Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

ebay recomand si eu, search dupa tip motor si ce gasesti sigur o sa-ti fie bune.

Eu pe hornet am schimbat simeringuri luate de pe ebay unde scria doar hornet 98-03 la ani si s-au potrivit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ai masurat gresit, e 41 ;) daca vrei ari , ceea ce recomand cu caldura, iti pot aduce in cateva zile 7-10, am gasi si ceva pe stoc dar nu am folosit si nu stiu ce sa iti spun despre ele... oricum ma uit maine prin garaj ca cred ca am unele saito pe dimensiunile astea :friends: suna-ma pe la 12 sa nu uit 0735862388

 

ps: toate sunt sub 100 ron perechea ;)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai masurat gresit, e 41 ;) daca vrei ari , ceea ce recomand cu caldura, iti pot aduce in cateva zile 7-10, am gasi si ceva pe stoc dar nu am folosit si nu stiu ce sa iti spun despre ele... oricum ma uit maine prin garaj ca cred ca am unele saito pe dimensiunile astea :friends: suna-ma pe la 12 sa nu uit 0735862388

 

ps: toate sunt sub 100 ron perechea ;)

poate face figuri subleru digital, pana la urma am comandat de la romimoto, sper ca se vor potrivi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FORK SEAL SET DIMENSION: 41X53X8/10,5 YAMAHA FZS 600 FAZER (RJ021/022)

astea sunt dimensiunile dupa manual si producator. recomandarea mea este sa iei de la Ariette ( in jur de 80 lei). cele de la Saito sau Athena sunt ieftine si normal proaste

 

legat de dimensiuni ..intrii in detalii tehnice prea amanuntite care nu isi au rostul. conform talonului oricine iti da astea fara nici cea mai mica greseala. daca era un segment de reparatie cota 2 mai ziceam ca intervin greseli, insa astea sunt la ordinea zilei....niste banale semeringuri

 

eu le am pe stoc (81 lei)insa mai pui la curierat inca 50 lei si nu se merita.

 

saito 39 lei si athena 55 lei ambele egal kaka

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Vreau sa pun si eu pe FZ niste crash bar-uri si m-am gandit sa va intreb pe voi daca aveti idei pe unde sa le fac intr-un pret cat mai rezonabil. De la Florin-v am un pont, dar omul care le face, cere o suma cam imposibila tinand cont de bugetul limitat pe care il am momentan.

 

Multam anticipat pentru raspunsuri :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat sa cumpar si eu o pompa de frana spate si comenzile de pe ghidon - stanga. Teoretic, pompa ar trebui sa se potriveasca de la diferite modele, practic merge orice, conteaza sa aibe prinderea corecta. Cat despre comenzi, cred ca se potrivesc de la R6 (99-02), Thundercat si o gramda de alte modele fara buton de avarie.

 

Deci, daca stai in zona Berceni si ai asa ceva de vanzare, da-mi de stire si vedem daca facem treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Vreau sa pun si eu pe FZ niste crash bar-uri si m-am gandit sa va intreb pe voi daca aveti idei pe unde sa le fac intr-un pret cat mai rezonabil. De la Florin-v am un pont, dar omul care le face, cere o suma cam imposibila tinand cont de bugetul limitat pe care il am momentan.

 

Multam anticipat pentru raspunsuri :friends:

De protectiile astea ce zici? La botu' calului!

http://www.kappamoto.ro/accesorii-yamaha-fz6-fz-600-fazer/813-protectie-motor-yamaha-fz6-fz6-600-fazer.html

 

Apropo....un suport de topcase pentru FZ6 voi de unde ati luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De protectiile astea ce zici? La botu' calului!

http://www.kappamoto...-600-fazer.html

 

Apropo....un suport de topcase pentru FZ6 voi de unde ati luat?

 

Multam de link :friends:, arata ok; pretul cam piperat, dar asta e, nu am incotro :D

Din ce am vazut pana acum crash bars se invart undeva intre 80-120 €; deci la 85 sa zic ca e cat de cat ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-are nimic, pune si el pe care parte cade mai des! :grinbandit: :crack:

 

Cauta pe aici userul Rados, vezi ca si atelierul unde presteaza el se ocupa si de confectionarea a asa ceva. Tipa si la el, vezi la cat de duce. Vezi ca la el in semnatura sunt o parte din lucrarile efectuate de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-are nimic, pune si el pe care parte cade mai des! :grinbandit: :crack:

 

Cauta pe aici userul Rados, vezi ca si atelierul unde presteaza el se ocupa si de confectionarea a asa ceva. Tipa si la el, vezi la cat de duce. Vezi ca la el in semnatura sunt o parte din lucrarile efectuate de ei.

 

Mai cautam ceva oferte, nu ma arunc ca nu e graba, mai e pana in mai cand vine primavara :)))

Mersi de pont Metal Heart; trecem oferta pe hartie si pe saptamana viitoare ma apuc sa sun pe la toti sa vedem unde ies mai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare grija este pe bucata 85 euro.

Greu de crezut ca e pe bucata! trebuie sunat la ei. Si asa mi se pare mult 85 euro pe 2 tevi!!! Nu am model ca mi le-as face singur!

 

Un suport de topcase are cineva de vandut? Ma intereseaza ceva SH! eventual si cu "valiza" :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai scrie clar crash bars (la plural).

Daca ar fi fost doar o bucata ar fi fost logic sa scrie "crash bar" + partea pentru care se aplica.

Nu are sens sa cumperi doar una, deci sigur sunt pereche :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu de crezut ca e pe bucata! trebuie sunat la ei. Si asa mi se pare mult 85 euro pe 2 tevi!!! Nu am model ca mi le-as face singur!

 

Un suport de topcase are cineva de vandut? Ma intereseaza ceva SH! eventual si cu "valiza" :smoke:

 

Inainte sa credeti , vorbiti sau ceva de genul, intrebati pe cel care vinde. Cum iti imaginezi ca toate sait-urile vand perechea cu minim 130 euro iar asta doar cu 85. Concluzia este unul singur. da-ti un mail si o sa vedeti raspunsul vanzatorului plus o poza in care comanzi si iti spune clar ca este 1 bucata

 

 

 

Pai scrie clar crash bars (la plural).

Daca ar fi fost doar o bucata ar fi fost logic sa scrie "crash bar" + partea pentru care se aplica.

Nu are sens sa cumperi doar una, deci sigur sunt pereche :)

socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ!

 

PROTECTIEMOTOR.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, e cu dus-intors. Asa am patit cu setul de garnituri pentur etrierii fata. Tot asa scria: set garnituri etrier. Am trimis mail si mi-a raspuns ca e pentru perechea de doi etrieri, nu doar pentru un singur etrier. Asa ca fa-le un mail si cere lamuriri. Nu toti cei care se ocupa de administrarea siteurilor si urcarea produselor pe server sunt asi la gramtatica, de unde rezuta unele confuzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se pune problema de socoteala in targ fiindca nici acasa nu e nicio socoteala..... nu am ce socoti :)))

Multam de sfaturi, ma descurc cu ce mi-ati spus; ideea e sa fie si finante.

Vedem......daca gasesc bars in maxim 400 roni, ma gandesc daca sa pun sau daca nu, merge si cu pad-uri ca nu tuseste mobra :P

 

Hai cu primavara odata :unsure:

Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut baieti!! Cam liniste...

In acest timp "calduros", dupa ce am schimbat bujiile si altele pe la al meu FZ6 din 2004 am inceput sa ma "joc" prin meniul de la bord Diag si Co. Are cineva idee ce face exact fiecare? La Co m-am jucat putin dar nu am simtit nimic!

 

Apropo! Mi-am luat niste bujii Denso cu iridium echivalentul la NGK CR9EX dar mult masi ieftine(49 ron bucata). Le-a mai incercat cineva?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!! Cam liniste...

In acest timp "calduros", dupa ce am schimbat bujiile si altele pe la al meu FZ6 din 2004 am inceput sa ma "joc" prin meniul de la bord Diag si Co. Are cineva idee ce face exact fiecare? La Co m-am jucat putin dar nu am simtit nimic!

 

Apropo! Mi-am luat niste bujii Denso cu iridium echivalentul la NGK CR9EX dar mult masi ieftine(49 ron bucata). Le-a mai incercat cineva?

 

Multumesc!

codurile din bord sunt diagnoze pentru defectiuni. servesc pur si simplu pentru a indica o defectiune. vezi ca mai ai setari pentru evacuare cu si fara catalizator. le restul nu am umblat.

referitor la bujii consider ca daca erau necesare cele iridium punea producatorul din fabrica modelul asta. am mers nunai cu cele de fabrica, denso. incerci tu si ne spui cum functioneaza.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!! Cam liniste...

Cam liniste ca suntem la deszapezit. Sa vina primavara si sa vezi activitate: fiecare o sa zica pe unde a mai umblat, ce modificari mai face pe la mobra,cine si-a mai luat fz/fzs. Poate facem o Transalpina mai multe Fz-uri in vara asta, ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...