. E aiurea ca ai destule pagube la motor, dar sa speram ca tot raul e spre bine... :friends:

Speranta moare ultima :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Compot de porumb ai? B)

Amandoi am comis-o anul asta, plus altii - se stiu ei care, asta e..., un motiv de a imbunatatii viespea, ii punem turboreactoare :friends:

Avem, avem :friends: ....chiar, cand ne adunam la o bere? Ca de motorit cam gata treaba se pare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa gasesc ceva timp liber, ca la mine deja au inceput petrecerile cu zile de nastere, promovari de albume muzicale, botezuri...nush cum sa ma impart :friends: , ca nu e bani destuli B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem, avem :friends: ....chiar, cand ne adunam la o bere? Ca de motorit cam gata treaba se pare....

 

de mos niculae ne adunam la o bere....doua....trei....si un BOOST(cine stie cunoaste) la bucale.....vin si eeuuuuuuu B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu la niste bericioaice :D :friends: :hug: :friends:

Mesaj completat

P.S. nu sunt profesionist (alcoolist ) ci doar amator , consumator B)

Mesaj completat

Compot de porumb ai?

Amandoi am comis-o anul asta, plus altii - se stiu ei care, asta e..., un motiv de a imbunatatii viespea, ii punem turboreactoare

 

man sa va faceti bine cat mai repede si tu si viespea ! ... si ... si eu stiu cum e sa o comiti

Mesaj completat

stiu ca am chiulit de la ultimele 50 de intalniri dar promit sa ma revansez ; care va faceti prezenta aici?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume vreau sa mai fac imbunatatiri la viespe dupa cum am zis, imi puteti da niste sfaturi in privinta imbunatatirii, o furca upsidedown cum imbunatateste motoru( chiar nu stiu, puteti sa fiti carcatoasi si sa ma puneti sa ma uit pe google ) as vrea sa ii pun si o codita ascutita, pe unde gasesc si cam la ce preturi, si alte sfaturi si eventual preturi va rog, hai ca vad ca toaa luma face cate ceva la viespea lui vreau si eu pai ce naiba :friends: so astept sfaturi B)

Editat de rookie22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume vreau sa mai fac imbunatatiri la viespe dupa cum am zis, imi puteti da niste sfaturi in privinta imbunatatirii, o furca upsidedown cum imbunatateste motoru( chiar nu stiu, puteti sa fiti carcatoasi si sa ma puneti sa ma uit pe google ) as vrea sa ii pun si o codita ascutita, pe unde gasesc si cam la ce preturi, si alte sfaturi si eventual preturi va rog, hai ca vad ca toaa luma face cate ceva la viespea lui vreau si eu pai ce naiba :D so astept sfaturi :friends:

 

man,am eu niste idei daca vrei sa le auzi...pe mess B) ....eu am deja furca USD,coditza suuuuper ascutita...etc etc....deci,ne putem orienta si pt viespea ta :friends:

Mesaj completat

care se ocupa pana la urma de tricourile alea?tot s-a pus pe lista lume,s-au oferit unii si altii sa il faca si apoi PAUZAAA....daca nu aveti vreme pe acolo sa le faceti,ma duc eu frumos si il fac,aici si vi le trimit.haideti cu forma finala,si le fac eu,ca sa le si avem ANUL ASTA. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care se ocupa pana la urma de tricourile alea?tot s-a pus pe lista lume,s-au oferit unii si altii sa il faca si apoi PAUZAAA....daca nu aveti vreme pe acolo sa le faceti,ma duc eu frumos si il fac,aici si vi le trimit.haideti cu forma finala,si le fac eu,ca sa le si avem ANUL ASTA. :)

 

helloooooooo .... ce se intampla mai viespotzi? nu mai zice nimeni nimik?

zice-mi si mie adresa de la topiku ala cu covoru rosh .... pliiiizzzz-pritiii pliiiizzzz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume vreau sa mai fac imbunatatiri la viespe dupa cum am zis, imi puteti da niste sfaturi in privinta imbunatatirii, o furca upsidedown cum imbunatateste motoru( chiar nu stiu, puteti sa fiti carcatoasi si sa ma puneti sa ma uit pe google ) as vrea sa ii pun si o codita ascutita, pe unde gasesc si cam la ce preturi, si alte sfaturi si eventual preturi va rog, hai ca vad ca toaa luma face cate ceva la viespea lui vreau si eu pai ce naiba :P so astept sfaturi :)

 

No, bine venishi in clubu' lu aia care n-au stare iarna si se apuca de modificat...ete cam in mare ce vreau eu sa fac...(fatza de George care o face mai sporty asa...) eu ma "indeletnicesc" anu' asta cu cateva modificari mai de "aspect"... hai sa vezi cam ce : 1. Coditza modificata (undertail + altele = ~ 80 euro), 2 . Sha modificata (tb vorbit cu fratele Darian - vreo 2,5 mil) 3. Toba custom (cam 200 Euro), 4. Far (multumiri si maxim de beri la fratele George - stie el de ce = ~ 150 euro), 3. Discuri wave (sper eu doar vreo 250 Eur), 4. mansoane si capete (vedem de care dar fara vreo 60 - 70 Euro nu scap), 5. Manete (ASV probabil - cre' ca vreo 150), 6. Ghidon (vreo 50-60), 7. Xenon (max 50 eur), 8. Paint-job (aerografe si alea-alea - vreo 200 Euro cel mult), 8. Bugpsoiler ( nush cat ca tre sa fie mai unicat)....+ ce o mai aparea cine stie ce (cati bani?)....Deci?....te bagi?.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asha.....asta ar fi incalzirea:D.....furca usd de ss cu reglaje completa(janta,etrieri,discuri....)de la 600euro in sus....cam la cati bani vrea fiecare poa' sa iasa treaba......orice se poate,numai bani si imaginatie sa avem fiecare:)

No, bine venishi in clubu' lu aia care n-au stare iarna si se apuca de modificat...ete cam in mare ce vreau eu sa fac...(fatza de George care o face mai sporty asa...) eu ma "indeletnicesc" anu' asta cu cateva modificari mai de "aspect"... hai sa vezi cam ce : 1. Coditza modificata (undertail + altele = ~ 80 euro), 2 . Sha modificata (tb vorbit cu fratele Darian - vreo 2,5 mil) 3. Toba custom (cam 200 Euro), 4. Far (multumiri si maxim de beri la fratele George - stie el de ce = ~ 150 euro), 3. Discuri wave (sper eu doar vreo 250 Eur), 4. mansoane si capete (vedem de care dar fara vreo 60 - 70 Euro nu scap), 5. Manete (ASV probabil - cre' ca vreo 150), 6. Ghidon (vreo 50-60), 7. Xenon (max 50 eur), 8. Paint-job (aerografe si alea-alea - vreo 200 Euro cel mult), 8. Bugpsoiler ( nush cat ca tre sa fie mai unicat)....+ ce o mai aparea cine stie ce (cati bani?)....Deci?....te bagi?.... :P

 

Mesaj completat

nu mai tine nimeni topicul sus?ca am ajuns codasi,noi care eram fruntasi si laudati de altii? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea o mica nelamurire am si eu daca ma poate ajuta careva ,daca se potriveste baia de ulei de la cbr f2 sau f 3 pentru a o monta pe hornet 2001 . si inca ceva vreau sa trec la hornetu de 900 rog posesori de 900 sa-mi zica ceva plusuri sau minusuri multam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea o mica nelamurire am si eu daca ma poate ajuta careva ,daca se potriveste baia de ulei de la cbr f2 sau f 3 pentru a o monta pe hornet 2001 . si inca ceva vreau sa trec la hornetu de 900 rog posesori de 900 sa-mi zica ceva plusuri sau minusuri multam :)

 

referitor la hornetul de 900,eu nu am,doar l-am incercat o zi..vroiam sa il schimb asta micu`.bine ca nu am facut-o.... :kiss:....plusuri:cuplul mai mare....ii place mai mult la drum intins(am facut ceva kilometrii in jurul orashului).....minusuri:prea greu,manevrabilitate mai slaba ca cel de 600,prea inalt(eu nu sunt o pers mica am 1,82) pt orash,greoi in orice situatie aproape,trage mai liniar(injectie fiind),nu simti ca are vana in el(asta si din cauza greutatii suplimentare si a injectiei),de oras e nasol,pe curbe stranse e nasol(serpentine),adica cam peste tot unde sunt curbe....atuul principal din punctul meu de vedere e cuplu mai mare si comportamentul afara din oras la drum intins,drept :P ...putere ar mai avea nevoie :( ...nu e distractiv ca cel de 600,nu simti ca ai o motocicleta perfect manevrabila,ca poti sa faci orice cu ea,nu e fun deloc....din punctul meu de vedere nu merita schimbul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea o mica nelamurire am si eu daca ma poate ajuta careva ,daca se potriveste baia de ulei de la cbr f2 sau f 3 pentru a o monta pe hornet 2001 . si inca ceva vreau sa trec la hornetu de 900 rog posesori de 900 sa-mi zica ceva plusuri sau minusuri multam :)

 

 

motorul, si altele sunt de pe CBR-ul F3 - nu bag mana in foc ca se potrivesc, dar asa mi se pare logic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vreo luna si ceva mi-am upgrade-at herghelia cu cativa calutzi in plus si asta este "my new biatch"...

 

 

sa o stapanesti sanatos.

:)) nu-mi vine sa cred.... e mai mult noroi decat unde locuiesc eu.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crash-bar Hornet nou. 89 euroi, montat in curte :)

 

 

 

Super interesante, ai putea sa imi spui de unde pot lua si eu, bine, inainte de asta ar tebui sa schimb capacele si pe stanga si pe dreapta, sunt zgariate, doar ce am luat-o, e model 2002 a ta vad ca e mai noua!

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, sunt proaspat posesor de bondar, unul din 2002 sunt si incepataor :) .

 

As vrea sa intreb si eu cateva lucruri, am cumparat-o cu cateva zgarieturi din care unele sunt pe motor (si pe stanga si pe dreapta), presupun ca acolo nu se poate face nimic si trebuiesc schimbate, si aparatoarea tobei e zgariata, dar totusi...se pot repara acele capace sau trebuiesc inlocuite ca si aparatoarea tobei!?

 

Exista un loc (in afara de louis.de) de unde poti lua chestii after market, cum a fi un far cu xenon?

 

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george si sorin: uite ce tobe misto... :kiss: http://leenks.com/link228063.html

:( :P

Mesaj completat

Salutare tuturor, sunt proaspat posesor de bondar, unul din 2002 sunt si incepataor :) .

 

As vrea sa intreb si eu cateva lucruri, am cumparat-o cu cateva zgarieturi din care unele sunt pe motor (si pe stanga si pe dreapta), presupun ca acolo nu se poate face nimic si trebuiesc schimbate, si aparatoarea tobei e zgariata, dar totusi...se pot repara acele capace sau trebuiesc inlocuite ca si aparatoarea tobei!?

 

Exista un loc (in afara de louis.de) de unde poti lua chestii after market, cum a fi un far cu xenon?

 

Va multumesc!

ebay - mai ieftin si mai divers, iar xenonul este un bec, nu exista far cu xenon. Xenon se poate pune aproape in orice far.

Bine ai venit in stup!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...