Sari la conținut

Bukowina Motor Club


chif
 Share

Postări Recomandate

UPDATE.

Intrunirea moto al carei organizator este Bukowina Motor Club din Radauti se va tine pe data 14-16 august 2009 si va avea urmatoarea locatie: Complex Strand la Piticu' (iesirea din Radauti spre Volovat, pe stanga, inainte de pod) . Vor fi indicatoare care sa va indrume, din orice directie veniti.

 

Accesul dinspre Ardeal se poate face pe ruta Campulung Moldovenesc - Radauti, dar in Marginea se ia drept inainte spre Volovat - Radauti, restul drumurilor (spre Moldova) sunt impecabile pe toata distanta.

 

Da, ati citit bine, locatia de anul acesta va fi un strand. Cu bazin cu apa. Plin.

 

Trupe rock cap de afis:

Bucovina (Iasi),

Truda (Cj) ,

Cash (Cj)

 

In deschidere, Pillfed, Shadowsong, Mauser, poate si altii.

 

Bukowina MC se tine tare pe pozitii si o sa demonstram ca putem mai mult decat anul trecut.

 

Program provizoriu (vor fi anuntate in timp util, ordinea si orele la care vor cinta trupele, traseul paradei cit si concursurile ce se vor desfasura):

 

Vineri, 14 aug 2009

15:00 Primirea motociclistilor

17:00-20:00 Dezmortirea picioarelor, gustatul palincii si a mancarurilor traditionale

22:00 Concerte rock

 

Sambata, 15 aug 2009

11:00 Parada moto.

16:00 Concursuri moto

22:00 Concerte rock

 

Duminica, 16 aug 2008

Vine lumea, sta oleaca, mai petrece dar si pleaca!

 

Pretul biletului: nu mai mult ca anul trecut !!!

 

Va asteptam cu drag in Bucovina.

 

P.S. Pentru ceva poze cu vechea locatie darimata de o furtuna in Radauti, dar si cu noua locatie, aici.

 

 

 

 

--------------------

 

www.bukowinamotorclub.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 321
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

UPDATE.

Intrunirea moto al carei organizator este Bukowina Motor Club din Radauti se va tine pe data 14-16 august 2009 si va avea urmatoarea locatie: Complex Strand la Piticu' (iesirea din Radauti spre Volovat, pe stanga, inainte de pod) . Vor fi indicatoare care sa va indrume, din orice directie veniti.

 

Accesul dinspre Ardeal se poate face pe ruta Campulung Moldovenesc - Radauti, dar in Marginea se ia drept inainte spre Volovat - Radauti, restul drumurilor (spre Moldova) sunt impecabile pe toata distanta.

 

Da, ati citit bine, locatia de anul acesta va fi un strand. Cu bazin cu apa. Plin.

 

Trupe rock cap de afis:

Bucovina (Iasi),

Truda (Cj) ,

Cash (Cj)

 

In deschidere, Pillfed, Shadowsong, Mauser, poate si altii.

 

Bukowina MC se tine tare pe pozitii si o sa demonstram ca putem mai mult decat anul trecut.

 

Program provizoriu (vor fi anuntate in timp util, ordinea si orele la care vor cinta trupele, traseul paradei cit si concursurile ce se vor desfasura):

 

Vineri, 14 aug 2009

15:00 Primirea motociclistilor

17:00-20:00 Dezmortirea picioarelor, gustatul palincii si a mancarurilor traditionale

22:00 Concerte rock

 

Sambata, 15 aug 2009

11:00 Parada moto.

16:00 Concursuri moto

22:00 Concerte rock

 

Duminica, 16 aug 2008

Vine lumea, sta oleaca, mai petrece dar si pleaca!

 

Pretul biletului: nu mai mult ca anul trecut !!!

 

Va asteptam cu drag in Bucovina.

 

P.S. Pentru ceva poze cu vechea locatie darimata de o furtuna in Radauti, dar si cu noua locatie, aici.

 

 

 

 

--------------------

 

www.bukowinamotorclub.ro

 

Eu propun celor care vin din Ardeal sa nu o ia, in Marginea, drept inainte prin Volovat ci sa vina pe drumul vechi spre Radauti, pentru ca drumul prin Volovat este extrem de prost. Sunt 2 3 portiuni in care in locul asfaltului s'au instalat niste gropi imense, care au fost umplute cu pietris care si ala s'a tasat si daca nu cunosti drumul, poti lua o tzeapa originala, risti sa'ti faci praf amortizoarele sau chiar pe tine (Doamne fereste), iar restul drumului este presarat cu gropi din 20 in 20 de metri. Asfaltul pe drumul vechi este foarte bun.

Oricum din centru pana la Piticu' nu e greu de ajuns.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe.... nai treaba eu stau langa strand o sa fie super! sper!

 

3 zile in care somn prea putzin .... de la motoarele turate si de la concerte!

 

PS... astept sda vad care cade cu motoru in ghiolboana! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe.... nai treaba eu stau langa strand o sa fie super! sper!

 

3 zile in care somn prea putzin .... de la motoarele turate si de la concerte!

 

PS... astept sda vad care cade cu motoru in ghiolboana! :lol:

 

Eu astept sa vad ca un pocnitor isi raceste motorul in bolbon.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, bucovineni.

Am rude in Partesti de Sus, pe lanca Cacica, si-mi programasem o tura in zona luna asta. Cand am vazut ca planuiti ceva m-am bucurat. Dar mi-a trecut repede cand am aflat data de desfasurare. Sunt prins cu ceva in familie atunci, deci mi-e imposibil sa vin, desi mi-ar fi placut mult avand in vedere ca iubesc mult zona si oamenii de acolo.

Oricum, intentia de a va vizita meleagurile ramane. Cand voi sti exact cand exact imi voi permite sa va contactez cumva clubul pentru cateva informatii privind drumurile si alte amanunte despre zona, avand in vedere ca sunt in urma cu informatiile din cauza ca, dati fiind multii km care se interpun intre Bucale si Suceava n-am mai fost prin zona de vreo 10 ani.

Bafta si sa va iasa actiunea cat mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare oameni se tine sigur intalnirea asta? suntem catva nebuni din bm si un cret din dej care am da o fuga pan la voi la intrunire

 

SIGUR se tine.

 

 

Salutare, bucovineni.

Am rude in Partesti de Sus, pe lanca Cacica, si-mi programasem o tura in zona luna asta. Cand am vazut ca planuiti ceva m-am bucurat. Dar mi-a trecut repede cand am aflat data de desfasurare. Sunt prins cu ceva in familie atunci, deci mi-e imposibil sa vin, desi mi-ar fi placut mult avand in vedere ca iubesc mult zona si oamenii de acolo.

Oricum, intentia de a va vizita meleagurile ramane. Cand voi sti exact cand exact imi voi permite sa va contactez cumva clubul pentru cateva informatii privind drumurile si alte amanunte despre zona, avand in vedere ca sunt in urma cu informatiile din cauza ca, dati fiind multii km care se interpun intre Bucale si Suceava n-am mai fost prin zona de vreo 10 ani.

Bafta si sa va iasa actiunea cat mai bine.

 

Multumim, datele de contact sunt pe site sau poti folosi PM-ul de pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, datele de contact sunt pe site sau poti folosi PM-ul de pe forum.

Puc, sa corectati pe site faza cu drumul prin Marginea. Podul ala care era rupt e facut de la 1 mai si drumul de prin Volovat nu ti'as dori sa'l parcurgi, mai ales cu un chopper. Pasquinel duminica era sa i'a o tzeapa imensa cand m'a depasit si s'a intalnit cu un dita craterul pe toata latimea soselei.

Pentru cei ce vin din Ardeal cel mai bine e sa vina pe drumul vechi, se inconjoara maxim 2 km dar drumul este cu mult mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puc, sa corectati pe site faza cu drumul prin Marginea. Podul ala care era rupt e facut de la 1 mai si drumul de prin Volovat nu ti'as dori sa'l parcurgi, mai ales cu un chopper. Pasquinel duminica era sa i'a o tzeapa imensa cand m'a depasit si s'a intalnit cu un dita craterul pe toata latimea soselei.

Pentru cei ce vin din Ardeal cel mai bine e sa vina pe drumul vechi, se inconjoara maxim 2 km dar drumul este cu mult mai bun.

 

Corectat! Ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

afisul intrunirii

Mesaj completat

o sa publicam si o harta a zonei, pentru a indruma lumea pe drumul cel mai bun, chiar daca nu e cel mai scurt.

Domnul Doni daca imi dati voie sa imi exprim parerea personala.

Dupa mine cel mai bun drum pentru cei ce vin din Ardeal este cel vechi Marginea - Radauti. Din Radauti la primul semafor se face la dreapta, se trece calea ferata pe langa manastirea Bogdana si la prima intersectie (colt cu Casa de Cultura) se face dreapta si se urmeaza drumul inca 3 km pana la locatie.

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva, am vrut si eu sa ajut cum pot, macar ca si ghid turistic, caci sunt radautean si cu sufletul in Bucovina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE.

Intrunirea moto al carei organizator este Bukowina Motor Club din Radauti se va tine pe data 14-16 august 2009 si va avea urmatoarea locatie: Complex Strand la Piticu' (iesirea din Radauti spre Volovat, pe stanga, inainte de pod) . Vor fi indicatoare care sa va indrume, din orice directie veniti.

 

Accesul dinspre Ardeal se poate face pe ruta Campulung Moldovenesc - Radauti, dar in Marginea se ia drept inainte spre Volovat - Radauti, restul drumurilor (spre Moldova) sunt impecabile pe toata distanta.

 

Da, ati citit bine, locatia de anul acesta va fi un strand. Cu bazin cu apa. Plin.

 

Trupe rock cap de afis:

Bucovina (Iasi),

Truda (Cj) ,

Cash (Cj)

 

In deschidere, Pillfed, Shadowsong, Mauser, poate si altii.

 

Bukowina MC se tine tare pe pozitii si o sa demonstram ca putem mai mult decat anul trecut.

 

Program provizoriu (vor fi anuntate in timp util, ordinea si orele la care vor cinta trupele, traseul paradei cit si concursurile ce se vor desfasura):

 

Vineri, 14 aug 2009

15:00 Primirea motociclistilor

17:00-20:00 Dezmortirea picioarelor, gustatul palincii si a mancarurilor traditionale

22:00 Concerte rock

 

Sambata, 15 aug 2009

11:00 Parada moto.

16:00 Concursuri moto

22:00 Concerte rock

 

Duminica, 16 aug 2008

Vine lumea, sta oleaca, mai petrece dar si pleaca!

 

Pretul biletului: nu mai mult ca anul trecut !!!

 

Va asteptam cu drag in Bucovina.

 

P.S. Pentru ceva poze cu vechea locatie darimata de o furtuna in Radauti, dar si cu noua locatie, aici.

 

 

Pot sa intru cu RF`ul in apa? ;)

 

 

 

--------------------

 

www.bukowinamotorclub.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
Noul site Bukowina Motor Club: informatii despre club, evenimente, membri si o galerie foto generoasa.

fain site-ul. si faine si pozele. vad ca v-au placut si pozele mele (alea de la iaz, de la botosani). da poza cu mine pe harleyul ala fain n-ati pus-o :angry:).

P.S. Daca va mai pot ajuta cu poze, in diferite ocazii, sa ma anuntati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
De intrunirea de anul acesta ce se aude?

O locatie si alte detalii!

 

Un B.ou

 

Acum se stabilesc detaliile. O sa anunte unul din membrii clubului totul dupa ce se definitiveaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PARADA MOTO LA ZILELE SUCEVEI

Pe data de 26 iunie , ora 14, in parcarea CARREFOUR din Suceava , se va desfasura o parada moto urmata de o demonstratie acrobatica ( pe doua roti) si concursuri de indemanare . Pentru invingatori si participanti vor exista si premii. La final ne vom bucura de un spectacol de muzica rock…Asteptam cat mai multi motociclisti dar si spectatori pe masura evenimentului…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De intrunirea de anul acesta ce se aude?

O locatie si alte detalii!

 

Un B.ou

 

Pai ce sa se auda...

 

Bukowina MC ed a IV-a va avea loc pe data de 20-22 August 2010

 

Vom reveni cu mai multe informatii cand punem toate detaliile la punct!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine nu a aflat inca, dupa 3 ani de prietenie si vizite reciproce motorizate, Bukowina MC s-a infratit cu clubul italian Ting'avert pe 12 iunie 2010 la Casina, in Italia. :laugh:

 

Totul a inceput in 2007 la Putna

post-1981-1277528531_thumb.jpg post-1981-1277528514_thumb.jpg

 

si iar palma s-a batut la Casina luna asta

 

IMG_1195800x600.jpg

SNC00149.jpg

SNC00152.jpg

SNC00154.jpg

 

Pozele, amintirile, povestile, kilogramele de palinka, grapa, etc incomensurabile, aventura continua... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ne vedem la Radauti-Volovat, al stradul lui Piticu', pe 20-22 august. e cea de-a 4-a intrunire BMC, cu scena de metal si rock, striptease, castraveti murati, ciorba radauteana, fasole cu ciolan, bere si rachiu cu nemiluita, plus.... PSICINA in mijlocul intrunirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...