Sari la conținut

Rusine Rusine Rusine!


Postări Recomandate

se facea ca miercuri mi-am luat motoreta noo de la suzuki din tunari... un gs 500. nu am mai verificat daca lantul e intins, daca are toate alea stranse, graba-graba, entuziasmul-entuziasm (primul motor din viata mea) semnez si plec. si ajung acasa. un tovaras: "bah da ce lant slab are". io zic: "ia de strange-l tu". intre timp ma duc sa iau ceva din carfur, ma suna si imi zice: "bah, tu stii ca roata ta din spate se tinea doar in suruburile de la intinzatoare?!" io sa pic din picioare nu alta, pt ca nu imi venea sa cred... dati-va seama ce se intampla daca eram din brasov si daca as fi plecat singur inspre acolo... niste inconstienti, ca sa nu mai zic de carburatoarele nereglate, una bucata surub etrier fata slabit, ulei cica schimbat (ca a stat un an in showroom) si multe altele pe care nu le-am descoperit inca. o sa aflu cand merg cu ea la mao-san la verificat, ca nu mai tine... pacat ca am si cazut cu ea intre timp :crack: intr-o curba, am zgariat-o nitzel, m-am zgariat si io, m-au cusut, se rezolva. :disappointed: . in rest, toate cuvintele obscene din lume se vor duce in curtea serviceului din tunari, pe care nu ii intelege cum au putut sa predea o motoreta NOUA, cu asemenea "imperfectiuni"... oare asa trateaza si vitezanele?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se facea ca miercuri mi-am luat motoreta noo de la suzuki din tunari... un gs 500. nu am mai verificat daca lantul e intins, daca are toate alea stranse, graba-graba, entuziasmul-entuziasm (primul motor din viata mea) semnez si plec. si ajung acasa. un tovaras: "bah da ce lant slab are". io zic: "ia de strange-l tu". intre timp ma duc sa iau ceva din carfur, ma suna si imi zice: "bah, tu stii ca roata ta din spate se tinea doar in suruburile de la intinzatoare?!" io sa pic din picioare nu alta, pt ca nu imi venea sa cred... dati-va seama ce se intampla daca eram din brasov si daca as fi plecat singur inspre acolo... niste inconstienti, ca sa nu mai zic de carburatoarele nereglate, una bucata surub etrier fata slabit, ulei cica schimbat (ca a stat un an in showroom) si multe altele pe care nu le-am descoperit inca. o sa aflu cand merg cu ea la mao-san la verificat, ca nu mai tine... pacat ca am si cazut cu ea intre timp :crack: intr-o curba, am zgariat-o nitzel, m-am zgariat si io, m-au cusut, se rezolva. :disappointed: . in rest, toate cuvintele obscene din lume se vor duce in curtea serviceului din tunari, pe care nu ii intelege cum au putut sa predea o motoreta NOUA, cu asemenea "imperfectiuni"... oare asa trateaza si vitezanele?????

Pai prietene daca e noua cred ca e si in garantie NU? Du-te peste ei frate si fute-i in gura daca faceau asa in UE cu un client a doua zi erau JOBLESS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai prietene daca e noua cred ca e si in garantie NU? Du-te peste ei frate si fute-i in gura daca faceau asa in UE cu un client a doua zi erau JOBLESS!

 

:disappointed: EXACT!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

snt de acord cu dcsan20.mai mult ca sigur ca patronul nu stie ca angajatii lui freaca puulaa,du-te peste ei comando style ,fa scandal si cand vine "sefu" explica i situatia si sa vezi ce muiiie o sa faca ala,mai ales ca el pierde mult pe degeaba la kestia asta(cine stie cati o sa citeasca postul asta..pe net vestile circula ca gandul). oare la cate ""trainiguri"" ,platite din buzunarul lui,au participat handicapatii aia de angajati ,ca sa inteleaga cum se monteaza o roata

 

ps:du te si zi o rugaciune,puteai sa o patesti serios si sa citeam despre tine la rip section

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

snt de acord cu dcsan20.mai mult ca sigur ca patronul nu stie ca angajatii lui freaca puulaa,du-te peste ei comando style ,fa scandal si cand vine "sefu" explica i situatia si sa vezi ce muiiie o sa faca ala,mai ales ca el pierde mult pe degeaba la kestia asta(cine stie cati o sa citeasca postul asta..pe net vestile circula ca gandul). oare la cate ""trainiguri"" ,platite din buzunarul lui,au participat handicapatii aia de angajati ,ca sa inteleaga cum se monteaza o roata

 

ps:du te si zi o rugaciune,puteai sa o patesti serios si sa citeam despre tine la rip section

 

Mi-am luat si eu motor nou de la B&S anul trecut dar a fost totul OK, au intarziat ei putin cu livrarea dar :disappointed:

Anumite reglaje cum ar fi intinsul lantului se fac la 1000 km, iar pana atunci e recomandat sa nu depasesti 4000 rpm (rodaj).

Chiar si acum 2 saptamani cand am facut o noua revizie (la service-ul din Tunari) am fost ff multumit mai ales ca am putut sa stau langa motor.

Deci poate a fost o scapare (nu vreau sa le iau apararea) ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se facea ca miercuri mi-am luat motoreta noo de la suzuki din tunari... un gs 500. nu am mai verificat daca lantul e intins, daca are toate alea stranse, graba-graba, entuziasmul-entuziasm (primul motor din viata mea) semnez si plec. si ajung acasa. un tovaras: "bah da ce lant slab are". io zic: "ia de strange-l tu". intre timp ma duc sa iau ceva din carfur, ma suna si imi zice: "bah, tu stii ca roata ta din spate se tinea doar in suruburile de la intinzatoare?!" io sa pic din picioare nu alta, pt ca nu imi venea sa cred... dati-va seama ce se intampla daca eram din brasov si daca as fi plecat singur inspre acolo... niste inconstienti, ca sa nu mai zic de carburatoarele nereglate, una bucata surub etrier fata slabit, ulei cica schimbat (ca a stat un an in showroom) si multe altele pe care nu le-am descoperit inca. o sa aflu cand merg cu ea la mao-san la verificat, ca nu mai tine... pacat ca am si cazut cu ea intre timp :crack: intr-o curba, am zgariat-o nitzel, m-am zgariat si io, m-au cusut, se rezolva. :disappointed: . in rest, toate cuvintele obscene din lume se vor duce in curtea serviceului din tunari, pe care nu ii intelege cum au putut sa predea o motoreta NOUA, cu asemenea "imperfectiuni"... oare asa trateaza si vitezanele?????

Salut Florine! Sunt Razvan...!Bauram berile alea la 21 inainte sa ai tu incidentul... Imi pare rau! Am auzit de la Radu.

On topic: Si eu sunt de parere ca un pic de scandal nu le-ar strica... Macar asa sa le mearga bine pe ziua respectiva... oricum te duci la ei ca am intzeles ca ai casco la ea...

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am si garantie si casco si o sa merg oricum la ei saptamana asta... desi stiu dinainte ca replica o sa fie "pai ati semnat procesul verbal de predare-primire a motocicletei. de ce nu ati verificat-o".

 

Pentru KATANA: intins lant dupa 1000 de km inseamna sa-l ajustezi, al meu era muci, roata din spate se tinea doar in intinzatoare, nu cred ca e admisibil asa ceva la o motcicleta noua, vorbim de spete diferite.

 

Dupa ce am cazut in curba aia, s-a uitat a doua zi la ea amicul meu si mi-a zis ca un surub de la etrier fata era foarte slabit. Nu cred ca s-a slabit in momentul impactului cu solul. :disappointed:

 

Moreover, am ridicat motorul de la service pentru ca i s-a facut INSPECTIA inainte de predare.

 

Oricum sunt foarte dezamagit de ei si mi-au confirmat in zilele urmatoare si alti posesori de suzuki ca sunt nesimtiti. In fine, scandal o sa fie oricum pentru ca o sa merg si o sa ma vada si cu piciorul belit. macar daca ar lua atitudine seful lor.

 

Multam pt posturi everybody si sa ne vedem sanatosi la arc. mai am doo saptamani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am si garantie si casco si o sa merg oricum la ei saptamana asta... desi stiu dinainte ca replica o sa fie "pai ati semnat procesul verbal de predare-primire a motocicletei. de ce nu ati verificat-o".

 

Pentru KATANA: intins lant dupa 1000 de km inseamna sa-l ajustezi, al meu era muci, roata din spate se tinea doar in intinzatoare, nu cred ca e admisibil asa ceva la o motcicleta noua, vorbim de spete diferite.

 

Dupa ce am cazut in curba aia, s-a uitat a doua zi la ea amicul meu si mi-a zis ca un surub de la etrier fata era foarte slabit. Nu cred ca s-a slabit in momentul impactului cu solul. :disappointed:

 

Moreover, am ridicat motorul de la service pentru ca i s-a facut INSPECTIA inainte de predare.

 

Oricum sunt foarte dezamagit de ei si mi-au confirmat in zilele urmatoare si alti posesori de suzuki ca sunt nesimtiti. In fine, scandal o sa fie oricum pentru ca o sa merg si o sa ma vada si cu piciorul belit. macar daca ar lua atitudine seful lor.

 

Multam pt posturi everybody si sa ne vedem sanatosi la arc. mai am doo saptamani...

 

Asta numai la noi in romanica poti sa auzi din partea unui vanzator: "de ce nu ati verificat-o?"

 

PAI NENE IO AM STUDII IN ALT DOMENIU, SAU NU AM DELOC, SAU NICI NU STIU CU CE SE MANANCA O MOTOCICLETA, IMI PLACE DOAR SA MA DAU PE EA! POATE NU STIU NICI CE E ALA LANT SI NICI UNDE E ROATA, DAR VA PLATESC O CACIULA DE BANI SA IMI DATI MOBRA IN STARE BUNA, O ADUC LA VOI IN SERVICE SA MI-O MENTINETI IN STARE BUNA SI NU TREBUIE EU SA VERIFIC NIMIC, E DE DATORIA VOASTRA SA NU IMI PUNETI VIATA IN PERICOL, CA VA IA MAMA DRAQ. ATAT.

 

Concluzie: Fa scandal, ameninta cu OPC-ul, cu presa si cu publicitate negativa. Poate le vine mintea la cap.

 

Succes si nu lasa neprofesionalismul unor imbecili sa iti umbreasca bucuria pt noua achizitie! Sa o stapanesti sanatos si sa te vedem pe drumuri!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa cum v-am promis, revin cu info noi: am fost azi la ei sa vedem ce facem cu reparatia la motoreta dupa cazatura :-L (dupa ce am pierdut 3 zile dupa casco, io fiind :smoke: incapabil sa calaresc si pt ca nu ma pupam pe program cu altcineva care sa :banana: si cu programul asiguratorului) ajungem deci azi la tunari dupa o ora de mers prin orasul asta de cacao...

 

NOI: "stiati ca ati predat aceasta motocicleta cu axul spate slabit?!"

EI: "ce sa va facem noi daca aveti dusmani!" :lol:

NOI: "dusmanii i-am luat io pe motoreta in spate si mi-au desfacut roata cand am coborat sau cum???"

EI: "ce sa va fac?!?!?"

 

PS: discutia de mai sus a avut loc dupa ce au vazut motocicleta si dupa ce au facut si ei constatarea (pt. care au emis factura de 509 mii lei), ca nu am vrut sa-i suparam inainte de a se apuca de treaba... plus multe alte cacaturi cum ca cica nu pot aduce piesele mai devreme de doua luni ca intra fabrica din Ungaria de unde aduc ei piese, in CONCEDIU :laugh: Mama, ce mi-as mai lua un avion, as da cu cherosen pe tara asta si i-as da foc!!! bineinteles v-as spune intai voua pe forum ca sa va faceti actele ca sa apucati sa emigrati :-L

Editat de florinelu636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an asa e vara cu piesele la Suzuki. Intra robotii in concediu si trebuie periati si mingiiati ca sa functioneze mai departe . Ai facut reclamatie la protectia consumatorului ?

Sa te fereasca sfintul sa mai ai nevoie de piese . Ai de asteptat pina ai sa te saturi de Suzuki si tot neamul lui .

 

PS. nu e suficient kerosenu' , aia cu hidrogen curata bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc si eu un caz concret cind omul s-a dus sa schimbe uleiul la motoreta luata de la ei si imbecilii au pus uleiul in alta gaura :banana: si au nenorocit motorul.Apoi au dat-o cotita ca nu a fost vina lor.Va dati seama ca reparatia a durat juma' de an.

 

Omu' asta a pierdut si mult timp pe la ei,timp in care a aflat si multe alte povesti de genul acesta,de la alti clienti nemultumiti. Deci mare atentie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an asa e vara cu piesele la Suzuki. Intra robotii in concediu si trebuie periati si mingiiati ca sa functioneze mai departe . Ai facut reclamatie la protectia consumatorului ?

Sa te fereasca sfintul sa mai ai nevoie de piese . Ai de asteptat pina ai sa te saturi de Suzuki si tot neamul lui .

Ce-a mai tare faza pe ziua de astazi auzi domne sa intre fabrica in concediu.daca au bagat asa scuza este clar ce seriosi sunt oamenii astia :banana: :smoke: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...