Sari la conținut

Accident Viitorului - Stefan cel Mare 13.05.2010


tramkar
 Share

Postări Recomandate

Zici tu? Stii bine unde stau. Si pot sa-ti spun ca nu e nici silentios, nici civilizat. Anul trecut n-spe vecini au avut nevioe de interventia Salvarii, si de 2 ori au trebuit sa vina Pompierii. De fiecare data, a fost nevioe sa mai mearga 500m prin coloana de masini pana la intersectie ca sa poata intoarce. Si inca 500 prin coloana de pe sensul unde trebuiau sa ajunga. Civilizat, intr-adevar. 10 minute intarziere la Salvare sau Pompieri poate insemna diferenta intre viata si moarte. Da' e bine ca avem tramvai civilizat :P

 

Civilizat ma refer ca nu mai pot toti (cuvant jignitor) sa intoarca unde vor...ca mai nou am observat ca nici pe stefan cel mare nu mai are nici o treaba linia aia continua si te trezesti cu vreunu d-asta in fata. Sper ca intelegi unde bat :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul trecut n-spe vecini au avut nevioe de interventia Salvarii, si de 2 ori au trebuit sa vina Pompierii. De fiecare data, a fost nevioe sa mai mearga 500m prin coloana de masini pana la intersectie ca sa poata intoarce. Si inca 500 prin coloana de pe sensul unde trebuiau sa ajunga.

 

Dar oare n-ar fi fost mai simplu sa vina din sensul celalalt ca sa nu mai fie nevoie sa intoarca? Adica de la o unitate din partea opusa... ma gandesc ca ar fi fost mai simplu asa deoarece se stia din start problema cu intoarcerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa ai niste calitati aparte sa nu vezi d-astea gen tramvai si troleibuz (mare, verde), tren.

Mesaj completat

 

Tu erai "michael jacksonul" din mijloc? :P (fac misto de nenea ala, stiu ca tu esti de la "omuletii de zapada")

 

Depinde... ma mai apuca cheful de dirijat cand unii nu se descurca si se blocheaza traficul... dar nu eram M.J. :)

Mesaj completat

Evident, se vor face cercetari si cu privire la situatia in care conducatorul de vehicol (moto) a fost surprins de culoarea galbena a semaforului (care interzice trecerea cu exceptia cazului cand acesta nu putea opri in siguranta vehicolul)

 

Pt ce sa se faca cercetari suplimentare? Accidentul s-a petrecut la 10m de linia semaforului electric aka prima banda de circulatie a Sos. St. cel Mare ... iar ambele vehicole se aflau pe aceeasi directie de deplasare...

Mesaj completat

Dar oare n-ar fi fost mai simplu sa vina din sensul celalalt ca sa nu mai fie nevoie sa intoarca? Adica de la o unitate din partea opusa... ma gandesc ca ar fi fost mai simplu asa deoarece se stia din start problema cu intoarcerea.

 

O sa trecem cu vederea aceasta replica super experta si iti voi recomanda cu caldura acest LINK care iti poate oferi cu exactitate un raspuns al problemei. In cazul in care nu-l intelegi din poze, atunci o sa-ti explic de ce nu "era mai simplu" sa faca asa cum ai spus tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene.... cand nu vezi o masina hai ... cand nu vezi un motor ... hai sa zicem ... cand nu vezi un pieton e scuzabil ... Da` cand nu vezi un tramvai lasa-te draq de meserie si taie-ti coltul la permis ca il ai degeaba.... Exact ca reclama la Petrom cu masina de POMPIERI "Ce daca daca e mare si rosie masina..." asa si aici "Ce daca daca e mare, alb si NU POATE VIRA!!!!".

 

In alta ordine de idei been there, seen that mai greu a fost la dirijat....

Frate ...nu mai zic nimic ...sa te fereasca Dumnezeu sa nu ti se intample si tie

Se pare ca ce avea la ficat se retrage si nu e nevoie de operatie il mai tin totusi pana luni

Editat de sandokan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate ...nu mai zic nimic ...sa te fereasca Dumnezeu sa nu ti se intample si tie

Se pare ca ce avea la ficat se retrage si nu e nevoie de operatie il mai tin totusi pana luni

 

Sa mi se intample ce? Sa uit sa ma uit sau sa ma loveasca tramvaiul?? Stai tu linistit amice nu-mi povesti mie cum sta treaba cu tramvaiele si boghiurile de 3 tone fiecare ... crede-ma ca spatiul intre boghiu si terasament e de maxim 7 cm noroc ca sunt eu slab.... asa ca as putea chiar spune ca treburile astea sunt niste fleacuri comparativ cu alte cazuri printre care si ale subsemnatului asa ca ma lasa rece. Si cum am mai spus-o, daca nu te uiti o patesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut timp sa stau prea mult la discutie, deoarece eram in masina si era ditamai blocajul provocat de motociclist. Si asa am ramas blocat aiurea in intersectie. Pe Viitorului erau vreo 7 tramvaie oprite. Cu privire la ajutat, era deja o alta motocicleta oprita acolo si, asa cum am mai spus, el era deja transportat la spital.

Observatia ta din off-topic cu privire la politist mi se pare de mult prost gust.

 

Mesaj completat

 

Asta era tramvaiul care venea de pe Viitorului, nu de pe Stefan cel Mare. In toate intersectiile din Bucuresti exista intarziati. Te pazesti, scapi. Nu te pazesti, faci poc.

Mesaj completat

 

In opinia mea, tramvaiul este cel mai risipitor, prost si inconfortabil mijloc de transport. Are nevoie de foarte multe resurse, atat financiare cat si de spatiu, infrastructura, provoaca multe blocaje sau deplasari anevoioase in trafic, este complet lipsit de confort, este zgomotos si este condus de toti idiotii sau idioatele care nici macar indicatiile semafoarelor nu stiu sa le respecte.

 

nici gunoiul de bucuresti nu e bremen, hamburg, nurnberg, munchen sau frankfurt...asa ca nu mai spune ca nu se poate face un tramvai pentru civilizatie. dar nu e locul potrivit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici gunoiul de bucuresti nu e bremen, hamburg, nurnberg, munchen sau frankfurt...asa ca nu mai spune ca nu se poate face un tramvai pentru civilizatie. dar nu e locul potrivit...

Tinere, cred ca ai cam incurcat borcanele... Cand am spus eu ca nu se poate face un tramvai pentru civilizatie?!?

Mesaj completat

In afara de cazul in care stai pe traseul liniei respective si ai nevoie de Salvare sau Pompieri. Tre' sa mearga pana la mama dracu' sa intoarca, din cauza minunatului gard. Asa ca nu mai ridicati in slavi linia 41, ca suge grav.

Linia 41 este exact alt exemplu bun de inutilitate si de risipa de spatiu a tramvaielor. Aglomeratia mereu prezenta la orele de varf pe podul Grant se datoreaza clar mintilor bolnave care s-au gandit sa baricadeze 3 sferturi din singurul pod care traverseaza calea ferata din Bucuresti cu mizeria aia de linie de tramvai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa trecem cu vederea aceasta replica super experta si iti voi recomanda cu caldura acest LINK care iti poate oferi cu exactitate un raspuns al problemei. In cazul in care nu-l intelegi din poze, atunci o sa-ti explic de ce nu "era mai simplu" sa faca asa cum ai spus tu.

 

N-a fost nici o replica "super experta", era o INTREBARE, nu vad rostul ironiei dar se pare ca ai un pattern de care e greu sa nu te tii.

Nu stiam dispunerea unitatilor de pompieri, tocmai de-asta am zis "oare". Acum am inteles perfect, saru'mana. :peace:

Cu pompierii m-am lamurit... cu salvarile cum e treaba (aici era nelamurirea mea mare)? Ca parca totusi sunt mai dese problemele medicale decat alea legate de foc & stuff...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa ai niste calitati aparte sa nu vezi d-astea gen tramvai si troleibuz (mare, verde), tren.

Mesaj completat

Tu erai "michael jacksonul" din mijloc? :peace: (fac misto de nenea ala, stiu ca tu esti de la "omuletii de zapada")

Alte replici pline de foarte mult prost gust...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a fost nici o replica "super experta", era o INTREBARE, nu vad rostul ironiei dar se pare ca ai un pattern de care e greu sa nu te tii.

Nu stiam dispunerea unitatilor de pompieri, tocmai de-asta am zis "oare". Acum am inteles perfect, saru'mana. :peace:

Cu pompierii m-am lamurit... cu salvarile cum e treaba (aici era nelamurirea mea mare)? Ca parca totusi sunt mai dese problemele medicale decat alea legate de foc & stuff...

 

Vezi ca si SMURD-ul "sta" tot acolo unde sunt subunitatile de interventie deci se aplica acelasi standard :)

 

Cat priveste intrebarea ta, recunoaste ca era mai mult o intrebare-afirmatie :moron: E usor de manipulat din taste :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar oare n-ar fi fost mai simplu sa vina din sensul celalalt ca sa nu mai fie nevoie sa intoarca? Adica de la o unitate din partea opusa... ma gandesc ca ar fi fost mai simplu asa deoarece se stia din start problema cu intoarcerea.

 

 

Problema cu intoarcerea se stie, dar banuiesc ca stii si tu ca intervine cea mai apropiata unitate. Si chiar daca pe un sens se poate face cum spui tu, pe sensul opus e aceeasi poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...