Sari la conținut

Tura III "mit Vlad", Route des Grandes Alpes


Postări Recomandate

* foarte misto pozele, scufu! ai surprins alte imagini, ...acelati traseu, sa va fie de bine!

 

am vazut ca ati primit la cina (una din primele poze) Schweinhaxe, ..nu pot sa cred!? ...sau erati in noaptea la Viena? ;)

 

multumesc Cria. ultimele 17 poze postate de mine sunt dupa ce nu mai eram cu grupul. sunt facute in zona Portofino si cateva de'a lungul Dunarii in Serbia

 

intradevar au murit multi porci pt noi in satul ala din Austria ;)

Editat de Scufu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am vazut ca ati primit la cina (una din primele poze) Schweinhaxe, ..nu pot sa cred!? ...sau erati in noaptea la Viena? ;)

 

Am scris in primul post: "tot pe ploaie am urcat si dificilul pas Hahnntenjoch (1884m) coborand apoi pe Lechtal catre destinatia noastra, Holzgau. ... ... A urmat apoi o cina copioasa unde am mancat ciolanele comandate cu o seara inainte."

Anul trecut la Tura 2 am stat 3 nopti acolo si stiam spilul iar Didi m-a rugat sa sun inainte sa comand. :P

btw: in Austria li se spune "Stelze"

Mesaj completat

hai Ioana cu pozele si filmele.

e careva disponibil weekendu' asta sa schimbam poze?

De ce te grabesti asa?? A ramas stabilit ca facem schimbul cu totii, sa vin ei eu ;)

Saptamana viitoare...

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce te grabesti asa?? A ramas stabilit ca facem schimbul cu totii, sa vin ei eu ;)

Saptamana viitoare...

 

la naiba, speram sa o facem in secret fara tine ;))

eu weekendu' asta sunt liber si celalalt cel mai probabil voi fi pe langa Sibiu sa ma mai dau un pic cu motoru' ca nu mi-au ajuns cei vreo 6000 km terminati alaltaieri :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poveste mea ajunge la final...

 

Vineri si sambata au fost zile de relaxare, fiecare a facut ce a vrut... dar aproape toti am vrut la plaja, sa stam cu burta la soare dupa atata drum, mai ales ca drum inca mai urma...

Vineri am fost la plaja la Antibes, una dintre putinele plaje cu nisip din zona si unde iese in evidenta orasul vechi, o imagine reprezentativa pt. Coasta de Azur.

 

P1010136.jpg

P1010139.jpg

 

Bineinteles, cafeaua si prajiturile la boulangerie n-au lipsit din program; seara am luat cina pe terasa frumoasa langa hotel si majoritatea au ramas la hotel; desi era deja tarziu, eu si Razvan am dat o fuga la Cannes.

 

Sambata dimineata la hotel am facut ultima poza de grup, cat eram inca toti. (Marius si Cristi D au plecat cu o zi mai devreme)

 

P1010145.jpg

 

Apoi am mers la plaja mai aproape, la Cros de Cagnes... ne-am bronzat, ne-am jucat, am luat pranzul la un restaurant asiatic si desertul bineinteles la boulangerie...

 

P1010158.jpg

P1010156.jpg

P1010149.jpg

P1010154.jpg

 

Dupa plaja am mers direct in Nisa la plimbare... a urmat ultima cina impreuna la Nisa si berile pe terasa hotelului...

 

P1010182.jpg

P1010187.jpg

 

Duminica am luat devreme micul dejun, ne-am luat la revedere si fiecare a plecat catre casa; eu am mers pana aproape de Milano cu Razvan, el urmand sa ia avionul de acolo si pana spre seara am ajuns la Viena...

 

Eu mi-am terminat povestirea, poze o sa mai pun pe parcurs; stiu ca deja am pus destule dar excursia a durat ceva (pt. unii chiar 2 saptamani), am trecut ptin multe locuri minunate si nu in ultimul rand... gasca a fost destul numeroasa.

Ii rog si pe partenerii mei de drum sa ne impartaseasca impresiile si fotografiile.

 

Le multumesc tuturor pentru participare si pentru timpul excelent petrecut impreuna ;) , ma bucur ca nu am avut niciun eveniment nedorit, regret ca unii care chiar si-au dorit nu au mai putut veni (ex. Marcel&Bia) si sper ca la anu' sa facem iar o excursie frumoasa "mit Vlad".

 

Vlad ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai tare poza cu tine in fata afisului cu NR 1! And the winner is....

;) nici nu remarcasem ce scria pe afis.... ;)

mie imi place poza facuta de Ioana cu Didi si caciulita cu carlionti colorati. cere la spitalul 9 :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* noroc cu GS-ul ala in mijlocul grupului (poza 7), ca altfel ...ziceam ca sunteti un grup de turisti austrieci in Mamaia ;)

 

ce oameni relaxati...!

 

asa va trebuie daca va duceti in Alpi, cu Vlad ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* noroc cu GS-ul ala in mijlocul grupului (poza 7), ca altfel ...ziceam ca sunteti un grup de turisti austrieci in Mamaia :laugh:

 

ce oameni relaxati...!

 

asa va trebuie daca va duceti in Alpi, cu Vlad ;)

 

excelenta observatie - chiar eram relaxati desi parcursesem mii bune de km si mai aveam inca vreo 2000 pana acasa (functie de ruta aleasa) - apropo': se merge excelent pe ruta Milano-Zagreb-Belgrad-Portile de Fier

dar ai vazut si ce faceau aricii de pe tricoul lui Florin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

dar ai vazut si ce faceau aricii de pe tricoul lui Florin?

 

* pftiuuu! Doamne apara si pazeste!!! ...piei ispita! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei eu ajung mai tarziu :-)

 

uelcam bec

celalalt Cristi stii pe unde e?

 

Bravo pt Stelvio

Editat de Scufu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai ajuns Cristi!Ce-ti fac caucioacele?

Dupa cate vad ,stikerul cu'Alpen Tour 2009' mai este pe Stelvio (al III -lea din dreapta sus).

Am dreptate?

PS 1 -Cand si unde ne intalnim sa facem shimbul de poze?Am descarcat filmuletele....Cireasa de pe tort : filmarea de pe motorul lui Marius.

PS 2 -Salutari tuturor,inclusiv lui Max !(transmite-i tu,Vlad)

PS 3- Maine dimineata la cat coboram pentru micu' dejun??? :laugh:

Editat de FLR-BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cate vad ,stikerul cu'Alpen Tour 2009' mai este pe Stelvio (al III -lea din dreapta sus).

Am dreptate?

PS 1 -Cand si unde ne intalnim sa facem shimbul de poze?Am descarcat filmuletele....Cireasa de pe tort : filmarea de pe motorul lui Marius.

PS 2 -Salutari tuturor,inclusiv lui Max !(transmite-i tu,Vlad)

PS 3- Maine dimineata la cat coboram pentru micu' dejun??? ;)

 

Frate, ce spirit de observatie ai!!! Da, e stickerul de la Tura 1.

 

1. Aterizez miercuri seara... o propunere ar fi fost sambata pana in pranz la Bucuresti sau, avand in vedere ca Didi ar fi inca plecat si Marius parca zicea si el ca pleaca... luni la 18:00 la Biker's Otopeni ar fi mai bine pt. toata lumea? Brasovenii, ati putea veni?

2. Chiar azi a trecut Max pe la mine si m-a rugat sa va transmit salutari.

3. La 8 jos si la 8:45 la motoare :laugh:

Mesaj completat

celalalt Cristi stii pe unde e?

 

Si-a anuntat in urma cu 3 zile sosirea acasa, pe topicul de la "alte servicii" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-a prins si neaua pe motor... n-a fost greu?

un fleac - toata ziua n-am visat decat la un dus, baie, sauna fierbinte si haine incalzite pt moto. si de cate ori intram intr-un tunel mi se parea ca in partea cealalta se vede plaja de la Nisa :laugh:

Editat de Scufu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai ajuns Cristi!Ce-ti fac caucioacele?

 

Caucioaca pe spate s-a cam mancat pentru ca din pacate nu stiu de ce s-a desumflat in Olanda si nu m-am prins decat la iesirea din Germania... Are deja 10k km facuti intr-o luna jumate :laugh:

Mesaj completat

Frate, ce spirit de observatie ai!!! Da, e stickerul de la Tura 1.

 

Mit Vlad, mai ai cumva un sticker de tura 3? ca eu nu l-am lipit bine pe al meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aterizez miercuri seara... o propunere ar fi fost sambata pana in pranz la Bucuresti sau, avand in vedere ca Didi ar fi inca plecat si Marius parca zicea si el ca pleaca... luni la 18:00 la Biker's Otopeni ar fi mai bine pt. toata lumea? Brasovenii, ati putea veni?

 

Nimeni, nicio parere? Ne mai vedem la schimbul de poze?? :laugh:

 

Cristi, iti aduc sticker cand ne vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...