Sari la conținut

Din Nou La Arc


nkz
 Share

Postări Recomandate

Un alt record... doua accidente... usoare, ce-i drept, dar totusi accidente...

Poate ar trebui gasita alta locatzie de intalnire, ca e destul de urat de iesit in trafic de acolo, din parc, in mijlocul intersectiei de la Arc... Eventual un alt traseu de plimbare in afara de DN1... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

intradevar.. e greu de iesit! doar ca locatia are un avantaj fiind central.. ar trebui ceva tot asa.. sa poata ajunge omul si acasa/sa poata pleca la plimbare, etc..etc..! unde e intrebarea cheie?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte bine ca au fost atat de multe motociclete ... sa incercam totushi pe viitor sa fim mai atentzi la plecare ...

 

Propun cateva reguli pentru plecarea de la arc cand se va dori sa se plece in grup

 

- stabilire destinatie [sa nu se mai trezeasca ca uni o ia intro parte alti intralta]

- vedem cati plecam shi nu mergem buluc la gramada ... ne impartim in grupuletze de catre 4-5 care pleaca la cateva zeci de seunde unul dupa altul ... nar strica grupuletzele sa fie formate din motociclishti care se cunosc ... astfel putand anticipa mai ushor reactiile ... shtiindu-ne unul altuia stilul.

- sa nu mai plecam ca la curse ... shi pe parcurs ca regula generala sa se evite depashirile intre motociclete

- fiecare motociclist sa aiba grija sa stea astfel incat sa fie vazut de cel din fatza lui ... adica in unghi ... shi la oarece distantza in functie de viteza.

- cel mai important dupa parerea mea ... sa lasam la arc sentimentul acela de invincibilitate pe care uni il au cand pleaca in grup ... nu suntem deloc invincibili ... ba chiar suntem mult mai expushi accidentelor mergand in grup. Apare spiritul de turma, dorintza de a demonstra 'uite ce bun sunt' ... shi nu in ultimul rand ... mersul alaturi de motociclishti neexperimentatzi.

 

O zi buna tuturor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma.. ce din lac in put! din lac direct in mormant cu asta!

dar noi avem rabdare.. :) noi lucram zilnic la ea.. :) si noi speram ca la timpul potrivit sa vedem putina recunostiinta.. :( altfel noi ne suparam si dam foc la javra...

 

cat despre popovat nu mai lucrez acolo din iarna!.. deh.. :)

mi-am dat demisia dar oricum am aflat ca s-a inchis centrul sapt. trecuta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apare spiritul de turma, dorintza de a demonstra 'uite ce bun sunt' ... shi nu in ultimul rand ... mersul alaturi de motociclishti neexperimentatzi.

 

Mare dreptate ai ..........

 

Eu am devenit omu' paianjen (ma sui pe peretzi) ca nu pot merge cu motoru acum ...... ca nu e botezat inca. Ma frig palmele .... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e mai grav: n'am bani de asigurare. De asta ce parere aveti?

Radule ..... eu ma screm de bani sa imi fac ITPul. Iar cu asigurarea ..... mi s-a rupt mana cand am dat 445.000. Cand ma gandesc ca tractoarele sub 45 CP au 385.000 asigurarea .... si eu tot tractor conduc ... imi vine rau.

 

Asta e.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi este miercuri si va astept la arc

nitescule adu bobii ca au inceput sa vina multi mutzufanii drakului, nu mai incap pe abac la numaratoare :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsittttttttttt

stiu ca a trecut f mult timp de cand nu am mai sris dar intre timp nu am stat ci am adus motorul, casca , costumul si am si luat o cazatura deja.

cumva mi-ati spus sa am grija la liniile de tramvai ??? hai nu mai radeti, ca m-am imprastiat in intersectie la lizeanu... am zgariat maneca la costum, noroc ca nu aveam si pantalonii, oricum nu aveam viteza;)))))))) asa ca nu scapati, azi vin si iooooooooooo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi o fac ..... fir-ar ea a dreq de RCA.

mey care este faza cu RCA-ul ??? ca vin si io azi la arc dar nu am nici ITP nici RCA, vine de obicei politie pe acolo si se baga sa intrebe ce cum???

sper ca nu!!!!!!!!

hai nu mai spuneti la nimeni ca nu am, de fapt o sa zic ca nu am talonul la mine si nici asigurarea pt ca tin asigurarea in talon logic!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era sa ajung si io azi la arc, dar nevasta avea alte planuri ca a zis ca nu vrea sa se imbolnaveasca. Noi cu iju si altii cu "masini straine". Oricum, m'am consolat o tzira ca m'am intilnit pe drum cu citiva, dintre care nu l'am recunoscut decit pe Baiazid. De ce oare? Probabil dupa casca.. :(

Si acum mai pling dupa aia 890K dati la asigurare.. REVOLTA! REVOLUTIE! Si nici macar nu e cine stie ce de fieru meu. Mai bine avea 1000cmc si scria Aprilia pe el, ca tot aia era (cu banu', ca feelingu' era..). Asteptam vremuri mai bune si surizatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou record.92 de motoare.Mai avem un pic pana la suta .La arc sunt asteptati pasionatii nu "masini straine".

Mooamaaaaaaa,ce numaratoare...mi s-a parut mie ca era cam "aglomeratie" :P

 

Cat despre masinile straine...mda, nu e vorba de masini, ci de masinarii pe 2 roti....si m-au pasionat de m-au bagat in boale...pana si nevasta ma bate cu casca-n cap sa fac rost de bani :( :)

Da ce puii mei, ca doar nu cresc pe camp :( ;) :) :)

...Sau daca ati gasit campu ala, ziceti-mi si mie , bulangiilor :) :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou record.92 de motoare.Mai avem un pic pana la suta .La arc sunt asteptati pasionatii nu "masini straine".

Man, numara-le doar odata. :)

 

Eu nu le-am numarat, dar okiometric ... nu aveau cum sa fie 92 motoare. Sincer. 60 poate.

 

Cu okii astia m-am uitat: :( ...dar .. poate ma insel.

 

Sa zicem ca motoarele sunt la 1 m parcate una de alta, asta inseamna ... 46 metri (2 coloane ca sa insumeze cele 92 motoare). Dar totul e posibil. Cifra de 1 m e cam mare .... maybe au fost, maybe nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O numaratoare paralela , la un moment dat, a scos cifra de fix 81 de motoare. Dar asta nu implica si "tranzitul", deci cei care au scapat nenumaratzi la momentul ala ics. O absentza notabila a fost mau, poate gaseste o scuza plauzibila :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a trantit motorul la circuit :D. e o scuza destul de buna?

extraordinar...

mare tentatie circuitul ala...

o sa fie un fel de mecca, un lait motiv, un subiect de mandrie:

 

AM CAZUT CU MOTORUL LA CIRCUIT... deja nu se mai poate cadea decat LA CIRCUIT pentru ca nu este circuit de motociclete de viteza... intelegeti odata

 

SII??? crezi ce e primul sau ultimul care o sa cada?? sper ca e bine si sa continue..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...