Sari la conținut

14-iulie-2006


ranga
 Share

Postări Recomandate

pe la ora 5.00 dimineatza imediat dupa podul ciurel, venind dinspre militari catre crangasi... la iesirea din curba aia (spre dreapta) a avut loc un accident. eu er-am in taxi si in spatele meu un prieten pe fireblade(al meu) mergeam spre aeroport......Asfalt fleashca de la REBU ... azi la ora 12 inca mai erau baltzi... viteza aproximativ 50 la ora.... a cazut cumva pe partea stanga...

Avea doar casca.... taximetristul... foarte ok l-a transportat de urgentza la universitar ...l-a insotzit pietena mea...

cinci fracturi: ceva pe la degetul mic stanga si la oasele alea mici de la incheietura... clavicula omoplat si inca o fractura la umar, undeva ... se face bine... moto (nu mai conteaza.. ok per ansamblu.. se face)

viteza nu a avut... maxim 50 -60 km/h.... :disappointed:

numele nu i-l spun pentru ca nu am acordul sau...

eu am ramas sa duc moto la garaj dupa care am fugit la universitar...

:crack: :sick: inca sunt in soc! asa ca nu stiu cat o sa va raspund la eventuale intrebari.

ps : protectii nu a avut insa nici piele julita, din cauza vitezei f mici...

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ps : protectii nu a avut insa nici piele julita, din cauza vitezei f mici...

 

Ma bucur sa aflu ca nu a avut pielea julita. Insanatosire grabnica motociclistului. Si inca odata :disappointed: REBU !!!

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recuperare rapida!!!

REBU sunt aia care uda soseaua la voi in Buc? Am vazut ca au aparut si prin TM, azi eram in masina si am vazut cum l-a facut varza pe unu cu un DR o cisterna de asta ce scuipa apa in stanga si dreapta, cam 5m de fiecare parte...initial mi-a venit sa rad, dar apoi am inceput sa-l injur si eu pe tractoristu' de la volan, nu putea sa opreasca draku pisatoarea aia cand a trecut pe langa motociclist?! vai vai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curba aia si Zahei s-a stricat.

Cat despre udatul soselelor...stie cineva care e scopul? Eu am facut accident cu masina din cauza de udatura d-asta cu mazga. Si era sa mai cad si cu moto acu 2 zile pe linia de tramvai. Sa-i f_t in gura de idiotzi. Nu fac decat sa le creasca numarul de clienti astora cu spalatoriile auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de cele intamplate! Sper sa se faca bine cat mai repede prietenul tau. :sick:

 

P.S.: Eu pe-acolo am mers de vreo 3-4 ori si, de fiecare data (din frica sau din lipsa de experienta :crack: ), am bagat frana pana pe la 30-40, km/h, anume din motiv ca am citit pe forum toamna trecuta despre un accident urat exact in curba aia.

 

Asfalt uscat! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii doare-n p..a de noi. Tipic romanesc.

exact :disappointed: :crack: ratatii aia uita ca sunt pusi acolo sa protejeze cetateanul de rand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post update!

am fost la el la spital si se simte relativ bine!

am vazut si motocicleta... :crack:

se pare ca a intrat cam tare in curba aia sau ca a derapat... ca a atins gardul de protectzie ... ala de la 41...

:sick:

si ... se pare ca legal e vina lui :disappointed:

nu a adaptat viteza la conditiile de drum!

fuck!

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate că legal nu e doar vina lui: dacă nu ploua Âşi era apă dată pe jos de Rebu e vina lui Rebu. Era undeva prin regulament o prevedere că cine deversează pe drum substanțe ce produc accidente sunt responsabili. Nu pot să stau la ora asta să caut, tocmai am ajuns acasă după 8 ore de condus, dar o să verific mâine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Da... deci motociclistul se face bine...

A avut insa la mana niste oase care s-au prins stramb si a trebuit reinternat pentru a suferi o interventie chirurgicala... pentru ai pune o tja metalica. Cu aceasta okazie a mai facut o operatie cu laser pe la piciorul stang...

Aseara am fost sa-l vizitez... In acelasi salon era un tip cu mana in ghips care picase in exact acelasi loc (curba ciurel)cu o seara inainte pe o tzr de 2 juma'. nu am apucat sa vorbesc cu el pentru ca erau si parintii lui acolo si... :crack: .

Mare grija cand plecati de la stopul ala inspre piatza crangashi.... Curba se strange din ce in ce mai mult... Mu cred ca poti trece pe acolo cu mai mult de 50 / h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge sigur cu 60 pe banda 2 dacă e uscat, e drumul meu zilnic. Şi dacă pleci primul de la semafor ai la dispoziţie toată şoseaua, cred că te încadrezi şi cu 70-80. Dar 50 e cel mai sigur.

 

Cel mai periculos e dinspre Crângaşi spre Militari, acolo se strânge curba şi capul ăla de pod a avut parte de multe accidente. Se poate lua curba tot cu 60, dar trebuie să te înclini şi să ai cauciucurile încălzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...