Sari la conținut

Bukowina Motor Club


chif
 Share

Postări Recomandate

-ora de culcare cand nu mai tureaza motoarele pana ce scot untu din ele

 

Cu asta as fi si eu de acord...la Bacau au turat motoarele de au visat oamenii urat noaptea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 321
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Concurs de whelie nu mi se pare o idee buna.e periculos si nici bodyguarzii ca`s naspa si fac abuzuri.

Intrarea cu permis categ A nu cred ca e buna,e putin discriminatorie.Poate sunt oameni fara permis A dar in acelasi spirit cu noi.

Turatul motoarelor,vesnica problema,nu cred ca o poate cineva rezolva.Eu nu`mi turez motorul dar nici nu ma deranjeaza cand altii o fac.Cei deranjati ar trebui sa incerce mai multe bautura si somnul va fi mai adanc :D

In rest,numai bine!

 

 

.... putem incepe cu pareri si idei pt viitoarea intrunire?

sa nu mai facem alt topic.... o sa scriu aici:

 

-o mancare gatita la un ceaun imens... gen cum s-a facut la SETH on fire!

-concursuri cu diplome si premii

-concurs de whellie in centru

-s-a stea politia la poarta ca anu trecut!

-invitatzi baietzii de la PRINTALL cu un stand

-show pepe sau ... alt cascador bunicel

-bodyguarzi sa desparta mitocani care se bat

-intrarea doar sa fie numai pe baza permisului de conducere cat A sa nu vina totzi scuteristi

-ora de culcare cand nu mai tureaza motoarele pana ce scot untu din ele

 

 

astea sunt sugestii strict personale ... daca cineva vrea sa i-a seama la ele OK daca nu la fel de OK

 

bafta si succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestiile de mai jos sunt parerea mea proprie, nu reprezinta punctul oficial de vedere al BMC. Dupa sedinta de luna asta o sa putem sa dam mai multe detalii.

 

Anul trecut am avut o politica legata de turatul motoarelor care era ceva de genul 'nu intre orele 24 si 6 dimineata'. Cred ca a fost ok pentru toata lumea. De asemenea, am avut o regula 'fara motoare langa terase'. Regulile respective vor fi intr-o forma sau alta si anul asta.

 

Discutia despre bodygarduri e lunga. Vom avea niste oameni (specializati) pe paza / protectie / rezolvarea eventualelor conflicte. Noi vrem ca oamenii care vin sa nu vina cu chef de scandal si pe viitor sa nu fie nevoie sa avem badigarzi / politie.

 

Despre concursul de wheelie - e destul de periculos sa faci concursuri care presupun viteza / indemanare. BMC nu-si poate asuma raspunderea pentru eventualele accidentari si nici nu ne putem "pune rau" cu politia / salvarea / alte organe. Accidentele si "reclama" negativa pot dauna intrunirii de anul asta si celor viitoare. De asta, in general, concursurile de la intruniri sunt de genul "impinge butoiul" sau "mers incet", eventualele accidentari sunt mai usoare. Oricum, daca gasim o solutie, vom avea si concursuri de pus genunchiul jos :D

 

sil3nt_control, sugestiile tale vor fi discutate in sedinta viitoare, multumim. Unele dintre ele erau deja pe lista noastra, altele nu.

 

Asteptam si alte sugestii / propuneri pentru imbunatatiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare un pic deplasata ideea cu "intrare numai pe baza de permis categoria A". Poate exist aimpatimiti ai motoarelor care nu au inca permis. In rest propunerile sunt ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea personala:

Treaba cu un concurs de wheelie e destul de sensibila. Sa ne amintim de tragedia din 2006 de la Galati, cand la concursul de liniute, cineva a facut un wheelie accidental si motorul a plecat in spectatori, omorand o copila si ranind alti spectatori. Eu unul m-as baga la concursuri de genul asta, dar sa fie toate masurile de siguranta luate (parapeti pe margine, garduri care sa opreasca motorul in caz de ceva, etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sugestie pt intrunirea din august ar fi concursul de tricouri ude sa fie asemanator celui de la Cluj, cu tricouri albe cat mai subtiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cu femei frumoase, ca... n-am vazut nimic interesant :cheers:

 

Ar fi o treaba sa li se puna cate o casca pe cap ca sa nu stie spectatorii cine sunt si cum arata!

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...da..si sa o aduca pe nikita...

Nuuuu ba, da'o dracu pe aia. Oricum pe Nikita o s'o recunoastem usor, ca o sa vina un buldozer ca s'o aduca in camping si o sa se sece raul daca e sa ude tricoul aleia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept sa vad ce concursuri o sa fie... dar si premii sau diplome!

 

2 ... tricoaie ude ... hmmm nu prea sunt fete de tricouri ude in radautzi mai ales... la o intrunire moto!

 

3 ... concurs de whellie, daca se face bine daca nu la fel de bine, o sa fac eu seara prin centru si tot fac! :rolleyes:

 

4 ... sa stea dracu betzivi in corturi cand se iese la parada , anu trecut radea lumea de 2 obositzi cu un EN care sau avrsat mue de betzi.... sa nu mai spunem si despre omul care a facut crash stoppie, dar nu cred ca el era baut!

 

5 .... o data concreta cand se organizeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii sunt beti cam des si uita ca am trecut in 2009 si se decaleaza datele :rolleyes: Intrunirea e pe 14-16 august si va fi in aceiasi locatie de anul trecut, Popasul Podul Vladichii, la intrare in radauti dinspre suceava pe partea dreapta.

 

Uite Emi, a scris Dracu' cu o pagina in urma data organizarii festului.

In ceea ce priveste fetele cu tricourile ude se pot prezenta si participante care au venit la intrunire si din alte localitati, sa nu facem discriminare pe criteriu de oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu unul as prefera o locatie mai retrasa... sa vina doar cine chiar vrea si trebuie sa vina.

Sau daca ramane Podu Vladichii, o selectie riguroasa a persoanelor care intra. Ca, sa fim seriosi, nu poti pune niste reguli si sa lasi toti cocalarii cu vitezane fara tobe si ochelari "Armandi" sa intre in locatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare un pic deplasata ideea cu "intrare numai pe baza de permis categoria A". Poate exist aimpatimiti ai motoarelor care nu au inca permis. In rest propunerile sunt ok.

 

 

Imi dau si eu cu parerea daca nu deranjez,nu este absolut delok deplasata ideea, fiindca or fi ei impatimiti ai motoarelor , dar crede-ma ca sunt cu mult mai multi impatimiti ai manelelor colorati, care vin cu oricum alte ganduri decat motoarele..(vezi intrunirea de la Bacau de anul asta). Si fireste mai sunt si scuteristii de care nu te poti invarti, si care oricum se ,,lipesc'" la parade si nu fac decat sa mearga haotic, sa fie smecheri si sa incurce. Totusi ne separa cat de cat o scoala si un examen.Nu am nimic cu ei.. dar nici in comun..Nu-i impiedica nimeni sa-si faca cluburi si intruniri.

Parerea mea e ca in general ar trebui lucrat mai mult la intimitatea adunarilor de gen, fiindca pana la urma sunt INTRUNIRI ALE MOTOCICLISTILOR si nu showroomuri, expozitii sau mai stiu eu ce evenimente publice.Impatimitii (de buna credinta)sa puna frumusel burtica pe carte si sa ingroase numarul motoristilor, valabil si pentru scuteristi. Si asa chestia e teoretica fiindca multi manelisti si cocalari si-au luat A-ul ,,pe lovele mancati-as" ,,si-au tras CEL MAI TARE motor fraiere" cu ,,lovele fara numar", cum spunea colegu' mai sus, si vin cu fitze de nu mai pot... chiar daca habar nu au nici cum se scrie numele motorului pe care ,,se sparg in figuri", si au reusit sa demonetizeze ideea si spiritul de motociclist... Baietii de la Rasnov au incercat ceva de genul asta anul trecut, si nu a fost delok rau.

Asta nu inseamna ca baietii nu pot veni cu iubitele, sotiile, amantele samd. In schimb daca vin cu iubitii, amantii sau mai stiu eu ce, exista cluburi si petreceri...mai la subiect :) .Sau am mai vazut mame cu sugari in brate sau copii micuti, foindu-se printre motoarele turate, muzica la maxim, burnout-uri, si cuvintele despartite cu liniute gen ,,bagami-as, dati-ash, luati-ash" chestii care fac sarea si piperul oricarei intruniri, nepasandu-le de urechile si nervii nevinovatelor creaturi.

Este desigur parerea mea si luati-o ca atare. BAFTA :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... e de inteles ca inturnirea nu e ceai dansant, unde incercam toti sa stam cuminti si sa tacem, acolo ne expimam noi, iar faza ca vine fiecare cocalar din oras sa ma privesca ce fac ma dispera, ce sunt eu? specie pe cale de disparitzie , se holbeaza la mine sau la x sau la y ca la un animal , VAI MAMI UITE CE GORILA TATUATA! ... VAI PUIUL MAMI NU PUNE MANA EL E UN MOTOCICLIST DE ALA SATANIST!

 

hai sa fim totusi seriosi.... nu e tare deplasata ideeea cu intrarea pe permis cat A, dar avand in vedere ca trebuie cat de cat sa acoperi cheltuielile unei intruniri.... mai trebuie lasati si cocalari astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... e de inteles ca inturnirea nu e ceai dansant, unde incercam toti sa stam cuminti si sa tacem, acolo ne expimam noi, iar faza ca vine fiecare cocalar din oras sa ma privesca ce fac ma dispera, ce sunt eu? specie pe cale de disparitzie , se holbeaza la mine sau la x sau la y ca la un animal , VAI MAMI UITE CE GORILA TATUATA! ... VAI PUIUL MAMI NU PUNE MANA EL E UN MOTOCICLIST DE ALA SATANIST!

 

hai sa fim totusi seriosi.... nu e tare deplasata ideeea cu intrarea pe permis cat A, dar avand in vedere ca trebuie cat de cat sa acoperi cheltuielile unei intruniri.... mai trebuie lasati si cocalari astia.

 

 

Cu inceputul sunt de acord (nu ca ar interesa pe careva :laugh: ) dar faza cu lasatul cocalarilor pt. bani... suna a ceva cantitate in detrimentul calitatii.Cred ca ar merita o formatie in minus decat un cocalar in plus. In plus daca isi ,,intra coloratii in mana" s-ar putea ca pagubele sa fie mult mai mari.. :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si mai e o chestie, ca acum chiar si motociclistii 100% au personalitati diferite oarecum. Nu mai e cum era odata cand toata lumea avea ij-uri , nepre , jawe si minsk-uri si erau toti o gasca de rebeli.

Acum cel cu R1 asculta house , cel cu DR asculta rock si cel cu Goldwing asculta folk. *au fost pur exemple, nu sariti.

Si aici apar disensiuni... deci e greu tare sa organizezi o intrunire la care sa n-aiba nimeni nimic de comentat. Daca nu chiar imposibil... dar ca sa readuc discutia pe fagasul ei, vom face tot posibilul ca intrunirea Bukowina MC 2009 sa fie una pe cinste. :laugh:

Sa ne vedem sanatosi si voiosi atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu a existat si sper sa nu apara o problema a cocalarilor sau tiganilor care sa afecteze intrunirea. Poate pare greu de crezut pt alte zone ale tarii, dar noi nu avem tigani (prea putini ca sa conteze) iar cocalarii cu B sau fara nimic nu au fost interesati de noi, spre fericirea tuturor. Singurele probleme le-am avut de la cocalarii "motociclisti", de care chiar nu te mai poti feri, decat sa-i dai afara, cum am si facut.

In plus, baietii de la intrare au reusit sa evite "nedoritii" prin faptul ca le-au zis pe fatza ca e o petrecere privata de motociclisti sau ca e pretul de xxx, mult mai mare decat cel real, etc. Dar cum ti-am zis, au fost prea putini ca sa conteze si 99% au fost intorsi inca de la poarta.

(Singurii tigani care au intrat au fost 3, o familie, tata+mama+copilul, din aia care fac comert sau cazane, habar n-am, imbracati tiganeste, curati, civilizati, s-au uitat la motoare si concerte, au mancat si au plecat. Nu ai cum sa ai nimic cu ei.)

 

Pt alte zone ale tarii intr-adevar, e o problema. Nimeni nu-ti va mai veni daca va stii ca va gasi o mare de cocalari.

Nu stiu cum au facut, dar acu vreo 3 ani la Ploiesti nu am vazut picior de tigan in locatie, la CJ intrunirile se fac prea departe de oras ca sa vina aia etc

Probabil cea mai simpla solutie e sa nu organizezi intrunirea in oras, ci la min.10-20km departare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu a existat si sper sa nu apara o problema a cocalarilor sau tiganilor care sa afecteze intrunirea. Poate pare greu de crezut pt alte zone ale tarii, dar noi nu avem tigani (prea putini ca sa conteze) iar cocalarii cu B sau fara nimic nu au fost interesati de noi, spre fericirea tuturor. Singurele probleme le-am avut de la cocalarii "motociclisti", de care chiar nu te mai poti feri, decat sa-i dai afara, cum am si facut.

In plus, baietii de la intrare au reusit sa evite "nedoritii" prin faptul ca le-au zis pe fatza ca e o petrecere privata de motociclisti sau ca e pretul de xxx, mult mai mare decat cel real, etc. Dar cum ti-am zis, au fost prea putini ca sa conteze si 99% au fost intorsi inca de la poarta.

(Singurii tigani care au intrat au fost 3, o familie, tata+mama+copilul, din aia care fac comert sau cazane, habar n-am, imbracati tiganeste, curati, civilizati, s-au uitat la motoare si concerte, au mancat si au plecat. Nu ai cum sa ai nimic cu ei.)

 

Pt alte zone ale tarii intr-adevar, e o problema. Nimeni nu-ti va mai veni daca va stii ca va gasi o mare de cocalari.

Nu stiu cum au facut, dar acu vreo 3 ani la Ploiesti nu am vazut picior de tigan in locatie, la CJ intrunirile se fac prea departe de oras ca sa vina aia etc

Probabil cea mai simpla solutie e sa nu organizezi intrunirea in oras, ci la min.10-20km departare quote]

 

prin padure... :laugh:

Editat de bwm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O propunere pentru scena ar fi Rekord Sound din Suceava. Am vorbit cu unul din baietii care lucreaza la ei si mi'a zis ca au 4 scene acum asa ca s'ar putea sa fie liberi cu o scena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...