Sari la conținut

Spite !


remu1
 Share

Postări Recomandate

ce fel de spite? ca sunt mai multe tipuri si modele.... adica sunt drepte la cap, sunt curbate, sun si mai groase si mai subtiri... asa ca da mai multe detalii... incearca sa pui spite de ij de 18 daca se potrivesc la prindere.... si daca da si sunt prea lungi le mai tai si le refaci filetul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba vrei tu spite pt janta de 17 ca difera butucul Si eu tot pe 17 am janta si nu se potrivesc la roata ta.Tre sa cauti ce ai tu sau cum au zis colegii iei ce gasesti si mai prefucrezi tu filetul ,insa ai grija grosimea spitei sa fie la fel cu cea a filetului ca de obicei portiunea filetata e mai groasa decat restul si dac atai sau dai filet nu prea ai pe ce da ca este alta cota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina la urma le-am facut singur si le-am si filetat si le-am montat . Sa vedem cit or tine ! Deci trebuie sa inteleg ca spitele sunt dedicate pe model de moto . Daca e asa e prost .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina la urma le-am facut singur si le-am si filetat si le-am montat . Sa vedem cit or tine ! Deci trebuie sa inteleg ca spitele sunt dedicate pe model de moto . Daca e asa e prost .

Pai ce crede-ai ca poti pune piston de XT la DR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rupt 2 spite la roata de fata a Dr-ului...am dat o groaza d telefoane si am gasit in germania....scumpe si veneau in 2 saptamani

m-am dus la mesteru d peste drum cu berea la purtator, l-am cinstit bine pe Nea' Nicu si....EVRIKA!!! am gasit in garajul lui spite de Ural....

capatul era in unghi drept...ale mele erau aproape drepte=> "autofiletanta ruseasca"(ciocanul)...manuit cu maiestrie si injurat de Nea' Nicu. Am bagat spitele si sunt super

 

P.S: doresc sa mentionez ca Nea Nicu' are la activ numeroase indreptari de amortizoare(printre care amortizoare de ZZR, CB, CBR, IJ, JAWA) cu numerosi proprietari fericiti(daca aveti probleme de genu, dati un semn de viata, nu va costa mai mult de 3 litri de bere)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...