Sari la conținut

IMZ M72


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

pai asta o sa aflam pe MT9-le lui Valicaddy ca i s-a tasat tija impingatoare si tre sa gasim una buna. :rusinica:

 

Cadrul de Ural stiu ca e mai putin permisiv ca ala de Nipru. Sper sa-mi mearga Niprul cu motor de M72.

hai ma odata ca fac icter, stau cu cutia aia de viteze (si tija) in portbagaj, degeaba...macar sa stiu daca se potriveste sau nu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai hai ca m-am inturnat.
sunt praf Alecule. poate vin doar cu aia mica, nu cred ca am sa fiu in stare sa vin cu duba la tine, nu stiu cand am timp sa o iau. dar tot trebuie sa o facem sa mearga, apoi o iau eu ca nu ti-o fac cadou. :rusinica:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niprul functioneaza, tija buclucasa a fost inlocuita. Si ca sa revenim ontopic, prin amablilitatea lui Hans puteti viziona si asculta asta:

 

 

Super tare frățioare! Te miÂşti bine "off road"! :crack: ÂŞi îi mulțumim lui Hans! Excelent realizat, îmi plac trecerile dintre cadre Âşi finalul foarte bine sincronizat, iar coloana sonoră: :cheers: :cheers: :cheers: Cine cîntă?

 

Toate bune! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niprul functioneaza, tija buclucasa a fost inlocuita. Si ca sa revenim ontopic, prin amablilitatea lui Hans puteti viziona si asculta asta:

 

 

SUPER SUPER film ! E mai tare ca multe reclame "profesioniste". Cine cinta,ca si muzica e faina rau? Mai stie cineva trupe pe stilul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saru'mana tuturor. si lui Hans (again).

io tocmai m-am inturnat de la Chisinau, de unde tot ce am putut cumpara a fost o pereche de pistoane originale de M cu 45 RON (echivalentul). restul pieselor erau numai gunoaie. pretul la anvelope era interesant, 70 ron inclusiv camera, Uralshina 4.00/19.

 

--- Mesaj completat în 28 Jul 2007 00:11 -------------

die toten hosen-Pushed again...
:bigstar:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saru'mana tuturor. si lui Hans (again).

io tocmai m-am inturnat de la Chisinau, de unde tot ce am putut cumpara a fost o pereche de pistoane originale de M cu 45 RON (echivalentul). restul pieselor erau numai gunoaie. pretul la anvelope era interesant, 70 ron inclusiv camera, Uralshina 4.00/19.

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Jul 2007 00:11 -------------</small><br/> :)

1,3 mulioane la Gashparovich... :bigstar: gheshaft de 80-100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va luati de gaspar ca dupa aia voi va duceti dupa piese.
n topic: am sa postez cateva imagini cu singurle M-uri vazute d emine in Moldova.

 

 

 

of topic: piesle din magazinul de aoclo erau tot niste otrepe. mare paguba daca nu mai aduce nimeni.

 

 

 

very off topic: la cat de frumoase sunt femeile acolo, sa fiu al naibii de nu ma duc pe jos pana acolo si tot ma duc iar. si aduc si piese daca vreti.

 

 

 

 

 

mwhahahahhahhaahahha

 

 

 

--- Mesaj completat în 28 Jul 2007 19:45 -------------
motociclete la Chisinau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine te-ai duce cu GS-ul ... ar fi mai interesant drumul, nu crezi ? :bigstar: ... vezi ca m-am apucat de scoala, ferea ca n-am franeeee :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se potriveste cu mediul GS-ul, nu acolo. si apoi, unde mai e farmecul , da ca stii ca nu se topeste vreun piston, nimic? ca nu crapa mai stiu eu ce?

 

--- Mesaj completat în 02 Aug 2007 12:48 -------------

uite si batrina mea m72 deocamdata :bigstar: in starea asta,fiinca mai lipsesc unele piese si ii cam greu de gasit
noutati ceva? ai abandonat?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai atunci hotaraste-te dracului si vinde Dneprele, si ramai pe M-uri, ce dracu mesaj e ala: s-ar putea sa ma gandesc sa ma hotarasc sa vand unul din Dnepre dar nu stiu care...

Io unul am adus azi acasa inca un atelaj de MT16, ca sa-mi pun la noul meu Dnepr cu motor de M72 care se pregateste :lol:

Va fi un fel de MT12.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

basarabencele :nono: DA! n-ai ce sa le reprosezi.... numa una si una BLONDE! ci faci uai? vrai piese? di cari? :moto: (am neamuri pe langa botosani... inevitabil...)

 

AUZI VALI: ai vazut cumva daca erau si motoare de IZH planeta-5? sau macar piese de planeta! am un amic care a facut praf si cilindrul si ambielajul... in ordine inversa sau in acelasi timp :lol: , si m-a intrebat pe mine.... de parca eu as fi Gaspar... sa stiu cat si cum si ce....sa-l sune ... daca vrea informatii.... :) MERCY MULT!

ciao! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in magazin acolo erau numai gunoaie, erau si piese de Ij dar nu stiu de care, nu ma pricep.

 

@Aleko: bine ca nici tu nu esti normal la cap, deja ma intreci, o sa ai mai multe ca mine. :lol:))))) alt MT16?? eu nu le mai pot tine acolo, nu le dau de tampit. iar MT16 nu pot face acte pe el (si cu toate ca ma doare in c*r de acte in general) celelalte doua sunt pe numele meu... evident ca au prioritate. (la pastrat). ca s anu mai spun ca M-ul in sine imi place prea mult ca s ail dau.

 

daca fac banii de Ural nou, sau de MZ SF, sau de 1200GS, M-ul R A M A N E.....

 

:))

 

--- Mesaj completat în 11 Aug 2007 21:55 -------------
cat despre basarabence... nu mai scriu ca iau ban!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in magazin acolo erau numai gunoaie, erau si piese de Ij dar nu stiu de care, nu ma pricep.

 

@Aleko: bine ca nici tu nu esti normal la cap, deja ma intreci, o sa ai mai multe ca mine. :)))))) alt MT16?? eu nu le mai pot tine acolo, nu le dau de tampit. iar MT16 nu pot face acte pe el (si cu toate ca ma doare in c*r de acte in general) celelalte doua sunt pe numele meu... evident ca au prioritate. (la pastrat). ca s anu mai spun ca M-ul in sine imi place prea mult ca s ail dau.

 

daca fac banii de Ural nou, sau de MZ SF, sau de 1200GS, M-ul R A M A N E.....

 

:moto:)

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Aug 2007 21:55 -------------</small><br/>cat despre basarabence... nu mai scriu ca iau ban!

Valy nu-si mai revine , de cand a fost prins de flama in Moldavia...

M-uri, M-uri,,, K-uri, K-uri, dar basarabencele l-au voalat rau de tot...

...isi marita MT16-le...

 

asta e sindrom de inceput de sfarsit! :lol:

 

--- Mesaj completat în 12 Aug 2007 01:29 -------------
...da' toate au un inceput si un sfarsit... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Pai atunci hotaraste-te dracului si vinde Dneprele, si ramai pe M-uri, ce dracu mesaj e ala: s-ar putea sa ma gandesc sa ma hotarasc sa vand unul din Dnepre dar nu stiu care...
uite, vezi, 16-le e undeva la tara, o sa putrezeasca linistit acolo. si asa se rezolva problema :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar poze cu el am dar nu scanate.

doar nu ti-a dat mosu poze cu el de cand era tanar si el si motocicleta, binenteles, facute alb-negru :scratch:

 

PS: l-ai pus macar la vaselina pe nenea 16?e pacat de el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...