Sari la conținut

Intrare Puchenii Mari, 25 Iulie


cristibmw
 Share

Postări Recomandate

Damn... chiar ieri, stand la semafor, pedestrian fiind... ma uit in stanga, un motociclist, n-am bagat de seama ce moto avea, dar am remarcat faptul ca nu avea casca.I-am facut semn ceva de genul : "UNDE-I CASCA?" iar el mi-a aratat un deget... cel mai lung de la mana...

In momentul ala imi venea sa ma sui in taxi, sa-l urmaresc si sa sun la politie, sa-l arda cu o amenda... care si-o merita pe deplin!

ce uameni...

 

Eu sunt din ploiesti. daca pot ajuta in vreun fel, anuntati-ma. am si conturi in $$$ si in lei la diverse banci, daca va ajuta cu ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma uit la poze si nu-mi vine sa cred ...

 

fac naveta zilnic pe DN1 cu motoreta.

 

acum 2 1/2 luni m-a pocnit frontal unul cu o Fabia pe linga IDM, in Bucuresti. Omul a intrat pe contrasens din spatele unui tramvai. N-am vazut nimic, am auzit doar cum s-a rupt cadrul. Practic am scapat doar cu un umar dislocat si o motoreta distrusa (nu vrea sa-mi dea nici asigurarea ).

 

Imi pare sincer rau pentru prietenul vostru ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

eu am facut o mica depunere in contul indicat ...din pacate n-am nici un mail de confirmare de la titularul contului.

 

poate ar fi util sa avem la sf fiecarei zile suma colectata si in ce stadiu suntem cu finalizarea lucrarii.

 

numai bine!

c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o idee haideti sa mai organizam un miting dar cu taxa de intrare iar suma stransa din biletele de intrare sa fie donata familiei

dak este cineva interesat haideti sa facem totusi ceva

va salut p toti

IMI PARE FOARTE FOARTE BUNA IDEEA ASTA hai sa ne concentram pe ea !un mars!cu o adunare la arc sau undeva sa donam ....merg si pe jos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

eu am facut o mica depunere in contul indicat ...din pacate n-am nici un mail de confirmare de la titularul contului.

 

poate ar fi util sa avem la sf fiecarei zile suma colectata si in ce stadiu suntem cu finalizarea lucrarii.

 

numai bine!

c

 

In primul rand intrucat sunt angajat la acesta banca este foarte greu sa-mi vad componentza contului (conturile staff sunt confidentiale). In momentul asta am primit 2 e-mail-uri. Al tau si inca a unei persoane care a transferat dublul sumei tale. Exact suma aceea a intrat iar suma ta soldu'-mi confirma ca nu a intrat. Te rog sa verifici contul tau daca nu s-a returnat suma.

Va rog sa avetzi rabdare pentru confirmari. Trebuie sa ma deplasez in alta cladire pentru componentza soldului.

 

Suma stransa prin cont si cheta la Etrusco este de 250 RON.

 

Propunerea ta de confirmare a sumei zilnica este mult peste posibilitatea mea. Fac acest lucru benevol si in pur scop de solidaritate cu necazul unui motociclist si nu-mi cere sa-tzi raportez zilnic soldul ca nu sunt functzionar public. Cand vom trage linie adica pana vinerea asta , intrucat eu plec luni in delegatzie pentru 2 saptamani, voi da soldul final.

 

ROG CINE MAI VREA SA FOLOSEASCA ACEST CONT S-O FACA PANA MAINE (MIERCURI) ASTFEL INCAT VINERI SA AM UN RASPUNS CLAR DESPRE SUMA STRANSA. Iar in we sa transfer suma catre Boieru' de la SP.

 

PS: se pare ca suma din cont nu este de unde credeam ... voi afla detalii.

 

PS: ROG INSISTEMT CINE FOLOSESHTE CONTUL SA TRIMITA SHI E-MAIL.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa fac o cruce la locul accidentului. Pentru asta am nevoie de lanturi uzate de motocicleta, pentru ca vreau sa fac ceva special, nu o cruce oarecare, sa se vada ca a fost motociclist. Daca aveti lanturi care nu va mai trebuiesc, si puteti sa mi le dati, v-as fi recunoscator.

 

 

Poze facute la 2 ore de la accident

 

alte poze

post-3626-1155025255_thumb.jpg

post-3626-1155025365_thumb.jpg

post-3626-1155025504_thumb.jpg

post-3626-1155025671_thumb.jpg

post-3626-1155025878_thumb.jpg

post-3626-1155026054_thumb.jpg

post-3626-1155026383_thumb.jpg

post-3626-1155026516_thumb.jpg

post-3626-1155026727_thumb.jpg

post-3626-1155026888_thumb.jpg

post-3626-1155027026_thumb.jpg

post-3626-1155027256_thumb.jpg

post-3626-1155027405_thumb.jpg

post-3626-1155027549_thumb.jpg

post-3626-1155027936_thumb.jpg

post-3626-1155028022_thumb.jpg

post-3626-1155028207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mirceo ai mail.

 

:crack: sunt inmarmurit!! :crack:

Groaznice momente pentru Mama lui Catalin... tatal, fratele..si apoi el !? of Doamne!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuvintele nu imi ajung sa descriu durerea ce-o simt... Catalin, a plecat sa bea o bere cu fratele si varul lui, ambii decedati in accidente moto. Casca pe care o purta in momentul accidentului era casca fratelui lui, pe care o purta pentru ca fratele lui sa fie mereu cu el, pe motocicleta, oriunde s-ar fi dus. A avut putini prieteni, si foarte multi amici, aici in Valenii de Munte, unde toti il stiam ca fiind "Catalin Neamtul". Mereu cu zambetul pe fata, mereu vesel, singurele momente de tristetze fiind acelea in care foarte rar vorbea de fratele lui, cu moartea caruia nu s-a impacat din cate stiu de la in apropiat al lui, decat sambata, cand a aflat ca va fi tata. Destinul acestei familii este greu de inchipuit. Tatal a murit in accident de masina, la aproximativ un an a murit si fratele lui Catalin in accident moto, si tot aproximativ la un an, varul lui din Bucuresti, tot in accident moto.

Acum Catalin ne zambeste dintre stele, rasucind o tigara fara filtru in coltul gurii si stand la o bere cu toti cei ce au plecat dintre noi la "intalnirea" din ceruri.

Mama lui a dorit ca el sa fie incinerat, la fel ca si fratele lui. Cei ce doresc sa-i fie alaturi, sa se gandeasca vineri dimineatza la el, pentru ca si el sigur se gandeste si se va gandi mereu la noi. Beti o bere in cinstea lui, si una dati-o de pomana pentru Catalin.

Am ajuns la locul accidentului tarziu, abia dupa ce am fost pe la spital, unde el era la terapie intensiva, si dupa ce am fost la sediul Politiei Rutiere la Barcanesti, unde am primit foarte putine detalii despre accident, si nu din rea-vointa, ci pentru ca nici politistii cu care am discutat nu stiau mare lucru despre cum s-a petrecut accidentul, din lipsa martorilor. De aceea rog pe toti cei ce stiu ceva despre accident sa scrie aici pentru a puta intelege cum s-a intamplat tragedia ce ni l-a rapit pe Catalin.

Din motive tehnice nu pot pune acum poze de la locul accidentului, cu statia peco, si cu zona respectiva, pentru ca voi sa va faceti o parere despre viteza cu care rula Catalin. Singura exlicatie pe care o cred este ca cel cu masina a incercat sa intoarca brusc ocolind gardul metalic din fatza benzinariei, taindu-i fatza lui Catalin. Altfel nu imi exlic cum au ajuns atat ansamblul format din masina si motocicleta cat si Catalin pe contarasens.

Si este supecta si declaratia soferului, care mai intai a spus ca nu stie nimic, ca nu l-a vazut, ca el circula cu 70 - 80 km/h si ca s-a trezit lovit din spate de Catalin. Aici se nasc intrebarile:

1.ce viteza putea sa aiba motocicleta, astfel incat impactul sa fie atat de puternic,

2.de ce nu sunt urme de franare ale motocicletei,

3.de ce nu l-a vazut Catalin din timp, el fiind un motociclist experimentat si putea evita accidentul.

Ulterior cand l-am luat mai tare la o serie de intrebari, aceste a inceput sa tremure, se albise la fatza, si balbaindu-se a spus ca l-a vazut cum venea si ca i-ar fi facut loc sa il depaseasca prin dreapta, adica printre masina de pe banda 2 implicata in accident si cea care rula pe banda 1, autoturismul incalcand astfel benzile duble si intrand astfel putin pe contrasens, si cu toate ca i-a facut loc, Catalin intrand in el. Aici am alte intrebari:

1. Cine se baga pe contrasens pentru a face loc unui motociclist sa-l depaseasca pe dreapta ?

2. Carui sofer i se pare normala manevra astfel incat in situatii ca cea de fata se recurga la ea?

3. Daca el i-ar fi facut loc lui Catalin, acesta de ce nu a observat acest lucru, si s-a infipt direct in el fara sa franeze, ipoteza sinuciderii excluzand-o din start, pentru ca lui Catalin i se oferise un motiv in plius de fericire, si anume copilul.

 

Din punctul meu de vedere soferul e vinovat de moarte lui Catalin, si imi doresc se se faca lumina si dreptate in acest caz. Poate cei in drept sa faca asta nu o sa se multumeasca cu eterna fraza "mortul e vinovat" si chiar daca la prima vedere din punct de vedere legal Catalin este vinovat pentru ca a lovit din spate, nepastrand distantza ( o lege de tot cacatul, care ar trebui discutata serios cu cei ce au puterea sa o modifice, facand-o mai exacta ) si o sa caute cauza reala a accidentului. Dar tare mi-e frica ca totul va fi lasat asa cum pare, si Catalin va fi declarat vinovat. Poate se trag ceva concluzii din ceea ce am scris...

 

Purtati mereu casca legata si aveti grija la prostii din trafic.

 

Pe Catalin il astept sa se intoarca desi nu se mai poate. Pentru mine el a plecat sa isi mai ia o bere lui si noua cat mai multe cum avea obiceiul, sa vina, sa vorbim de motoare, de "caburator" de planurile lui, de doi cai ce alearga liber la el pe deal ..................................................................................................

..........................................................................................................................................................

:crack: :crack: :crack: :D Condoleante familiei, suntem alaturi in aceste clipe de toti cei ce l-au cunoscut si acum ii simt lipsa.

 

Cataline, te asteptam pe deal, la foc, printre prieteni..... Vei fi printre scantei, printre stele, printre noi mereu....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nici nu credeam ca este atata solidaritate si atata sinceritate si puritate in unii din noi... R.I.P pentru Catalin !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate e-mailurile primite le-am confirmat.

 

Suma totala stransa este de 400 RON.

 

Mentionez ca astazi este ultima zi in care se mai poate transfera sume catre contul meu astfel incat vineri sa trag linie si sambata sa-i trimit banii lui Boieru' intrucat de luni voi fi in delegatzie pt. 2 saptamani.

 

PS: scuze de intarziere si confuzia creata cu privire la confirmarea sumelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boierule spune-ne si noua cu mersul anchetei ce se aude? Cum a fost pana la urma?

 

cam la ce demersuri te astepti din partea militiei? 1 prieten de-al meu a murit in conditii asemanatoare acum 2 luni... si?

decedatul a avut mare parte din vina (verdictul distinsilor militieni) ...

cred ca pana la urma o sa ajungem sa ne facem singuri dreptate fratilor , deja nu mai tine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreau sa donez si eu bani cum o mai pot face avand in vedere ca Placebo pleaca in delegatie si contul lui nu mai este disponibil?

 

Nu cunosc problema si nici nu vreau sa para ca ma bag ca musca in lapte, dar banii nu mai bine ar fi dati familiei, in loc sa construiti nush ce troita??? AM INTREBAT DOAR.

 

Astept raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreau sa donez si eu bani cum o mai pot face avand in vedere ca Placebo pleaca in delegatie si contul lui nu mai este disponibil?

 

Nu cunosc problema si nici nu vreau sa para ca ma bag ca musca in lapte, dar banii nu mai bine ar fi dati familiei, in loc sa construiti nush ce troita??? AM INTREBAT DOAR.

 

Astept raspuns.

 

Contul meu, maine si poimaine (pana la ora 14:00) este disponibil doar pentru depuneri numerar la sediile Piraeus Bank. Doar pentru transferuri nu mai e disponibil.

Daca se depune numerar s-ar putea sa se intampine dificultatzi si atunci discutatzi cu casierul si spunetzi ca sunt staff si sa ma sune pe telefonul din lista pe care o au pe intranet.

 

Sau putetzi sa-i trimitetzi direct lu' Boieru'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ancheta nu stiu mai nimic, datorita procedurilor legale care trebuiesc urmate

Eu am avut accidentul pe 20 februarie si nici in ziua de azi nu s-a solutionat dosarul. Si a fost tamponare. Ba mai mult, vroiau sa imi faca dosar penal pentru vatamare corporala grava, victima fiind tot eu. Deci eram si faptuitor si victima in acelasi timp. :crack:

Cum aflu vesti, o sa va anunt. Pana atunci va multumesc tuturor pentru sprijin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor celor care ne sprijinitzi in actiunea noastra. Multumim tuturor celor ce au donat bani, si va promitem ca o sa va chemam la sfintirea troitzei

Multe salutari, asfalt curat si avetzi grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...