Sari la conținut

Trusa scule / Accesorii


harciogu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 258
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai am si io citeva scule din trusa primului meu CZ 250 Sport.

Primele is citeva leviere, o cheie de bujii articulata venita la "pachetul" cu care am cumparat capra, o cheie fixa de 6-7 cu lere pentru reglat distanta intre platini si distanta la electrozii bujiilor, o surubelnita cu doua capete si un dispozitiv de reglat aprinderea (o bujie falsa cu o tija gradata la interior). Virsta acestor scule, 36 ani! ;)

post-2215-1278084755_thumb.jpg

post-2215-1278084834_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutiuta pt. diverse brizbrizuri micute cum ar fi ; platine , surubele ,zala de inchidere lant ,bujii etc.. Mai sunt si alte scule dar o parte din ele sunt expuse deja .

post-29942-1278594383_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

am zis sa postez numai in momentul in care voi avea cheia respectiva. o sa dau eu de urma si la o cheie din asta. vreau sa am trusa completa. stiu ca va fi greu insa nu ma dau batut. am asteptat 3 ani ca sa gasesc un filtru de aer original (o piesa esentiala functionarii motocicletei). cheia asta tot "cheie olandeza" se numeste. pun o poza chiar daca nu am cheia

post-47416-1281351219_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cheia asta tot "cheie olandeza" se numeste. pun o poza chiar daca nu am cheia

Sa tin "olandeza"ptr mine ?, sau sa ti-o aduc tie?, si mai am si surubelnita originala. Trebe sa ma-mbeti tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am mai gasit ceva prin trusa mea veche de scule :

 

1..... Presa de scos rotorul dinamului

2......Alta presa dar asta chiar nu stiu pt. ce este, daca stie cineva sa scrie aici la ce se folosea { presa poarta marca IJ pe ea } adica semnul planeta mi bine zis .

post-29942-1281944079_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am mai gasit ceva prin trusa mea veche de scule :

 

1..... Presa de scos rotorul dinamului

2......Alta presa dar asta chiar nu stiu pt. ce este, daca stie cineva sa scrie aici la ce se folosea { presa poarta marca IJ pe ea } adica semnul planeta mi bine zis .

daca esti dispus sa le vinzi am sa le cumpar eu. fa-le un pret. sunt interesat de ambele prese si de cutiuta de briz-brizuri pe care ai postato mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma gandeam mai bine poate-mi dadeam seama si eu :laugh: ,rusine mie ,oricum i-ti multumesc mult pt. informatie .

Lolo ID i-mi pare rau dar nu sunt de vanzare . Si eu sunt pasionat de vechituri dar de multe ori din pacate :drink: trebuie sa mai si vand din ele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cheie pentru dinam cu lera de reglat platina si lera de reglat electrodul bujiei. multumesc @Pedros

Mesaj completat

cheie pentru dinam cu lera de reglat platina si lera de reglat electrodul bujiei. multumesc @Pedros

:P am gasit si gresorul pentru ivan

post-47416-1283248039_thumb.jpg

post-47416-1283895098_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...