Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

* bine ca mi-ati sters si postul anterior, desi - sincer - nu stiu ce nu v-a convenit in el. probabil doar faptul ca faceam referire la activitatea de moderare a unui moderator (generally speaking).

 

jos cenzura!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am sters acolo.. aoleooo fir-ar cenzura...

L-am sters pentru ca facea referire la morti si era legat de al meu in care explicam ce si cum.

L-am sters pe al meu si le-am sters pe toate din jurul meu.

 

(Cria, tu ai scris acolo: "putem sa uitam de asta?")

 

Terminati odata discutiile despre morti, gata. ;) Haideti sa trecem peste faza asta si sa discutam on-topic .. adica despre excursia la Magadan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Declaratia lui DP din 3 septembrie 2010.

 

Citez :

 

pentru ca obsev aici anumite probleme de intelegere asupra fenomenului, mai fac unele precizari:

1) expeditia NU s-a terminat. M-a prins iarna in muntii Siberiei, m-am chinuit sa ajung cu mobra la primul oras mare cu aeroport, am ajuns. Am lasat mobra acolo SPECIAL sa ma intorc la anul si sa continui.

2) viza cu termen de expirare in 48 ore m-a facut sa plec FOARTE repede (si fireste scump-asa e cand iei bitel avion cu 10 ore inainte de decolare), lasand in urma mobra si bunuri de aprox. 20.000 euro. Nu imi este prea usor. Noroc ca locul unde le-am lasat este al unor oameni.....

3) astept si alti motociclsiti, ba chiar si automobilisti sau hai, in ultima instanta calatori si turisiti romani cu trenul/avionul sa ajunga pana unde am ajuns eu, si acolo sa traga un mare FAS, in onoarea unui forumist care probabil nu stie unde este Magadan cu harta in mana...si care rfecunoaste ca nici macar nu mai este motociclist....

4) am cerut stergerea acelei poze pentru ca acei oameni nu merita asa ceva. Nu este vorba de mine. SI INCA MAI CER STERGEREA ACELEI POZE, SAU STERGEREA IMAGINILOR CELOR DOI STRAINI.

5) nu am nici o legatura cu aparitia sau disparitia unor posturi pe acest forum. Nu am acces la administrarea lui.

 

#) pentru cei care au intrebari de pus despre expeditie, sau cei care doresc sa vada pozele si filmarile invitatia de participare la Raportul Expeditiei ramane valabila. TOCMAI din cauza capacitatii mici a salii initiale ACR a luat decizia de a o schimba cu una mai mare. Detalii pe: http://euroasia2010.amoro.ro/

 

va astept.

 

 

Mesaj completat

Si inca una bucata infatuare marca DP :

 

Posted 30 September 2010 - 09:13 AM

 

ba baieti aveti o problema de perceptie a realitatii: nu cititi tot si scoateti lucruri din context. Deci ma simt nevoit sa mai fac unele precizari:

1) nu-mi este de loc rusine ca am lasat mobra la Yakutsk, si nici nu am ascuns acest lucru. Am mentionat chestiile astea exact atunci. Indrasnesc a lansa invitatia voua, probabil motociclisti mai buni decat mine sa mergeti cam 2060 (cat are Kolyma Trassa - Drumul Oaselor) km in conditii de iarna, cu portiuni de SUTE de km de drum inzapezit (cateodata cu zapada pana la jumatea rotii) si cu temperaturi negative (cu varf la -12 grd) in cea mai mare parte din timp. Eu, dupa aceste chestii m-am declarat nedoritor de mai mult. Sunt sigur ca voi insa, mai tineri, mai sportivi, mai experimentati ati fi reusit. Nu stiu insa cum ati fi reusit sa pacaliti Politia Rusa in povestea cu viza, dar si asta se pare ca trebuie scoasa din context. Mai ales ca la anul voi continua expeditia de acolo de unde am intrerupt-o....

2) nu-mi este de loc rusine ca am venit cu avionul de la Yakustsk la Moscova. Aviatia este primul meu domeniul de activitate, si ma voi da cu avionul ori de cate ori o sa am ocazia. Din pacate nu la mansa, dar asta e, in viata ai si calde si reci.

3) nu-mi este de loc rusine ca am venit cu trenul de la Moscova la Bucuresti. De altfel constat cu placere ca aceleasi rute au mai folosit si alti romani ce au fost (cam) in aceleasi zone. Si de altfel, cam toti motociclistii, inclusiv cei rusi sau altii.

4) nu-mi este de loc rusine ca am intalnit persoane "deosebite", altii decat vecinii de bloc, colegii de forum si asa mai departe. Unii intalnesc oameni, altii-si fac idei gresite pe internet...

5) imi este insa rusine de rusinea voastra ca nu v-a dus capul sa intelegeti povestea cu sistemul de referinta Mihai Barbu. Asta imi reaminteste de generatia pro, oameni incompleti, inclusiv la cap. Imi pare tare rau ca Romania a ajuns sa numere si astfel de specimene.

6) nu-mi este de loc rusine de acesta expeditie. Cum spunea un mare om de cultura (va las voua placerea de a afla cine - si nu cred ca veti afla din internet): destinatia nu conteaza asa de mult ca si drumul. Cu toate astea va astept vara viitoare in Extremul Orient Rus, la Yakutsk - unde ma voi duce (surpriza) cu avionul sa continuam impreuna expeditia. Macar cei 1800 km de macadam sa-i faceti, si apoi restul de 10.000 pe asfalt. Uite, declar deschis un concurs cu premiu: CINE MA INTRECE (ROMAN, CU PASAPAORT ROMANESC SI CU DOMICILIUL IN ROMANIA) PE DRUMUL YAKUTSK - CHITA parcurs cu motocicleta are de la mine, in cash, la Chita, in mijlocul orasului, 1000 euro. Dar si ceilalti participanti sa puna jos tot 1000 euro in aceleasi conditii. Detaliile si regulamentul concursului le vom stabili ulterior, de comun acord. Nefiind concurs moto desfasurat in Romania, FRM nu are ce sa comenteze. Nu ca ar conta prea tare comentariile lui Olaru. Apoi concurenta este libera sa vina inapoi acasa (cu tot cu mobra) cu trenul. Eu nu voi comenta acest lucru.

 

Sper ca la anul cel putin 5 romani sa mai ajunga la Magadan. Conform Serviciului Emigrantilor din Magadan Oblast, sunt primul roman care a ajuns acolo. Daca ei au date incomplete, aia e. Dar ma indoiesc, stiind cat este de drastica legea privind evidenta strainilor in Federatia Rusa. In plus, daca acei romani vor ajunge cu auto sau moto, este si mai bine.

 

PS: comentariile din ACR nu-mi apartin, si nici nu am acces la site-ul lor.

 

In continuare va stau la dispozitie pentru amanaunte la sediul AMR.

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sters acolo.. aoleooo fir-ar cenzura...

L-am sters pentru ca facea referire la morti si era legat de al meu in care explicam ce si cum.

L-am sters pe al meu si le-am sters pe toate din jurul meu.

 

(Cria, tu ai scris acolo: "putem sa uitam de asta?")

 

Terminati odata discutiile despre morti, gata. ;) Haideti sa trecem peste faza asta si sa discutam on-topic .. adica despre excursia la Magadan.

 

* ok, mea culpa!

 

acum, ca ai esplicat motivul ptr. care ai sters, am inteles. si ma supun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Declaratia lui DP din 3 octombrie 2010.

 

Citez :

 

pentru ca obsev aici anumite probleme de intelegere asupra fenomenului, mai fac unele precizari:

1) expeditia NU s-a terminat. M-a prins iarna in muntii Siberiei, m-am chinuit sa ajung cu mobra la primul oras mare cu aeroport, am ajuns. Am lasat mobra acolo SPECIAL sa ma intorc la anul si sa continui.

2) viza cu termen de expirare in 48 ore m-a facut sa plec FOARTE repede (si fireste scump-asa e cand iei bitel avion cu 10 ore inainte de decolare), lasand in urma mobra si bunuri de aprox. 20.000 euro. Nu imi este prea usor. Noroc ca locul unde le-am lasat este al unor oameni.....

3) astept si alti motociclsiti, ba chiar si automobilisti sau hai, in ultima instanta calatori si turisiti romani cu trenul/avionul sa ajunga pana unde am ajuns eu, si acolo sa traga un mare FAS, in onoarea unui forumist care probabil nu stie unde este Magadan cu harta in mana...si care rfecunoaste ca nici macar nu mai este motociclist....

4) am cerut stergerea acelei poze pentru ca acei oameni nu merita asa ceva. Nu este vorba de mine. SI INCA MAI CER STERGEREA ACELEI POZE, SAU STERGEREA IMAGINILOR CELOR DOI STRAINI.

5) nu am nici o legatura cu aparitia sau disparitia unor posturi pe acest forum. Nu am acces la administrarea lui.

 

#) pentru cei care au intrebari de pus despre expeditie, sau cei care doresc sa vada pozele si filmarile invitatia de participare la Raportul Expeditiei ramane valabila. TOCMAI din cauza capacitatii mici a salii initiale ACR a luat decizia de a o schimba cu una mai mare. Detalii pe: http://euroasia2010.amoro.ro/

 

va astept.

 

Si mai auziti una bucata infatuare marca DP :

 

Posted 30 September 2010 - 09:13 AM

 

ba baieti aveti o problema de perceptie a realitatii: nu cititi tot si scoateti lucruri din context. Deci ma simt nevoit sa mai fac unele precizari:

1) nu-mi este de loc rusine ca am lasat mobra la Yakutsk, si nici nu am ascuns acest lucru. Am mentionat chestiile astea exact atunci. Indrasnesc a lansa invitatia voua, probabil motociclisti mai buni decat mine sa mergeti cam 2060 (cat are Kolyma Trassa - Drumul Oaselor) km in conditii de iarna, cu portiuni de SUTE de km de drum inzapezit (cateodata cu zapada pana la jumatea rotii) si cu temperaturi negative (cu varf la -12 grd) in cea mai mare parte din timp. Eu, dupa aceste chestii m-am declarat nedoritor de mai mult. Sunt sigur ca voi insa, mai tineri, mai sportivi, mai experimentati ati fi reusit. Nu stiu insa cum ati fi reusit sa pacaliti Politia Rusa in povestea cu viza, dar si asta se pare ca trebuie scoasa din context. Mai ales ca la anul voi continua expeditia de acolo de unde am intrerupt-o....

2) nu-mi este de loc rusine ca am venit cu avionul de la Yakustsk la Moscova. Aviatia este primul meu domeniul de activitate, si ma voi da cu avionul ori de cate ori o sa am ocazia. Din pacate nu la mansa, dar asta e, in viata ai si calde si reci.

3) nu-mi este de loc rusine ca am venit cu trenul de la Moscova la Bucuresti. De altfel constat cu placere ca aceleasi rute au mai folosit si alti romani ce au fost (cam) in aceleasi zone. Si de altfel, cam toti motociclistii, inclusiv cei rusi sau altii.

4) nu-mi este de loc rusine ca am intalnit persoane "deosebite", altii decat vecinii de bloc, colegii de forum si asa mai departe. Unii intalnesc oameni, altii-si fac idei gresite pe internet...

5) imi este insa rusine de rusinea voastra ca nu v-a dus capul sa intelegeti povestea cu sistemul de referinta Mihai Barbu. Asta imi reaminteste de generatia pro, oameni incompleti, inclusiv la cap. Imi pare tare rau ca Romania a ajuns sa numere si astfel de specimene.

6) nu-mi este de loc rusine de acesta expeditie. Cum spunea un mare om de cultura (va las voua placerea de a afla cine - si nu cred ca veti afla din internet): destinatia nu conteaza asa de mult ca si drumul. Cu toate astea va astept vara viitoare in Extremul Orient Rus, la Yakutsk - unde ma voi duce (surpriza) cu avionul sa continuam impreuna expeditia. Macar cei 1800 km de macadam sa-i faceti, si apoi restul de 10.000 pe asfalt. Uite, declar deschis un concurs cu premiu: CINE MA INTRECE (ROMAN, CU PASAPAORT ROMANESC SI CU DOMICILIUL IN ROMANIA) PE DRUMUL YAKUTSK - CHITA parcurs cu motocicleta are de la mine, in cash, la Chita, in mijlocul orasului, 1000 euro. Dar si ceilalti participanti sa puna jos tot 1000 euro in aceleasi conditii. Detaliile si regulamentul concursului le vom stabili ulterior, de comun acord. Nefiind concurs moto desfasurat in Romania, FRM nu are ce sa comenteze. Nu ca ar conta prea tare comentariile lui Olaru. Apoi concurenta este libera sa vina inapoi acasa (cu tot cu mobra) cu trenul. Eu nu voi comenta acest lucru.

 

Sper ca la anul cel putin 5 romani sa mai ajunga la Magadan. Conform Serviciului Emigrantilor din Magadan Oblast, sunt primul roman care a ajuns acolo. Daca ei au date incomplete, aia e. Dar ma indoiesc, stiind cat este de drastica legea privind evidenta strainilor in Federatia Rusa. In plus, daca acei romani vor ajunge cu auto sau moto, este si mai bine.

 

PS: comentariile din ACR nu-mi apartin, si nici nu am acces la site-ul lor.

 

In continuare va stau la dispozitie pentru amanaunte la sediul AMR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde sunt citatele?

 

 

citatele sunt luate de pe :

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/to...10/page__st__30

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/to...10/page__st__40

 

si mai luati unul... tot epocal:

 

Posted 29 September 2010 - 04:18 PM

 

salut pe toata lumea, inclusiv pe sclavii dusmanilor AMR. Asa cum bine a inteles (aproape) toata lumea, expeditia mea a avut niste scopuri clare, niste mijloace neajungatoare si foarte multi dusmani.

Dar sunt mandru de prieteni.

Ce NU s-a inteles bine:

1) problema cu 1,2 sau 3,8 sau 6,1 Mihai. Eu cu Mihai Barbu ne cunoastem de ceva vreme, ne-am vazut, ne vorbim, am vorbit inclusiv dupa intoarcerea mea din Magadan. Vorba cu coeficientii este scoasa din context, mai precis cand eu am afirmat unui ziarist la plecare ca Mihai a devenit fie ca vrea fie ca nu vrea un sistem de referinta la care ne vom raporta toti cei care vom (incerca sa) realizam ceva in domeniul expeditiilor moto. ca si km am spus ca voi face un anumit coeficient relativ la o constanta. Constanta (sistemul de referinta) este el. La el ne vom raporta cu totii. Omul a inteles (fireste, este un baiat de baiat) dar vorba a fost scoasa de diversi papagali din context si frunzarita...rusine. Ma mir ca cei care au prins insa adevarul nu au luat atitudine...

2) reprezentativitate mea referitor la alti motociclisti: Am anuntat in prea multe randuri si deja a devenit plictisitor: eu nu reprezint pe nimeni, ma reprezint pe mine insumi. AMR NU reprezinta motociclistii romani, ci numai pe membrii inscrisi si cu cotizatia la zi. A, ca actioneaza in favoarea oricarui motociclist roman, fie el membru sau nu AMR sau al altei entitati, asta este altceva. Si aceasta poveste a fost o agitatie plictisita.

3) Motivele pentru care am plecat acolo, de ce mi-am ales acea destinatie si nu alta, este o poveste strict personala si familiala si nu o discut pe nici un forum. Ma bucur ca am plecat incolo, ca am ajuns, ca am inceput intoarcerea, si cu ajutorul A'lui de sus, o voi continua la anul pe traseul stabilit. pana acum sunt in grafic si cu timpul si cu scopul.

4) Site: site-ul expeditiei este proprietate personala (ca toate cele de la AMR si inca peste 120 domenii .ro si .eu dealtfel) si le platesc (ca si celelalte cheltuilei ale AMR dealtfel) singur. Scriu in el ce vreau, cui vreau si cand vreau. Nu am nici un contract cu nimeni despre ce scriu pe site.

5) Limbaj pe site. Site-ul este un foarte mic preambul al unei lucrari mult mai mari. Limbajul pe site este inca civilizat. Cand apare lucrarea mare, rog pudibonzii sa se abtina in a o citi. Nu am nici o jena in a ma exprima direct. Viata vopsita este ca si cioara vopsita. de aici a iesit si povestea cu Oprescu (primarul) pe care-l apreciez EXACT pentru lejeritatea limbajului si pentru bogatia mintii.

6) continut site: nu sunt dator nimanui sa dau poze, filme, povete si invataturi despre Siberia pe site. Sau pe vreun forum. Am dat numai cateva informatii pentru ca prietenii si familia sa stie ce si cum. Familia (membrii apropiati, nu orice neam de-al saptelea) si prietenii apropiati au aflat infinit de multe informatii fata de cititorii de site sau de forumuri, ceea ce mi se pare normal. Si daca nu este normal tot aia e...

7) imaginile HD trase vor apare intr-o emisiune televizata pentru care suntin discutii (nu in negocieri cu au insistat diversi papagali) cu mai multe televiziuni. Nu urmaresc nici un castig din nici o emisiune. Sunt zeci de ore de film. Sunt private, realizate cu mijloace private (si deloc ieftine) si este exact treaba mea ce fac cu ele.

8) poze: am facut sute, sau probabil peste 1000 poze. Nu fotografii. Fotografii a facut Mihai (Barbu) pentru ca se pricepe, si am vazut ca are si cu ce. Ce fac eu cu pozele mele, e iasari treaba mea. Nu sunt dator la nimeni cu nici o poza. In plus, am cateva poze care nu vor apare niciodata in domeniul public, fie el virtual sau real. Este vorba de imagini cu un biciclist mancat de ursi, imagini date de catre organele de ancheta ruse cu ocazia dosarului de deces, si care pe de o parte sunt prea violente, iar pe de alta parte sunt blocate pentru public din respect pentru victima si familia lui. Acestea vor fi prezentate fugitiv numai la Raportul Expeditiei (actiune privata) ce va fi anuntata pe site.

 

Plecarea: in comparatie cu alte expeditii ale unor alti motociclisti, inclusiv alegerea mea in ultimele zile pot sa spun urmatoarele. In AMR functioneaza cateva departamente. Intre ele, Corpul Expeditionar, creat special pentru....stiti voi. Pentru ca aceasta expeditie a fost si este foarte importanta pentru noi, am asigurat un sistem redundant ca in armata sau ca in aviatie (cine nu stie ce inseamna redundant poate sa considere ca trebuie sa afle). Asa ca am avut mereu un coleg gata sa plece in locul meu, in caz ca eu nu puteam din diverse motive. El nu vrea sa fie facut public, este un coleg de-al meu de mult timp, provine tot din sistemul militar si nu are nici o legatura cu internetul, forumuri sau alte asemenea. De asemenea a existat si o motocicleta de rezerva. Amandoi ne-am obisnuit cu amandoua motocicletele. Amandoi am avut acelasi tip de viza si urma sa folosim acelasi echipament la drum. De ce este asa de importanta data plecarii? Pentru ca am participat la Festivalul de motociclism de la Sevastopol, foarte important, unde dealtfel a fost prezent si Putin si unde am avut o serie de intalniri foarte importante cu diverse persoane.

 

In plus, cand pleci cumva institutionalizat, adica cu organizatori ca ACR si AMR, nu faci lucrurile ca si cand pleci fara organizatori, adica incui usa dupa tine si te indrepti catre und evrei. Ai un program de respectat, niste oamnei de intalnit, niste obligatii care nu privesc pe toata lumea.

 

Am mai fost in multe "calatorii", la unele s-a facut tam-tam mai mare, mai mic, la unele deloc....asta-i viata.

 

Cine doreste sa participe la Raportul Expeditiei sa tina aproape de site, voi da acolo detalii.

reamintesc site-ul:

http://euroasia2010.amoro.ro

si apropos, nu este blog....este doar site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu se pupa cu asta:

 

Ca orice actiune AMR, si acesta expeditie este facuta din suflet si cu suflet (si cu chin foarte mare) pentru toti motociclistii romani, fie membri sau nu, ai AMR sau ai altor cluburi sau entitati ale motociclistilor. Mesajul de prietenie al tuturor motociclistilor va fi purtat cu mandrie, si transmis tuturor motociclistilor, asociatiilor sau entitatilor lor.

 

 

si nici ce e mai jos nu vad sa fie din suflet si cu suflet

 

6) continut site: nu sunt dator nimanui sa dau poze, filme, povete si invataturi despre Siberia pe site. Sau pe vreun forum. Am dat numai cateva informatii pentru ca prietenii si familia sa stie ce si cum. Familia (membrii apropiati, nu orice neam de-al saptelea) si prietenii apropiati au aflat infinit de multe informatii fata de cititorii de site sau de forumuri, ceea ce mi se pare normal. Si daca nu este normal tot aia e...

 

Ce sa o mai aburim, demagogie pe toata linia, de la A la Z. Am voie sa folosesc acest cuvant? E urat? Nu se potriveste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Acestea sunt publice si tot se contrazic,eu am extras ceea ce se "pupa" cu logica si am spus "Asa da"

Vedeti "declaratii neoficiale" prezentate cateva pagini inapoi intr-un mesaj. Nu a fost etic,un mesaj personal pana la urma dar daca tot a aparut a putut sa fie citit.

 

 

in acelasi timp au spus @SSSS, @Doru_BMW si altii ideea...Bucuresti-Magadan este Bucuresti-Magadan ,stima pentru asta.

@SSSS "ala care face misto de unu care a ajuns pina in Siberia, desi el (......) poate n-a vazut vreodata vama"

Bine spusa asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e piesa de rezistenta:

 

" In plus, am cateva poze care nu vor apare niciodata in domeniul public, fie el virtual sau real. Este vorba de imagini cu un biciclist mancat de ursi, imagini date de catre organele de ancheta ruse cu ocazia dosarului de deces, si care pe de o parte sunt prea violente, iar pe de alta parte sunt blocate pentru public din respect pentru victima si familia lui."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e piesa de rezistenta:

 

" In plus, am cateva poze care nu vor apare niciodata in domeniul public, fie el virtual sau real. Este vorba de imagini cu un biciclist mancat de ursi, imagini date de catre organele de ancheta ruse cu ocazia dosarului de deces, si care pe de o parte sunt prea violente, iar pe de alta parte sunt blocate pentru public din respect pentru victima si familia lui."

 

Oganele de ancheta ruse l-au recunoscut imediat si au spus : Dane !...ce bine c-ai venit !...ce dosar te intereseaza ?... sunt toate la dispozitia ta !

 

Baaaaaaaaaaaaaaaai fratie !... Mananca asta coprocultura cu polonicu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i vorba de asta.

Nu-l cunosc pe DP si n-am treaba cu ce face el, dar am citit textele citate mai sus si chiar nu mi s-a parut nimic asa deplasat incit sa fie subiect de mistouri.

Si nu cred ca sint eu ala care sa nu reactionez acid la infatuare, pupincurism sau grandomanie. ;)

Ai citit "epopeea" de pe site-ul amoro de la un capat la altul?

Nu ti s-a parut nimic suspect din ce scrie DP? Nimic, nimic? (nu ma refer la adevarat/fals ci doar la atitudinea lui referitor la diverse lucruri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2) nu-mi este de loc rusine ca am venit cu avionul de la Yakustsk la Moscova. Aviatia este primul meu domeniul de activitate, si ma voi da cu avionul ori de cate ori o sa am ocazia. Din pacate nu la mansa, dar asta e, in viata ai si calde si reci.

 

[/i]

 

Bah,tampitii aia nu stiu nimic frate, n-au auzit de DP, ca ar fi cazut in genunchi si l-ar fi lasat naibii la mansa ca doar se vedea ca erau varza fata de el! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah,tampitii aia nu stiu nimic frate, n-au auzit de DP, ca ar fi cazut in genunchi si l-ar fi lasat naibii la mansa ca doar se vedea ca erau varza fata de el! ;)

 

Iar Incepe nebunia? :)...desene animate....

Popescu Dan, as fi onorat sa bem o bere,un gest simbolic pentru drumul Siberian si in acelasi timp atitudinea gresita, te face sa beneficiezi de un umor de calitate (pana la un punct)......daca nu sunt date despre moto-expeditie ,macar regizam desene animate :P

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah,tampitii aia nu stiu nimic frate, n-au auzit de DP, ca ar fi cazut in genunchi si l-ar fi lasat naibii la mansa ca doar se vedea ca erau varza fata de el! ;)

 

 

Nu rade !

 

Parapsiholog, aviator, motociclist, ATV-ist, militar (trupe de elita), expeditionar, aventurier, presedinte ACR AMR etce, filozof literat,mecanic,vanator de ursi,navigator, ... am uitat ceva ?

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i vorba de asta.

Nu-l cunosc pe DP si n-am treaba cu ce face el, dar am citit textele citate mai sus si chiar nu mi s-a parut nimic asa deplasat incit sa fie subiect de mistouri.

Si nu cred ca sint eu ala care sa nu reactionez acid la infatuare, pupincurism sau grandomanie. ;)

 

* alooo! fii , bre, obiectiv. ca esti in stare!

 

btw., as vrea sa cunosc si eu un motociclisti roman pentru care a actionat DP. sa iasa in fata. sa-l vedem si noi. unde esti, bey motociclistule?

Mesaj completat

Nu rade !

 

Parapsiholog, aviator, motociclist, ATV-ist, militar (trupe de elita), expeditionar, aventurier, presedinte ACR AMR etce, filozof literat, ... am uitat ceva ?

 

* da. vanator de ursi. cred ca e Ceasca al nostru, ...reloaded!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rade !

 

Parapsiholog, aviator, motociclist, ATV-ist, militar (trupe de elita), expeditionar, aventurier, presedinte ACR AMR etce, filozof literat,mecanic,vanator de ursi,navigator, ... am uitat ceva ?

 

Da, e in armata la trupele speciale, ocupa postul de flotor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rade !

 

Parapsiholog, aviator, motociclist, ATV-ist, militar (trupe de elita), expeditionar, aventurier, presedinte ACR AMR etce, filozof literat,mecanic,vanator de ursi,navigator, ... am uitat ceva ?

 

jurist si "Rallyraid sportman and organisator" ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...