Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

mai nene lumea nu te poate ajuta dintr`o simpla fotografie decat subiectiv...dute la un service si vezi cum se comporta motorul....de schimbat nu se merita decat daca ai bani de cadru nou..capacul e mai eftin dar tot nu l-ash schimba ..daca motot in rest e in regula si`l iei la pretz bun se merita ...asta in balantza cu raportul pretz..km..uzura si cu juliturile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

stie cineva o persoana care ar putea merge dupa un motor in germania? am 2 variante cu distante mici intre ele(augsburg si suhl). ma intereseaza cineva care sa le vada si sa se uite la ele(un mic test de cunoscator de fazer) si sigur un pret pentru adus.de vorbit am vorbit eu cu neamtul.e destul de urgent .

Editat de raduopi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normal ca la drum lung sa se incinga - saua - incat sa nu mai poti sta pe ea?

 

Se incalzeste dar se poate sta pe ea. Dar tu zici ca se incinge iar asta nu este a buna....poate nu mai ai armatura termica peste toba mai bine zis cea de sub plasticul ala argintiu.

Mai poti lua o placa de azbest o tai in forma sei si o bagi sub sa..... mai rezolvi din problema

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am trecut si eu in sfarsit pe FZ6N dupa un an pe GS500 (este motorul la care visez de cand mi-am luat carnet :bounce:). Tocmai mi l-am luat de la un tip din Campina. Pozele sunt cele de pe Bikeshop pentru ca nu am apucat inca sa fac altele.

 

Sa trecem si la intrebari tehnice. Trebuie sa cumpar cauciucuri pentru ca astea sunt cam terminate. Ce imi recomandati? Mentiune: sunt destul de linistit, nu intentionez sa ma dau pe circuit, merg mai mult in oras, drumuri in afara mai fac dar putine.

 

O sa incerc sa ajung si eu joi la Academie.

 

 

Michelin Pilot Road 2 sau

Pilot Power 2CT

 

Metzeler ROADTEC Z6 INTERACT

 

in nici un caz ; Dunlop, sau Bridgestone BT 21

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista Michelin si celelalte anvelope.

eu am 2CT i sunt foarte multumit de ele. stau bine pe viraj, se incalzesc repede etc

singura lor problema este uzura rapida.

 

apropos ii primiti in discutie si pe cei cu FZ 1 S ?

post-41858-1220181111_thumb.jpg

Editat de Stelu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Michelin Pilot Road 2 sau

Pilot Power 2CT

 

Metzeler ROADTEC Z6 INTERACT

 

in nici un caz ; Dunlop, sau Bridgestone BT 21

 

Pe ce te bazezi cand faci astfel de afirmatii???? Pe cazuri reale avute de tine sau din auzite? Te rog fi mai explicit ca sa intelegem ca am vazut ca te pricepi la mai multe. Esti un fel de policalificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ce te bazezi cand faci astfel de afirmatii???? Pe cazuri reale avute de tine sau din auzite? Te rog fi mai explicit ca sa intelegem ca am vazut ca te pricepi la mai multe. Esti un fel de policalificat.

binenteles, din cazuri reale

 

ai vreo problema cu asta?

 

ce doresti sa-ti explic?

 

sunt dispus sa-ti dau explicatii mai clare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

binenteles, din cazuri reale

 

ai vreo problema cu asta?

 

ce doresti sa-ti explic?

 

sunt dispus sa-ti dau explicatii mai clare

 

Inseamna ca ai multi km in roti de ai incercat toate anvelopele pe care nu le recomanzi. Spune-ne de ce nu le recomanzi .nu incerca sa spui ca am eu probleme deviezi de la subiect. Ai facut afirmati, nu iti cer decat sa le susti cu probe nu cu aruncatu pisici in curtea altuia. Pur si simplu spune-ne de ce nu le recomanzi?? ca ai cazut cu unele ca nu sunt bune pe umed exemple concrete.

Multumesc

 

 

.

 

apropos ii primiti in discutie si pe cei cu FZ 1 S ?

 

Vezi ca avem si o intalnire saptamanala...........vezi aici detali.

/index.php?showtopic=228709

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca ai multi km in roti de ai incercat toate anvelopele pe care nu le recomanzi. Spune-ne de ce nu le recomanzi .nu incerca sa spui ca am eu probleme deviezi de la subiect. Ai facut afirmati, nu iti cer decat sa le susti cu probe nu cu aruncatu pisici in curtea altuia. Pur si simplu spune-ne de ce nu le recomanzi?? ca ai cazut cu unele ca nu sunt bune pe umed exemple concrete.

Multumesc

 

 

 

 

Vezi ca avem si o intalnire saptamanala...........vezi aici detali.

/index.php?showtopic=228709

 

simplu

cu michelin-ul merg pe ploie mai bine decit cu un dunlop pe uscat

Bridgeston-ul BT 21 face probleme, dar numai pe fata adica in curbe are efectul de ridicare la frinare mult mai mare ca ori ce cauciuc de serie e posibil sa-l scoata de pe piata am avut mai multi probleme cu aceasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce michelin?? Da de cat timp mergi tu pe motor daca nu sunt indiscret ca din ce scri nu prea reiese ca te dai de mult ??????? Nu vreau sa par eu cine stie ce pilot dar nu am mai auzit pe nimeni sa faca afirmatile astea.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilot Road 2

iar acuma merg pe

Pilot Power 2CT

 

vrei sa stii cum a fost cu Metzeler? sau te-am plictisit?

 

ok, hai ca ne lungim degeaba.te asteptam joi la academia militara eroilor la ora 19,00 sa discutam mai pe larg.

 

vrei sa stii cum a fost cu Metzeler? sau te-am plictisit?

 

pai nu prea ai cum sa ma plictiseti ca nu ai nimerit persoana. Ne vedem joi, da?

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilot Road 2

iar acuma merg pe

Pilot Power 2CT

 

vrei sa stii cum a fost cu Metzeler? sau te-am plictisit?

 

Belea sunt anvelopele astea ( 2CT ) . iti dau un sentiment de siguranta .

 

Metzeler ? Bune, f bune. Trebuie doar sa nu bruschezi mobra prea tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare:

 

CINE POATE SA IMI SPUNA UN PRET LA URMATORUL EXHAUST :

DEVIL MAGNUM Silencers + BOITIER Power Box

 

CAM ASA ARATA:

http://vyxxn.co.uk/catalog/images/magnum_carbone.jpg

 

m ar interesa toata "instalatia", nu numai finalele.

 

 

tot ce vrei tu la SUPER OFERTA doar 900 euro ai mai jos si un link

 

http://www.devil.fr/gb/moto/route.cfm?marq...p;btnSearch.y=7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tzup si eu!

 

Am oprit intr-o joi dar cred ca am ales cea mai proasta saptamana. Erau doar 2 motoare. Mai incerc. :D

 

mai rar fz6N rosie...clar ce-a mai frumoasa culoare pt modelul asta :D...acum poate sunt si eu putin subiectiv ca si a mea e la fel :D.

poate ne onorezi si tu cu prezenta ca's singur acolo cu toate negrele.

 

 

cine ma poate ajuta cu urmatoarea problema:as dori sa stiu la FZ6 an 2004, care sunt turatiile optime ptr a schimba vitezele?

 

optim pt ce? consum sau putere? sau vrei sa-ti spun ce scrie in carte? :D

 

 

Legat de cauciucuri eu am mers ultimii 3000 km pe Piloat Road 2CT si nu am decat cuvinte de lauda. Bune pe ploaie, stau f bine si pe curbe, se incalzesc relativ repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde cu vrei sa mergi, sportiv sau economic. :D

 

pai hai sa zicem economic.dar vreau sa am continuitate la sunet, daca ma intelegeti.sa nu se auda acea deturare a motorului cand trec in treapta superioara

Editat de raduopi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...