Sari la conținut

IMZ M72


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut baiti!Sper sa nu fiu offtopic.Ce e asta fratilor? :bounce: Care va pricepeti? :lol:

 

Salut baieti!Sper sa nu fiu offtopic.Ce e asta fratilor? :baldy: Care va pricepeti? :lol:

 

Salut baieti!Sper sa nu fiu offtopic.Ce e asta fratilor? :lol: Care va pricepeti? :D

post-19117-1183308549_thumb.jpg

post-19117-1183309114_thumb.jpg

post-19117-1183309799_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..toata lumea ar fi tentata sa spuna M72 dupa sigla insa si dupa cum arata in spate,dupa roata fara tambur floare.......ii las pe altii mai priceputi...cit costa? vreau si eu unul dintre ele...desi ma intreb,daca ai vrea sa faci unul sa mergi cuel,ce ar fi mai convenabil sa fie,un BMW valoros dar cu mari probleme daca vrei sa tejoci prin motorul lui sau sovietica la care mai gasesti un fier-doua..?!

 

up pentru Laurentiu. aici afli cine a luat M-ul de care intrebai

 

Ce sa mai zic...ce rost are sa mai caut daca tu le-ai luat pe toate.. :bounce: Nu ai unul si pt.mine? ...ai idee cine la cumparat pe ala a lui Toni,ala cu acte de BMW,ca el nu mai stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zic...ce rost are sa mai caut daca tu le-ai luat pe toate.. :bounce: Nu ai unul si pt.mine? ...ai idee cine la cumparat pe ala a lui Toni,ala cu acte de BMW,ca el nu mai stie?

am idee, ca mi-am rupt oasele carand la el, l-a luat fostul meu sef. pentru piese. nu mai pleaca de acolo. (suntem doi maniaci.. :baldy: )
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima motocicleta din spate e M72 curat, a doua e cadru de BMW care original avea atsul pe stanga, daca nu mi-ar fi lene as afla modelul, motor de R11 sau R 12, roata spate de Zundapp pare, fata de M72 sau BMW R71, tablarie de M72, atas curat de M72 primul model, sei de M72.

 

4bike, e bine acolo la Lugoj, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima motocicleta din spate e M72 curat, a doua e cadru de BMW care original avea atsul pe stanga, daca nu mi-ar fi lene as afla modelul, motor de R11 sau R 12, roata spate de Zundapp pare, fata de M72 sau BMW R71, tablarie de M72, atas curat de M72 primul model, sei de M72.

 

4bike, e bine acolo la Lugoj, nu?

Aproape bine Aleko.Hai ca te pricepi.Motor R 12,cutie M 72,grup R 12.Dar cadruuuu???Ce cadru e? Dar asta? PS.La noi e bine.Pai?La voi,nu?

post-19117-1183330753_thumb.jpg

post-19117-1183330849_thumb.jpg

post-19117-1183330915_thumb.jpg

post-19117-1183331032_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ba e chiar M61, deci se ridica la 4 nr de M61 in Romania.

 

Cadrul la ala e de BMW, R11 sau altceva cu atasul pe stanga. Ia de la a 2-a cadrul si motorul ca nu o fi umblat mosu' si poate scoti un M72 interesant.

 

Asta ultima e o bulaneala, un M72 modificat cu tot felul de chestii de Simson... Nu la noi in Bucuresti nu e asa de bine ca in Lugoj se pare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atas pe stanga???Nu stiu sa fi ajuns englezi pe aici!Mai incearca.Celalalt e M61 :baldy: Ce draq are ultimu'de Simson pe el?Io nu vad nimic.Sau nu-ti plac tie Simsoanele!Cuuum sau terminat motoarele in capitalaaa???Nu se poate :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia aia pe stanga pare de Simson, nu stiu daca sunt tot asa amortizoarele bulanite pe post de furca Earles. Tu ai fierul in curte, io vad in poza prinderile de atas pe stanga, cea din spate a fost taiata. Nemtii au avut destule motociclete cu atas pe stanga.

post-4291-1183415461_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat mult sa gasesc un cadru asemanator iar concluzia e ca nu exista.Dupa ce l-am studiat cu lupa mi-am dat seama ca partea din spate a fost complet refacuta si sudata ca sa se potriveasca grup de de r12.Restul de cadru e de IMZ.La celalalt cutia nu e de Simson,pare de acolo.Instaltia electrica e aliniata perfect si intra in ea.Motorul e de m72 clar dar intresant mi sa parut cadrul ,rezervorul care pare de r71 si furca care pare mai noua.Exceptand faptul ca are acte de Bmw din'40. @todesegel,motoarele nu sunt de vanzare.doar ultimul(bmw-ul!!!!!)si cere 1500e.daca te intereseaza,cea ce ma indoiesc,pot sa-ti dau tel.omului.cred ca pana la urma il iei si cu 20mil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furca aia bulanita e o fantezie a mosului. Rezervoarele din poza sunt 100% M72.

La M61 furca pare mai noua fiindca furcile de la M72 la M61 difera, dar nu se vede bien in poza s-ar putea ca sa fie defapt o furca de Nipru.

Ce-or fi avand batranii astia de toti se lauda cu BMW-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e dubioasa furca aia Alecule, de la M61. jambele nu sunt la fel cu ce avem noi. nipru, zic eu, sau ural mai nou. nu sunt acasa ca aveam o poza cu un M cu furca Earles, asta referitor la bulaneala cealalta

 

cutia aia nu e de M, polizat suportul de filtru de aer?? cam asa arata.

 

 

 

rezervorul de R71 este extrem de diferit, muuuuuuult mai ingust decat cel de M, nu se pot confunda. nici cauciucurile laterale nu sunt la fel. rezervoarele din primele poze nici nu sunt de M72 autentic, sunt de la ceva mai nou (M61, de exemplu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat mult sa gasesc un cadru asemanator iar concluzia e ca nu exista.Dupa ce l-am studiat cu lupa mi-am dat seama ca partea din spate a fost complet refacuta si sudata ca sa se potriveasca grup de de r12.Restul de cadru e de IMZ.La celalalt cutia nu e de Simson,pare de acolo.Instaltia electrica e aliniata perfect si intra in ea.Motorul e de m72 clar dar intresant mi sa parut cadrul ,rezervorul care pare de r71 si furca care pare mai noua.Exceptand faptul ca are acte de Bmw din'40. @todesegel,motoarele nu sunt de vanzare.doar ultimul(bmw-ul!!!!!)si cere 1500e.daca te intereseaza,cea ce ma indoiesc,pot sa-ti dau tel.omului.cred ca pana la urma il iei si cu 20mil.

 

Te referi la ultimul ,cel cu farul lipsa,adica cele 3 fotografii de la sfirsit?..Aceiasi persoana le are pe toate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuuum sau terminat motoarele in capitalaaa???Nu se poate :baldy:

 

Mai nou 4Bike se "aprovizioneaza" din provincie ... adik partea cealalta a tarii :bounce: ce ... nu stiati ? ? ?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...