Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce dor mi-e de mobrealaaaaaaaaaaaaaa

 

am gasit filmuletul asta facut in ultimul weekend de cheia de pe anul trecut! prin octombrie!

mama ce frumos a fost! am gasit 2 curbe si ne-am dat ca descreieratii pe ele!

 

http://www.youtube.com/user/SenseiBD#p/u/10/9V21o9pLcZ8

 

P.S. eu eram ala care nu taia curbele!

Stefane, m-ai lovit rau :lol: Zilele astea am tot sarit la geam ca un copil mic sa vad care trece si cu ce motor trece, dar filmarea asta deja m-a facut sa pun mana pe o bere sa sting amarul :wacko:

Hornetul se aude ce-l mai frumos din filmarea aia si tu esti cel mai meserias :D Mi-a placut si de baiatul cu BMW...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU mai pot! sincer! vb acum cu un prienten pe mess care tocmai a venit de la o plimbare cu mobra! :D(

 

eu la hornet nu mai am nici asigurare nici ITP iar la gsxr nu am cauciuc pe fata! de fapt...am o pingea cu care nu ies pe sosea!

 

eh,tu nu mai poti? :crack: ..eu ce sa zic?ca am mobra "in lucru" de la inceputul lunii octombrie.....innebunesc..cred ca dupa ce o termin nu ma mai dau jos de pe ea o luna,nici sa mananc sau sa ma shushu :lol:

 

legat de cheia....mooooama de dor mi-e si mie..repetam anu asta miscarea,doar ca de data asta cu gume serioase :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica am iesit la o tura cu o racheta alimentata cu sperma de taur... nu mai m-am putut abtine findca hornetul ii desfacut pentru mici ajustari si nu am nici permis pana prin aprilie :wacko:

 

 

 

 

 

tommy the gun (am contul suspendat ca i-am zis lu unu ca ii dau cutzit :lol:)))) )

post-54048-1263289757_thumb.jpg

Editat de cata abru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica am iesit la o tura cu o racheta alimentata cu sperma de taur... nu mai m-am putut abtine findca hornetul ii desfacut pentru mici ajustari si nu am nici permis pana prin aprilie :lol:

 

tommy the gun (am contul suspendat ca i-am zis lu unu ca ii dau cutzit :crack:)))) )

 

:wacko:

 

Ati vazut ce vreme e afara? imi vine sa plang :D

Editat de lgxmedia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super vremea si azi.....am iesit la o plimbare de vreo 100km.....asa de control :lol: M-as fi dus spre munte, dar inca nu mia-m luat gume.....insa a fost super dupa o luna de stat pe bara......mai e putin si gata, vine primavara :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am masurat ce era de masurat si se pare ca releul este ok............bateria in schimb e praf.Unde pot sa gasesc baterie?reprezentanta honda pipera e chiar lanaga mine.stie cineva daca au scoruri mari?e de 12v si 6ah bateria.As vrea ceva cu mai multi amperi si care sa aiba aceleasi dimensiuni, pt ca tare mic e locul unde sta bateria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am masurat ce era de masurat si se pare ca releul este ok............bateria in schimb e praf.Unde pot sa gasesc baterie?reprezentanta honda pipera e chiar lanaga mine.stie cineva daca au scoruri mari?e de 12v si 6ah bateria.As vrea ceva cu mai multi amperi si care sa aiba aceleasi dimensiuni, pt ca tare mic e locul unde sta bateria.

Daca este baterie mica inseamna ca este pe gel. Poti gasi baterii la magazinul MyMoto din Cotroceni, Louis din Timpuri noi parca, sau alte magazine moto, ScorpioAz de pe langa Stefan Cel Mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am masurat ce era de masurat si se pare ca releul este ok............bateria in schimb e praf.Unde pot sa gasesc baterie?reprezentanta honda pipera e chiar lanaga mine.stie cineva daca au scoruri mari?e de 12v si 6ah bateria.As vrea ceva cu mai multi amperi si care sa aiba aceleasi dimensiuni, pt ca tare mic e locul unde sta bateria.

Eu am baterie originala de la Honda si sunt super multumit. Are doi ani si sper sa mai tina inca atat, nu da semne de oboseala. Asa ca daca au cei de la Honda asa ceva, dai un ban, dar stii ca face :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am masurat ce era de masurat si se pare ca releul este ok............bateria in schimb e praf.Unde pot sa gasesc baterie?reprezentanta honda pipera e chiar lanaga mine.stie cineva daca au scoruri mari?e de 12v si 6ah bateria.As vrea ceva cu mai multi amperi si care sa aiba aceleasi dimensiuni, pt ca tare mic e locul unde sta bateria.

Pe Stefan Cel Mare vis a vis de clubul de fotbal, se afla reprezentanta Varta. Vezi ca e o usa mica si nu se vede foarte usor (mi se pare ca langa un First Bike sau ceva de genul asta). A fost singurul loc unde am gasit pe stoc bateria moto intr-un moment in care toti imi spuneau ca mi-o aduc la comanda iar eu aveam 600 km de facut in aceeasi zi. Mergi cu bateria moarta la tine si iti fac si o reducere daca le-o lasi lor. Calitativ sunt foarte bune, la bani super ok fata de ce mi-au zis altii.

 

Succes!

Mesaj completat

am masurat ce era de masurat si se pare ca releul este ok............bateria in schimb e praf.Unde pot sa gasesc baterie?reprezentanta honda pipera e chiar lanaga mine.stie cineva daca au scoruri mari?e de 12v si 6ah bateria.As vrea ceva cu mai multi amperi si care sa aiba aceleasi dimensiuni, pt ca tare mic e locul unde sta bateria.

Pe Stefan Cel Mare vis a vis de clubul de fotbal, se afla reprezentanta Varta. Vezi ca e o usa mica si nu se vede foarte usor (mi se pare ca langa un First Bike sau ceva de genul asta). A fost singurul loc unde am gasit pe stoc bateria moto intr-un moment in care toti imi spuneau ca mi-o aduc la comanda iar eu aveam 600 km de facut in aceeasi zi. Mergi cu bateria moarta la tine si iti fac si o reducere daca le-o lasi lor. Calitativ sunt foarte bune, la bani super ok fata de ce mi-au zis altii.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am baterie originala de la Honda si sunt super multumit. Are doi ani si sper sa mai tina inca atat, nu da semne de oboseala. Asa ca daca au cei de la Honda asa ceva, dai un ban, dar stii ca face :wacko:

Pe bateria originala scrie Honda? Cat ai dat pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bateria originala scrie Honda? Cat ai dat pe ea?

Bateria originală a fost Yuasa cu gel Âşi a fost mai proastă decât Varta pe care o am acum (Yuasa originală a ținut la mine fix 1 an). AÂşa sunt însă cele cu gel, mai slabe dar poți să le răstorni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bateria originala scrie Honda? Cat ai dat pe ea?

Da, scrie Honda. Asa am luat motorul din Italia, cred ca ar trebuii sa se gaseasca si la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...maine?... aceeasi locatie, la acelasi vin fiert sau aceeasi ciocolata calda cu gust de dude intr-o formula sper mai stufoasa...? :wacko:

cunoscatorii "stie"! F.B.

George nu fii trist, vom vorbi si de tine :lol: !

Editat de Orcul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...maine?... aceeasi locatie, la acelasi vin fiert sau aceeasi ciocolata calda cu gust de dude intr-o formula sper mai stufoasa...? :wacko:

cunoscatorii "stie"! F.B.

George nu fii trist, vom vorbi si de tine :) !

 

:lol: ...ce tare suna treaba asta! :D.....U.P. it`s the name,moto is the game :crack:

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...maine?... aceeasi locatie, la acelasi vin fiert sau aceeasi ciocolata calda cu gust de dude intr-o formula sper mai stufoasa...? :wacko:

cunoscatorii "stie"! F.B.

George nu fii trist, vom vorbi si de tine :lol: !

 

numai daca face cristi pe soferul de data asta :D

de george nu vb(ignor) pana nu ne arata o poza cu motorul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai revin si eu printre voi k greu , miam achizitionat un top case k tot k suport ptr hornet GIVI de la un prieten consatean, pretul a fost de 100euro k intre prieteni, daca doriti o sa revin si cu ceva poze. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am întrebat pentru că nu credeam că Honda face baterii.

Mă gândeam că echipează motoarele noi cu baterii aftermarcket.

 

Nici nu cred ca face, sunt doar branduite si comercializate...

"To identify the manufacturer, ask the dealer or check the battery's Material Safety Data Sheet (MSDS). The manufacturer's code number on the battery will also identify the manufacturer"

Mesaj completat

completare

 

din ce am gasit bateriile ar fi facute de Exide, vezi daca ai pe cea veche codul CTX7L

ref: http://www.jgdarden.com/batteryfaq/batbrand.htm#H

Editat de lgxmedia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai daca face cristi pe soferul de data asta :D

de george nu vb(ignor) pana nu ne arata o poza cu motorul :crack:

 

:lol: ...ia uite,ca sa nu zici ca nu arat nici o poza :)

 

ps:prim si ultima pana e gata "ZoRO" :wacko:

post-35274-1263379751_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...