Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

salutare....eu o sa organizez adunarea de viespi...:love:....nu va fi o treaba oficiala,ci o intalnire prieteneasca a posesorilor de viespi(cilindreea nu conteaza)....va fi in perioada 28-30 Mai 2010,la baia mare...locatia e stabilita,dar va ramane de discutat unele detalii cu cei care vor dori sa vina.lista va trebui sa o finalizez undeva prin luna martie-aprilie...dar va tin la curent,si in maxim o luna si ceva vin si cu poze:D...sanatate

îmi dati si mie un link unde pot gasi detalii despre aceasta-ntâlnire?

(sa nu-ncepeti cu: Search ... ca nu vrea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare....eu o sa organizez adunarea de viespi... :drink: ....nu va fi o treaba oficiala,ci o intalnire prieteneasca a posesorilor de viespi(cilindreea nu conteaza)....va fi in perioada 28-30 Mai 2010,la baia mare...locatia e stabilita,dar va ramane de discutat unele detalii cu cei care vor dori sa vina.lista va trebui sa o finalizez undeva prin luna martie-aprilie...dar va tin la curent,si in maxim o luna si ceva vin si cu poze:D...sanatate

 

 

Eu am bagajul aproape gata. Mai am de pus 2-3 tricouri si ceva suspensoare :love: , cuplat casca la gentuta (cunoscatorii "stie"...), plinul e facut...ce mai, nu mai am nimic de facut, decat de asteptat vreo 5 luni :) , timp in care putem stabili benzinaria in care ne vom intalni cei din Bucuresti. Iar pana la noi ordine, si postari, va urez tuturor LA MULTI ANI si sa ne vedem sanatosi si voiosi!

Razvinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare....eu o sa organizez adunarea de viespi...:)....nu va fi o treaba oficiala,ci o intalnire prieteneasca a posesorilor de viespi(cilindreea nu conteaza)....va fi in perioada 28-30 Mai 2010,la baia mare...locatia e stabilita,dar va ramane de discutat unele detalii cu cei care vor dori sa vina.lista va trebui sa o finalizez undeva prin luna martie-aprilie...dar va tin la curent,si in maxim o luna si ceva vin si cu poze:D...sanatate

 

auziti, bre, eu mai am voie cu CBF-ul cu voi :love: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am bagajul aproape gata. Mai am de pus 2-3 tricouri si ceva suspensoare :love: , cuplat casca la gentuta (cunoscatorii "stie"...), plinul e facut...ce mai, nu mai am nimic de facut, decat de asteptat vreo 5 luni :drink: , timp in care putem stabili benzinaria in care ne vom intalni cei din Bucuresti. Iar pana la noi ordine, si postari, va urez tuturor LA MULTI ANI si sa ne vedem sanatosi si voiosi!

Razvinte

Si eu pot sa zic ca e aproape gata , mai trebuie uleiu si cred k peco e pe undeva la Brasov k eu o iau pe Siriu :)

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auziti, bre, eu mai am voie cu CBF-ul cu voi :) ?

Ai voie bre, eu iti dau voie :D

Mesaj completat

Eu am bagajul aproape gata. Mai am de pus 2-3 tricouri si ceva suspensoare :love: , cuplat casca la gentuta (cunoscatorii "stie"...), plinul e facut...ce mai, nu mai am nimic de facut, decat de asteptat vreo 5 luni:D , timp in care putem stabili benzinaria in care ne vom intalni cei din Bucuresti. Iar pana la noi ordine, si postari, va urez tuturor LA MULTI ANI si sa ne vedem sanatosi si voiosi!

Razvinte

Eu in 5 minute sunt gata, sfarsitul de mai sa vina :drink:

La multi ani! :)

Mesaj completat

Impreuna cu o bere am facut doua harti cu drumul ce il putem strabate spre Baia Mare dus-intors. Ramane sa stabilim care la dus si care la intors, asa aflam si din ce benzinarie vom pleca.

 

1. Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu - Alba Iulia - Cluj Napoca - Baia Mare ---> 580km ---> ~7ore mers continuu/8ore cu opririle ---> 160-180 Lei benzina

 

 

 

2. Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Tg. Mures - Bistrita - Baia Mare ---> 550km ---> ~7ore mers continuu/8ore cu opririle ---> 160-180 Lei benzina

 

 

 

Traseele sunt asemanatoare ca distanta, timp si costuri. Unul e mai scurt cu 30km, dar celalalt are bonus autostrada prin care compensezi la timp si benzina.

Eu as prefera in functie de cati vom pleca din Bucuresti, la dus prin Pitesti si la intors pe Ploiesti.

Asteptam sa se faca lista cu mobristi ce onoreaza cu prezenta la Baia Mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai voie bre, eu iti dau voie :)

Mesaj completat

 

Eu in 5 minute sunt gata, sfarsitul de mai sa vina :drink:

La multi ani! :)

Mesaj completat

Impreuna cu o bere am facut doua harti cu drumul ce il putem strabate spre Baia Mare dus-intors. Ramane sa stabilim care la dus si care la intors, asa aflam si din ce benzinarie vom pleca.

 

1. Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu - Alba Iulia - Cluj Napoca - Baia Mare ---> 580km ---> ~7ore mers continuu/8ore cu opririle ---> 160-180 Lei benzina

 

 

 

2. Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Tg. Mures - Bistrita - Baia Mare ---> 550km ---> ~7ore mers continuu/8ore cu opririle ---> 160-180 Lei benzina

 

 

 

Traseele sunt asemanatoare ca distanta, timp si costuri. Unul e mai scurt cu 30km, dar celalalt are bonus autostrada prin care compensezi la timp si benzina.

Eu as prefera in functie de cati vom pleca din Bucuresti, la dus prin Pitesti si la intors pe Ploiesti.

Asteptam sa se faca lista cu mobristi ce onoreaza cu prezenta la Baia Mare.

Eu pot sa va onorez k prezenta doar pe Ploiesti-Brasov k pe Pitesti imi vine cam peste mina si e cam lung drumu :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima oara am fost In Baia Mare prin 83 ... parca ...

si sincer sa fiu, nu mi-a placut ce-am vaz't în oras (nu vorbesc de drumul pâna acolo care a fost si este, înca, de exceptie :drink:

ca doar, drumul este zelul :)

 

din pacate, nu pot promite nimic, de vin sau nu

un amic (normal ca are si el un Hornet) ma tot omoara ca vrea sa vada si el o adunare de viespari români

i-am aratat imagini din tara si a caz't pe spate

mai vrea si baiatu' meu sa mearga

 

sa (ne) vedem :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti - Buzau - Siriu - Brasov - Tg. Mures - Bistrita - Baia Mare

Mi-e peste mana sa ocolesc prin Bucuresti, dar cu siguranta ne intalnim.

Hai primavara.......brrrrrrrrrr

Sigur ne intalnim. La dus sau la intors tot vom avea drum comun, asta daca avem aceeasi zi de plecare. Eu intentionez sa plec de joi spre BM.

In Bucuresti e soare si 12 grade, primavara e aproape :)

:love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna interesant, foarte interesant, si un drum asa lung chiar ar fi frumos in multi, ca singur sa pleci din bucuresti... bleaahhh!!

acum, maestre george zi-ne ce scoruri sunt pe-acolo la cazahri, sa ne facem un calcul... cu benzina scumpita de la 1 ian. plecam de la suma de 400 lei... dar asta dupa rev. sa nu stricam buna dispozitie :love:)

 

La multi ani frati viespari si un an nou plin de bucurii si tot ce va doriti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ocoliti drumul Bv-Sighisoara...nu o sa va para rau...

Asa e parca am fii prin alte tarii pina la Tirgu Mures e super drumu :love:

Mesaj completat

Bucuresti - Buzau - Siriu - Brasov - Tg. Mures - Bistrita - Baia Mare

Mi-e peste mana sa ocolesc prin Bucuresti, dar cu siguranta ne intalnim.

Hai primavara.......brrrrrrrrrr

Stel nu au de ce sa vina baieti de la Bucuresti pina la Buzau k ne putem intilni la Brasov :) brrrrrrrrrr

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI frati viespari!an nou fericit,sanatate maxima si toate cele bune!un an plin de impliniri.....de benzina,gume si alte alea alea cat mai ieftine:D

 

 

si de la tg mures pana la dej e pista de raliu,cu muuulte linii mega drepte si late......si curbe de super viteza pe turda-cluj napoca.iar din cluj napoca pana la dej,care are ''boashe'' poa' sa mearga full gaz aproape non stop:P...doar de la dej la baia mare sunt 90km de drum prost:D

Asa e parca am fii prin alte tarii pina la Tirgu Mures e super drumu :love:

Mesaj completat

 

Stel nu au de ce sa vina baieti de la Bucuresti pina la Buzau k ne putem intilni la Brasov :) brrrrrrrrrr

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani ! ce faceti viesparilor ? cum ati petrecut sarbatorile ? v-ati facut de cap ? :D

Se pare ca eu nu am mai putut intra asa des pe forum si am cam ramas in urma cu toate evenimentele ...vroiam sa va intreb, pana la urma s-a ales sigla clubului ? asta toamna stiu ca eram in dezbateri , si nu a fost nimic sigur.

Unde as putea sa fac si eu mici modificari cu fibra de sticla? si cine are vreun bug-spoiler d vanzare ?

 

va pup, take care ! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si la multi ani!

Ma bucur sa aflu ca exista un viespar asa de unit si calduros :o, si as indrazni sa cresc numarul comunitatii cu o unitate :D. Din toamna anului trecut, sunt fericitul calaret al unei viespi negre, si sunt extrem de incantat de aceasta...pot sa spun ca mi se potriveste ca o manusa. Desi nu ma caracterizez ca fiind un petrecaret-aventurier :D, ci mai degraba un "lonely-low-slow rider", mi-ar placea sa va cunosc si sa particip la intalniri. Cum, evident, voi sunteti mult mai experimentati cu aceasta motocicleta, iar sezonul se apropie incet-incet, o sa-mi permit sa va cer niste sfaturi in legatura cu tipul de ulei folosit. Ce marci si ce vascozotati folositi voi? Pentru ca tot m-am apucat deja de cumparaturi (am luat deja parbriz, filtre), mi-ar fi de folos parearea voastra... Odata cu uleiul, viespea va primi si un cauciuc nou pe spate :D

 

Multumesc,

 

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!!!!!!!

Mesaj completat

dragi mei dupa cum stiti eu ma ocup si cu tuning si am gasit numai lucruri minunate pt hornet

http://www.jesterstrickbits.co.uk/acatalog...-1997-2002.html

enjoy!!!

Mesaj completat

si ceva super marfa...

http://www.jesterstrickbits.co.uk/acatalog...rnet_97-02.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!!!!!!!

Mesaj completat

dragi mei dupa cum stiti eu ma ocup si cu tuning si am gasit numai lucruri minunate pt hornet

http://www.jesterstrickbits.co.uk/acatalog...-1997-2002.html

enjoy!!!

Mesaj completat

si ceva super marfa...

http://www.jesterstrickbits.co.uk/acatalog...rnet_97-02.html

La multi ani!

Interesant siteul, ca idee. Cum ii poti schimba estetica la motor, dar pe ebay si in tara la noi gasesti unele componente mult mai ieftin, plus ca partile de carbon se fac si la noi in tara de diversi oameni.

Mesaj completat

Salut si la multi ani!

Ma bucur sa aflu ca exista un viespar asa de unit si calduros :D, si as indrazni sa cresc numarul comunitatii cu o unitate :D. Din toamna anului trecut, sunt fericitul calaret al unei viespi negre, si sunt extrem de incantat de aceasta...pot sa spun ca mi se potriveste ca o manusa. Desi nu ma caracterizez ca fiind un petrecaret-aventurier :D, ci mai degraba un "lonely-low-slow rider", mi-ar placea sa va cunosc si sa particip la intalniri. Cum, evident, voi sunteti mult mai experimentati cu aceasta motocicleta, iar sezonul se apropie incet-incet, o sa-mi permit sa va cer niste sfaturi in legatura cu tipul de ulei folosit. Ce marci si ce vascozotati folositi voi? Pentru ca tot m-am apucat deja de cumparaturi (am luat deja parbriz, filtre), mi-ar fi de folos parearea voastra... Odata cu uleiul, viespea va primi si un cauciuc nou pe spate :P

 

Multumesc,

 

Razvan

Bun venit si de cu primavara, te asteptam la prima intalnire cu Hornetele!

Ulei, ca vascozitate sa fie 10w40(primavara si toamna) sau 10w50(cel mai recomandat vara cand asfaltul atinge temperatura de 50 de grade), ca brand ramane la alegerea ta. Eu anul trecut am mers cu Repsol, anul asta voi merge cu Bardahl luat de la userul "george05", dar poti alege si Motul, Castrol, Motorex si altele...

Hai primavara! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si la multi ani!

Ma bucur sa aflu ca exista un viespar asa de unit si calduros :o, si as indrazni sa cresc numarul comunitatii cu o unitate :D. Din toamna anului trecut, sunt fericitul calaret al unei viespi negre, si sunt extrem de incantat de aceasta...pot sa spun ca mi se potriveste ca o manusa. Desi nu ma caracterizez ca fiind un petrecaret-aventurier :D, ci mai degraba un "lonely-low-slow rider", mi-ar placea sa va cunosc si sa particip la intalniri. Cum, evident, voi sunteti mult mai experimentati cu aceasta motocicleta, iar sezonul se apropie incet-incet, o sa-mi permit sa va cer niste sfaturi in legatura cu tipul de ulei folosit. Ce marci si ce vascozotati folositi voi? Pentru ca tot m-am apucat deja de cumparaturi (am luat deja parbriz, filtre), mi-ar fi de folos parearea voastra... Odata cu uleiul, viespea va primi si un cauciuc nou pe spate :D

 

Multumesc,

 

Razvan

Bun venit asa cum a zis si MetalWarrior poti veni la inlnirea hornetistilor din primavara la Baia mare, ai sa afli foarte multe lucruri despre hornet parerea mea . Ulei am avut vara trecuta Castro si acum iau Bardhal de la george k am auzit k ii prieste la hornet 10w50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...