Sari la conținut

Wr 450 F


Enduro Braesti
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor! :banana:

Sunt foarte hotarat sa ma las de viteza si sa ma iau de enduro deoarece m-am cam saturat sa tot schimb cauciucuri la motoreta din doua in doua curse si ar mai fi faptul ca ma cuprins teama sa nu iau un cauciuc in plin pe la 200 km cum sa intamplat la ultima etapa din c.n.v.... un coleg era sa nu mai fie daca nu a fost transportat de urgenta cu elicopterul la Bucuresti.

Asadar ce motocicleta sa-mi iau?As vrea sa-mi iau o motoreta care sa se preteze la hard enduro si totodata sa pot merge si la supermoto, dar pe primul plan este enduro deoarece am gasca formata la Buzau si as avea cu cine sa ies.

Eu, din auzite as opta pentru Yamaha WR 450 f.Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

utie cum arata diferentza intre o hard enduro si o supermoto

 

 

...............monstrul.................. sau.........................gazela, rude, ce sa zic :banana:

 

 

scuze soso poate m-am entuziasmat cu lc8-ul ala "ADVENTURE" dar dupa cum arata saua nu stiu ce confort ai pe el si numai ADVENTURE nu pare sa fie, nu sunt contra cu tine este doar parerea mea :smoke: de incepator :laugh:

post-5912-1153760877_thumb.jpg

post-5912-1153760949_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog nu mai deviati de la topic. bine ai venit prazlandere.wrf e o alegere buna, si pt una si pt alta.totusi, daca te tine bugetul, incearca sa ai 2 motociclete, mai ales daca te bate gandul de ceva curse la sm.

@dracushorul......ktm lc8 nu se incadreaza la hardenduro.ma intreb cum nu stii deja asta ca proprietar de lc4 ce spui ca esti.

@snapshot.....no chat in here please

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E supermotor Wr 450f pt edureala, daca vrei hardenduro cred ca ar fi mai ok un 2t motor mai usor ca wr 450-ul. Cred ca pt inceput e mai ok un 4t si dupaia vezi ce vrei sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motor bun pt. enduro si supermoto ar fi un KTM 525 sau Husaberg 550.Pe asfalt ai nevoie de power si nu strica nici la enduro.

Problema e ca la supermoto se folosesc modelele de motocross,cu mai putine trepte de viteza si suspensii ceva mai tari,

iar la enduro sunt cu 6 trepte de viteza si suspensii ceva mai moi.

Dupa cum a zis si Soso, cel mai bine e sa ai 2 motorete, daca nu, alege modelul enduro si mesteci un pic mai des in cutie cand mergi pe asfalt.

P.S.Wr-ul e ceva mai bland. :smoke:

Welcome! :banana: ...ne vedem pe la Buzau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa vinzi motorul de viteza si ce accesorii mai ai la el. Mai pui ceva banuti si iti iei 2. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa-ti iei:

- KTM EXC 200/250 in 2 timpi pentru enduro

- KTM SMR 560 pentru supermoto. Cu putina ambitie il si inmatriculezi si te dai si pe strada cu el.

 

Daca iti iei doar una, Yama wr 450 sau KTM EXC 450 sunt f bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

525-ul nu e prea puternic pentru inceput?

 

Ba da!

Te oboseste tare. 400 sau 450 au suficienta putere. Crede-ma ca prin asta am trecut si eu acum un an. Pana la urma mi-am luat 450 si sunt f multumit. Nu merg eu cat poate ea.

 

Fii atent ce combinatie iti propun: ia motocicleta lui Stefan de la tine din Buzau. E un 400 EXC din 2005 care a facut un sezon cu Sorin Cristea (Cazma) si sezonul asta cu Stefan. Sorin si-a luat 525. Stefan vrea acum 2 timpi (tocmai a pus un topic pe-aici).

Motocicleta a fost f bine intretinuta si "stie" toate potecile de la izvoranu, monteoru', Bisoca. :cheers:

 

O tii si tu un sezon, inveti sa te dai si ai timp sa te prinzi ce vrei (mai puternica, mai usoara, etc). Daca iei una noua si o vinzi dupa un sezon pierzi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...