Sari la conținut

yamaha yzf 125 & aprilia rs 125


Postări Recomandate

Sincer eu cred ca ai sa te plictisesti de Yamaha... acuma fara parere de rau si sper sa nu imi sara nimeni in cap.. dar un motor de 125 in 4T e nasol..

 

 

 

 

Cei drept RS'u te stoarce de bani...

 

 

 

 

Dar na... pe RS ai pozitie, acceleratie, viteza, e stabila de viraje si iti ofera maxim pe viraj (dai o inferioara si iti ofera sigur :crack:)...

 

 

Sper sa nu se supere nimeni dar am RS si spun ce cred... si il am de 3 luni si deja is super plictisit de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sincer eu cred ca ai sa te plictisesti de Yamaha... acuma fara parere de rau si sper sa nu imi sara nimeni in cap.. dar un motor de 125 in 4T e nasol..

 

 

 

 

Cei drept RS'u te stoarce de bani...

 

 

 

 

Dar na... pe RS ai pozitie, acceleratie, viteza, e stabila de viraje si iti ofera maxim pe viraj (dai o inferioara si iti ofera sigur :D)...

 

 

Sper sa nu se supere nimeni dar am RS si spun ce cred... si il am de 3 luni si deja is super plictisit de el...

bha frate io zic sa nu il asculti pe prietenu nostru voosined ca nu are rost io nu am motor inca aja ca nu ma bag da 125 e 125 nu e 600 sau 1000 ;)

si oricum u ai aprilia de 3 luni si ai facut 30000 de posturi ba ca o vinzi ba ca pui motor de 600 ba ca vrei sa o faci avion asa ca :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bha frate io zic sa nu il asculti pe prietenu nostru voosined ca nu are rost io nu am motor inca aja ca nu ma bag da 125 e 125 nu e 600 sau 1000 ;)

si oricum u ai aprilia de 3 luni si ai facut 30000 de posturi ba ca o vinzi ba ca pui motor de 600 ba ca vrei sa o faci avion asa ca :baldy:

 

 

razcs scuza'ma ca te fac prost... dar daca esti pieton nu'ti da pareri de biker... lasa'i pe aia care au sa'si dea pareri...

 

 

Si ca sa stii si tu desteptule.. am 2 RS'uri.. unu 2005 si unu 2008... ala 2008 il vand, ala il folosesc... asta 2005 vreau sa incerc sa fac ceva...

 

 

Si Chivu sa stii ca nu is de linie dreapta si nici nu am 3 cm pe cauciucuri...

 

 

 

Nu neaparat ca m'am plictisit.. dar nu mai sunt la fel de incantat ca la inceput... am inceput sa invat cam tot ce pot pe el... si de aia...

Editat de yoosined
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ĂÂştia de se satură de motoretă în 3 luni sunt băieții de linie dreaptă cu câte 3cm pe marginea gumei.

 

:baldy: one of the best posting ever !!!!!!!!!!!

 

auzi ma... se satura de rs-in 3 luni ;)) ia pune niste poze cu tine mah sa vedem si noi "cam tot ce poti"

si cu cauciucul ala al tau ...i... cati centimetri mai ai pana la capat.....

daca nu pui pozele nici nu mai posta!!! nu ca ar fi forumul meu , dar te faci de ras in ochii unora ...

 

am avut rs125 in jur de 1 an si jumatate.....si nu as putea spune k m-am plictisit de el nici acum cand nu il mai am....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu cred ca ai sa te plictisesti de Yamaha... acuma fara parere de rau si sper sa nu imi sara nimeni in cap.. dar un motor de 125 in 4T e nasol..

 

 

 

 

Cei drept RS'u te stoarce de bani...

 

 

 

 

Dar na... pe RS ai pozitie, acceleratie, viteza, e stabila de viraje si iti ofera maxim pe viraj (dai o inferioara si iti ofera sigur ;))...

 

 

Sper sa nu se supere nimeni dar am RS si spun ce cred... si il am de 3 luni si deja is super plictisit de el...

 

 

 

ai spus tot cu asta. I-ati R1 atunci poate te plictisesti si de ala in 6 luni. eu ori cred ca rs-ul tau e limitat ori esti tu prea mare "reizar"-la 16 ani sa te saturi de rs. Oricum astept si eu pozele alea k sa dovedesti ca te stii da asa de bine pe rs cum spui. Am avut si eu rs 125 tot din 2005- full power, cu set polini de 154cc, carb 34mm, toba soprt , delimitat , etc... M-am

dat cu el aprox 2 ani si tot nu m-am saturat de el, doar ca acu am trecut la cv mai mare...

 

Asteptam pozele alea....racere... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spun "parerea mea" ..Rs`urile sunt niste motoare ..sa zicem mai mult de pista.ii ceri-iti da!.Pentru iesiri scurte,prin oras etc e super ok.In rest sunt niste motoare prea pretentioase ,consuma mult,piesele se strica super repede,in fiecare luna trebuie sa`i verifici toate suruburile/piulitele..

 

 

 

Parerea mea despre yzf este ca: face toti banii! ..In afara faptului ca la viteza nu prea e cine stie ce..Dar daca stai sa te gandesti ? 16 ani? 125cc?..vrei viteza ia ceva mai mare .Este super manevrabil,la drumuri lungi se comporta bine ,ce nu`mi place este saua din plastic..am avut ocazia sa merg vreo 300 de km cu el si mi`a placut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razcs scuza'ma ca te fac prost... dar daca esti pieton nu'ti da pareri de biker... lasa'i pe aia care au sa'si dea pareri...

 

 

Si ca sa stii si tu desteptule.. am 2 RS'uri.. unu 2005 si unu 2008... ala 2008 il vand, ala il folosesc... asta 2005 vreau sa incerc sa fac ceva...

 

 

Si Chivu sa stii ca nu is de linie dreapta si nici nu am 3 cm pe cauciucuri...

 

 

 

Nu neaparat ca m'am plictisit.. dar nu mai sunt la fel de incantat ca la inceput... am inceput sa invat cam tot ce pot pe el... si de aia...

oo iauzi reising astea:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tristule(voosined) vezi in primu rand ti-am vorbit frumos asa ca nu fi taran;)

in al 2 -lea rand crezi ca esti un mare destept daca zici ca ai invatat tot ce poti doar in 3 luni esti idolu meu :baldy:

nu ai cum sa inveti nici daca esti rossi tot ce poate motoru poi la cat de bun esti de ce nu te duci la moto gp ca pe langa tine aia sunt niste fraieri:))=))

doar atat mai am de zis la adresa ta si pe urma te las sa zici ce vrei tu si cu mintea ta aia bolnava....................copil trist si fara viitor ce esti ;)


Editat de razcs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tristule(voosined) vezi in primu rand ti-am vorbit frumos asa ca nu fi taran;)

in al 2 -lea rand crezi ca esti un mare destept daca zici ca ai invatat tot ce poti doar in 3 luni esti idolu meu :baldy:

nu ai cum sa inveti nici daca esti rossi tot ce poate motoru poi la cat de bun esti de ce nu te duci la moto gp ca pe langa tine aia sunt niste fraieri:))=))

doar atat mai am de zis la adresa ta si pe urma te las sa zici ce vrei tu si cu mintea ta aia bolnava....................copil trist si fara viitor ce esti ;)


 

 

(cuvant jignitor).. nu am invatat singur... am mers cu baietii cu 600 , 1000... ei m'au invatat.. si de RS chiar m'am plictisit...

 

 

 

Nu va mai luati de viata mea ca nu m'am luat de niciunu dintre voi daca nu v'ati luat de mine...

 

 

Razcs... mama ta stie ce ratat esti? Date'n mm de copil facut din greseala...

Editat de yoosined
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi cu taranu ala de Razcs trebuie sa te porti cu el ca la tara ca el asa e invatat... daca ii spui politicos si civilizat nu intelege...

 

 

 

 

 

Si... hai sa o terminam cu OFFTOPIC !!

 

 

Eu ii ziceam la baiat ca sa isi ia RS.. ca de YZF o sa se plictiseasca mai repede decat de RS...

Editat de yoosined
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi cu taranu ala de Razcs trebuie sa te porti cu el ca la tara ca el asa e invatat... daca ii spui politicos si civilizat nu intelege...

 

 

 

 

 

Si... hai sa o terminam cu OFFTOPIC !!

 

 

Eu ii ziceam la baiat ca sa isi ia RS.. ca de YZF o sa se plictiseasca mai repede decat de RS...

 

hehe` ce`mi placee..ca`n padure : :-BD ROMANU-I TOT ROMAN!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de sectiunea asta, candva se organizau iesiri si se discuta aici de toate, si de bine si de rau.Pacat ca voi, cei de 16 ani nu visati decat motorete de 200 cp dar nu sunteti in stare sa mergeti nici pe 125 dar planificati un plan diabolic de a pune motor de 600 pe 125...

 

Da, am 125 de 2 ani si ceva...Irelevant cati km am, relevant faptul ca merg destul de des si nu, nu m-am plictisit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de sectiunea asta, candva se organizau iesiri si se discuta aici de toate, si de bine si de rau.Pacat ca voi, cei de 16 ani nu visati decat motorete de 200 cp dar nu sunteti in stare sa mergeti nici pe 125 dar planificati un plan diabolic de a pune motor de 600 pe 125...

 

Da, am 125 de 2 ani si ceva...Irelevant cati km am, relevant faptul ca merg destul de des si nu, nu m-am plictisit...

Nu cred că mai e nevoie de nici o completare, asta spune totul. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu inca ce sa zic aprilia rs 125 din cate am citit este o motocicleta de curse si se cam strica repede si costa si mult fara suparare:D

acum eu m-as orienta catre yamaha yzf 125 si derbi de 125

daca aveti derbi de 125 sa imi spuneti si mie cum se comporta ... etc

de yamaha am inteles ca este o motocicleta buna in afara ca nu fuge mai tare dar eu cred ca este ok

acum faza e ca de derbi nu pre stiu deacea va si intreb pe voi sa nu fac vreo cresala :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu inca ce sa zic aprilia rs 125 din cate am citit este o motocicleta de curse si se cam strica repede si costa si mult fara suparare:D

acum eu m-as orienta catre yamaha yzf 125 si derbi de 125

daca aveti derbi de 125 sa imi spuneti si mie cum se comporta ... etc

de yamaha am inteles ca este o motocicleta buna in afara ca nu fuge mai tare dar eu cred ca este ok

acum faza e ca de derbi nu pre stiu deacea va si intreb pe voi sa nu fac vreo cresala :D

Pai banuiesc ca intretinerea la un derbi e la fel ca la o aprilia fiind 2T, doar daca nu e modelul 2010 in 4T.Cred ca cea mai buna alegere ar fi Yamaha R125 , desi am aprilia ;) Dar daca vrei senzatie incearca o aprilia full power :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Pacat de sectiunea asta, candva se organizau iesiri si se discuta aici de toate, si de bine si de rau.Pacat ca voi, cei de 16 ani nu visati decat motorete de 200 cp dar nu sunteti in stare sa mergeti nici pe 125 dar planificati un plan diabolic de a pune motor de 600 pe 125...

 

Da, am 125 de 2 ani si ceva...Irelevant cati km am, relevant faptul ca merg destul de des si nu, nu m-am plictisit...

 

 

Daca te referi la mine sa stii ca nu o faceam sa ma dau cu ea.. ci de fun.,. dar am lasat'o balta e un proiect ce nu are sens...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu in 3 luni sa ma dau ca rossi.. :hurt:

 

Pt initiatorul topicului...acuma este o gama larga de motociclete categoria 125 cmc...ar fi bine sa te uiti,sa caute pe guagal specificatii tehnice etc etc...si sa vezi care ti se potriveste in functie de buget+aspect+pozitie si tot ce urmaresti tu la o motocicleta...Nu e important sa fie frumoasa,e important sa te simti tu bine pe ea si sa fii sigur ca poate ceea ce vrei tu sa faci cu ea.

 

Eu unul am o Honda NSR 1993.Nu ti pot spune cum merge ca nici nu am luat permisul...dar..din ce am auzit citit etc..sunt bune...acum depinde...

 

daca vrei o parere strict intre Rs si Yzf...Rs`ul baraie(Ca si NSR`ul de altfel)da baraie urat...dar daca vrei putere asta este alegerea...am avut posibilitatea sa merg cu unul...ce nu mi place e pozitia...stai prea in dinti pe ea...in rest este foarte placuta...cu yzf nu am mers si nu ma pronunt...nu vreau sa-ti dau informatii eronate...Cel mai bine cauta pe acelasi Guagal informatiile necesare tie..este imposibil sa nu gasesti..

 

O seara faina si lasati tiganelile,ca nu-si au rostul!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
(cuvant jignitor).. nu am invatat singur... am mers cu baietii cu 600 , 1000... ei m'au invatat.. si de RS chiar m'am plictisit...

 

 

 

Nu va mai luati de viata mea ca nu m'am luat de niciunu dintre voi daca nu v'ati luat de mine...

 

 

Razcs... mama ta stie ce ratat esti? Date'n mm de copil facut din greseala...

Prietene tu inveti sa mergi pe motor de la altii?Pe motor inveti sa mergi singur si ar fi mult mai bine sa inveti din greselile tale , sa cazi eventual in situatii banale pentru ca nimeni nu te-a prevenit.Apoi sa-mi spui ca stii sa mergi in toate felurile si ca te-ai plictisit.Motociclismul nu inseamna putere :moron:

Mesaj completat

Un moderator sa-mi stearga primul post ca nu vroiam sa spun ce am spus acolo :D

 

Prietene tu inveti sa mergi pe motor de la altii?Pe motor inveti sa mergi singur si ar fi mult mai bine sa inveti din greselile tale.Oricum motociclismul este ca viata mereu inveti ceva nou niciodata nu o sa poti sa spui ca esti expert.Ce poti face cu rs poti face si cu 600 rr de exemplu asa ca vorbesti aiurea..Motociclismul nu inseamna putere :D

 

P.S nu in oras inveti sa mergi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pacat de sectiunea asta, candva se organizau iesiri si se discuta aici de toate, si de bine si de rau.Pacat ca voi, cei de 16 ani nu visati decat motorete de 200 cp dar nu sunteti in stare sa mergeti nici pe 125 dar planificati un plan diabolic de a pune motor de 600 pe 125...

 

Da, am 125 de 2 ani si ceva...Irelevant cati km am, relevant faptul ca merg destul de des si nu, nu m-am plictisit...

Cossmin a zis tot ce era de zis ... cat timp iti faci treaba cu motocicleta de 125 fie si 4 t asta conteaza ... consum mic ...

oricum aleg r125 din motivele: consum , reparatii , design .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...