Sari la conținut

Campanie Salvati Partenerul De Trafic Pe Doua Roti


B52
 Share

Postări Recomandate

Eu zic sa facem un lucru serios,adica sa educam soferii de conserve sa se uite de doua ori in oglinda ,sa se asigure si sa semnalizeze.Nici nu e un lucru greu,politia are fonduri ue pe care nu stie sa le cheltuie,tocmai pentru siguranta rutiera,adica o campanie media,ca (cuvant jignitor) de conservari dupa ce lasa covrigu din mana se holbeaza pana adorm la tv,si poate asa unii din noi mai scapa si cu viata din mersu pe bicicleta.io zic sa ne organizam cam asa...voi baietii destepti[nu am indoieli]bagati idei de spoturi media ,alegeti un reprezentant si organizam un colocviu in care i invitam pe gabori si le dam cafea si gogosi,[mult zahar ajuta la glicemie -bucurie]cand or auzi ca pot ciordi eficient din fondurile u.e. or sa zica da ,si in loc de 10 spoturi o sa se faca doua,dar or sa se faca ...e si astea doua o sa salveze 10 din noi,tot e bine,bagati la cap ..in majoritatea cazurilor de deces e vina conservelor ,pentru piloti e ca si cum ai sari din tren la 200 la ora in pielea goala si cu o palarie in cap.Eu asa zic. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi o idee buna dar cine se baga?

din partea mea nu cred ca ai sa reusesti sa organizezi ceva cel mai bine ar fi sa rupem in bataie vreo doi, trei conservari ptr ne acordare de prioritate ( nu instig la bataie cu soferii asa fara motiv) sau ptr vreo gafa de (cuvant urat) si asa poate or sa se mai uite in oglinzi

de exemplu tipul care ma scos de pe sosea acu 2 saptamani o sa ramana fara oglinzi ca tot nu le foloseste si in afara de asta cred k imi pun si o ranga pe rezervor, asa preventiv poate o sa am nevoie

bafta poate ai sa reusesti dar o sa ai mult de furca cu niste oameni dusi cu capul :disappointed:

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi o idee buna dar cine se baga?

din partea mea nu cred ca ai sa reusesti sa organizezi ceva cel mai bine ar fi sa rupem in bataie vreo doi, trei conservari ptr ne acordare de prioritate ( nu instig la bataie cu soferii asa fara motiv) sau ptr vreo gafa de (cuvant urat) si asa poate or sa se mai uite in oglinzi

de exemplu tipul care ma scos de pe sosea acu 2 saptamani o sa ramana fara oglinzi ca tot nu le foloseste si in afara de asta cred k imi pun si o ranga pe rezervor, asa preventiv poate o sa am nevoie

bafta poate ai sa reusesti dar o sa ai mult de furca cu niste oameni dusi cu capul :disappointed:

asfalt uscat

Ideea din cate stiu a fost lansata, discutata si rediscutata si din cate vad a ramas in....pending. Da-i search pe forum. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai sus, sectiunea Campanii Anti Accidente. Te lamuresti acolo ce si cum. Din pacate anul asta nu au mai fost bani/timp/oameni destui pt demararea unui nou proiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situatia se prezinta in felul urmator..... Traficul este un haos total. Gropi peste tot, strazi insuficiente ca numar si volum raportat la numarul mare de autovehicule, cand se mai executa si lucrari de asfaltare sau de distrugere a asfaltului(apa, gaze, romtelecom...etc.) traficul este sub orice critica. Se fac manevre de catre conservanti fara o asigurare eficienta in prealabil sau fara a se asigura de loc. :crack:

 

Scolile de soferi pentru categoria B sunt total ineficiente. Doar 20% din instructori isi fac treaba eficient probabil si din cauza pretului foarte scazut, comparativ cu alte tari. Sa nu mai vorbim ca majoritatea TAXIMETRISTILOR, care nu au obtinut licienta de transport persoane, majoritatea doar cu 4 clase(asca ca sa nu le zic ca sunt ANALFABETI.....ups am zis.. :) ), s-au facut INSTRUCTORI AUTO. Din aceste cauze o gramada de soferi incepatori invata sa conduca direct in trafic... cu alte cuvinte PERICOL PUBLIC. :disappointed:

 

Sa nu mai vorbim de scolile de soferi pt categoria A. Care practic nu te invata sa conduci o motocicleta. Te invata doar sa faci un poligon intr-un anumit timp, fara a schimba viteza, ceea ce mi se pare total ineficient. Un absolvent al scolii de soferi categoria A NU STIE SA CONDUCA O MOTOCICLETA IN TRAFIC, NU STIE SA FRANEZE DE URGENTA PE NISIP, PLOAIE, MAZGA, NU STIE SA ABORDEZE CORECT UN VIRAJ, NU STIE SA FRANEZE IN VIRAJ. Deci este un PERICOL atat pentru el cat si pentru trafic. ;)

 

Solutii pentru a rezolva aceste probleme le stim cu totii....largirea strazilor, cresterea numarului de probe pentru sustinerea examenului auto, moto....si multe altele.

 

Eu cred ca nu are rost sa se organizarea o astfel de campanie. Sicer cred ca mai mult s-a invatat din incidentul cu taximetristul impuscat de motociclist. Nu vreau sa spun ca a facut un lucru bun, dar nici rau nu a fost. Din partea mea sanatate maxima motociclistului(este parerea mea proprie si personala si cred ca nu este necesar sa se redeschida acel caz foarte controversat cu argumente pro si contra, de catre multi inteligenti de pe acest forum :sick: , cine se simte se oftica si probabil o sa dea un reply la aceasta remarca, pls don't...).

 

Cea mai buna solutie care ar duce la reducerea accidenteor in care sunt implicati motociclisti nevinovati este mediatizarea acestor accidente. Daca vedeti vreun accident in care exista implicat vreun motociclist nevinovat chemati televiziunea. DACA EXISTA DUBII ASUPRA NEVINOVATIA MOTOCICLISTULUI SAU DACA ACESTA ESTE VINOVAT NU CHEMATI TELEVIZIUNEA. Nu credeti ca vreau sa musamalizez ceva dar de fiecare data in care exista vreun motociclist implicat in accident se face afiramatia urmatoare: AVEA VITEZA, AVEA PESTE 100,140,180,200...etc!!!!! de catre toata lumea in afara de alti motociclisti. Oricum si in cazurile in care exista motociclisti nevinovati exista aceasta afirmatie. :lol:

 

Oricum comparativ cu anii trecuti, numarul motociclistilor din Romania este in continua ascensiune. Ceea ce implica un numar in continua crestere de motociclete pe strazi. Fiind din ce in ce mai des intalniti pe sosea, conservantii vor incepe sa ne observe si automat vor incepe sa se si asigure si in oglinzi cu ocaza asta. :)

 

Va urez toturor asfalt uscat si cat mai putine evenimente in trafic.

:lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu comparativ cu anii trecuti suntem ceva mai vizibili in trafic...desigur ca persista inca acea mare masa de conservari care treb atentionati nu doar prin intermediul farului aprins ci shi cu ajutorul unei tobe teoretic ilegala practic necesara...O campanie mediatica costa f f mult shi nu cred ca ar rez ceva...MULTI SUNT PUR SHI SIMPLU BATUTI IN CAP shi n-o sa inteleaga niciodata...Singura metoda ar fi cate o tura ca pasager pt cei total impotriva noastra, prin trafic, in limita legii...poate-poate ii speriem indeajuns de mult incat sa se razgandeasca shi sa fie mai resp in viitor... :disappointed: asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind din ce in ce mai des intalniti pe sosea, conservantii vor incepe sa ne observe si automat vor incepe sa se si asigure si in oglinzi cu ocaza asta. :crack:

 

Din pacate nu e suficient sa casti ochii. Desi sustin chestia asta pe forumul Daewoo de nu stiu cand, aseara am inteles ca, uneori, poti sa casti tu ce vrei si nu il vezi. M-am asigurat de doua ori inainte de depasire, odata la 100m de cel ce voiam sa il depasesc, odata chiar inainte de a face manevra si tot ce am vazut era un grup de masini la 200m in spatele meu. Cand eram in lateralul masinii pe care voiam sa o depasesc, mi-a trecut prin stanga un gsxr1000 de mi-a inghetat sangele in vine. Deci... chiar imi cer scuze, chiar nu l-am vazut, nu stiu de unde a aparut (ca in bancurile cu prosti)... Peste 2-3 km am oprit nitel ca eram :disappointed: Omul nu a protestat deloc, cred ca vazuse semnalul de mult ca era linie dreapta, si a trecut pe langa mine (eu cam 130kmh-140kmh) de parca eram furnica. Ar fi misto sa fie pe aici pe forum, faza s-a intamplat Constanta - A2, nu stiu exact unde, si sa imi zica si mie de unde a aparut. Cred ca era in spatele masinilor alora de la 200m. Incredibila acceleratie avea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plus fata de aceste campanii de constientizare a prezentei moto in trafic sunt de parere ca ar trebui sa facem demersuri catre politie, la o proxima (eventuala) intalnire cu ei referitor la regularizarea operatiunilor de mozolire a soselelor de catre masinile companiilor de salubritate.

 

Daca tot nu se poate opri cu desavarsire aceasta risipa inutila de bani si acest pericol grav pentru motociclisti cel putin, macar sa se spele cum trebuie soselele cu detergent si cu peria si sa se faca in pana mea seara sau noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ci shi cu ajutorul unei tobe teoretic ilegala practic necesara...

 

Poti sa ai si mama tobelor, daca circuli cu viteza mai mare decat conserva, nu are timp as te auda decat cand e prea tarziu. Asta in cazul in care are geamul deschis, ca multe masini sunt antifonate ca lumea si mai sunt si radiourile care merg, deci tot ceea ce se va rezolva e ura mai mare fata de motociclisti datorita zgomotului infernal creat de aceste "tobe". Aseara stateam linistit in casa, cu geamurile deschise, cand un astfel de "motociclist" a trecut pe strada. M-a asurzit in ultimul hal. Ce respect vrei fata de motociclisti in cazul asta, cand chiar multi motociclisti ii injura pe cei cu astfel de tobe? ZERO!!! Tie ti-ar placea sa dormi linistit si sa treaca o astfel de masinarie prin dreptul geamului tau, eventual deschis? Eu zic ca nu. Deci nu e o solutie. Astfel de "actiuni" vor atrage antipatia fata de toata comunitatea moto. Degeaba se fac actiuni peste actiuni, atata timp cat nu se fac actiuni si in cadrul comunitatii moto ptr eliminarea nivelului de zgomot prin intermediului tobelor modificate. Si nu numai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ai si mama tobelor, daca circuli cu viteza mai mare decat conserva, nu are timp as te auda decat cand e prea tarziu. Asta in cazul in care are geamul deschis, ca multe masini sunt antifonate ca lumea si mai sunt si radiourile care merg, deci tot ceea ce se va rezolva e ura mai mare fata de motociclisti datorita zgomotului infernal creat de aceste "tobe". Aseara stateam linistit in casa, cu geamurile deschise, cand un astfel de "motociclist" a trecut pe strada. M-a asurzit in ultimul hal. Ce respect vrei fata de motociclisti in cazul asta, cand chiar multi motociclisti ii injura pe cei cu astfel de tobe? ZERO!!! Tie ti-ar placea sa dormi linistit si sa treaca o astfel de masinarie prin dreptul geamului tau, eventual deschis? Eu zic ca nu. Deci nu e o solutie. Astfel de "actiuni" vor atrage antipatia fata de toata comunitatea moto. Degeaba se fac actiuni peste actiuni, atata timp cat nu se fac actiuni si in cadrul comunitatii moto ptr eliminarea nivelului de zgomot prin intermediului tobelor modificate. Si nu numai...

Frate de cate ori ai avut ocazia sa circuli prin Bucuresti pe motor la ora de varf...CREDE-MA toba cu sitele scoase te scapa de o gramada de belele...conservarii sunt mai constienti de prezenta ta iar la semafor ti se face culuar(DIN CAND IN CAND DAR DESTUL DE DES)...DACA NU ITI PLACE SUNETUL UNUI MOTOR atunci cu tot respectul te sfatuiesc sa-ti iei tico...CHIAR N-ARE ROST SA FII MOTOCICLIST...NU-I ASA? :disappointed:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar luati in calcul si procentul celor care NU VOR sa faca nimic pt. a salva viata partenerului de trafic pe doua roti??? Numai cine merge in fiecare zi cu motorul poate sa aproximeze la ce valoare se ridica acest procent. Un exemplu ca o picatura intr-un ocean: mergeam azi pe banda mea catre Universitate, un idiot cu un Mertan a taiat doua benzi si s-a bagat pe a mea. Nu mergeam tare, l-am vazut dar chiar nu am crezut ca o sa dea peste mine. As! A intrat tare, am pus frana si am claxonat intens. Tipul mergea mai departe. Am accelerat pana la el si mi-a aratat :disappointed: Cu ce dracului gresisem eu in opinia lui? Astora nu le pasa de nici o campanie!!!

 

Nu sustin ca nu trebuie facuta, dar o asemenea campanie nu ne va rezolva problemele in trafic, mai ales daca este si un procent mare intre noi care incalca legea intr-o veselie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate de cate ori ai avut ocazia sa circuli prin Bucuresti pe motor la ora de varf...CREDE-MA toba cu sitele scoase te scapa de o gramada de belele...conservarii sunt mai constienti de prezenta ta iar la semafor ti se face culuar(DIN CAND IN CAND DAR DESTUL DE DES)...DACA NU ITI PLACE SUNETUL UNUI MOTOR atunci cu tot respectul te sfatuiesc sa-ti iei tico...CHIAR N-ARE ROST SA FII MOTOCICLIST...NU-I ASA? :disappointed:

 

 

Mon ami, esti adevarat, in cazul asta. Imi pare rau ca te-am deranjat. Ptr cel mai mare motociclist in viata, toata lumea mainile sus. Respekt frate!

 

By the way: mai citeste inca o data ce am scris. Nu e vb numai de conserve, dar daca tu ai scame in urechi, e problema ta. In cazul asta mergi cu sitele scoase, poate te trezesti si tu cu un diplomat dupa tine, dar din cauza ta, de data asta. Imi place cum suna un motor, dar nu imi plac kknarii care isi scot sitele din toba. Punct.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e tarisoara noastra frumoasa...Iar daca te consoleaza cu ceva eu ma patit ceva de genul asta la 220 pe autobahn in germania...cand in plina depasire pe banda a2a o broscuta mi-a intrat in fata incercand sa depaseasca un tir...nu pra am avut timp sa franez da din instinct m-am strecurat printre broasca shi tir(mi-au tremurat genunchii 10 min de a treb sa merg cu 100)...iar la 30 de min dupa prind din nou incredere shi deschid gazul pana la 200 cand...stupoare...cu coada ochiului vad flash-uri in oglinda...ma deplasez pe banda din dreapta shi imediat pe langa mine trece un lambo de am zis ca stau in loc...Considerand ca mi-a ajuns, pana in Darmstadt merg cu 120-130...max... :crack: :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Campania trebuie facuta de politai care nu iau spaga si sa urce naibii amenzile sa-l usture pe roman exact unde il doare mai tare.

 

Pestele de la cap se impute. Uite asa am ajuns sa zicem : lasa ca incetineste el, lasa ca ma bag si imi da voie ca-si loveste masina, etc. Totul a decurs spre un trafic infernal unde toata lumea face ce vrea si cum vrea. Duceti-va afara in Italia sau Germania sau oricare alta tara sa vedeti cum se respecta regulile. Pai aia cand au limita 80 cu 80 merg ( majoritatea - ca au si ei bubele lor, dar sunt foarte putini ) si cand intalnesc semnul de 40 imediat maxim 40.

 

Acum cati dintre voi merg cu viteza legala in Bucuresti? Cam putini nu? Sa ne uitam mai intai in ograda noastra si apoi sa vorbim, ca toata lumea care nu a mers cu motor sunt de parere ca toti suntem teribilisti si prosti care ii dau in goarna peste tot.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mon ami, esti adevarat, in cazul asta. Imi pare rau ca te-am deranjat. Ptr cel mai mare motociclist in viata, toata lumea mainile sus. Respekt frate!

 

By the way: mai citeste inca o data ce am scris. Nu e vb numai de conserve, dar daca tu ai scame in urechi, e problema ta. In cazul asta mergi cu sitele scoase, poate te trezesti si tu cu un diplomat dupa tine, dar din cauza ta, de data asta. Imi place cum suna un motor, dar nu imi plac kknarii care isi scot sitele din toba. Punct.

Mergi cu o toba care nu iti deranjeaza urechile sensibile shi dupa aia schimb-o cu una mai golasa SAU DE FIRMA...o sa vezi diferenta...Ai grija la cuvintele pe care le folosesti...la faza cu kknarii cu sitele scoase ti-ai pus in cAp o groaza de lume...INTAI CONDU' UN MOTOR SHI DUP' AIA MAI VB...

 

 

FRATE ...CAND MAI TRECEM VREUNUL CU MOTORU' PRIN FATA GEAMULUI LU" baiatu asta destept ...opriti dreacu motoarele shi eventual carati-le tiptil in spate...nu de alta da nu vreti sa deranjati un MOTOCICLIST...NU? Doar noi nu suntem decat niste KKNARI CU SITELE SCOASE... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de cite ori a avut ocazia sa mearga in trafic Legionarul dar eu iti spun ca nu am site deloc iar tobele sunt scurtate pentru a face zgomot (nu de mine asa am luat motorul)Vreau sa imi montez o singura toba si aia mai silentioasa ca in afara de injuraturi nu am primit nimic in traficul de care zici.Vecinii ma injura si babele tot la cartofii din piata se ghindesc cind merg pe strada, conservarii te aud si iti ingusteaza mai rau spatiu dintre masini (ca ce pusca mea io trec mai repede printre masini ...nu astept 3 semafoare la rind sa trec si de ce sa nu stau si eu in caldura ca ei)Diferenta de zgomot ...daca o faci de bun simt te ajuta sa atragi atentia asupra ta dar daca faci zgomot infernal (ai frigiderele pline in rest nimic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi -am pus in cap doar pe aia care si-au scos sitele ca sa faca zgomot infernal. Mai departe nu continui discutia, ptr ca e deja way off topic, iar tu se pare ca nu stii sa citesti si generalizezi totul. Nu vb de toti motociclistii, asa ca mai citeste inca o data, poate vei intelege. Ura si la gara!

 

Pe scurt, ca sa sintetizez ceea ce vroiam sa spun (poate vei intelege): respecta ca sa fi respectat.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de cite ori a avut ocazia sa mearga in trafic Legionarul dar eu iti spun ca nu am site deloc iar tobele sunt scurtate pentru a face zgomot (nu de mine asa am luat motorul)Vreau sa imi montez o singura toba si aia mai silentioasa ca in afara de injuraturi nu am primit nimic in traficul de care zici.Vecinii ma injura si babele tot la cartofii din piata se ghindesc cind merg pe strada, conservarii te aud si iti ingusteaza mai rau spatiu dintre masini (ca ce pusca mea io trec mai repede printre masini ...nu astept 3 semafoare la rind sa trec si de ce sa nu stau si eu in caldura ca ei)Diferenta de zgomot ...daca o faci de bun simt te ajuta sa atragi atentia asupra ta dar daca faci zgomot infernal (ai frigiderele pline in rest nimic)

 

Este o diferenta intre tine si cei care legionarul ii enumera...cat despre sunet nu ma deranjeaza cu nimic atata timp cat nu se plimba cu ea pe la ora 2-3 noaptea. In rest, poate sa scoata toata toba ca nu ma uit io dupa unul care vrea sa faca impresii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

Confirm partea cu tobele ca te (mai) scapa de neplaceri. De cand an schimbat cu una mai zgomotoasa, se da lumea din drum si nu prea mai imi taie calea, de uit sa mai ating clacsonul. Si nu cred ca e placebo :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de cite ori a avut ocazia sa mearga in trafic Legionarul dar eu iti spun ca nu am site deloc iar tobele sunt scurtate pentru a face zgomot (nu de mine asa am luat motorul)Vreau sa imi montez o singura toba si aia mai silentioasa ca in afara de injuraturi nu am primit nimic in traficul de care zici.Vecinii ma injura si babele tot la cartofii din piata se ghindesc cind merg pe strada, conservarii te aud si iti ingusteaza mai rau spatiu dintre masini (ca ce pusca mea io trec mai repede printre masini ...nu astept 3 semafoare la rind sa trec si de ce sa nu stau si eu in caldura ca ei)Diferenta de zgomot ...daca o faci de bun simt te ajuta sa atragi atentia asupra ta dar daca faci zgomot infernal (ai frigiderele pline in rest nimic)

Poate sunt eu mai norocos da' mie-mi face lumea culoar...P.S nu prea obijnuiesc sa ma plimb la 2-3 dimineata...iar tobrle mele au doar sitele scoase shi se aud super... :disappointed:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Scolile de soferi pentru categoria B sunt total ineficiente. Doar 20% din instructori isi fac treaba eficient probabil si din cauza pretului foarte scazut, comparativ cu alte tari. Sa nu mai vorbim ca majoritatea TAXIMETRISTILOR, care nu au obtinut licienta de transport persoane, majoritatea doar cu 4 clase(asca ca sa nu le zic ca sunt ANALFABETI.....ups am zis.. :crack: ), s-au facut INSTRUCTORI AUTO. Din aceste cauze o gramada de soferi incepatori invata sa conduca direct in trafic... cu alte cuvinte PERICOL PUBLIC. :disappointed:

 

Aici ai dreptate. Atata timp cat pe piata exista indivizi care au ca si activitate secundara scoala de soferi si care lucreaza sub pretul pietei nu se poate face treaba. Eu lucrez in domeniu si vreau sa-ti zic ca la mine categ A,B,C,CE,D costa cca 2500 RON, dar se face numarul de ore conform planului de invatamant. Alte scoli lucreaza la 1000 RON toate categoriile dar mai mult de 10-15 ore nu fac in total. Deci...aici ii de vina ARR-ul care a eliberat atestate de instructor fara numar, pe baza unui test banal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate anul asta nu au mai fost bani/timp/oameni destui pt demararea unui nou proiect.

 

 

niciodata nu sunt bani pentru ca nu exista interes economic

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti idei de spot..

 

Un motociclist tanar, in fata casei cu nevasta si ceva copilutz de 5,6 ani, ii pupa, se suie pe motor. Se schimba perspectiva, un manelist cu masina, se vede cum trece pe langa un "cedeaza trecerea" sau rosu, fara sa se asigure, si intra in plin in asta cu motoru, impact brutal, motoru varza.

Si ceva slogan de genu: "Si pe ei ii asteapta cineva acasa"

 

Campanii de genu asta am vazut ca se fac si pt soferii de masini, cum e cea cu centura de siguranta, cand zboara fatuca aia prin parbriz. Eu zic ca ceva efect au..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobele care se aud mai tare sunt OK, fara tobe sau cu tobe care fac prea urat e naspa. Exista o limita la care "ce marfa se aude" se transforma in "ce tare se aude"

 

sorry de off-topic: exact la asta ma refeream (daca am exprimat-o intr-un mod care a ofensat pe cineva, sorry, fara intentie a fost). Ala care a trecut in ziua cu pricina nu cred ca avea tobe deloc.

 

@bocosb: destul de interesanta ideea, dar parca as pune-o in practica altfel, fara generalizari, iar partea cu nevasta si copilul as scoate-o, ptr ca la fel de bine motociclistul poate sa nu aibe familie iar automobilistul da. Eu cred ca ar merge mai degraba ca fiind prezentate alternativ momente scurte dintr-o zi oarecare a 2 oameni normali ( la o cafea, citind ziarul, in birou cu hartogarii in mana, la un fotbal cu prietenii, etc), numai ca unu se suie pe motor si celalat in masina, la un moment dat si apoi un accident intre cei 2, dar, la fel ca in cazul reclamei amintite de tine, finalul sa nu arate motorul varza, ci sa se termine eventual cu o scena de genul motociclistul intoarce capul spre masina, ala din masina face ochii mari, frane, ecran negru si fara a se derula o imagine pe ecran, zgomotul accidentului si apoi bla-bla-ul cu avertizarile ca exista si motociclisti in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...