Sari la conținut

Accident Bucuresti 19.06.2010 - Sos. Oltenitei


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat Semaca. Pe scurt, sos. Oltenitei, la intrarea in Bucuresti, suzuki sport albaztru, b-08-jko. Din cate am inteles... cam varza. Baiatul constient, dar nasol, luat cu salvarea. Motoreta distrusa total. Daca-l stie cineva pe baiat sa dea o fuga.

 

Sanatate, Doamne-ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,e intre Soseaua de centura si Frumusani .

Acum m-am intors de acolo ,am lasat motocicleta la politie Popesti Leordeni,e praf .Motociclistul din ce am inteles de la un prieten de al victimei este la spitalul Bagdasar si este in stare destul de grava

Poze cu epava mai tarziu cand descarc aparatul .

Nu ma intrebati cum s-a intamplat pentru ca nici eu,Semaca sau politistii nu ne-am dat seama cum s-a produs accidentul sau macar directia din care veneau masina sau motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca era constient e mult spus dar poate m-am precipitat eu la telefon, era inca viu, misca picioarele si mainile, inconstient dar le misca. Ambulanta a ajuns relativ repede in ciuda faptului ca oamenii isi pierdusera rabdarea, timpul trece altfel in situatii din astea, in 15 minute echipajul l-a preluat. Motorul facut praf dar atipic, furca fatza relativ intreaga, farul desi sarit, nespart. Dupa rezervor insa, nu mai era nimic in afara de furca rotii spate. Partea din spate cu toba cu tot, imprastiata pe sosea si pe camp. Urmele de impact cu masina erau pe rezervor si pe casca (shoei) pe care o purta motociclistul, de asemenea, urme vagi de vopsea de la masina pe roata fatza a motocicletei. Masina, un fel de papuc carosat, avea o deformare mare in spate-lateral dreapta. Motorul eu nu cred ca era pe doua roti cand a avut loc impactul insa cum a zis si Grassu, e greu de imaginat cauza. Mai departe, ma abtin sa comentez ce nu stiu.

Noi am stat acolo ca sa ne asiguram ca ce a mai ramas din motor ajunge la loc sigur, pt ca "negriciosii" incepusera sa se cam adune la fatza locului.

 

Despre cei din masina, erau in stare de soc, fusesera loviti din spate si scosi de pe drum.

 

Motociclistul purta echipament, pantaloni si geaca cu protectii mai degraba soft dar existau, casca era relativ intreaga dar avea urme de vopsea de la masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stoppie?

Exact asta a fost si gandul meu cand am citit descrierea baietilor, inca dinainte sa vad pozele.. Sa fi sarit mobra peste el, si el sa se propteasca pe urma mobrei in masina, de are urme de vopsea pe casca si echipament? Sau sa fi fost prins intre motor si masina, si sa fi rupt codita cu cocoasa? Asta ar fi horror rau.. :P

 

Insanatosire rapida si completa motociclistului!

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow...deci motoreta arata incredibil...zici ca l-a lovit o nava spatiala la viteza warp ... din spate...sper sa iasa cat mai bine bikerul din situatia asta ca...dupa cum arata motoreta...poate a fost norocos tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta a fost si gandul meu cand am citit descrierea baietilor, inca dinainte sa vad pozele.. Sa fi sarit mobra peste el, si el sa se propteasca pe urma mobrei in masina, de are urme de vopsea pe casca si echipament? Sau sa fi fost prins intre motor si masina, si sa fi rupt codita cu cocoasa? Asta ar fi horror rau.. :P

 

Insanatosire rapida si completa motociclistului!

 

Urme de vopsea am gasit si pe casca , pe partea dreapta in zona fruntii si crestetului , pe motocicleta erau urme pe talonul cauciucului fata si pe rezervor in zona busonului

 

@Just_john : Stii bine ca de obicei am cate o explicatie cam pt orice ...dar crede-ma de data asta nici macar nu am putut sa-mi dau seama din ce directie venea masina ,motorul pentru ca era la 55 de metri dupa locul impactului inspre Oltenita zic ca venea dinspre Bucuresti . Zic asta pentru ca initial banuiam ca a acrosat masina ce incerca sa faca stanga lovind-o in partea dreapta ,dar sa-si schimbe masina directia ~135 de grade fata de directia impactului si sa se duca inca 15 m fata de punctul de contact ? Imi pare rau ca nu am facut niste poze de ansamblu si niste poze cu masina ca poate cineva avea vreo teorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ar fi ca se indreptau amandoi catre Bucuresti. Motorul a lovit masina din spate, motorul a sarit pe contrasens , masina s-a mai dus, baiatul a fost gasit pe dreapta, pe camp, pe sensul de mers catre Bucuresti. S-o fi aflat in depasire si la reincadrare pe sensul de mers a piscat frana fatza un pic mai tare,( pacat ca n-ai o poza si cu masina ) motorul hai sa zicem ca se mai dezmembreaza dar eu d-abia cand am vazut masina mi-am dat seama ce viteza avea motorul acolo (viteza foarte mare). La cum era caroseria masinii deformata in spate dreapta si presupunand ca si masina avea un 80-90km/h, lucru normal pe portiunea aia , era linie dreapta, scazand viteza masinii din cea a motorului tot rezulta viteza mare si un impact extrem de puternic ce a facut varza caroseria masinii pe partea aia. Oricum daca impactul era suportabil masina ramanea pe sosea, nu iesea in decor. Dar lovita din spate-dreapta mi se pare normal ca masina sa-si schimbe directia spre dreapta, unde s-a si dus. Oricum astea deja sunt detalii aiurea, supozitii, poate stie cineva in ce stare se mai afla motociclstul. Destul de trista treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urme de vopsea am gasit si pe casca , pe partea dreapta in zona fruntii si crestetului , pe motocicleta erau urme pe talonul cauciucului fata si pe rezervor in zona busonului

 

@Just_john : Stii bine ca de obicei am cate o explicatie cam pt orice ...dar crede-ma de data asta nici macar nu am putut sa-mi dau seama din ce directie venea masina ,motorul pentru ca era la 55 de metri dupa locul impactului inspre Oltenita zic ca venea dinspre Bucuresti . Zic asta pentru ca initial banuiam ca a acrosat masina ce incerca sa faca stanga lovind-o in partea dreapta ,dar sa-si schimbe masina directia ~135 de grade fata de directia impactului si sa se duca inca 15 m fata de punctul de contact ? Imi pare rau ca nu am facut niste poze de ansamblu si niste poze cu masina ca poate cineva avea vreo teorie

 

Ai poze de la masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai poze de la masina?

Din pacate nu .Daca ai acces vorbeste cu cei de la Popesti Leordeni de la sectie , ei au facut pozele de la accident.Daca te ajuta cu ceva inchipuie-ti o skoda felicia van , usa spate stanga intacta ,iar toata partea din dreapta pana la portiera pasagerului era compactata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un prieten mi-a spus ca ar fi fost "neasigurare la schimbarea directiei de mers" din partea motociclistului.

Poze pot fi cerute oficial si "ne" de la conducatorul moto care se pare ca se simte (mai) bine si urma sa treaca zilele astea pe la Politia Popesti.

Daca mai aflu ceva dau un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...