Sari la conținut

Trusa scule / Accesorii


harciogu
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Multumesc, pana la urma am renuntat la ideea de a avea asa ceva pe motocicleta si am cedat rugamintii unui coforumist care stie mult mai bine ce sa faca cu ea.Sunt convins ca urmareste discutia si, daca il intereseaza, ia act de informatie. Eu insumi il voi instiiinta. :bigstar: Spor si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

Multumesc, pana la urma am renuntat la ideea de a avea asa ceva pe motocicleta si am cedat rugamintii unui coforumist care stie mult mai bine ce sa faca cu ea.Sunt convins ca urmareste discutia si, daca il intereseaza, ia act de informatie. Eu insumi il voi instiiinta. :bigstar: Spor si sanatate!

 

Mersi @recool :wave: .Asa e,caut si perechea,numai ca nu cumpar de la oricine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Multumesc, pana la urma am renuntat la ideea de a avea asa ceva pe motocicleta si am cedat rugamintii unui coforumist care stie mult mai bine ce sa faca cu ea.Sunt convins ca urmareste discutia si, daca il intereseaza, ia act de informatie. Eu insumi il voi instiiinta. :bigstar: Spor si sanatate!

 

Recool, dacă Âştiam că "proiectorul" ăla l-ai vândut la uni, nici nu mai mă deranjam să caut. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei să spui neinterensate, că-s multe piese rare Âşi care nu mă interesează. Dacă ar fi fost ceva cu care să mă pasioneze cu adevărat, stai liniÂştit, te-aÂş fi concurat cu brio. Chiar, cu cât ai reuÂşit să-l păcăleÂşti pe omul ăsta? Cât despre sentimentul de frustrare, stai liniÂştit, eÂşti tare departe. Să ne dea Domnul după sentimente Âşi după minte...

 

Ahh, lasă-mi o adresă de mail, să câteva fotografii cu un Ij, poate te interesează.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacaleli sunt alea pe care incercai sa le faci tu cand te credeai mare shaf pe aici,ascunzand postarile...nu mai reiau discutia,ca imi e lehamite putin.daca tu intelegi ca prin pret cerut-pret platit,ar fi pacaleala,e treaba ta.e greu de conceput din moment ce nu practici...

frustrarea ta vine de cand ai vazut proiectorul postat de mine pe un alt forum,dupa care te-ai gandit ca ar fi bine sa-i oferi unul celui care mi l-a vandut mie,aici,stiind doara ca nu e interesat...asta e tot din ciclul "ha sa ne umflam in pene",ca doar eu sunt procuror si pot sa procur orice.apropos,te visezi des noapte procuror? :lol:

 

ij-uri nu mai cumpar de mult domnu´,ti le las tie.daca e motoreta de care cred eu,fi convins ca daca as fi vrut sa o cumpar,nu ar mai fi aparut p-aci prin diverse colturi,ci era deja luata.multumeste-mi ptr. bunavointa :crack: ...esti la ani lumina in urma,mai ai de pedalat ca sa vb de concurenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mă Lolo, că ne mai distrăm Âşi noi. E drept că mi s-a cam luat de dihonia asta.

 

Mister, nu am Âştiut că l-ai cumpărat tu, că altfel nu-l mai postam pe aici. Chiar nu prezint piese/motociclete care nu-mi aparțin, aÂşa cum fac uni, nu-mi pierd timpul cu scenarii fantasmagorice.

 

Iar Ijul ăla de care îți spun eu e un simplu Ij, nu vorbim de cadrul ăla modificat de KS Âşi restul. E un Ij întreg.

 

PS. Dacă ție îți trece prietenia că nu ți-am vândut ție o motocicletă care a ajuns la Dany că a fost 2 ore mai rapid decât tine, îmi spune multe. Nu uita, să nea dea Domnul după sentimente Âşi după minte,...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu vrei sa tot musti de ... dihonia,pofta mare.oricand cu placere...

 

gogosari domnu´,incearca sa vinzi prin piata din pantelimon,pe acolo pe unde patrulezi,aici nu se pune botu´!

 

api io cred ca tu n-ai inteles nimc!sa-ti dau un refresh.e vorba de dkw-ul la care eu te-am trimis sa mi-l platesti in numele meu si tu ai vrut sa-l iei ptr tine.nu ma pot supara pe ceva ce nu am sau nu am cumparat,de ex.acel simson,cu toate ca mi l-ai oferit si ti-am cofirmat interesul ptr. el,te-ai facut ca ploua.oricum nu luam de bun nici un fel de pont de-al tau.ca a ajuns la dani,e foarte bine,nu ar fi prima motoreta care ar fi cumpara-o inaintea mea si de asta,eu unul consider ca sunt in relatii excelente cu el,ranchiuna e ptr. prosti.insa,peste ceea ce ai facut tu,nu pot trece asa usor.oricum tu nu realizezi nici acum,din simplu motiv ca perceptia ta despre prietenie este alta si trebuie sa mearga mana in mana cu interesul propriu si perversitatea.succes.

 

faci parte din vreo secta!!cam des vad asta!ar trebui sa-mi dea de gandit,de tot insisti cu citatele...?

"Nu uita, să nea dea Domnul după sentimente Âşi după minte".

foarte intersant sa vorbesti de Domnul dupa ce mai ieri te pisai pe mormantul parintilor unor useri de aici.

 

scuze Laurentiu de balacareala,a fost ultima postare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate amice. F5 la maxim. Ti-am mai spus, sa ne dea Domnul dupa sentimente, minte..si daca vrei, dupa țepe. Ai dreptate, ranchiuna e pt prosti. (Simsonul nu ti l-am oferit, l-am postat la abandonate si ai sarit ca un flamand pe mine si ti-am spus ca e rezervat pt primul care m-a contactat. De-aia vad ca imi porti ranchiuna :rolleyes: Cat despre DKW, din moment ce eu ti l-am achitat cu banii mei ca te-ai milogit ca iti iei si tu permisul si te faci si tu motociclist, cred ca sustinerea ta e cusuta cu ata alba si mi-e sila sa tot imi aduc aminte).

 

Si cam atat, ca nu-mi esti drag deloc Âşi nu ma omor dupa dialogul cu tine. Probabil nici altor useri carora le-ai dat teapa.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te straduiesti din rasputeri sa devi un mitic pursange dar tot un parvenit ramai.defapt e tipic ptr. tine,dupa ce mananci sa improsti cu c.c.o doar ca sa cazi in picioare.ca tot te deranjeaza,il invit pe @recool sa zica daca afacere dintre noi doi nu a decurs in cele mai bune conditii,la fel si pe ceilalti care insinueaza ca le-am dat tzeapa.dincolo se gaseste rubrica de feedback.

cred ca ai o problema grava de memorie,putina lecitina te-ar ajuta!oare nu ti-am trimis banii pe contul sotiei tale?e necesar sa-l fac public?probabil ca ti-ai fi insusit si dkw-ul daca ai fi avut vreun sfantz in buzunar ca sa-l platesti,numai ca,ai avut o pasa proasta de spaga in acele zile si cum P.G. nu a intrat in jocul tau,maretul plan ti-a esuat.

de scancete si miorlaieli poti sa-i vorbesti juniorului tau,nu mie.cu toate ca provi de prin arges,nu cred ca ti-am cerut vreun favor ca sa imi facilitezi obtinerea A-ului,cred ca ma confunzi cu spagarii tai.probabil ca atunci cand o sa am timp sa mai ies dintre fiare o sa dau si ptr. categorie dar in nici un caz nu o sa am nevoie de accordul tau...marete motociclist.

nenea,timpul socializarii a trecut,lehamitea e de partea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Ieri am constatat cu surprindere ca un obiect oarecum fara insemnatate, despre care eu ca ignorant, doream sa aflu mai multe, a reaprins niste patimi mai vechi (cred) intre doua persoane pe care, din ceea ce urmaresc pe forum, fara a cunoaste alte detalii, nu pot decat sa le admir.

Respect oamenii care sunt capabili de astfel de cote ale pasiunii, care dedica timp,resurse si efort sa-si materializeze un vis.

Intamplator am fost contactat de cineva care mi-a oferit (nu la putini bani) mai multe repere de BMW NOS printre care si minunea aceea de proiector. Necunoscandu-i rostul, l-am postat aici si restul se cunoaste. Nu m-am gandit neaparat sa-l revand, dar nu prea ii gaseam o utilitate si am decis sa il cedez lui @4bike care m-a contactat si mi-a si explicat pentru ce ii trebuie. Nu a fost o tranzacte, ci un transfer amiabil consimtit. Nu am intentionat sa castig ceva, sunt foarte convins ca nici @4bike nu s-a gandit sa profite in vreun fel de "naivitatea" mea (la anii mei cred ca nu mai e cazul). Din pct. meu de vedere, nu exista nici un motiv de acuza sau ofensa intre cei doi din cauza acelui obiect, oricat de valoros , rar sau neinteresant este el.

Baieti, ganditi constructiv, aveti multe de oferit.

Cu stima, Relu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este patent de Ural / DNEPR. La postul 115 am pus o poza cu unul la fel.

 

Suratele se inmultesc incet, incet.

 

Si astea la fel :moto:

 

Cheie din aceea de bujii a avut și MZ-ul ES în trusă. O am, am dat-o la perie, am galvanizat-o și mă folosesc de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheie din aceea de bujii a avut și MZ-ul ES în trusă. O am, am dat-o la perie, am galvanizat-o și mă folosesc de ea.

Io ma folosesc de ea asa ruginita cum e :laugh: am vreo 3 buc , dar mi-ar place si mie sa fie lustruita si frumoasa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patent Ural/DNEPR

or fii la fel?

sau....

 

si o carte care cuprinde 3 carti, doua in germana si una in romana ( cartea MOTOCICLETA )

cele in germana sunt despre motocicletele JAWA si CZ

cartea a fost recopertata pt a se mentine intr-o stare cat mai buna

Editat de edivkv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cheie din aceea de bujii a avut și MZ-ul ES în trusă. O am, am dat-o la perie, am galvanizat-o și mă folosesc de ea.

 

Trusa de scule a motocicletei este singurul "item" pe care n-o sa-l reconditionez. Cheile din trusa arata mult mai bine/frumos nereconditionate.

 

URAL / DNEPR :rolleyes:

post-47416-0-48418600-1321998945_thumb.jpg

post-47416-0-86818900-1321998961_thumb.jpg

post-47416-0-48196100-1321998983_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...