Sari la conținut

IMZ M72


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

Nu e vorba de Simsonache. Ce, il vinde si Simsonache. Ne imputinam in Bucuresti?

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Jan 2008 18:31 -------------</small><br/>Asta e M72 modificat sau HD?

abeec22o.jpg

 

Mda, cred ca e HD XA.

 

--- Mesaj completat în 08 Jan 2008 22:24 -------------
Jenti sablate.

 

 

--- Mesaj completat în 08 Jan 2008 22:26 -------------
Jenti sablate.

 

 

--- Mesaj completat în 08 Jan 2008 23:11 -------------
Jenti sablate.

post-263-1199826546_thumb.jpg

Butuc sablat.

post-263-1199826604_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lasa-l dracu de HD, tu nu vezi bunatate de jenti si butuci...la ora asta ghici cu ce se joaca domnu Rabinu?

...mai degraba este asta>>>

 

 

 

 

 

...pentru ca harlaul ala boxer era cam asa...adica putin obosit...

 

--- Mesaj completat în 09 Jan 2008 20:25 -------------
si cum ai reusit sa fotografiezi butucii , si sa si pui aparatul pe masa langa ei? Incredibil! :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 09 Jan 2008 20:28 -------------
...desi s+ar putea sa fie si ceva harlau... :P

post-3884-1199902774_thumb.jpg

post-3884-1199902816_thumb.jpg

post-3884-1199902966_thumb.jpg

post-3884-1199903081_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, unde le-ai sablat (pretul), unde le vopsesti si cum (pretul)

 

deci raportul complet te rog.... hahha

 

 

Butucii si jentile-100 ron plus vreo 72 de telefoane sa "fac presiune".

Vopsitul il fac la vopsitorie, spriţchit cu întăritor (cel mai scump de pe piaţa) si vopsea kaki mată.

 

Drobule, daca dadeai la properties, vedeai tipul de camera cu care s-au făcut pozele, căutai modelul pe net si vedeai ca nu e acelasi cu ala de pe masa. E bun si sarcasmul, da cateodata oboseste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Butucii si jentile-100 ron plus vreo 72 de telefoane sa "fac presiune".

Vopsitul il fac la vopsitorie, sprițchit cu întăritor (cel mai scump de pe piața) si vopsea kaki mată.

 

Drobule, daca dadeai la properties, vedeai tipul de camera cu care s-au făcut pozele, căutai modelul pe net si vedeai ca nu e acelasi cu ala de pe masa. E bun si sarcasmul, da cateodata oboseste.

Maestre era o gluma, un pic alta aroma decat sarcasmul..

Sarcasmul miroase cam asa...

" ...ai sa fi foarte surprins sa afli ca nu ma intereseaza deloc sa salvez poze cu butuci de M fracturati si sudati(si super sablati) cu piulitza boncalita de generatii de ciocanari, si cu atat mai putin sa caut in 'propretis' sa vad cu ce aparat foto au fost facute , si apoi sa fac munca de detectiv sa vad daca este acelasi model cu cel ce se vede in poza(nu am deformatia profesionala necesara...).Oricum eu ma bucur si felicit poitia romana , pentru felul in care a evoluat, pentru faptul ca a ajuns sa-si permita sa aiba aparate foto de rezerva, si , deasemenea ma bucur ca in ciuda evidentului progres, umorul a ramas la fel in randurile sale.

Sucese nebanuite , in munca de restaurare...celor care iti freaca , sableaza , vopsesc , lustruiesc , monteaza...

Sper sa nu te plictisesti foarte repede de el, pt. ca deja este foarte valoros , si va fi greu sa-l revinzi la adevarata lui valoare... :bigstar:

Cand vrei sa ne vedem si sa bem o tuica, sa-mi dai de stire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine maestre, nu o să mai sablez piese de motociclete, să vopsim peste chitul şi vopseaua veche, doar ca sa arate ca o comunista care sa nu iasa din tipare, adica sa fie soioasa, murdara si total neingrijita.

Ehh, butucul ala ciocanit e al 5-lea, asa ca era rezerva, de asta l-am fotografiat, la restul lucram cu vaselina la rulmenti. Ma scuzi ca in garsoniera in care stau (cu nevasta si copilul, probabil si cu purcelul in curand) nu am putut sa-mi amenajez o instalatie de sablare si o cabina de vopsitorie, ca sa pot sa le fac pe toate eu.

Si inca o chestie, f importanta pt mine: daca vei vrea vreodata sa ne vedem cu adevarat, nu mai pomenii institutia unde lucrez. Asta e, mie imi place, imi fac treaba cu placere. Si chiar nu-s perfect ca alte domnii de pe acest subforum.

 

Si ca sa nu se mai supere si alti useri, nu mai postez nimic cu lucrarile pe care le fac. Asta pana imi fac un atelier acasa, sa multumesc pe toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ drobu, Eu consider ca in munca de restaurare nu potzi face totul singur, de aceea tre sa apelezi la socitatzi specializate pentru: sablat, vopsit, anumite prelucrari mecnice(alezat,honuit, strunjit, frezat, etc). Defapt eu un bun restaurator are shi o parte de manager in el :bigstar:

 

@lupalb sa nu te puna dracu sa nu pui poze, ca ma supar grav de tot :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dau pe messenger...vezi cand te mai vezi cu nebune de nea Jean, ca mai tipa de ceva piese. Daca ma mai loveste cu un ambielaj nou, m-am scos.

 

Hai ma ce dracu, suparate, dar nu asa tare ca mai vrem si noi poze.

Parerea mea, faci o treaba super, cu posibilitatile care sunt, stiu cum e, si eu sunt bugetar, noroc ca ai o sotie superintelegatoare...

 

Apropo, al mic din avatar e micutul tau? e super, vezi sa ia si el pasiunea cu motoarele.

 

Bafta si iarna scurta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Din cate stiu eu, stopul ala este dublu la pret fata de siteurile cehilor (da na, acum si eu la fel ca vulpea cu strugurii).

Cutie de munitie

 

1004708lc6.jpg

 

1004709cv2.jpg

 

Âşi o poza cu m-ul (vine concediul si sper sa-l termin pana pe 10 martie, toate piesele il asteapta frumos aliniate).

1004710oa9.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...