Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

Gata, l-am facut pe primul..... Asta a costat 200 RON, revin cu poze cand o sa se vindece, asa arata dupa o zi....

 

 

200 pentru ce? Tuș poate. Roata e bătută prost, iar restul detaliilor nu mai conteaza. Imaginile pe care le-ai postat mai sus sunt foarte mișto, e păcat să nu fie bătute profesionist, mai ales când o să vină vorba de lupi, Tor și înger...

 

Ti-l recomand pe Matkovki Calin...bate demențial (că doar nu lua premii peste premii dacă era altfel), iar prețurile nu sunt deloc mari pentru ceea ce știe să facă.

 

Take a look

http://www.facebook.com/matkovski.calin?ref=ts&fref=ts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 648
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

 

200 pentru ce? Tuș poate. Roata e bătută prost, iar restul detaliilor nu mai conteaza. Imaginile pe care le-ai postat mai sus sunt foarte mișto, e păcat să nu fie bătute profesionist, mai ales când o să vină vorba de lupi, Tor și înger...

 

Ti-l recomand pe Matkovki Calin...bate demențial (că doar nu lua premii peste premii dacă era altfel), iar prețurile nu sunt deloc mari pentru ceea ce știe să facă.

 

Take a look

http://www.facebook.com/matkovski.calin?ref=ts&fref=ts

Multumesc, am vorbit deja cu calin si urmeaza sa merg sa imi fac lupii...

 

ce spuneti de asta, facut pe umar cu aripile sa pice una in fata peste deltoidul anterior si una peste posterior

post-70966-0-07923500-1374648532_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate...cand iti faci un tatuaj dai mai bine mai multi bani dar iese ceva calumea.vorba aia, il ai toata viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate...cand iti faci un tatuaj dai mai bine mai multi bani dar iese ceva calumea.vorba aia, il ai toata viata.

frate??? eu intrebam de model si de ideea de al face, so, care e problema cu banii, frate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate??? eu intrebam de model si de ideea de al face, so, care e problema cu banii, frate?

btw, stiu ca unele tastaturi sunt facute fara cratima si fara spatiu, dat totusi ... (ca lumea expr. excelent, formidabil. sursa DEX - al limbii romane, forma calumea este una argotica, incorecta) lasati-va de sfaturi apucati-va de abecedar...

 

Pai cred ca problema e de la papagalul ala pe motor care nu a iesit prea stralucit, si probabil a tras concluzia ca din cauza ca ai fost la un artist nepregatit si ieftin.

problema este ca unii vor sa para interesanti si nu prea le iese, problema cu ala s-a discutat si am si multumit pentru idei/sfaturi, acu ceream pareri despre un desen, daca citea mai sus vedea moldovene ca am vorbit cu calin si urmeaza sa il sun sa ma programez la el pentru celelalte tatoouri. tot mai devreme se poate citi(numai daca stii cum) ca Matkoski Calin este super artist in domeniul tatuajelor si asta nu o spun eu, o spun cele multe premii de le-a tot luat de-a lungul timpului

pentru a nu ma inelege gresit mi-am permis sa iti spun moldovean pentru ca si eu sunt tot de acolo(suceava) si aia cu stii sa citesti este pur impersonal(nu ma refer la tine)

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tatuajul cu tipa pare interesant, dar ar mai trebui lucrat la el. Mana ei care iese din aripa mi se pare ca nu e din acelasi peisaj...un fel de treaba de mantuiala (doar la mana/brat ma refer).

 

Bravo ma bucur ca ai vb cu Calin, cat iti ia pe lupi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, am vorbit deja cu calin si urmeaza sa merg sa imi fac lupii...

 

ce spuneti de asta, facut pe umar cu aripile sa pice una in fata peste deltoidul anterior si una peste posterior

 

Reprezinta ceva pt tine? Ideea unui tatuaj e sa-ti placa si peste 20-30-50 ani... pt acolo va ramane. Si trebuie sa fie o armonie intre tatuaje, in cazul in care iti faci mai multe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la papagalu' albastru.Primul post.Al 2-lea, tatuajul tipei este misto dar cauta-ti alt artist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reprezinta ceva pt tine? Ideea unui tatuaj e sa-ti placa si peste 20-30-50 ani... pt acolo va ramane. Si trebuie sa fie o armonie intre tatuaje, in cazul in care iti faci mai multe...

Toate tatuajele pe care le am reprezinta ceva(persoane/eveniment) in viata mea, si cele care urmeaza sa le fac o sa reprezinte, de asemenea, ceva pentru mine, inclusiv papagalul asta de tot ma certati toti pe aici pe forum.

 

Ma refeream la papagalu' albastru.Primul post.Al 2-lea, tatuajul tipei este misto dar cauta-ti alt artist.

Mi-am cautat deja, toate vreau sa le fac la Calin Matkovski, papagalul este facut la hasha tattoo, nu mai calc pe acolo, no offence for them

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doua diferente:

1. La tine se vede ca esti din Suceava;

2. Eu nu sunt de acolo.

 

Sa revenim la subiect: eu am postat de doua ori aici, de fiecare data venind cu un sfat, asa ca nu iti inteleg atitudinea agresiva.

Salutare!

Multumesc de sfaturi, chiar nu ma intereseaza de unde esti, nu am incercat sa fiu agresiv, doar ti-am raspuns in acelasi fel in care mi-ai raspuns si tu....

Asfalt uscat!

 

In fine ideea posturilor mele nu era sa intru in polemici privind originea si evolutia speciilor, multumesc de sfaturi, celorlalti numai de bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Reprezinta ceva pt tine? Ideea unui tatuaj e sa-ti placa si peste 20-30-50 ani... pt acolo va ramane. Si trebuie sa fie o armonie intre tatuaje, in cazul in care iti faci mai multe...

Perfect de acord. Desenul ala te va insoti toata viata, draven. Nu te apuca sa le bati pe toate acum. Locul ales, dimensiunea, armonia coloristica si tematica (pe care ar trebui sa o aiba cu alte tatuaje) si precizia executiei sunt importante. Personal, am un singur tatuaj de 10 ani, nu ma intreba unde l-am facut ca nu mai stiu numarul caminului din Grozavesti :))), dar prostia tineretii mele a fost compensata de un tattoo-artist bun. Cand am vrut sa-l fac pe al doilea, complet rupt ca idee, in ciuda elanului, am stat si am pritocit un pic. Apoi am hotarat sa abandonez.

 

Daca ar fi sa trag o concluzie din desenele atasate, as spune ca inca te zbati intre niste chestii nerezolvate. Cauta un echilibru de atitudine. Rezolva ce e de rezolvat si pastreaza doar acea idee, acel tatuaj care are un mesaj real. Orice chestie care raneste sufletul lasa cicatrici. Nu le accentua cu cerneala colorata ;)

 

E posibil sa gresesc. Sau nu.

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord. Desenul ala te va insoti toata viata, draven. Nu te apuca sa le bati pe toate acum. Locul ales, dimensiunea, armonia coloristica si tematica (pe care ar trebui sa o aiba cu alte tatuaje) si precizia executiei sunt importante. Personal, am un singur tatuaj de 10 ani, nu ma intreba unde l-am facut ca nu mai stiu numarul caminului din Grozavesti :))), dar prostia tineretii mele a fost compensata de un tattoo-artist bun. Cand am vrut sa-l fac pe al doilea, complet rupt ca idee, in ciuda elanului, am stat si am pritocit un pic. Apoi am hotarat sa abandonez.

 

Daca ar fi sa trag o concluzie din desenele atasate, as spune ca inca te zbati intre niste chestii nerezolvate. Cauta un echilibru de atitudine. Rezolva ce e de rezolvat si pastreaza doar acea idee, acel tatuaj care are un mesaj real. Orice chestie care raneste sufletul lasa cicatrici. Nu le accentua cu cerneala colorata ;)

 

E posibil sa gresesc. Sau nu.

tare ce spui tu acolo, daca vrei continuam terapia/consilierea pe privat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul de fata critica in ceea ce priveste tehnica a fost buna ... omul si-a schimbat artistul, insa critica in ceea ce priveste semnificatia, vine doar de la oameni prosti.

Sa comentezi un tatuaj e de cacao, mai ales cand nu esti artist si nu poti sa desenezi macar o casa cu un pom langa, si mai ales atunci cand n-ai idee ce poate insemna pentru posesor.

 

In lumea asta, probabil jumatate din populatie are cate un cacao tatuat, ca-i tribal, ca-i "Geta" ca-i papagal pe mobra... ca-i fain, ca-i prost ... e al lui si traieste cu el. Cu siguranta acel model a insemnat sau inca mai inseamna ceva pentru persoana care il poarta.



tare ce spui tu acolo, daca vrei continuam terapia/consilierea pe privat...

Kali are perfecta dreptate ... insa e irelevanta consilierea ta, si ar fi bine sa te opresti din tatuat daca nu stii cine esti si ce vrei.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul de fata critica in ceea ce priveste tehnica a fost buna ... omul si-a schimbat artistul, insa critica in ceea ce priveste semnificatia, vine doar de la oameni prosti.

Sa comentezi un tatuaj e de cacao, mai ales cand nu esti artist si nu poti sa desenezi macar o casa cu un pom langa, si mai ales atunci cand n-ai idee ce poate insemna pentru posesor.

 

In lumea asta, probabil jumatate din populatie are cate un cacao tatuat, ca-i tribal, ca-i "Geta" ca-i papagal pe mobra... ca-i fain, ca-i prost ... e al lui si traieste cu el. Cu siguranta acel model a insemnat sau inca mai inseamna ceva pentru persoana care il poarta.

 

Kali are perfecta dreptate ... insa e irelevanta consilierea ta, si ar fi bine sa te opresti din tatuat daca nu stii cine esti si ce vrei.

si de unde pana mea, tatuata sau nu, stie kali ce probleme am eu, daca stiu sau nu cine sunt si ce vreau? chestia cu terapia a fost o GLUMITA...

 

Inca ceva, cati din cei care comenteaza cu atata verva au tatuaj?asta numai asa pentru linistea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de unde pana mea, tatuata sau nu, stie kali ce probleme am eu, daca stiu sau nu cine sunt si ce vreau? chestia cu terapia a fost o GLUMITA...

 

Inca ceva, cati din cei care comenteaza cu atata verva au tatuaj?asta numai asa pentru linistea mea...

1. Femeile au al 6-lea simt ... de-aia spala hainele mai bine decat barbatii. Poate ca se pricepe mai bine sa coreleze ce scrii pe aici cu un profil psihologic.

2. probabil niciunul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca doar tu ai, restu' doar sunt invidiosi pe modelu' tau si comenteaza degeaba, doar viseaza la o capodopera ca aia :love:

inca un raspuns dat asa in dorul serii ... bine ca esti tu destept, istet si devreme acasa

 

Tot felul de mousepushers pe forumul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare ce spui tu acolo, daca vrei continuam terapia/consilierea pe privat...

Dai o bere :))

 

Later edit: imi cer scuze public pt ce am scris. Indiferent dc e corect sau nu, ar fi trebuit sa scriu asta intr-un PM. Am decis sa o las asa, la vedere, pt ca de multe ori citim din intamplare niste lucruri si gasim raspunsul pe care nu-l cautasem, dar aveam nevoie de el. In felul asta, poate se trezesc altii si isi fac tatuaj sau nu. Alambicata formularea mea, dar sigur te-ai prins ce incerc sa zic. Am privirea inteligenta, dar nu stiu sa ma exprim. :)

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cautat de mi s-a acrit pe la saloane sa-mi fac un tatoo oldschool "fata de la subsuara" cum se facea pe vremuri, insa fara rezultat...acum se folosesc vopsele eco, pana si la suferinta numai face nimeni din talpa de bocanc, pe mine ma intereseaza exact culoarea aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plus ca n-au nici tatuajele si nici skillu' tau de baicăr oldschool 77.gif

Bine tu

 

plus ca n-au nici tatuajele si nici skillu' tau de baicăr oldschool 77.gif

Sa stii ca este greu sa ai fani, nu poti sa ii multumesti pe toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Later edit: imi cer scuze public pt ce am scris. Indiferent dc e corect sau nu, ar fi trebuit sa scriu asta intr-un PM. Am decis sa o las asa, la vedere, pt ca de multe ori citim din intamplare niste lucruri si gasim raspunsul pe care nu-l cautasem, dar aveam nevoie de el. In felul asta, poate se trezesc altii si isi fac tatuaj sau nu. Alambicata formularea mea, dar sigur te-ai prins ce incerc sa zic. Am privirea inteligenta, dar nu stiu sa ma exprim. :)

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un salon misto e Dracones Tattoo, la Jack.

 

a meu:

 

tatuaj+evil+draco.jpeg.jpeg

 

ale pretinei:

 

tatuaj+gothic+roses.jpeg.jpg

 

 

tatuaj+simbol+medical.jpeg.jpg

 

 

Pe viitor o sa-mi mai fac simboluri pagane romanesti/dacice...pe bratul drept vreau un scut si-o falxa si soarele, pe omoplatul drept vreau un cap de lup realistic cu 'capastru'...

Pe partea stanga imi fac alte chestii...mai 'moderne' ce se leaga de alte aspecte din viata mea...de la muzica la mobre & s.a.m.d. inclusiv o ancora.

 

sa vedem cand si cum vor aparea pe mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...