Sari la conținut

Moto Xcountry Festival


XCOUNTRY
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 237
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am auzit eu o data, cica femeia ar avea suflet de "artist" ... :baldy:

 

 

 

 

Eu plec vineri pana in 10-11, si o iau pe oltenita - silistra - negru-voda

 

Cine pleaca organizat (in grup), poate sa posteze aici. Poate se mai lipesc si altii la grupul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vin cu "vip"ul mai creste un loc de cort langa ?:baldy:

ma refer Cria ;)

 

dar noi ( grupuletul ) plecam sambata dimineata. Stefane, hai o tura de acomodare intre Varaderoi si BMW pentru crimeea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMV-ul de la City Mall ca il stie toata lumea

 

* pfuuaaa! de mult n-am mai vizitat OMV-ul ala...!

Mesaj completat

Am auzit eu o data, cica femeia ar avea suflet de "artist" ... ;)

 

* you talkin' to me? :D

 

Eu plec vineri pana in 10-11, si o iau pe oltenita - silistra - negru-voda

 

* drum bun si fara peripetii, da' cu adrenalina, pe cat se poate :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah eu unu as pleca de miercuri sa dau o raita prin zona vama-2 mai, eventual sa ma bag nitelus pe dealurile si carierele din zona Limanu. Mai e careva interesat? Cred ca o sa plec miercuri pe langa pranz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vin cu "vip"ul mai creste un loc de cort langa ?;)

ma refer Cria :D

 

dar noi ( grupuletul ) plecam sambata dimineata. Stefane, hai o tura de acomodare intre Varaderoi si BMW pentru crimeea :blbl:

 

* bey, tu nu vii cu nici un "vip", tu vi cu mine, clar? parcela avem ca am facut deja rezervare de-o saptamana(!) - langa Jumba.

 

sambata eu propun plecarea la 8 fix (adica adunarea si cafelele intre 7-8 am), stabiliti voi locul, ca mi-e greu sa-mi amintesc acuma pe unde o sa iesim din Bucuresti. traseul va fi cel mai probabil acelasi pe care o sa-l parcurga Cosmin cu trupa lui, vineri.

 

Stefane, lasa dracu' avioanele alea de la munte, n-ai auzit ca pica elicoptere p-acolo?! hai la mareeee! facem voodoo in pustiul Dobrogei a doua zi :baldy: ...stii tu, macadam, chei, poate dam si de tatari p-acolo. ne antrenam!

Mesaj completat

Cine pleaca organizat (in grup), poate sa posteze aici. Poate se mai lipesc si altii la grupul lor.

 

* chiar, ...nu organizeaza nimeni un automobil sambata dimineata (cu intoarcere duminica pana seara)? platesc jumate din benzina.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bei, vip=ul era sa stie lumea ca sunt cu " tine" si sa am si eu loc de cort :baldy:

deh, ai uitat ca cea mai ieftina parte de la un bmw e riderul ?

 

n ai nevoie de masina..aia nu mai e drum cu motoare e abureala.;)

 

ce o sa faci in crimeea ?iei taxiul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bei, vip=ul era sa stie lumea ca sunt cu " tine" si sa am si eu loc de cort :D

deh, ai uitat ca cea mai ieftina parte de la un bmw e riderul ?

 

n ai nevoie de masina..aia nu mai e drum cu motoare e abureala.

 

ce o sa faci in crimeea ?iei taxiul ?

 

* bey, ieftina esti tu! :blbl:

 

eu sunt scumpa. mai scumpa decat BMW-ul meu. :baldy:

 

nu bate capul, masina nu e ptr. mine. incerc, ..daca nu merge, renunt. am prea multe de facut si prea putin timp. te-ai gandit vreodata cum e sa stai 3 luni departe e casa?...

 

tu esti cu mine? bagi lumea la idei, bre ;)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine se incarca scena in tir si... palalila, va pup din mers eu o tai inspre acolo ca makacu saracu e d-o saptamana singu p-acolo...

 

SA INCEAPA REVOLUTIAAAAA!!!!!!

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine pleaca organizat (in grup), poate sa posteze aici. Poate se mai lipesc si altii la grupul lor.

As veni si io da-s mai amatoriale asa, si ma gandesc ca nu pot sa tin pasu. Sau sunteti pasnici? :baldy:

Unde mai pui ca o sa trebuiasca sa socializez ;)

Mesaj completat

Vineri intre orele 12- 18

Sambata :18-20

Duminica : 18-20

 

Dupa ce se termina cursele atat sambata cat si duminica se va face test-drive.

 

Vineri e liber la test drive

Ce inseamna liber la test drive? Sau ma rog, in ce conditii se face chestia asta?

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul nu e de alergat (doar e campie) asa ca de ce nu.

 

* 'neatza! sa traiti, cu respect si profunda admiratie... :baldy:

te roooog, pune si tu aici traseul pe care mergeti voi vineri, incerc sa configurez ruta si vad ca baietii astia de sambata au cedat locul pilotului..., uuff! si eu nu stiu nici unde mi-e capul. sper sa nu mi-l pierd prin avion!

cati km sunt si cum e drumul? (crezi ca eu sunt in stare sa merg pe el? ...ai zis ca ma cunosti ;) NU vin cu cioparu')

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Vreau si eu sa merg la Xcountry, sunt din Brasov si asi vrea sa plec joi dupa amiaza ca sa ajung pe seara la o ora rezonabila. Mai pleaca cineva din Brasov sau trece cineva prin Brasov intre 13 si 15?

Eu vreau sa merg pe Intorsura Buzaului - Buzau - Tandarei - Harsova - Constanta - Mangalia. Drum de 5 ore (cred).

 

Daca ma poate ajuta cineva si cu starea drumului mi-ar fi de ajutor.

Sunt cam incepator (am un pic peste 3000 km, dar doar jumatate cu acte inregula, in ultima luna de cand mi-am luat permisul).

Astept si alte sugestii.

 

PS: la drum drept ma pot tine la 130-140, in curbe un pic mai incet decat ar trebui, dar daca mergeti rezonabil ma pot tine dupa voi.

 

 

PS2: Eu merg cu un Suzuki Bandit 600.

Editat de BxP_BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* 'neatza! sa traiti, cu respect si profunda admiratie...:baldy:

pune si tu aici traseul pe care mergeti voi vineri

cati km sunt si cum e drumul? (crezi ca eu sunt in stare sa merg pe el? ...ai zis ca ma cunosti ;) NU vin cu cioparu')

Traiesc foarte bine ceea ce iti doresc si tie.

 

Traseul: iesirea din Bucuresti pe sos. Oltenitei - Oltenita - Calarasi - traversam Dunarea cu bacul la Ostrov - in satul Baneasa facem dreapta pe drumul judetean spre Negru Voda (e foarte bun drumul si are cateva curbe destul de frumoase cel putin pana in Negru Voda) - Negru Voda - Mangalia

 

Drumul e ok si il faci fara probleme, distanta e in jur de 300 km (nu stiu exact)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

..... Eu vreau sa merg pe Intorsura Buzaului - Buzau - SLOBOZIA - Tandarei - Harsova - Constanta - Mangalia. Drum de 5 ore (cred). ....

 

 

Drumul este in general bun cu exceptia unor portiuni intre Buzau si SLOBOZIA, se mai lucreaza pe portiuni intre Harsova si CT. Cred ca o sa faci mai mult de 5 ore tinand cont ca pe Intorsura Buzaului - Siriu drumul este foarte virajat si traficul in imprejurimile Constantei este foarte, foarte aglomerat.

Drum bun si asfalt uscat.

BV___CT.pdf

Editat de dan_s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa merg pe Intorsura Buzaului - Buzau - Tandarei - Harsova - Constanta - Mangalia. Drum de 5 ore (cred).

 

Sau din Slobozia poti merge mai departe spre sud pe european pana la Calarasi, treci garla si mergi mai departe prin sudul Dobrogei, ca baietii care pleaca din Bucuresti, e liber drumul si mai vezi si tu locuri noi si frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau din Slobozia poti merge mai departe spre sud pe european pana la Calarasi, treci garla si mergi mai departe prin sudul Dobrogei, ca baietii care pleaca din Bucuresti, e liber drumul si mai vezi si tu locuri noi si frumoase.

 

Asa am vrut sa-mi fac traseul la inceput, dar pe google maps nu merge si GPS-ul meu e la un prieten pana saptamana viitoare si nu stiam daca e drum si pe acolo. Daca merge cineva pe la Calarasi ma alatur si eu, chair daca se pleaca vineri (eu asi pleca din Bv de joi dupaamiaza), dar sa fie spre dimineata, ca sa mai prind si o zi de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiesc foarte bine ceea ce iti doresc si tie.

 

Traseul: iesirea din Bucuresti pe sos. Oltenitei - Oltenita - Calarasi - traversam Dunarea cu bacul la Ostrov - in satul Baneasa facem dreapta pe drumul judetean spre Negru Voda (e foarte bun drumul si are cateva curbe destul de frumoase cel putin pana in Negru Voda) - Negru Voda - Mangalia

 

Drumul e ok si il faci fara probleme, distanta e in jur de 300 km (nu stiu exact)

salutare

cria mama, cum pana mea le incurci tu pe toate?:baldy:

nu mergeam impreuna ?

ei,..vezi ca ma superi si ti "manaresc " harta de crimeea.

ok, deci plecarm impreuna sambata dimitnea, da?

@motoadv - sar'mana, foarte ok traseul am si utiat de el , abia astept sa mi l " amintesc"

cumva ai coordonatele de la "locatie" te rog ? ca eu sunt lenes sa "Gandesc";)(

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiesc foarte bine ceea ce iti doresc si tie.

 

Traseul: iesirea din Bucuresti pe sos. Oltenitei - Oltenita - Calarasi - traversam Dunarea cu bacul la Ostrov - in satul Baneasa facem dreapta pe drumul judetean spre Negru Voda (e foarte bun drumul si are cateva curbe destul de frumoase cel putin pana in Negru Voda) - Negru Voda - Mangalia

 

Drumul e ok si il faci fara probleme, distanta e in jur de 300 km (nu stiu exact)

 

Sal. Pana am scris eu postul am vazut ca a aparut si grupul de Calarasi. La cat plecati vineri din Bucuresti si de unde, cu coordonate GPS pt locul de intalnire mi-ar fi mai usor, poate fac rost de un aparat pana vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@foxbat e vorba de mangalia ce coordonate sa iti dau, uitate pe harta organizatorilor si o sa vezi ca e chiar in curba aia mare cand iesi din mangalia catre 2 mai

 

@BxP_BV locul de intalnire este OMV, City MALL la ora 10 si plecare la 10:30 (adresa pentru gps: sos. oltenitei intersectie cu sos. giurgiului, dar daca nu ai gps te iau eu de pe dn1 cand intru in oras :baldy: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiesc foarte bine ceea ce iti doresc si tie.

 

Traseul: iesirea din Bucuresti pe sos. Oltenitei - Oltenita - Calarasi - traversam Dunarea cu bacul la Ostrov - in satul Baneasa facem dreapta pe drumul judetean spre Negru Voda (e foarte bun drumul si are cateva curbe destul de frumoase cel putin pana in Negru Voda) - Negru Voda - Mangalia

 

Drumul e ok si il faci fara probleme, distanta e in jur de 300 km (nu stiu exact)

 

* for you:

http://www.sinn-frei.com/1000000-thank-you_3688.htm

 

ne vedem in tabara atunci :baldy:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,ar fi foarte utila o informatie de genu...macar pret intrare.

de la piatra vrem sa plecam 2 vineri dimineata.

Mesaj completat

cazare si conditii?bai?dusuri?toalete?

intrarea este de 30 lei pentru toata durata festivalului

exista dusuri, cabine wc, loc campare corturi sau rulote, bar si cantina (bere, mici, ceaun etc )

te asteptam!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...