Sari la conținut

Trusa scule / Accesorii


harciogu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 258
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

am si io!cea din prima poza e a lui nelu...poate ne spune cineva de la ce utilaj o fi..

 

 

 

Pare a fi un suport de ouă. Cred că se montează pe șa și motociclistul își proptește ouăle în ochiurile de la un capăt sau de la celălalt, în funcție de dimensiunile măsurate de medicul de familie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pare a fi un suport de ouă. Cred că se montează pe șa și motociclistul își proptește ouăle în ochiurile de la un capăt sau de la celălalt, în funcție de dimensiunile măsurate de medicul de familie.

 

raspuns incorect!nenea dan,ce naiba,ezigsta oua cu geometrie variabila?!!!ori ale mele ie necorespunzatoare!???!!! :cheers:

ps.si daca motociclistul ie motociclizda?!!ha?!!!de unde oo????

pps.mz-ul ala de la rasnov,l-ati vazut?!!!sa va dea bunul,sanatate! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspuns incorect!nenea dan,ce naiba,ezigsta oua cu geometrie variabila?!!!ori ale mele ie necorespunzatoare!???!!! :cheers:

ps.si daca motociclistul ie motociclizda?!!ha?!!!de unde oo????

pps.mz-ul ala de la rasnov,l-ati vazut?!!!sa va dea bunul,sanatate! :cheers:

 

Orificiile sunt hexagonale ca fagurii din stupii de albine, pentru ca ouăle să se înțepenească mai bine, știut fiind faptul că secțiunea unui ou este un cerc, iar cercul este un hexagon cu o infinitate de laturi. În felul acesta oul se pupă cu hexagonul și nu se mai poate învârti cu una cu două, în jurul uneia dintre axele de simetrie.

 

Motociclizdele pot utiliza fără nici o jenă varianta de damă a suportului, disponibilă acum și în magazinele de profil din România.

 

 

 

MZ-ul l-am văzut și-l văd zilnic, că nu mai pot de dragul lui.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

post-66430-0-53633200-1316884203_thumb.jpgpost-66430-0-88805100-1316884184_thumb.jpgpost-66430-0-43989000-1316884160_thumb.jpgIata ce am gasit! cred ca are cam 35-40 ani, Poate pare grotesc cu oglinda aia in coada, dar chiar imi place. cred ca accentueaza aerul de retro, adaugand un surplus de nichel fara sa deranjeze. Din pacate, e numai unul si poate se gaseste pe undeva perechea. Poate cineva imi spune sau imi arata si cum se monteaza.post-66430-0-28368100-1316884106_thumb.jpg

 

Da bine s-au mai aranjat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

 

Pare a fi un suport de ouă. Cred că se montează pe șa și motociclistul își proptește ouăle în ochiurile de la un capăt sau de la celălalt, în funcție de dimensiunile măsurate de medicul de familie.

 

acum am vazut postul asta.

As zice mai degraba ca a doua pereche de gauri este pentru ouale pasagerului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-66430-0-53633200-1316884203_thumb.jpgpost-66430-0-88805100-1316884184_thumb.jpgpost-66430-0-43989000-1316884160_thumb.jpgIata ce am gasit! cred ca are cam 35-40 ani, Poate pare grotesc cu oglinda aia in coada, dar chiar imi place. cred ca accentueaza aerul de retro, adaugand un surplus de nichel fara sa deranjeze. Din pacate, e numai unul si poate se gaseste pe undeva perechea. Poate cineva imi spune sau imi arata si cum se monteaza.post-66430-0-28368100-1316884106_thumb.jpg

 

Da bine s-au mai aranjat!

salut.ceva asemanaror am vazut pe un zundapp 800.sper sa pot incarca poza sa vezi sistemul de prindere

post-47981-0-60782700-1318182475_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are ce cauta chestia aia acolo cum nu are ce cauta nici farul de M.

Sunt total de acord, cred ca vin prinse mai jos de cadrul de protectie/ carena si la ce o mai folosi. N-am gasit nici o poza sa ma dumiresc. Daca cineva poate sa-mi arate sau sa-mi spuna mai mult... multumesc de intentie, bebi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat, nu dau de el. codul e 63 12 1 352 210, se vede , dar nu-l aflu nicaieri. e fabricat de Hella, nici acolo nu e de gasit. Cred ca este signalling licht authorities, ceva de serie foarte redusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seamănă, dar cred că al lui Recool e producție mai nouă, forma mă face să cred că se folosea la motociclete din seria R50-R60, mai ales Âşi după forma ambalajului (am mai văzut piese NOS din astea pe la cineva :rolleyes: ). Văd că nemții l-au montat doar pe partea stângă, nu cred că mai e nevoie de alta pentru pereche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O incantare galeria foto!

Sunt oarecum surprins de pozitia de montaj. Se vede ca oglinda din spate tine loc de retrovizor. Asa pare ca nu are nevoie de pereche. Vreau sa il pun pe un R60/5. Ce credeti despre inca unul in dreapta sa iasa oleaca simetrie precum si in loc de oglinda pe aceeasi parte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

post-66430-0-53633200-1316884203_thumb.jpgpost-66430-0-88805100-1316884184_thumb.jpgpost-66430-0-43989000-1316884160_thumb.jpgIata ce am gasit! cred ca are cam 35-40 ani, Poate pare grotesc cu oglinda aia in coada, dar chiar imi place. cred ca accentueaza aerul de retro, adaugand un surplus de nichel fara sa deranjeze. Din pacate, e numai unul si poate se gaseste pe undeva perechea. Poate cineva imi spune sau imi arata si cum se monteaza.post-66430-0-28368100-1316884106_thumb.jpg

 

Da bine s-au mai aranjat!

 

 

 

 

Salve! Am gasit la un prieten un un proiector din asta, este nou, dar din pacate nu e in stare perfecta. Cromul si sticla sunt in stare f buna, dar oglinda este ciobita, nu e sparta, dar pe viitor, daca vrei s-o pui pe motocicleta, poate necesita inlocuire.

 

 

Daca te intereseaza, fa o oferta aici sau pe PM. Seara buna!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...